-
Liczba zawartości
6 009 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
5
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez cervandes
-
["inżynierowie"] a zagrożenie dla rowerzystów
cervandes odpowiedział sznib → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
O, to tutaj mam jednego co pisze do drugiego o lewoskrętności i bólu dupy. Procenciki dla niego proszę, bo pajacuje. -
No ale chwilunia, zanim zaczniesz spawać i ciąć kątówką. Łożyska bębenka NIE PRACUJĄ gdy przestajesz pedałować. One się kręcą tylko podczas pedałkowania.
-
["inżynierowie"] a zagrożenie dla rowerzystów
cervandes odpowiedział sznib → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Mieszkam w Gdańsku, kurierów na aplikacje z żarciem tutaj na pęczki. Nie robi na mnie już wrażenia jak z przeciwka wąską DDR leci bez pedałowania taki inżynier 50km/h. Przywykłem, codzienność. Wczoraj natomiast mijałem się z takim lecącym nawet nie wiem ile. Aż mną rzuciło po mijance od podmuchu. Nie napiszę, że leciał 100km/h bo pewnie przestrzelę, ale 50 do było grubo, grubo przekroczone. -
Zwariowaliście. Mam 7500km nakręcone na tym zestawie i spokojnie do dychy dojadę. Na drugim rowerze mam Super Ground i też dychę robią.
-
Wpisuję się w taki scenariusz, brązowy bok i bardzo szybkie opony, ale jednak z trakcją w terenie. Zestaw Racing Ralph i Racing Ray Super Race, ewentualnie Peyote jeśli ma być jednak mniej trakcji.
-
Shimano wprowadza 2,2mm tarcze w rozmiarach 200.i 220mm, zapewne z myślą o dostawcach jedzenia poruszających się 50km/h i szybciej w miejskiej dżungli. No ewentualnie także dla rowerzystów zjeżdżających po pionowych ściankach https://bike.shimano.com/pl-PL/stories/article/new-shimano-thick-rotors-and-deore-brakes.html?utm_source=Klaviyo&utm_medium=email&utm_campaign=MTB | Hero | DEORE XT %2B Thick rotors launch&utm_id=01KT152SP50XR2QQ0YWJGZ9C66&Profile_id=01KKZX13ATM252MDRSXYWCMCFG&_kx=rEVjWAgex5umpW2q-eES7pSfPl0v2TjRXZEmXVEE7JE.XWAxQH Pozdrowerki!
-
[Amortyzator przód] E-bike, wymiana amortyzatora.
cervandes odpowiedział kruszkush → na temat → Amortyzatory rowerowe przód/tył
Ten już miesza średnicę goleni z rozmiarem rury sterowej 😁 Co za różnica, nie? Rura to rura 😂 @kruszkush - jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad twardością, to musisz szukać amortyzatora powietrznego. W nim, ciśnieniem - możesz wysterować jak bardzo ma być sztywny, dodatkowo zazwyczaj zyskujesz wtedy też system tłumienia olejowego, więc nie ma mowy o pływaniu a o prawdziwej amortyzacji. No ale to musisz już szukać albo w używkach albo nie wiem gdzie, bo pivoty pod v-brake i powietrze to w dzisiejszych czasach rzadkie połączenie. -
[Tylne Koło] Naprężenie na ramie carbonowej po dokręceniu tylnego zacisku koła
cervandes odpowiedział PenigroX → na temat → Koła rowerowe
Jak walczyłem z trzaskami tylnej piasty DT to w moim przypadku winne były endcapy a konkretnie ich dwuczęściowość. Sam endcap jest aluminiowy, ale ma taki cienki pierścień stalowy z ząbkami, zapewne dla lepszego oparcia się w hakach. I to ten pierścionek trzeszczał. Jeśli masz takie endcapy to możesz sprawdzić, również warto je generalnie zdjąć, wyczyścić i przed wsadzeniem ponownie posmarować miejsce łączenia osi z endcapami. -
przerzutka [Przerzutka] Czy to krzywa przerzutka?
cervandes odpowiedział Scoobek → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
12 rzędowe deore, slx, xt i xtr są fabrycznie optycznie lekko krzywe. Taka ich natura. Obczaj czy pancerze na całej trasie nie mają jakiejś anomalii, czy linka jest zamocowana w przerzutce we właściwy sposób. No i na koniec do weryfikacji hak, bo ten objaw z brakiem możliwości regulacji na górze lub na dole wskazuje raczej właśnie na niego. -
@chudzinki PW
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Łożyska DRF3041 Enduro i chińczyki z Ali bo mi zaczęło trzeszczeć pod stopami i myślałem że to one. A to nie były one, to tylko korbę trzeba było odkręcić i przykręcić ponownie. Ale za to mam dwa komplety łożysk za 500pln na zapasie 🙃 Pisałem już, że tak samo jak uwielbiam korbę E*13 za jej wagę i sztywność - tak nienawidzę za to jaka jest upierdliwa i lubiąca przypominać o swoim istnieniu? Aha, dobrze że tylko 500pln wydałem, bo Enduro ma też w ofercie XD-15 które prawie kupiłem w trakcie rozważań czy nie kupić raz a dobrze 😂 -
[Problem ogólny] Radon Jealous 8.0 AL
cervandes odpowiedział eliminat → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Trzaski podczas pedałowania: - jeśli tylko na siedząco, to sztyca/siodełko - jeśli również na stojąco to korba, zębatka do korby, słabo dokręcona kaseta, oś tylna, haki w ramie, endcapy tylnej osi, może główka ramy - diagnozować po kolei, od najprostszych - wkład suportu na koniec, bo grzebanie przy nim jest najbardziej inwazyjne, męczące, czasochłonne I tak, jakbym był zdesperowany to bym wziął na przejażdżce choćby i z bidonu wodę i lał po kolei w wymienione miejsca, można tak wtedy namierzyć precyzyjniej lokalizację. -
[bateria] Jak optymalnie używać w rowerach elektrycznych?
cervandes odpowiedział petrus239 → na temat → Elektryczne - e-bike
Od dekad używam baterii litowych, zacząłem od kamer i modelarstwa w czasach, gdy w telefonach nadal były Ni-CD i Ni-MH. Moje rady i sugestie: Nie zostawiać pod ładowarką np na noc. Po naładowaniu odłączyć żeby nie utrzymywać 100% godzinami co cykl. Ładować mniejszą mocą niż szybkie ładowanie. Jeśli Ci nie zależy na czasie, to 0,5C jest optimum pomiędzy czasem ładowania a żywotnością ogniw. Osobiście starałem się zawsze ładować 0,25C. Nie ładować i nie przechowywać w gorącym miejscu, nasłonecznionym itp. Rozładowania do zera się nie obawiaj, nie jesteś w stanie rozładować takiej baterii do zera, bo 0% a faktyczne zero prądu w ogniwie to zupełnie dwie inne wartości. Procentowy wskaźnik jest tak wyskalowany, że bateria ma 0% i się wyłącza daleeeeeeeko daleeeeeeeko od szkodliwego, faktycznego wydrenowania baterii do ZERA. No i przechowywanie: kategorycznie nie przechowujemy baterii litowych w stanie 100% naładowania. Najlepiej jest nie ładować jej po każdej jeździe, tylko przed jazdą, żeby skrócić możliwie najbardziej jej czas leżakowania w stanie pełnego naładowania. A jak ktoś pisze o tym, że bateria po 5 latach nie ma zauważalnego spadku pojemności, to jedyne co można na tej podstawie stwierdzić to to, że nie jest spostrzegawczy. Bateria po 5 latach sama z siebie, nawet nieużywana ulegnie degradacji przynajmniej o 10%. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
cervandes odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nie widzę w tym wątku twierdzenia, że autor miał rower carbonowy. To był przykładowy link tylko. Moim zdaniem lepszym wyjściem byłaby reklamacja w samym Deca. Oni są mega prokonsumenncy, nie zdziwiłbym się, gdyby oddali od razu całą kasę za rower albo dali od ręki nowy w jego miejsce. -
[przymiary] Shimano Magnet Setting FC-R9100P/R8100
cervandes odpowiedział kolarzjedrek → na temat → Akcesoria rowerowe
-
[Koła] Do Treka X-Caliber 8 i Race King, gravel/lekkie mtb
cervandes odpowiedział marekdam1 → na temat → Koła rowerowe
Z koła zrobiła się ósemka. Szprychy pękły, więc możliwe że kolejne też są już w kolejce do pęknięcia za chwilę. Wyciąganie jednej szprychy i pomiar to słaby pomysł, bo te mogą a raczej na pewno różnią się długością po obu stronach. Gdybym ja połamał szprychy i zrobił z obręczy ośemkę, to wolałbym kontynuować jazdę na mocniejszym zestawie. -
[Koła] Do Treka X-Caliber 8 i Race King, gravel/lekkie mtb
cervandes odpowiedział marekdam1 → na temat → Koła rowerowe
Trzeba dopasować. Zależnie od wysokości obręczy, wysokości kołnierzy piast i tak dalej. Niczego nie kupuj samodzielnie. -
[Koła] Do Treka X-Caliber 8 i Race King, gravel/lekkie mtb
cervandes odpowiedział marekdam1 → na temat → Koła rowerowe
Aloha. Masz dziwaczne piasty 141QR Boost, więc odpuściłbym zmianę piasty. Kupiłbym obręcz M442 DT Swissa bo ma podobną do Twoich obecnych szerokość wewnętrzną, jest pancerna - i dałbym do zaplecenia jakiemuś kołodziejowi na nienajcieńszych szprychach. O ile piasta jest git. -
O tym nie pomyślałem, ale kurde racja! Sam przecież wykręcam wkłady presta żeby dosikać mleka strzykawką z rurką. No to wymyślili
-
Wentyle prawie jak presta, ale z uszczelnieniem w stopce, przez co niezaklejające się. Kompozytowe, ultralekkie, przeznaczone dla szos i graveli. Ciekawe czy policja to sprawdza przy kontroli czy ma się na MTB wentyle do gravela 🙃 30USD na ten moment za parę. @Eathan Ty tam lubisz w wentyle się bawić 😁 https://veloprofit.com/wpis/absoluteblack-prezentuje-nowe-ultralekkie-wentyle-tubeless
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No ale tylko w czasie deszczu, jak są fest mokre. I to przypadłość każdych jednych metalików, niezależnie od producenta. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@burz - szarpnij się na G04Ti do kompletu. Serio. Podziękujesz później. -
W rowerze mojego dzieciaka jest ten hamulec i moim zdaniem on wydaje taki specyficzny dźwięk tarcio skrzypienia właśnie. Ale cichy i nieprzeszkadzający w niczym i tylko podczas mocnego hamowania. Jeśli to nie jest pisk, trąbienie pociągu itp - to moim zdaniem to jest cecha a nie wada czy usterka. Podnieś koło, zakręć w powietrzu w ciszy - nie powinno ocierać w trakcie swobodnego obracania się. Zacznij delikatnie naciskać klamkę - jeśli od razu pojawi się dźwięk tarcia, tzn że klocek jest za blisko tarczy i można pomyśleć o wyregulowaniu zacisku. Można to też naocznie zweryfikować, patrząc w światło zacisku czy odległości między klockami a tarczą są w miarę równe - no ale to wymaga odrobiny wprawy. Przed ewentualną zmianą klocków możesz też odtłuścić dobrze układ, np preparatem k2 akra. Popsikać w zacisk, tarczę, popędzelkować, spłukać.
-
Temat dokładnie wpisuje się w moją opinię na temat wosków. Są polecane przez ludzi mających niedosłuch. Niektórzy znajomi kręcą na woskach, różnych firm, w różnych rowerach i napędach. Wosk nie smaruje, wosk wycisza trący medal o metal. Nie chcę zaczynać kolejnej wojenki, nie zapraszam do dyskusji. A źródeł popiskiwania ja szukam wodą z mydlinami i małym aplikatorem. Podczas jazdy testowej psikam wodą z kroplą płynu do mycia naczyń w potencjalnie piszczące miejsca. Kółka przerzutki, potem uszczelnienia kół, suport, na końcu łańcuch. Oczywiście po kolei a po każdym miejscu kręcę kolejny odcinek testowy.
