Skocz do zawartości

spidelli

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6 242
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Zawartość dodana przez spidelli

  1. Chomik naprawiony, na razie na taśmę dwustronną, znalazłem w Mrówce taką cienką, chociaż sądzę, że klej typu Kropelka byłby jednak lepszy. Ale na razie jest jak jest. @pecio - raz jeszcze wielkie dzięki, bez Twojej pomocy pewnie straciłbym znacznie więcej czasu i nerwów 👍Flaszka nas pewnie nie ominie, prędzej czy później. Coś mi zresztą mówi, że nam tutaj od chomika szybciej jakiś zlot wyjdzie niż tym starym zlociarzom (pozdrawiam!) Wahoo mi jeszcze nie odpisało, co z tym zrobić, chociaż bardziej dla jaj ich zapytałem. Ten element to kawałek plastiku, pewnie prędzej czy później znajdę coś podobnego przypadkiem, jakieś opakowanie czy coś, z którego będzie można zrobić zamiennik. Powiem Wam, że to tak trochę przypadkiem się wydarzyło wszystko - w czwartek, kiedy poszedłem pokręcić i okazało się, że chomik is dead to kilka razy właziłem i złaziłem z siodełka, kręcąc żeby wybudzić czujniki i na przemian podchodząc do komputera - i raz zahamowałem stojąc obok trenażera, a że zrobiłem to mocno, to mi się trenażer przewrócił do tyłu - i wtedy to małe, białe G wypadło ze środka - to jest oczywiście rekonstrukcja wydarzeń. W każdym razie to sobie odpadło i pewnie wpadło gdzieś do środka, a przewrotka trenażera wyrzuciła to na zewnątrz i pozwoliła mi znaleźć. Oczywiście gdyby nie @pecio to nawet bym nie wiedział co to jest i być może wyrzucił jako śmieć. Odpaliłem na szybko R i wszystko działa jak wcześniej, mam sygnał po ANT+ do komputera i po BT do licznika Polar. Nawet na szybko udało się TPV odpalić i ze 100 metrów przejechać - faktycznie coś jak Zwift (sztuczne) ale chyba nie tak przekombinowane, żeby jakieś jeziora czerwonej lawy objeżdżać. Może coś więcej zrelacjonuję ale jak do tej pory miałem opory przed jazdą na zewnątrz, tak jutro mnie kusi 100-ka ale nie na szosie tylko na Revolcie i nowych balonach 29"x2"
  2. spidelli

    [Kiedy] Garmin 550?

    @KNKS Pan za poważnie wziął moją deklarację o niekupowaniu Garmina Myślę, że konkurencja jest dobra, szkoda że Polar robi bokami, Wahoo odpuściło zegarki itp. bo im węższy rynek, tym większe pole do popisu dla monopolisty. Garmin zarabia kokosy, a jeszcze im mało... A szkoda, bo jak Polar zdechnie to pewnie nie będę miał wyboru. Nie czas żałować pomidorów, kiedy planeta płonie
  3. spidelli

    [Kiedy] Garmin 550?

    Pazerność... Najpierw koncerny cięły koszty przez produkcję w krajach, w których nie ma parytetów w zarządach, praw pracowniczych a małe Grety nie mają czasu na pierdoły, bo ich małe rączki są potrzebne przy taśmie; przy czym niskie koszty wcale nie muszą oznaczać równie niskich cen dla konsumenta. Teraz zaczyna się nowa epoka dojenia klienta... W sumie nie ma się czemu dziwić - od lat robią to producenci samochodów. Im więcej elektroniki w aucie, tym więcej opcji do odblokowania z komputera, za opłatą. Niech się zgadają z wariatami klimatycznymi a będą samochody na abonament - technicznie nic nie stoi na przeszkodzie już dziś. Do tego cyfrowy pieniądz, będący w zasadzie systemem punktów za zachowanie i ziści się Orwell z Huxleyem. Wracając do tematu: Polar na razie płatne plany wprowadza czyli jest dwa okrążenia za konkurencją Przy czym miałby trudniej, bo ma tylko kilka zegarków w ofercie - co tu blokować? Tylko głosowanie nogami czyli spadek przychodów może tych pazerniaków przekonać do zmiany decyzji. Ja już nie kupuję Garmina*, kto ze mną? ----------------------------------------------------------- ja stary polarowiec jestem
  4. @pecio na razie opony przełożyłem w Giancie, jutro z rana się wezmę za chomika wskrzeszanie. W międzyczasie napisałem na suport Wahoo jako to naprawić 😉 Jeśli są sportowym odpowiednikiem Apple to pewnie zaoferują mi część zapasową z wysokogatunkowego papieru za 39,99$ + shipping 🤣 Urwana gumka od miernika prędkości Wahoo kosztowała mnie chyba ponad 50 zł w CR 🤣
  5. Aplikacja: Ładnie wyszło. Na razie nabite na 3 bary w celu osadzenia, więc dość twardo ale lekko na asfalcie o ile 200 metrów jazdy po osiedlu się liczy. Jutro flipa chyba przelożę, co cofnie tylną oś o 0,5 cm i da nieco więcej miejsca na oponę, jako rzecze św. Giant od rowerów. Teraz jeszcze miejsca jest co nieco ale bloto ramę wytrze. Rower ma być uniwersalny ale z akcentem na długie dystane, w tym z sakwami. Czyli względnie dobre asfalty, szutry, polne i leśne. Takie miałem przemyślenia po ubiegłorocznych Mazurach/Suwalszczyźnie. Mleko było fabrycznie, dla mnie to nowość ale wolę dętki butylowe do takich zastosowań jak długie wypady.
  6. Po lewyj - orydżinal dżajant 38, po prawy - kątinętal 2”
  7. Bo - jak śpiewala Maria Peszek - pieprzę cię mleko....
  8. Ja mam konto opłacone więc czuję się zobowiązany sprawdzić
  9. @dfq Tak, TPV. Jeździłeś już? Jak chomika wskrzeszę to chcę spróbować co to za zabawa; w sezonie i tak płacę za R i TP więc te parę złotych bym przyoszczędził.
  10. @szajbna zdiagnozowany, właśnie kupiłem kropelkę i cienką taśmę dwustronną Oni w pręta tną. Mnie najpierw zaliczyli kod darmowy, a potem ściągnęli kasę. Nawet na maila dlaczego tak robią nie odpowiedzeli Jak TP zrobiło coś sensownego to odpuszczę sobie R. Na razie jednak nie mam jak sprawdzić.
  11. Też uważam, że przeginają palę.
  12. Nie mam nic sensownego w domu, chyb poza kropelką i toporną taśmą. Muszę pudsko ruszyć
  13. Jest wyraźny ślad, gdzie to było. Taśma chyba średni pomysł, bo będzie odstawało, myślę nad jakimś klejem "elastycznym" coś jak guma arabska, chociaż jak na kropelkę wkleję to chyba też ujdzie. Najsampierw sprawdzę, czy ze zwykłym papierem zadziała. To żadna rocket science - na plastikowej obudowie jest czytnik, a na stalowym? żeliwnym? kole jest kawałek papiru, który pewnie odbija światło czy jakiś impuls z diody... SNAP optical sticker placement.pdf - Google Drive Check optical tape SNAP [tsg] – Wahoo Fitness suport
  14. I wszystko jasne: Leżało na podłodze obok. Dzięki @pecio za naprowadzenie; teraz już wiem dlaczego tego nie widziałem. Jak przerwę abstynencję to musimy kiedyś flaszkę zrobić BTW - niezłą moc generuję, że się trenażer rozlata pode mną 🤣 Macie pomysł na co to wkleić? Nie wiem czy to plastik czy laminowany papier.
  15. Acha, czyli mam napić chomika spirytem... Chyba nie widzę tak wyraźnie tego samego elementu. Poszukam w necie może to faktycznie błahostka, jakieś zanieczyszczenie, wszędzie mam wióry z opony. Jak nie pomoże to zobaczę czy coś mi z gwarancji jeszcze przysługuje. Bach i od razu:
  16. Średni interes wymieniać trenażer co dwa sezony, a i to nawet nie, bo tej zimy mało jeździłem. 41:31 godzin i 1317 km w tym roku 77:20 i 1562 km w ubiegłym 37:29 i 719 km w roku zakupu (jesień) 150 godzin i 3600 km. Wydaje mi się że słabo. Połączenie jest ale nie czyta prędkości nawet: A co do alkoholu - 4 miesiące abstynencji. I ja i chomik 😎
  17. Aplikacja się łączy czyli kontakt z urządzeniem jest, nic podejrzanego nie pokazuje. Może powinienem procedurę kalibracji uruchomić to wtedy da sygnał, że nie ma pomiaru mocy. W każdym razie na licznik nic nie daje. Do Rouvy się już nie mogę zalogować, bo mnie w międzyczasie podkusiło i zaktualizowałem ten żałosny system i już po ptokach... Mogę się zalogować przez przeglądarkę a jak odpalę aplikację to jest błąd logowania i tyle. Dobrze, że subskrypcję anulowałem bo bym wtopił z tym zepsutym chomikiem...
  18. Wahoo - Snap. Zaraz sprawdzę z apką. Faktycznie zemsta, bo Rouvy wygasa mi w niedzielę. Wczoraj kręcił jak wściekły a dziś - ja jestem wściekły
  19. No to przerzutka GRX jest pod linię 47 czyli jeśli łańcuch nie zagra z Cues to pozostaje korba GRX.
  20. No i chomik mi zdechł. Wczoraj jeszcze kręciłem, dziś siadam - rower nie rusza. Zrestartowałem aplikację - nic, komputer - nic. Niby jest łączność po ANT+ z czujnikami ale nie czyta "mocy", mam odczyt z H10, mam z czujników kadencji/prędkości ale sygnał z trenażera zdechł. Diody się świecą ale nie ma sygnału. Podobnie licznik Polara, który bierze te same sygnały ale z BT czyta H10, czyta kadencję/prędkość ale "mocy" nie dostaje... Nawet zainstalowałem aplikację TrainingPeaks ale nie udało się przejść połączenia z trenażerem....
  21. Tylko z nieznanych przyczyn producenci pchają do rowerów korby FSA, zamiast GRX/Cues. W obu moich Marinach był mix Tiagry z FSA (GRX jeszcze nie było), w Giancie to już w ogóle mam z tyłu GRX, korbę FSA a przednia przerzutka Tiagry... Też myślałem, że może warto popatrzeć jakie napędy są do tej ramy stosowane ale nie znam kompletnie rowerów Krossa, czy np. taki Esker 6 stoi na kompletnym GRX, co by oznaczało, że i w 5 będzie pasować tylko z jakichś powodów jest FSA... Tego pojąć nie mogę, bo te korby i suporty są w detalu droższe od Shimano... A @kojo92 jaka jest przednia przerzutka? Bo to też może być istotne...
  22. Może być linia łańcucha ale o ile Shimano podaje takie dane, o tyle FSA - nie. Piszą tylko, że jest kompatybilna z napędami 10/11 rz. od Shimano. Ewentualnie może suport Krossa Ci pomoże - ja dostałem taką informację od suportu Marina. Dla mojego roweru na korbie FSA Gossamer Compact, 46/36T linia wynosi 44-46; dla GRX400 jest to 47 mm a taką korbę planowałem tam włożyć. Tu piszą, że korby FSA szosowe to 44 mm, dla Cues - 47 mm. Może to powodować jakieś problemy z regulacją przedniej przerzutki.... Ale gdybam sobie bo mój projekt jest w zawieszeniu na razie. W każdym razie ja bym dokonał niewielkiego gwałtu na linii łańcucha tj. 47 względem 44-46.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...