-
Liczba zawartości
2 145 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
12
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Eathan
-
[Gleby] Jak często Wam się zdarzają? Wasze statystyki
Eathan odpowiedział pedalarz339 → na temat → Wypadki i stłuczki rowerowe
@graveloiksctrailowka nie wiem... Przesiałem się na 45, jest wygodniej. Potem zmieniłem rower i tutaj seryjnie były 45 więc nie zmieniałem dalej bo nadal jest wygodnie A nawet wygodniej niż wcześniej na aluminiowym gravelu. -
@Roballinho ale to Ali robi się drogie https://allegro.pl/produkt/serwisowy-stabilizator-kierownicy-xlc-to-x06-f06e432b-622e-42ca-a377-011d6e820a79?offerId=14663000463
-
Przeszperałem strony Smart Bike Light na Garminie oraz Github. Wygląda na to, że nie ma wersji nowszej niż 0.31.1 z 15 lutego 2026 tego roku. Może @pecio ma jakieś insiderskie wejścia i stąd info o przyszłej aktualizacji.
-
@bashey_pl szczerze? Jak masz tego używać od święta w domowym zaciszu i nie planujesz myków w stylu ustawiania roweru w innych pozycjach (np. w pionie) to obleci. Jednak ja chcesz obracać rower to nie będzie trzymać. Poza tym pamiętaj, że musisz mieć bardzo dużo miejsca. Tutaj masz 4 nogi i nie przysuniesz stojaka do ściany. Jeżeli masz mało miejsca, chcesz pracować przy ścianie to szukaj raczej czegoś z nogami w kształcie V albo na 3 nogach. Druga sprawa to głowica. Jeżeli zależy CI ona obrocie to powinna mieć wielowypust jak na fotce poniżej. Trzecia sprawa to wysokość robocza. Z tego co pamiętam to ten stojak nie jest za wysoki. Więc będziesz musiał się schylać. Mam coś podobnego (chyba z Juli) i ten stojak u mnie jest używany już tylko do mycia roweru. Do normalnej pracy z rowerem kupiłem PARK TOOL PCS-9.3. Jak poszukasz na forum to był bardzo rozbudowany wątek ze stojakami. Chyba kolega @spidelli zakładał albo był głównym animatorem. Było tam sporo propozycji budżetowych, które mają sens. PS Wiem, że 3x drożej ale też lepiej wg. mnie => https://pl.aliexpress.com/item/1005003913261784.html
-
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
Eathan odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
-
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
Eathan odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
Pytanie jak to otworzyć w Garminie Może tak @chudzinki zrób jakiś prosty GPX z tym miejscem, wgram do garmina i zoomuje. -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
Eathan odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
@chudzinki jak mi powiesz jak to odpalić to Ci wyśle fotę z EDGE 1040. Tylko nie wiem jak to otworzysz na bazie koordynatów, które podałeś -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
Eathan odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
@saym0n uchwyt w pudełku jest ok nie potrzebujesz nic więcej, chyba że planujesz np. montaż w jakiś nietypowym mostku. Sama navigacja też Ci wystarczy. Nie wiem jak z baterią w 550, ale poza tym sam komputerek jest ok. -
No dobra @pecio u mnie 0.31.1 i nie wiem, czy to nowa wersja czy nie... Możesz podać jaką to ma być wersje? Niby aktualizacji dla SBL nie widzę. Coś się szybko zainstalowało po włączeniu komputerka ale nie zauważyłem co to było. Druga sprawa... Odnośnie tej kartki... Wczoraj coś większego przejechałem i szukałem tych zmian o których mówisz... No więc tak. jest pionowa linia, widać jak autka jadą po jednej albo drugiej stronie, wykrywa nadal 3 rodzaje pojazdów - małe, duże i 2 kołowe. Nic innego nie zauważyłem. Możesz wrzucisz fotkę?
-
a nie zwróciłem uwagi... Jutro będę jeździć to zaobserwuję. Coś trzeba ekstra włączyć, czy po prostu działa?
-
Większy jest lepszy. U mnie zaważyły dwa powody: bateria - większy to więcej miejsca na większą baterię, realnie zyskujemy dłuższy czas pracy, więcej miejsca na ekranie - w zależności od sposobu użytkowania o więcej miejsca można wykorzystać na różne sposoby. Największe zyski są chyba w trybie widoku mapy / nawigowania. Możesz widzieć większy wycinek trasy bez potrzeby zoomowania ekranu. Możesz widzieć ten sam wycinek mapy ale większy / bardziej czytelny. Możesz wreszcie widzieć to samo co na mniejszym ale mieć dodatkowe miejsce na pola z potrzebnymi danymi. Poza tym w innych trybach zyskujesz więcej miejsca na więcej pól i są one po prostu ciut większe
-
@KSikorski doprecyzowując w 1040 mocowanie jest na stałe, ale zrobiono jej z aluminium, a nie plastiku jak miało to miejsce wcześniej. Z doświadczenia powiem, że złamanie tego elementu w liczniku nie jest takie proste. Prędzej puszcza "oczko" w uchwycie, które jest plastikowe i cieniutkie. Zaprojektowano je tak, że to ono ma być słabym ogniwem i ma strzelić. Zdarzyło mi się ten insert złamać kilka razy. Co ciekawe Garmin go nie sprzedaje jako części zmiennej mimo, że jest wymienna. Oczywiście da się kupić np. u p. Chińczyka. A przypadki złamania zaczepu w liczniku to raczej kwestia używania jakiś dziwnych uchwytów, które są zbyt odporne na wypadki
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Kawał narzędzia. Na rowerze się przyda np. jak będziesz chciał sobie przyciąć kierownice albo sfitować sztycę -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
@bashey_pl w sensie dwa configi i przepinasz w ustawieniach który ma być aktywny? -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
Eathan odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
@sky87 a używasz wersji beta? -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
Skoro lampa łączy się z telefonem to z OneLapFit bo na liście urządzeń BT nie mam tej lampy (jest radar). Więc wyłączyłem aplikację. Zakładam, że teraz nic się już nie połączy -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
Czyli co należy wyłączyć w telefonie? -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
-
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
@bashey_pl o widzisz! Wyłączyłem WiFi i będę obserwować. Bo kosmiczna procedura @pecio to mnie nie rajcuje @pecio u mnie łącz się: AXS, Czujnik tętna, Varia, Magene, Pomiar mocy Quarka, Pomiar prędkości od Garmina na piaście. Nie wiem jak tam z limitem, ale sporo tego jest. Poza tym mam jeszcze jakieś rzeczy, które są niby widoczne w czujnikach, ale wyłączyłem je. -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
@Arek82 z ciekawości dopytam. Na Garminie masz firmware stabilny czy lecisz na BECIE? -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
@pecio ok co do Vari to wiadomo. Natomiast ciekawi mnie co zaobserwowałeś w temacie Magene i jaka to procedura. -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
@pecio można też wyłączyć tę opcję. Przynajmniej tak mi się wydaje jak mamy w użyciu SmartBikeLight. Ale w tym co napisał @Arek82 coś jest. Też mam EDGE 1040 i mam takie objawy: varia - łączy się rada i światło, niemal natychmiast następuje rozłączenie i ponowne połączenie i dalej jest ok. Jednak raz na naście uruchomień EDGE nie podłącza Varia i trzeba go zresetować, magene - tutaj odwrotnie. Raz na naście parowań nie podłączy światła. Znowu reset EDGE załatwia temat. Generalnie jak już poprawnie się wszystko połączy to działa dobrze. Co ciekawe podobne objawy zdarzały się na ION 200 RT i Flare RT. Z ciekawostek. Wczoraj z Magene zrobiłem jakieś 5h aktywności. Lampa cały czas migała i pracowała w trybie S wg. Smart Bike Lights. Bateria zeszła do 71%. Ciekawe było to, że do pewnego momentu odnosiłem wrażenie, że była ciepła ale potem do samego końca była zimna. -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
Eathan odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
@pecio tak, zainstalowałem jak tylko wyszła... Dzisiaj zrobiłem setkę i nie było problemów. -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
Tak, kupiłem zaczep od Framesandgeara. Dokładnie ten: https://framesandgear.com/products/framesandgear-aero-gopro-mount-add-on i chyba wtedy nie było wersji 2.0. Kupiłem też to https://framesandgear.com/products/framesandgear-male-plate-fitting-kit i jestem rozczarowany. Przy mocowaniu Garmina na górze ten element jna dole est obrócony o 45 stopni i wpięcie adapterów (jak koledzy dawali wyżej) odpada, bo też są w poprzek. Liczyłem, że będzie to działać jak w oryginalnych uchwytach Garmina. Niestety nie da się tego tak zrobić. Problem leży w tym, że górne gniazdo Garmina używa otworów w wysięgniku na górze i dole. Zostają tylko boczne i to wymusza obrócenie zaczepu od spodu. Szukałem na Ali takiego elementu ale z otworami w innym miejscu. Niestety nie robią. Otwory musiałyby być w skydełkach. Dlatego finalnie jadę na tym adapterze GoPro. -
[lampa przednia] Magene AT 1600 / Magene AT 1200
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Akcesoria rowerowe
