Skocz do zawartości

leejoonidas

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 389
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez leejoonidas

  1. Też tak miewałem czasami, nie jeżdżę w spodenkach z pampersem i zauważyłem że winne są zbyt luzne bawełniane majty które miewałem pod spodenkami. Jeżeli jadę w trasę liczącą kilkaset lub grubo ponad tysiąc kilometrów to zakładam i zabieram dobrze przylegające slipy z dodatkiem włókien bambusa i nic się nie dzieje.
  2. Nie będzie, nic takiego nie zauważyłem u siebie. Mam kasetę 11speed Shimano M7000 z przebiegiem około 20000 kilometrów jeżdżona ostatnie kilka tysięcy na łańcuchu 10s i nadal przyjmuje nowy łańcuch bez przeskakiwania.
  3. W kwestii łańcucha KMC nie wypowiem się bo na nich nie jeżdżę, jednakże wszystkim którzy mnie pytają co założyć to polecam między innymi te łańcuchy. Za to jeżdżę na łańcuchach Shimano i taki HG95 do 10speed wytrzymuje na napędzie jedenastorzędowym na którym jeżdżę o jedną trzecią więcej kilometrów niż dedykowany podobnej klasy HG701 11speed. Analogicznie prawdopodobnie będzie z łańcuchami KMC. W skali jednego łańcucha to jest nawet 1500 kilometrów wiecej, a przy moich przebiegach gdy jest pełnia sezonu to miesięcznie robię 1000 kilometrów, zdarzało się że był taki miesiąc że wpadało nawet 2000 kilometrów.
  4. Dłuższe działanie na jednym łańcuchu, wydłużenie interwałów wymiany łańcucha.
  5. Przecież napisałem że klasa osprzętu jest wyższa aż o dwa poziomy, te wszystkie rowery są w bardzo zbliżonej cenie. Co wybierzesz, gorzej wyposażony rower czy lepiej wyposażony w prawie tych samych pieniądzach?
  6. Ale co ty chcesz tu opiniować? Te Gianty pod względem klasy napędu nie dorastają do połowy koła Focusowi, Orbea podobnie.
  7. Focus Whistler 3,8 w rozmiarze XL.
  8. Ale żeś tych podkładek nawalił. Jak zrzucisz łańcuch na najmniejszą zębatkę 10t i zaczniesz kręcić do tyłu to łańcuch chce wskoczyć na wyższą zębatkę 12t, pewnie jak jest na zębatce 12t i nadal kręcisz do tyłu to łańcuch próbuje wskoczyć na zębatkę 14t. Z tym przesuwaniem linii łańcucha nie ma co przesadzać bo przy normalnym pedałowaniu do przodu szlifujesz łańcuchem sąsiednie zębatki na grubość i to te które najczęściej używasz, czyli w zakresie najmniejszych w kasecie 12,14,16,18t.
  9. Rower za długi? Wsadzasz sztycę bez offset-u, mostek długi na 45mm, włóż szpilki od żony aby górna rurka nie gniotła cię w kroku i problem rozwiązany.
  10. Haki do tej ramy będą kosztowały dwa razy więcej.
  11. Ciężkie bydle. Mój Octan One Kode z dynamem i w pełnym ekwipunku tylko 12,8kg.
  12. Chętnie sprzedałbym to. Co wy na to ? A może zostawić?
  13. Skoro to oś 12mm to dla WH-RS370 może być wewnętrzne i zewnętrzne.
  14. Jakbym miał dla siebie brać gravela ze sklepu to bym pewnie wybrał CINELLI Hobootleg Geo 2024, wygląda jak gravel ale posiada cechy i możliwości roweru MTB. https://cech.bike/pl/rowery/1326-rower-cinelli-hobootleg-geo-2024.html
  15. Widzę że kręcisz się wokół kilku podobnych do siebie rowerów jedynie wymieniony Rondo Mylc mocno odstaje od całej reszty, jest inny o agresywnej geometrii. Mam wrażenie że ten który masz Sonder Camino już ci się nie podoba i chcesz inny w innym kolorze.
  16. Kąt główki ramy?
  17. Chciałem zwrócić uwagę że w tym porównaniu z linku są podane niedokładne dane niektórych parametrów bardzo istotnych dla prowadzenia roweru.
  18. Mam jedno i drugie, barana i z prostą kierownicą, w porównaniu do wyżej wymienionych rowerów oba moje rowery mają bardziej agresywną geometrię i dlatego świetnie jeżdżą w trudnym terenie. Przewaga barana nad tym z prostą jest tylko wtedy gdy mocno wieje w pysk no i to że jest krótszy i węższy ze względu na kierownicę dlatego jest bardziej poręczny. Ten z prostą postanowiłem sprzedać mimo że to rasowa wyprawówka z czterdziestoma punktami montażowymi na ramie i widelcu, jeżeli zajdzie taka potrzeba to barana zawsze mogę zmienić na prostą kierownicę.
  19. Człowieku uspokój się i nie zarzekaj się że nie będziesz się szczepił bo pan Tedros Adhanom Ghebreyesus już zapowiada następną pandemię, pewnie będziesz jednym z pierwszych którzy ustawią się w kolejce. Badania nad tym preparatem który przyjąłeś i jego działaniem w okresie krótkoterminowym zakończyły się dopiero w zeszłym roku. W okresie długoterminowym badania właśnie trwają, grupa eksperymentalna która poddała się badaniu obecnie liczy kilka miliardów ludzi, dlatego pilnie obserwuj co się z Tobą dzieje bo do zakończenia badań jest jeszcze kilka lat.
  20. Można pomyśleć nad korbą Shimano CUES FC-U6000-2 36-22 11/10/9 speed, jest rozbieralna.
  21. Najgrubszą owijkę jaką obecnie mam założoną to Bike Ribbon CICCIO 4.5mm Gravel Komfort, ale po dwóch sezonach wygląda kiepsko chociaż komfort jest fantastyczny, do drugiego roweru założyłem BikeRibbon GRAVEL PLUS 4mm i jest dość mocna, fajnie wygląda, daje duży komfort.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...