-
Liczba zawartości
2 145 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
12
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Eathan
-
@Sbergamot już wyjaśniam. Tym razem mocniej się przyłożyłem bo jednak tanio nie było, poza tym jeżdżę długie trasy i chcę jeździć jeszcze dalej. Wstępna selekcja - konsultowałem z fitterem (robiliśmy razem ustawienia poprzedniego roweru, gość ma moje "parametry") geometrę i rozmiar. Wyszło nam, że ma być S W sklepie jeździłem na S i M. Wygodniej było na S. Oba rowery że tak powiem z półki, jedyne co to ustawiono wysokość siodła), W sklepie zmierzono mnie dokładnie i wyszło S: przekrok - tutaj taki przyrząd w kształcie T z teleskopem. Wbijasz na to i dosyć mocno wciska się w krocze, wzrost rozstaw ramion, kilka innych pomiarów (ręce, to zagłębienie pod gardłem, kolana i dalej nie pamiętam, ale zobacz filmik bo daje jakiś ogląd) Pomiary trafiły do komputera (system fittingowy Scotta => Scott SmartFit) i potem wg. tego systemu ustawiono cały rower. Tutaj można się bawić pozycją na rowerze (mniej lub bardziej sportowo). Wyszło, że w przypadku S-ki powinienem mieć ciut dłuższy mostek (1 cm). W przypadku M-ki dla odmiany mostek powinien być krótszy. Finalnie nie ruszałem mostka bo uznałem, że 1 cm to na tyle mało, że warto dać szansę oryginałowi i nakręcić na nim ciut kilometrów. Z uwagi na zimę i warunki za oknem nie było szans zrobić więcej niż 200km. W ten weekend wreszcie ma być sensownie wiec zakładam, że uda się ten wynik podwoić. Mimo to po tym co już zrobiłem uważam, że rozmiar jest ok. Tutaj masz filmik reklamowy jak wygląda ten pomiar => Tutaj masz wykaz, gdzie ten system Scotta jest dostępny => https://www.scott.pl/bike-fitting/ Może akurat się przyda. Zerknij na zdjęcie z załącznika i wysunięcie sztycy. Tam w sztycy jest taka zaślepka. Można ją wyjąc i założyć lampę Syncrosa. Zobacz jak mało miejsca jest między zaciskiem sztycy a początkiem zaślepki. Ledwo mieści się oddzielny zaczep do lampki. Nie wiem o ile mniej jest w M-ce, ale musi się to zmienić - zmniejszyć. Nie wiem, gdzie mieszkasz ale warto się przymierzyć i sprawdzić. Poza tym ten system fittingu jest całkiem fajny. Najdłuższa jazda jaką do tej pory udało się ogarnąć to 60 km i było bardzo komfortowo. Pamiętaj, że przesiadałem się z Rondla co pewnie też może mieć jakieś znaczenie. Odnośnie zakupów dla Addicta. Obejma sztycy wygląda minimalistycznie, ale jest z karbonu. Cały czas mam obawy. W sieci jest sporo fotek pękniętego elementu. Dla pewności kupiłem na zapas zastępnik z alu. Pan Chińczył stanął na wysokości zadania. Idealna kopia oryginału.
-
Zgadza się SKS ma fajny patent z schowkiem na wężyk. Ale 20 cm to sporo. Lezynka ma 16 z tego co się doszperałem. Mam już Lezynę HP i HV (większą). Obkupiłem się jakiś czas temu jak plajtował jakiś zagraniczny sklep. Były takie promki, że za karton szpeju płaciłem jakieś drobne. Stąd pomysł na dokupienie wężyka ale co zrobić.
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Dziury, ciśnienie poza tym opona pracuje inaczej niż na dętce. Zdecydowanie nie planuję wracać do dętek. -
Jeszcze rozważam zakup nowej pompki. Wężyk wyceniają na 100 zł. Kompletna pomka 129 => HV - https://www.szumgum.com/pompka-lezyne-clik-drive-hv-do-zaworow-clik-valve-scv.html HP - https://www.szumgum.com/pompka-lezyne-clik-drive-hp.html Jest jeszcze taki wynalazek: https://www.szumgum.com/pompka-sks-airflex-explorer-clik-tec-do-zaworow-clik-valve-scv.html
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Polazłem wczoraj do piwnicy by wreszcie wyjąc dętki z nowego roweru i wlać mleko. Znalazłem resztkę motywacji ale na miejscu okazało się, że mam za mało mleka (zostało na jedno koło). Więc wróciłem dzielnie do domu i zamówiłem nowe mleko. -
@pecio gdzie kupiłeś ten wężyk? Mnie się nie udało znaleźć u nas i ciągle szukam. Co do zakupów... Moja małżonka ma podobnie. To musi być jakiś błąd w DNA
-
@pecio jak masz na myśli https://ride.lezyne.com/products/clik-chuck o robi kupisz to też od SKS i Schwalbe. Wszędzie wygląda tak samo, różni się kolorem. Lezyn jest najbardziej zaawansowane ofertowo w temacie CD. Mają np. takie coś https://ride.lezyne.com/products/abs-flex-hose-with-clik-chuck i w ten sposób można pompki uaktualnić do nowego standardu. Normalnie nie pasują bo są nakręcane. Jest też głowica CO2 https://ride.lezyne.com/products/clik-drive-co2-with-20g-cartridge
-
@burz SBL wymaga odrobiny cierpliwości i zrozumienia. Bez tego nie działa jak powinno. Nie warto poddawać się po pierwszym razie.
-
[Zmiana korby] z 175mm na 165mm najtańszym sposobem.
Eathan odpowiedział PiotrBLZ → na temat → Napęd rowerowy
Chyba jednak najtaniej będzie: bike fitting u sensownego specjalisty, wymiana tego co wyjdzie w fittingu. Wtedy masz jasność co jest powodem problemu i masz na to wskazane panaceum. -
[sklepy] ciekawa praktyka sklepu
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@pecio nie bądź złośliwy... Tam są też garaże a wiadomo, że wielcy tego świata zaczynali w garażach rodziców. Na fotce masz chyba jeden z najsłynniejszych garaży -
[sklepy] ciekawa praktyka sklepu
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@gnomon z Ali jest tak, że tam cena zmienia się w zależności od tego, czy: jesteś zalogowany / niezalogowany, cena dla nowego jest niższa niż dla stałego klienta, kuponów automatycznych, kuponów od sprzedawcy, monet, rozmiaru/koloru lub jakieś cechy którą wybierasz przy zakupie, A nawet od tego, czy kupisz prosto z oferty czy dodasz do koszyka i kupisz później. O tym, że dany produkt występuje w kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu miejscach w różnych cenach nie wspominam. Nawet ten sam sprzedawca ma ten sam towar dodany kilka razy w różnych cenach. -
Właśnie sobie uświadomiłem, że mój zapas TPU w torbie nie będzie (chyba) pasować do nowego roweru bo zmienił się stożek koła. To kolejny powód by wywalić klasyczne dętki i wlać wreszcie mleko. Przy okazji uda się sprawdzić kompatybilność zapasu
-
[sklepy] ciekawa praktyka sklepu
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tak, wg. regulaminów na stronie to sklep z Polski z Jeleniej Góry. @pecio więc to raczej nie wina Pan Chińczyka tylko naszej gazeli biznesu. @Rafał87 o widzisz. Tego nie znalazłem a powinno być jednak widoczne na karcie produktu. Zwłaszcza, że szybka dostawa to jednak istotny element przewagi biznesowej. W moim przypadku mogę zapłacić więcej jak dostanę towar szybko. -
Idzie wiosna! Trzeba odświeżyć ciuchy. Uznałem, że zerknę do oferty ulubionego Pana Chińczyka z ykywbike. Czasem zerkam na ich stronę bo są tam nowości, których jeszcze nie ma na Ali. Jakoś tak odruchowo wrzuciłem nazwę w Googla i wyskoczyło mi ykywbike.pl. Pomyślałem, że Pan chińczyk oficjalnie wszedł do kraju nad Wisłą. Ochoczo zacząłem przeczesywać stronę. Wiadomo, że musi być drożej niż na Ali, ale moją uwagę zwróciła ciekawostka. Przykładowe bibsy w cenie 499. Cena sporo wyższa niż na Ali, gdzie najdroższe modele są poniżej 400 zł. Realnie kupuję się w granicy 300 zł. No ale dobra, polska obsługa, wygodne zwroty, gwarancja, szybka dostawa (dla mnie to max 2 dni), etc. To kosztuje. Wrzucam do koszyka i tutaj zaskoczenie numer jeden. Okazuje się, że cena to netto. Informacji o tym, że to cena netto nie było na stronie produktu albo ślepy jestem. Wychodzi na to, że płacimy 614 zł. Pierwszy raz spotykam się z tym, że vat pojawia się dopiero w koszyku. Normą dla mnie jest to, że na karcie produktu mamy cenę brutto jako główną. Zaskoczenia numer dwa. Zarówno na stronie brak informacji o terminie wysyłki. Można się domyślać, że wysyłka leci prosto z Chin. I tak sobie myślę, że bibsy od Pana Chińczyka w cenie na poziomie LUXY, ASOSSA, EROE, Inoni to nie zawojują świata.
-
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@pecio tak na Flare. Moja pada i muszą ją zmienić. Oczywiście mogę kupić starą z micro USB, ale nie chce. Wolę iść w stronę USB C. Skoro wypuścili te tańsze Flary z USB to zakładam (pewnie naiwnie), że będzie i aktualizacja Flare RT i ION RT i dostaną USB C. Jak nie to kupię MagicShine SeeMee 400 - też ma ant+, wielki akumulator i mam już ogarnięte mocowanie na sztywno w zaczep od Varia -
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@CoolBreezeOne najlepsze na pokusy jest przekierowanie ich na inne tory. Mnie na przykład kusi pomiar mocy i bagażnik Tailfina Poza tym czekam na nowe światełka od Treka (a jak się nie doczekam to na MagicShine SeeMee 400). Tak, że jakoś muszę sobie wynagrodzić ten pompek co to @cervandes mu abasadoruje -
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@pecio tutaj masz np. za 4,5 gwintowany https://allegro.pl/produkt/naboj-do-pompek-rowerowych-co2-jet-16g-szosa-mtb-f6fc6388-0510-4a80-8542-14712f14c9e8?offerId=18351235717 -
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@pecio używam nabojów 16g. I powiem Ci, że jak miałem jeszcze MTB na kole 29 2.25 to pompowało na tyle, że spokojnie dało się komfortowo jechać. Po powrocie do bazy lekkie dobicie i tyle. W gravelu jest ok. Naboje kupuję w okolicy 4 zł za sztukę. Wożę je przy rowerze w takim zaczepie pod koszyk. Dwa naboje wkręcasz i zapominasz. Sprawdza się świetnie. Używam tego wiele lat i jestem bardzo zadowolony. Nigdy nic się nie wykręciło, nigdy nic nie stukało. Teraz będę to zakładać pod fidlocka i zobaczymy czy się sprawdzi. Waży to tyle co nic. PS Nabojów o większej gramaturze używam stacjonarnie jak mam problem z osadzeniem opony. Wtedy walę z grubasa i po sprawie. -
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@pecio a to ja już dawno do tego wniosku doszedłem i używam CO2 Też samo się pompuje. -
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@CoolBreezeOne masz pełne wsparcie z mojej strony -
klucz dynamometryczny [Klucz dynamometryczny] jaki polecacie?
Eathan odpowiedział Storm2021 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
@karczk wybacz, masz rację. Tutaj jest odpowiednia wersja => https://allegro.pl/produkt/super-b-tb-tw16-zestaw-1c4f7a30-c7ba-4258-84c1-b928d69e3181?offerId=16816350410 10-20 Nm ogarnie większość osi. -
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ależ Wy mnie tutaj kusicie... Nadal nie widzę sensu wożenia ToPump ale zaczyna mi się podobać... Staram się być twardy, nie kupować bo to kolejne gramy do wożenia, kolejny szpej do ładowania, kolejny bajer. Przez ten wątek wpadłem na pomysł likwidacji podsiodłówki. Dokładniej mówiąc założenie jest takie: błotne albo krótkie wypady - maluszek ratunkowy w kieszenie, dalsze wypady - podsiodłówka. I Wy mi tutaj burzycie pomysł tym ToPumpem Jak tak można? -
klucz dynamometryczny [Klucz dynamometryczny] jaki polecacie?
Eathan odpowiedział Storm2021 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
@kazkyy jeżeli mówimy o samym kole i masz dobre oczy to wystarczy Ci nawet taki klucz https://allegro.pl/produkt/super-b-tb-tw15-zestaw-8b818c4e-b79d-475c-9c3f-5d09e715eb38?offerId=14430561835 -
nie popadajmy w skrajności. W XC7 można całkiem wygodnie chodzić. Nie jest to jakiś duży problem i wzywanie. Właziłem na wieże widokowe (na tych z metalowymi stopniami trzeba uważać). Spacery do sklepu zaliczam regularnie. Wcześniej w XC5 zdarzały mi się spacery liczone w okolicy kilometra. Podobnie w Rebelach od Northwave. Wiadomo, że to nie jest wygoda jak w klasycznym bucie, ale i tak jest całkiem ok. Chodzenie jest problematyczne w butach z blokami szosowymi. W przypadku blików SPD nie jest to dużym wyzwanie. PS @wojtbike na Twoim miejscu nie szedłbym w same rzepy. Raczej coś z BOA będzie praktyczniejsze np. XC3
-
[narzędzia] Perfekcyjny zestaw podręczny
Eathan odpowiedział Wojcio → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
