-
Liczba zawartości
2 855 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
4
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Brombosz
-
[piasty] Shimano FH-M8110 Deore XT głośna i cicha praca bębenka
Brombosz odpowiedział BuyBike → na temat → Koła rowerowe
Tak jak kolega wyżej wspomniał, mogły być przechowywane w różnych temperaturach, przez co smar się inaczej rozszedł. Mogło być tego smarowania fabrycznie nałożone różne ilości. Zapadki mogą sprężynować z różną siłą... Wszystko może być przyczyną takiego zjawiska. Obie mogły nawet zostać wyprodukowane w różnych miejscach. Nawet jak w sklepie komuś spadło w pudełku na podłogę, albo kurier się wyżywał na paczce, to efekt może taki być. Jeździć obserwować. Wadę poznasz po czymś innym niż dźwięk. Z czasem powinno się wyrównać, aż do pierwszego serwisu. Ja bym to odebrał jako luksus, tak sobie z dwóch nowych piast, mieć możliwość wyboru ciszej albo głośniej. EDIT: Może też być tak, że po zapleceniu kół, dźwiękowo będą takie same. -
Nom. Co jak co, ale IceTechy 140mm, to chyba najgorszy z możliwych materiałów do szkolenia się w tej czynności. Spierdzie**ć banalnie łatwo, a o dobry efekt naprawdę trudno. To jednak jest coś co kilka razy trzeba zrobić źle, żeby zrozumieć jak to robić dobrze. Najlepiej uczyć się na jakichś tektro 180mm, czy innym shimano rt-54... I najlepiej żeby były swoje, a nie czyjeś.
-
Jaki to przyrząd? Bo jeżeli to coś takiego jak poniżej, albo podobne, to uważaj z tym. Przy nieumiejętnej próbie można bicie zrobić jeszcze gorsze niż było. https://allegro.pl/oferta/narzedzie-klucz-do-prostowania-tarcz-hamulcowych-w-rowerze-rowerowych-15509910574 Trochę tarcz się w życiu naprostowałem i im lepsza jakościowo stal, tym trudniej wyprostować, a im tańsza, tym łatwiej pokrzywić. Przegrzana tarcza wyprostuje się, ale tylko do kolejnego zagrzania. Takie wynalazki jak twoja ultegra mogą się dodatkowo rozwarstwiać przy zbyt mocnym nacisku. Nie ma tu czegoś takiego jak "zgodnie ze sztuką". Jest albo skutecznie, albo nie. Ważne żeby nie zepsuć całkiem. Zamiast przyrządów, skuteczniej i bezpieczniej sprawdzają mi się dwa kawałki twardego, czystego drewna o idealnie płaskiej powierzchni. Cel w tym jest taki żeby nie opierać się o powierzchnię tarczy punktowo, tylko złapać ją na pewnej szerokości... No i lepiej kilka razy za słabo, niż raz za mocno. Good luck. To jedna z tych czynności rowerowych, która zawsze generuje jakiś tam stres przed osiągnięciem chcianego efektu.
-
Poszedłem, zmierzyłem i faktycznie, masz rację. Myślałem, że to standard 104bcd. Wybaczyć.
-
[Gravel] Kross Esker 5.0, czy jest sens dopłacać do 6.0
Brombosz odpowiedział Zuchu → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
W sedno. Mam dwa bliźniacze napędy 1x11 w rowerach do różnych celów i to był strzał w dziesiątkę. Nieważne co się popsuje albo zużyje, zawsze jest czym jeździć. -
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
Brombosz odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Tyfon79 Ludzie są różni. Każdy ma swoje zalety i wady. Niezależnie od posiadanej wiedzy, charakteru, czy zdolności komunikatywnych, obowiązkiem każdego użytkownika forum jest wzajemny szacunek. Tego chyba raczej nie trzeba tłumaczyć. Nawet jeżeli nie zgodzę się z twoim zdaniem, to nie zwalnia mnie to z obowiązku uszanowania twojej osoby i poza kontr-argumentacją nie mam prawa, jako zdrowy na umyśle człowiek, mieszać cię z błotem tylko dlatego, że uważam cię za osobę, która wie na dany temat mniej. Oczywiście podaję to jako przykład, bo może być odwrotnie. Rumcajs może i się zna, może i potrafi doradzić, może i nie jednemu pomógł... ale jedną cechę charakteru ma paskudną. Dzieli sobie ludzi na dwie kategorie - tych prawilnych, którzy robią to co on i są warci odpowiedzi na jakimś tam poziomie... i na nie wartych splunięcia śmieci, czyli wszystkich pozostałych, których bez ostrzeżenia atakuje, bluzgając, obrażając, docinając, niezależnie od tego kim są i co sobą reprezentują. Ty go po prostu jeszcze z tej strony nie poznałeś, bo znalazłeś się w tej pierwszej kategorii. Ja, tak samo jak kilku innych, już miałem okazję to zrobić od tej drugiej strony i jestem w stanie, akurat z tą "stratą" dosyć szybko się pogodzić. Po prostu facet albo jest dzieckiem i nie dorósł do tego forum, albo ma problemy, które wymagałyby kontaktu ze specjalistą. Gdyby operował pięściami tak samo słowem, to szybko by go pokory nauczyli. My tutaj niestety nie mamy takich możliwości, a słowa też potrafią ważyć. Skoro odszedł, to znaczy, że poczuł znaczenie przysłowia "nie rób drugiemu co tobie nie miłe". Ot i tyle... Tajemnicy w tym nie ma. -
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
Brombosz odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Pomimo tego, że to takie proste, to jednak Ci się nie udało... Ale żeby było sprawiedliwiej, to przyznam, że mi niestety też nie. 😕 -
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
Brombosz odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jak na taki fakap, to nawet prawie wyratowane. https://www.itemfix.com/v?t=d50r5i Oraz to co nigdy się nie nudzi: https://www.itemfix.com/v?t=oljarp -
Będzie działało, ale tak sobie... Spadającego łańcucha nie unikniesz. Zostawiając przednią przerzutkę sprawisz, że spadając będzie ci się o nią blokował i zakleszczał. Nic fajnego. Już lepiej dokupić do tego inną byle-korbę na kwadrat, ale z możliwością zmiany zębatek, po czym dodając podkładek dla odpowiedniej linii łańcucha, założyć z przodu zębatkę NW.
-
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
Brombosz odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Antykompresyjne, czyli takie, że napinająca się linka nie ściąga pancerza, kurcząc go o te drobnych kilka % po przecinku? Dobrze rozumuję, że zwykły oplot nie wystarczy, bo nie gwarantuje tego nie-kurczenia się?- 1 437 odpowiedzi
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Dyskusja/Galeria] Rzeźba przy Starym Rowerze
Brombosz odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Kolega lat 30, wzrostu niskiego, zlecił mi ostatnio ogarnięcie komunijnego Krossa bo by coś jeździć zaczął. Sceptycznie, bo sceptycznie, ale zgodziłem się. Z oryginału została tylko rama. Koszt całości po cenach koleżeńskich - 1200zł. Klient zadowolony. Rower używany. -
[Dyskusja/Galeria] Rzeźba przy Starym Rowerze
Brombosz odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Miałem ostatnio podobną korbę na warsztacie. Pozdro w szukaniu zębatek w normalnej cenie. Da się, ale ciężko. -
Nie. Odłożyłem ten zakup na później i finalnie temat umarł. Właśnie mi przypomniałeś.
-
Mogę ci oddać za cenę wysyłki całą korbę Alivio M3000 jeżeli podejmiesz się wybicia resztek suportu z obu gniazd. Mi się nie chciało i tak leży sobie w złomie. Zębatka do niczego ale ramiona i kominy odzyskasz przy odrobinie pomysłowości.
-
Witam. Sprzedam trzy bazy (frameset) pod mieszczucha w dobre ręce. Niestety z braku miejsca, czasu i chęci wypadły z kolejki. 1. 28" B'Twin Elops City 3 (150zł + ew. wysyłka) 2. 26" Galaxy Erida (100zł + ew. wysyłka) 3. 28" B'Twin Original 700 (200zł + ew. wysyłka) Dodatkowe informacje na PW. Preferowany odbiór osobisty. Wysyłka możliwa po wcześniejszym dogadaniu. Wystawienie oferty na OLX możliwe pod warunkiem, że będzie to bez dodatkowych kosztów. Wysyłka OLX niemożliwa że względu na gabaryty. Negocjować raczej nie ma co. Możliwa zamiana za inne fanty, głównie MTB. Pozdrawiam.
-
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
Brombosz odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No to i ja coś... PS. Muszę posprzątać. Ostatnio wśród znajomych panuje trend nazywania mojej rowerowej enklawy dziuplą... Patrząc na to szerzej, to mają zupełną rację.- 1 437 odpowiedzi
-
- 7
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Rękawiczki długie] z dobrym chwytem także na deszcz
Brombosz odpowiedział marekdam1 → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Na fotce masz białe. Używam tych lżejszych. -
[Rękawiczki długie] z dobrym chwytem także na deszcz
Brombosz odpowiedział marekdam1 → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Dobrze trzyma. Jak do leśnej telepanki się nadają, to i do streetu będą ok. Na plus jest to, że nie podwijają się pod nadgarstkiem, przez co nie denerwują tym, że trzeba się poprawiać podczas jazdy. Tak wyglądają używane drugi sezon: Trochę ciemne bo nie wyprane, ale materiał fajny. Podobny w dotyku do cienkiej skóry, ale skórą raczej nie jest. Bez znaczenia czy suchy, czy mokry, ślizgać się nie powinien... chociaż wiadomo - dużo zależy od rodzaju gripów i użytej siły. Polecam. Za te pieniądze ciężko o lepszą jakość. Dla mnie też ważne jest, że nie mają rzepów, przez co mogę wrzucić do pralki bez obaw, że mi inne, delikatne ciuchy pozaciągają. -
[Rękawiczki długie] z dobrym chwytem także na deszcz
Brombosz odpowiedział marekdam1 → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Lżejsze, ale dobre: https://www.empik.com/alpinestars-rekawiczki-kolarskie-aero-1563013-12-rozmiar-l,p1201071956,sport-p Cięższe, ale bardziej wytrzymałe: https://allegro.pl/oferta/rekawice-rowerowe-alpinestars-alps-gloves-kolor-czarny-l-14428324057 To już nie pierwszy temat, w którym je polecam. Mniejsze rozmiary są dużo tańsze. -
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
Brombosz odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dobra kompilacja. W 2:36 mistrz. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Brombosz odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Generalnie to chodzi o to żeby nie zginąć... A dalej to jak już to kto sobie rozkmini. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Brombosz odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
W sobotę sam siebie wkurzyłem. Wpadłem na debilny pomysł żeby przewieźć rowerem inny, rozmontowany rower. Torba z częściami i narzędziami do plecaka. Koła spięte trytytkami z ramą w formie walizki i ogień na chatę... Zrobiłem 80% trasy. Pierwsze przełożenie sobie tego stalowego dziadostwa z ręki do ręki poszło łatwo. Przy drugim zahaczyłem o kierownicę, rower momentalnie poskładało, katapultowałem się do krótkiego lotu i wylądowałam żebrami na krawężniku, dociśnięty jeszcze przez całość razem z tym plecakiem. Resztę trasy pokonałem piechotą, a wczoraj sępiąc zwolnienie od lekarki w przychodni, zostałem wysłany na SOR żeby sprawdzić czy żebra całe. Na szczęście całe, ale powiedziano mi, że napieprzać będzie tak samo jakbym je połamał, nawet do dwóch miesięcy. No trudno. Jakaś kara musi być. -
Używałem aż dwa modele dampera tej marki i nie mogłem narzekać. O2 RCX i O2 RL Pro. Oba działały tak jak kosztowały, czyli bez szału... Ale były niezawodne, proste w serwisie i sprzedały się za tyle, za ile kupiły. Podejrzewam, że drewniana praca pierwszego z nich wynikała ze złego dopasowania dampera do ramy. Drugi chodził dużo lepiej, ale RS Monarch RT3 jest lepszy.
-
[Łańcuch] czy warto już wymienić na nowy?
Brombosz odpowiedział xplosion → na temat → Napęd rowerowy
Tak. Tak. Chociaż o ile lepszy to trudno ocenić. Jak masz zakuty pinem, to potrzebujesz skuwacz. Żeby zakuć nowym pinem, też. Jak masz jedno ogniwo takie trochę inne, złożone jakby z dwóch luźnych, to znaczy, że masz spinkę i łańcuch nie jest zakuty. Wtedy potrzebujesz szczypiec do spinek, albo wymyślić jakiś patent, gdyby place były za słabe aby to rozpiąć. Nowy łańcuch może być za długi o kilka ogniw. Poczytać jak to zmierzyć, zmierzyć i jak trzeba to skrócić skuwaczem. -
A zestaw Ardent/Aspen? Wygląda szybciej niż NN/RR. A przynajmniej w węższych rozmiarach z wszystkich dostępnych.
