Skocz do zawartości

leejoonidas

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 389
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez leejoonidas

  1. Przecież napisałem szkoda na takie przeróbki czasu. Co do oceny Rudego to po raz drugi zadam Ci pytanie, dasz się przejechać aby sprawdzić jak chodzi Rudy?
  2. Człowieku 3 tysiące za amor który ma 4 centymetry skoku? Trzeba na łeb upaść, czego Ci nie życzę. Radośnie to Ty nie będziesz wyglądał gdy się kiedyś połamiesz na tej kolarzówce, no chyba że jesteś tak dobrym kaskaderem jak Tom Cruise który zawsze wychodzi cało z upadków.
  3. Rondo mylc, Bitter zero, Marin Gestalt XR mają kąt główki poniżej 69 stopni, w tych modelach a szczególnie w Marinie problem zahaczania stopą o koło nie będzie występował.
  4. Nie kąt widelca tylko kąt główki ramy ma znaczenie, jeśli jest poniżej 69 stopni, w okolicach 68 stopni to nie ma problemu z zahaczaniem stopami o koło, długość całkowita roweru lub długość górnej rury również nie ma wielkiego znaczenia.
  5. Już to zrobiłem u siebie, wziąłem Manitou Markhor i skróciłem go tak że różnica AC między sztywnym widelcem a amortyzatorem wyszła 35mm, niestety ale rower stał się mułowaty, kierownica była bardzo wysoko, ciśnienie w komorze powietrznej trzeba było utrzymywać powyżej maksymalnego dopuszczalnego podanego przez producenta aby amor nie dobijał na dziurach. Przy tak wysokim ciśnieniu efekt tłumienia był marny. Zyski na tej zmianie były poniżej oczekiwań, jednym słowem szkoda czasu i pieniędzy. Przypuszczam że ten Rudy Rock Shox podobnie się zachowuje.
  6. Skoro ciężko o widelec w Polsce to kupuj za granicą. Ze swojej strony polecam te dwa widły. Do widła Surly dokupujesz przejściówkę z rury 1,1/8 na 1,5 firmy Reverse i w tym momencie odległość Axel to Crown jest taka sama jak w twoim oryginalnym widelcu, dzięki temu geometria roweru nie ulegnie zmianie. https://www.bike-components.de/en/Surly/Disc-Trucker-28-Rigid-Fork-p75517/ https://nordestcycles.com/en/product/super-albarda-steel-fork https://www.bike24.com/p2399878.html
  7. Co oznacza skrót GRX? Geriatric Road Xtension.
  8. Jak chcesz te koła sprzedać to zejdź z tą ceną bo te koła nie są warte tych pieniędzy, wartość ich to góra 500 złotych. Jak policzyłem poszczególne komponenty to jestem w stanie zbudować takie same lub inne lepsze w okolicach 500-600 złotych.
  9. A dlaczego miałby się nie mieścić? Zębatki w kasetach 10 i 11s mają tę samą grubość jedynie dystanse między zębatkami są inne, w kasecie 10s jest to 2,35mm, w kasecie 11s jest to 2,18mm, czyli różnica 0,17mm.
  10. Kmc X11-93 i HG701 to ten sam poziom wytrzymałości, oba są warte swojej ceny. Wspomniałeś o HG95, od kilku lat używam go w napędzie 11s bo ten łańcuch bije wytrzymałością wspomniane dwa poprzednie łańcuchy i jest tańszy, wytrzymuje o 1/3 większy przebieg niż KMC X11 i HG701 i dobrze współgra z napędem 11s.
  11. Ilość zębów przedniej zębatki w układach z jedną zębatką na korbie nie ma znaczenia, znaczenie ma długość łańcucha. Jeżeli dobierzesz do Twojego układu odpowiednią długość łańcucha to przerzutka nie będzie zbyt mocno napięta, a łańcuch na najmniejszej koronce kasety nie będzie zwisał.
  12. Są tańsze sposoby na zwiększenie zakresu pracy przerzutki GRX812 od zakupu kosztownego i delikatnego wózka od Garbaruka. Kiedyś przymierzałem kasetę 11-50 do GRX812 i wyszło mi że ogarnie to bez modyfikacji, jedynie pozostaje kwestia doboru odpowiedniej długości łańcucha i regulacja całości śrubą B.
  13. Czyli nadal będziesz miał napęd 11s tylko z nową przerzutką GRX610. Ciąg linki w klamko manetce na jeden klik jest inny dla 12s i dla 11s. Za indeksację odpowiada manetka a nie przerzutka.
  14. Teoretycznie jak masz przerzutkę tył RD-RX812 i możliwość wymiany bębenka HG na Microspline to tylko klamki wymieniasz wsadzisz kasetę 10-45 i możesz jeździć, łańcuch 11s na napędzie 12s poleci bez problemu.
  15. Nie wiem co miałeś na myśli pisząc że piasta Shimano fh-tx505 nie ma wymiennego bębenka? Ta piasta ma wymienny bębenek jak każda piasta Shimano, nie wprowadzaj ludzi w błąd.
  16. Lekkie i bardzo szybkie. Niestety ale to nie są opony do wszystkiego nawet jeżeli mają być w rozmiarze 2,35". Pôki jest sucho lub wilgotno to jadą bardzo dobrze, w błocie słabo sobie radzą, na mokry śnieg w tych oponach nie wyjechałbym, na zmrożonym gruncie i śniegu jeździłem i jest całkiem nieźle. Zalane mlekiem pociły się boczne ścianki praktycznie do końca jak je miałem. Opony nie udało mi się rozedrzeć ale były mocno pocięte przez potłuczone kafelki i inny gruz który ludzie wywalają do lasu lub na polne drogi aby je utwardzić. Jeżeli miałbym wybierać opony do wszystkiego to wybrałbym Continental Cross King 29x2,3 są szybkie i pod względem przyczepności przewyższają thunder burt, dają radę w błocie i mokrym śniegu.
  17. Ja też nabyłem taką samą.
  18. A tak z ciekawości zapytam ile bębenek w tej piaście ma zazębień na jeden pełny obrót?
  19. Kup zwykłą piastę z osią przelotową 135x10 i wymień oś na pełną z nakrętkami, wyjdzie taniej.
  20. Ot i cała rewolucja Shimano w osprzęcie gravelowym.
  21. Nie myślałeś czasami nad tym aby pozbyć się tej cegły na górnej rurce która psuje estetykę roweru, dodatkowo przy silnych porywach wiatru z boku, tworzy spore opory i może rzucać lekko rowerem na boki? W zamian za cegłę wstawić trójkąt pod siodłem a koszyk na bidon obniżyć aby butelka w trakcie wyciągania z koszyka nie kolidowała z trójkątem. Taki trójką nie będzie podatny na boczne podmuchy wiatru bo będzie znajdował się pomiędzy nogami które rozbijają strugi powietrza, dodatkowo ciężar torebki znajdzie się niżej.
  22. A tymczasem w Centrum Rowerowym SQLab jest po ...
  23. Niestety muszę cię zmartwić ale ta oś do Markhora nie będzie pasowała.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...