-
Liczba zawartości
2 162 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
12
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Eathan
-
@TheJW w temacie jakości obudowy zamówiłem => https://pl.aliexpress.com/item/1005007805184978.html Jest już w PL, po odprawie. Pewnie po weekendzie dotrze. Zakładam, że poprawi to wrażenia organoleptyczne
-
[Do 6000zł] Pomoc w wyborze - pierwszy gravel
Eathan odpowiedział KrzysiekxD → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
@KrzysiekxD masz racje forum to miejsce do zadania pytań. Tyle, że pytanie o gravela wraca co 2 dni. Dziesiątki razy odpowiedziano na podobne albo identyczne pytania. Znajdziesz tam tony ciekawych informacji. Co do prognoz na 2030 rok to stawiam, że Tobie podobni będą mieli w tym spory udział. -
[Nawigacja] na kierownicę w niewygórowanej cenie
Eathan odpowiedział SL440 → na temat → Akcesoria rowerowe
@SL440 na logikę bym wrzucił do Courses. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@kmk tutaj masz dedykowany wątek o geoid cc600. Kilka postów już jest. Kilka osób zamówiło. -
-
Jadąc wczoraj zastanawiałem się nad brakiem opcji kasowania w liczniku i nad tym zapełnieniem pamięci. Tak mi do głowy przyszło, że może to działa na zasadzie historii aktywności, która obejmuje X aktywności. Każda kolejna wypycha najstarszą z listy.
-
@chrismel tylko ostatnimi czasu Decathlon ma dziwna politykę. Zawsze to był sklep, który oferował towar z półki od ręki. Teraz np. w Decathlonach masz problem z kupnem zimowych ubrań rowerowych. Przynajmniej u mnie w Katowicach mam 2 sklepy i bidna z nędzą w kwestii rowerowych ubrań. Masz zamawiać, czekać a potem zwracać. Nie lubię takiego zamieszania i wolę zmierzyć. A jak mam już coś z ubrań zamawiać online to nie zaglądam do Decathlona.
-
Gdyby ktoś chciał podnieść wartość swojego licznika to znalazłem na to sposób. Można spokojnie podbić wartość o 30%. 😜 https://pl.aliexpress.com/item/1005007736675485.html
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
A to nie ma na celu kompensowanie ułożenia dłoni? Jak patrzę na swoje ręce to od strony małego palca jest niżej niż po stronie palca wskazującego. Tak mi się naturalnie te ręce układają. Więc taki opad u mnie pokrywa się z naturalnym ułożeniem zaciśniętych dłoni. -
Życie to je bajka @TheJW
-
160 zł => https://pl.aliexpress.com/item/1005007692796879.html 1. klikamy KUP TERAZ, 2. Podajemy kod IFPJSBH
-
@kubim no ale ustawiłem, zapisałem i włączyłem aktywność na urządzeniu. Pole pokazuje -- i nic poza. @kubim sam zobacz. Ustawiłem, zrobiłem synchro i włączyłem aktywność. Pole jest widoczne, nie pokazuje żadnej wartości. Więc to musi być akumulator światła.
-
@maxmax gdzie na urządzeniu? Robiłeś synchro komputerka z aplikacją? @kubim ciekawe. Jednak to chyba nie jest to. U mnie też pokazuje 70% a faktycznie jest 80%. Druga sprawa mam polski język. Tutaj ta opcja nazywa się tak Poziom nał. baterii świateł AT lub Zasięg świateł AT.
-
1) Wskaźnik baterii - przekopałem chyba wszystko i na teraz nie ma opcji ustawienia wskaźnika baterii jako pola. 2) Podłączenia do komputera nic nie zmienia. Sprawdziłem kilka różnych kabli i licznik nie jest wykrywany jako pamięć. Jedyne co to ładuje się. 3) W samym liczniku możesz zmienić nazwę aktywności. Pytanie, czy ona się prześle do Stravy? Tego nie wiem, ale sprawdzę w weekend jak pojeżdżę. 4) Pytałeś o pobieranie pliku FIT/GPX z urządzenia. No więc da się to zrobić z poziomu aplikacji OneLapFIT. otwierasz aktywność, klikasz przycisk udostępniania i wybierasz Share fit (to chyba 1 rzecz, która ma brak w tłumaczeniu) dalej wybierasz sobie np. maila albo google drive i wysyłasz. Generalnie na wskazane miejsce docelowe trafi plik FIT. Nazwa lekko z czapy np. GEOID_CC600_1730903094_50101042_1730911222671.fit Ale jest i możesz go sobie ogarniać dalej. Generalnie całkiem wygodne w połączeniu z chmurowym dyskiem. Raczej nie da się tego zrobić. Zaczynasz od 0 i budujesz historię. Więc jak masz np. najechane na rowerze 1000 km to nie ustawisz wartości początkowej na 1000. Jedyne opcja to apka zewnętrzna, która sumuje niezależnie od sposobu dostarczenia danych.
-
@maxmax co ciekawe oni mają nawet stronę https://geoidsports.com/ Tyle, że to kopia Magene C506. Więc pewnie i tak prześlą do faktycznego producenta. Na stronie mają taki zapis: Geoidsports is a brand founded by a group of geeks who advocate continuous exploration. Czyli pewnie wybierają ciekawe produkty i sprzedają pod swoją marką. Może być też tak, że to tańsza marka samej Magene. A tak swoją drogą to mam taką lampkę https://pl.aliexpress.com/item/1005006514131863.html?gatewayAdapt=glo2pol Niby ta sama firma. Powiem Wam, że spisuje się bardzo fajnie. Używam na na powroty do domu jak nocka mnie złapie w lesie. Zwykle do 2h jazdy. Małe, lekkie, działa świetnie. Nie chce się targać Knoga PWR2000 ze sobą.
-
raczej nie otrzyma. Na mapy musisz mieć odpowiednią pamięć, etc. To inna grupa urządzeń. To taki Garmin EDGE 130 na sterydach. Co do samej jazdy po kresce, to nie jest to takie skomplikowane. Pamiętaj, że w rzeczywistości jedziesz jakąś ścieżką / drogą. Generalnie nawalasz przed siebie. Kreska Cię interesuje jak masz skręcać. To wszystko. Dla ułatwienia masz piknięcie i komunikat na ekranie. Da się ogarnąć Pamiętaj, że to urządzenie kosztowało 155 zł. W moim przypadku leci na kierownicę córki, która lubi widzieć jak szybko jedzie i ile km przejechała. Dodatkowo całość ma być prosta w obsłudze i wysyłać się do Stravy (czasem mamy rodzinne wyzwania kilometrowe i wtedy ze Stravy łatwo to wyciągnąć). Nawigacja w jej przypadku to taki sobie bajer. Pewnie użyje ze 2 razy dla zabawy i tyle. Liczę, że dzięki tej nawigacji wiosną uda mi się ją wyciągnąć na jakaś dalszą traskę, którą sobie zaplanuje i mnie poprowadzi Nie zmienia to faktu, że za 155 zł dostajesz urządzenie, które całkiem sporo ogarnia: - rejestrację aktywności z zapisem śladu GPX, - Di2, - trenażer, - lampki, - czujniki kadencji, szybkości i tętna, - miernik mocy, - prawdopodobnie radar (bliźniak od Magene ma to podane w specyfikacji, tutaj napisano Tail light i tyle). Całość danych trafia do całkiem znośnej aplikacji i może trafić do Stravy albo TrainingPeaks. Moim zdaniem to spokojnie ogarnia potrzeby większości osób, które jeżdżą sobie amatorsko i bardziej ambitnie, ale nie potrzebują pełnoprawnej nawigacji, bo śmigają lokalnie. Dodatkowo jak od święta postanowią zapuścić się w nieznane to ogarną temat po tej kresce. Pamiętaj, że takich ludzi jest cała masa. Pewnie z 95% wszystkich rowerzystów.
-
@bogus śledzisz ten wątek https://www.mtb-news.de/forum/t/rcz-angebote-achtung-unsicherer-shop.938113/page-356 i tam wpadają mailingi od nich. W mailingach masz kody rabatowe.
-
@KrissDeValnor tak widzisz kreskę, w mieście widać skrzyżowania i tyle. Pełna mapa jest jak wyślesz do Stravy albo tej apki onelapfit. Tam ślad nakłada na mapy. W samym urządzeniu klasycznej mapy nie ma. Telefonu nie musisz mieć przy jedzie i nawigowaniu. Tyle, że wtedy nie przeliczy trasy jak z niej zjedziesz. No i wg moim wstępnych testów przeliczanie lepiej działa w mieście niż lesie.
-
@maxmax główny ekran albo kalendarz. Otwierasz aktywność, klikasz 3 kroki, wybierasz usuń. Aktywność też można edytować i tam chyba też da się zmienić nazwę. Pobranie gpx z licznika lub apki, jeszcze nie wiem. Na 100% da się ze Stravy. Jutro sprawdzę bo teraz nie mam pod ręką kompa.
-
@maxmax z poziomu aplikacji możesz zmienić pola, ich układ i ekrany. Tylko musi być podłączony licznik do telefonu. Nazwy w Stravie zmienisz. W samym liczniku i aplikacji nie widziałem nic takiego. Aktywności można kasować w apce.
-
197 zł dla nowych użytkowników Ali => https://pl.aliexpress.com/item/1005007676156312.html Czyli zakładamy nowe konto i kupujemy za 197 zł.
-
@smw44199 nie mam, jak sprawdzić bo nie używam. Wg. informacji producenta wspierane jest: Co ciekawe bliźniaczy Magene C506 wspiera 9 urządzeń i jest tam radar wymieniony.
-
nie, jestem wierny EDGE 1040. Natomiast szukałem czegoś prostego dla młodej. Zależało mi wygodnej obsłudze, prostej aplikacji + synchro do Stravy. Dodatkowe navi mnie skusiło i za 155 zł młoda będzie mieć nowy licznik Nie zmienia to faktu, że to urządzenia robi fajne wrażenie i wydaje się ciekawą opcją. Tutaj sama sobie ułoży, to proste jest. Generalnie ta aplikacja OneLapFIT wygląda całkiem ok. Nie widziałem BSC200, ale tutaj masz kolorowy ekran Pewnie to nie robi większej różnicy.
-
GeoID jeszcze nie ma. Wygląda na to, że ten model GeoID CC600 to odpowiednik Magene C506. Natomiast Magene ma model C606, który ma już mapy. Niestety cena to ~600 zł. A przy tej wartości chyba jednak brałbym Garmian Edge 530 => https://www.pepper.pl/promocje/garmin-gps-edge-530-wersja-2024-z-usb-c-nawigacja-licznik-rowerowy-kod-441393-921821 Pewnie prędzej czy później GeoID wyda swój model będący odpowiednikiem C606 i pewnie będzie taniej.
-
@Dokumosa w sieci podają, że pasuje kondon dla Magene C506. Na ali jest tego sporo. Cena na poziomie kilkunastu złotych
