-
Liczba zawartości
6 242 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
108
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez spidelli
-
@clavdivs Zgoda, tylko Kolega jeździ też szutrowymi i polnymi. A to może oznaczać co najmniej drugi komplet opon. Z własnego doświadczenia - jechałem kilka lat temu nad polskie morze - najmniej było ścieżek rowerowych, najwięcej asfaltów, głównie dziurawych ale najgorsze były leśne zniszczone przez zrywkę drewna drogi i niektóre polne, z luźnym piachem. Opona 32 była za wąska na te odcinki. Z kolei jazda po niemieckiej stronie, od Goerlitz do Ahlbeck to 80% asfalty i 20% dobre szutry, do przejechania na Road+. Na Mazury, Suwalszczyznę czy litewskie szutry wolałbym znowu coś szerszego. Ja tam na nowy rower zawsze miejsce znajdę, nikomu nie żałuję 👍😉
-
Rozumiem potrzebę odnowienia parku maszynowego ale tak zupełnie ekwiwalentna wymiana to nie będzie. Teraz masz spektrum szosowo-szutrowe, gravel z szerokim kapciem i miękkim napędem może mulić na asfalcie. A jak będzie bardziej szosowy.... Ale nie zniechęcam 🙂 W fajnej cenie i specyfikacji wyskoczył mi ten 1.1...
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
@Suseh Ok, spoko. Czasami tak już jest, że ktoś zakłada konto i od razu wkleja linki do sklepów i to jest całą aktywność Cieszę się, że jest inaczej 👍 Żona ma jakiś starszy model Crosso i nie narzeka ale jeśli nie zabiera dużo rzeczy (czytaj: jeśli ja biorę duże Ortlieby) to ona pożycza małe Z Ortliebami jest spory wybór i tak jak pisałem - te materiały potrafią robić różnicę w cenie.
-
[Statystki] Dystans 2025
spidelli odpowiedział smw44199 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bliitz - 6191 km (szosa, gravel, trenażer) Zigfir - 5982 km (mtb, szosa + trenażer) [2403 km outdoor] michalr75 - 2743 km (Terenówka, Mieszczuch (vintage MTB) provayder - 2227km (szosa, MTB) dfq - 1828 km (MTB, gravel, trenażer) Przeciętny- 1800 km (mtb, grv) smw44199 - 1680km (cross) Jacekddd - 1415 km (velomobil - rower poziomy) ernorator (gravel, szosa, trenażer) - 1337 km thorcik - 1268 km (MTB) Zbyszek.k - 1221 km. (trenażer + gravel) revolta 1122 km ( MTB) CoolBreezeOne - 1031 km (MTB) Grochu86-988km (gravel, szosa) Lextalionis - 853 km (gravel) SpinOff - 839 km (gravel, trenażer) JWO - 724 km (MTB) Electronite - 696km (szosa) Sansei6 - 666 km (MTB) szczupak56 - 622km (cross 569, mtb 53) TheJW - 573 km (MTB, dojazdowy) spidelli - 461 km (szosa: 333 gravel: 96, MTB: 32, trenażer: 1244 - nie liczę do dystansu) Joker86 - 225 km ( gravel) NeefMe - 183 (MTB) Eathan - 64 km (gravel) l2cz3k - 46 km (MTB) -
[zrzeszenie hodowców chomika] mielenie kołowrotka
spidelli odpowiedział pecio → na temat → Trening rowerowy
Takie 3 płatki na krzyż ale zawsze to śnieg. A ja w Arizonie byłem, na Ironmanie -
[zrzeszenie hodowców chomika] mielenie kołowrotka
spidelli odpowiedział pecio → na temat → Trening rowerowy
No i u mnie białe g... leci... -
[targi] Bike Expo 2025
spidelli odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Punkxtr Koło Twojej opinii nie przejdę obojętnie; sam jestem za leniwy, żeby jechać taki kawał pooglądać rowery. Natomiast to, że komuś się chce coś organizować, nawet z taki niskich pobudek, jak chęć zarobku mnie nie oburza -
[zrzeszenie hodowców chomika] mielenie kołowrotka
spidelli odpowiedział pecio → na temat → Trening rowerowy
My tu gadu-gadu, a tymczasem @pecio: To cały przemysł jest: Profeska -
[targi] Bike Expo 2025
spidelli odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dobry na wjazd do tunelu Myk-myk i nie zbierasz pajęczyn głową Ile takie cudo kosztuje? A konwersja ile zajmuje? Ogarnie multitoolem? -
Spróbuj od reklamacji, jak nie pójdzie to wtedy prace ręczne we własnym zakresie... Chyba że za wiele zachodu z odsyłaniem, wożeniem po 50 km... Ale jeśli nie, co Ci szkodzi spróbować?
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
Jak cofnie tłoczki to na 100% się coś uleje - może niewiele ale zawsze coś, dobra rada z tym ręcznikiem. No i tarczę bym czymś przesłonił, żeby nie kapło, po co sobie roboty dokładać.
-
Ja nie jestem w stanie M6100 ogarnąć Niby na stojaku jest ok, a przy jeździe łańcuch przeskakuje po 2 czy 3 obrocie korbą na niektórych przełożeniach
-
[targi] Bike Expo 2025
spidelli odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
A nawet dwa suporty... Wygląda jak tramwaj dwukierunkowy, można przełożyć kierownicę, korbę, koła i wrócić do domu tym samy szlakiem 😎 🤣 Pytanie, czy musimy się z tym pogodzić, że CPK ma być w Berlinie A serio - to nie organizować nic? -
[targi] Bike Expo 2025
spidelli odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wygląda na zmienną geometrię... rośnie razem z dzieckiem? I ma dwie rury sterowe? -
[targi] Bike Expo 2025
spidelli odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Panowie, ale o co pretensje, że ktoś chce zarobić? Nawet narodowy święty, pan Owsiak, nie robi za darmo I czy to w ogóle taki pewny biznes - że wpływy zrównoważą koszty? Taka szersza refleksja - to tylko samorządy albo państwowe instytucja "stać" na masowe imprezy ze stratą, prywatny zawsze chce zarobić Albo co najmniej nie dokładać.... -
[opony] Jaką oponę polecacie do crossa/gravela
spidelli odpowiedział IvanZamorano → na temat → Koła rowerowe
Nie podpowiem konkretnego modelu ale szukałbym jakiegoś semi-slicka czyli środkiem gładka albo niewielki bieżnik, na boku bieżnikowana, poglądowo: Nie wiem, jaki ma być ten las/piach, dlatego taka "bardziej szosowa" propozycja.... W lesie można zawsze zejść z ciśnienia, chociaż w praktyce nikt się chyba nie bawi upuszczając powietrza w lesie i dobijając przy powrocie na asfalt. Mnie się faktycznie lepiej zaczęło jeździć jak mniej nabijam do opony - rower mi mniej skacze na dziurach a średnia prędkość wcale dramatycznie nie spada, bo nie zwalniam aż tak bardzo na dziurawych odcinkach. Edyta: -
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
spidelli odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Torba] podsiodłowa lub inna do użytku z lampką na drutach siodła
spidelli odpowiedział marekdam1 → na temat → Akcesoria rowerowe
Narzędziowniki są też wykonane z (użyciem) jakiejś pianki, więc nie powinno grzechotać. Pojemnik na narzędzia PRO Capsule | CentrumRowerowe.pl Ja mam jakiś plastikowy najtańszy z Dekla i żeby nie grzechotało, dopycham szmatką do wytarcia rąk. Ale to rzadko kiedy, z reguły jak jadę na sakwy, bo wtedy potrzebuję więcej tych "przydasiów". Normalnie szkoda miejsca na bidon. Lampek dorobiłem się jak mrówków, po prostu dobieram w zależności od okoliczności. Masz kilka opcji: 1) kupić światełko i podsiołówkę, które da się zaczepić o szlufkę, 2) "bidon", 3) "burrito" albo taki uchwyt, który trytkami przypinasz do ramy a rzepem - to co przewozisz - ja tak wożę spray naprawczy; woziłem też dętkę ale doszedłem do wniosku, że słońce jej źle robi i w sumie spray wystarczy na jednodniowe wypady, tu akurat co innego ale chodzi o ideę: 4) są narzędziowniki "pod bidon" ale tabsy i żele schowasz gdzie indziej: 5) narzędzia - popierdółki do chowania w sztycy, korbie, kierownicy, odb..tnicy... -
[do 7000] Gravel dla wysokiego
spidelli odpowiedział Spioch → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Marin Gestalt 2 - rama 60 jest na 188 - 193, opona 700x36. Z gorszych wieści - napęd tylko 2x10 i cennikowo 5 999 ale w sklepach może znajdziesz taniej: Marin Bikes | 2025 Gestalt 2 Oficjalna prezentacja dystrybutora: Możesz pytać w komentarzach, z reguły Piotr dość szybko odpowiada. Recenzja HH: -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
spidelli odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wygląda nieźle, podoba mi się to, że sprzedawca podkreśla fakt wymiany kołków na lepsze jako reakcję na feedback 👍 @ernorator, @Lextalionis To własny patent NW na żyłkę? Pytam z ciekawości, bo Sidi też ma własny. Jeszcze go testom błotnym nie poddawałem i raczej nie będę, bo buty eleganckie Ale "chodzą" mi po głowie inne, właśnie na gorsze warunki, czy pogodowe, czy terenowe... -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
spidelli odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ile udźwignie? Mocowanie na zwykłe kołki plastikowe czy może coś solidniejszego? Pytam, bo mam w piwnicy taki z Decathlonu, powiesiłem na spore kołki plastikowe. Rowerów na nim nie trzymałem tylko bagażniki rowerowe na auto i tak dokładałem, dokładałem aż usłyszałem rumor w piwnicy - kołki wyjechały ze ściany... -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
spidelli odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@smw44199 Czegoś tu brakuje, tak jak w puzzlach - ułożyłeś narożniki, trzeba wypełnić środek -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
spidelli odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Dokumosa Jeszcze nawet nic nie wystawiłem Spodziewam się jednak, że szybciej sprzedam gravela na pełnym GRX i nie wymagającego wkładu. Jak go kupiłem, stał na mechanicznej Tiagrze, teraz jest hydraulika GRX. Przerzutki mam, korbę mam... Linki dokupiłem, dorzucę nowe platformy. Ciśnienia nie mam na sprzedaż, zobaczę jak będzie
