Skocz do zawartości

mihau000

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mihau000

  1. Rdzę z odprysków usunąć np. drobnym papierem ściernym wodnym. Jak chcesz je zabezpieczyć to chyba lakierem, ale czy to ma sens? Stal cro-mo nie jest tak mocno podatna na rdzę żeby to teraz żarło na wylot. Do środka ramy polecam Noxudol 700.
  2. W takim razie pokombinuje ze sznurówką @RafalxM Świdnik, lubelskie
  3. No właśnie nie mogę. Tzn. mogę, kości ok (mimo, że siodło jeszcze nie rozbite), ale "czuję" potem wiadome strefy. Oczywiście próbuję obecnie różne ustawienia, cięcie odkładam na koniec
  4. Mam Brooksa w wersji imperial i też zastanawiałem się czy nie powiększyć tego otworu. Warto?
  5. Jak w tytule, sprzedam korbę XT 770 z zębatkami 48-36-26, ramiona 170mm. Korbę kupiłem używaną (z tego co widać - niewiele). Kupiłem ją z zamiarem zrobienia napędu 1x... Niestety okazuje się (wbrew temu co jest w internetach), że korba ta w wersji z zębatką 48 ma dłuższą sztywną oś o jakieś 6mm. Także jeżeli ktoś potrzebuje porządnej korby z takimi zębatkami - zapraszam Suport do korby gratis (wymyłem łożyska i dałem nowy smar, wymieniłem też wszystkie oringi). Mogę rozważyć ewentualną zamianę na taki sam model w wersji 44-32-22 lub trzyrzędowego SLX (cena do dogadania). Chciałbym za nią 230zł, wysyłka w cenie.
  6. Również mam poprzedni zestaw, bez czujnika na baterie za 30zł. I jak za taką cenę to świeci bardzo dobrze.
  7. Xanes łatwo się rozkręca. U siebie wylutowałem te czerwone diody.
  8. Łańcucha z tamtych lat raczej nie znajdziesz, z kasetą będzie łatwiej (jeżeli chcesz oczywiście zachować zgodność z katalogiem). Zębatek osobno też raczej nie, trzeba będzie szukać całej korby z dobrymi zębatkami. Pojawiają się jeszcze czasem na znanym portalu Amortyzator też jakiś retro o skoku maksymalnie 80mm.
  9. Czy ktoś orientuje się co stało się ze sklepem bajkszop.com? E-maile też wracają...
  10. Gdzieś czytałem ze wlać trzeba tylko tyle, żeby olej delikatnie był nad tłumikiem na maksymalnie wciśniętych goleniach.
  11. W manualach marcoków ilość oleju jest zazwyczaj zawyżona. W Z3 z 2000, skok 100mm, wlałem jakoś 90-95ml i jest w porządku. W MX comp air 80mm - 75ml i wydaje mi się, że trochę za dużo...
  12. Może ma ktoś w czeluściach swoich gratów wideł pod koła 26". Musi posiadać piwoty, rura min. 19cm, 1 i 1/8 ahead, stal cro-mo. Mogę rozważyć karbonowy (też piwoty). Wymiar A2C przynajmniej 400mm.
  13. Diodę widać, wygląda jak XP-E, ale wiadomo że na 100% potwierdzić można tylko po rozebraniu. Poniżej bardzo, ale to bardzo poglądowe zdjęcia jak świecą: Xanes SFL-01 Spanninga Axendo 60 Lampka z Lidla
  14. W lidlu pojawiły się zestawy lampek led za 30zł. Przód z odcięciem, wydaję mi się że siedzi tam dioda pokroju XP-E. Barwa światła zimna, ale nie trupio blada. Świeci całkiem nieźle, nie testowałem jeszcze podczas jazdy. Najgorsze, że nie wiem jak rozebrać lampkę, zobaczyłbym co siedzi w środku
  15. Po zgaśnięciu trzeba stuknąć, zapala się od razu.
  16. Tak, włącza się, chociaż to "ruszenie" musi być dosyć solidne
  17. Testów na rowerze nie robiłem. Sprawdzane jedynie na półce - 1 i 3 tryb gaśnie po kilku minutach (no ale to wiadomo, bezruch).
  18. Dotarł Xanes SFL-01. Czy w waszych też we wszystkich trybach oprócz pierwszego, świecą się te czerwone diody?
  19. Obudowa metal, całkiem porządna. Będę kombinować z grubszym kawałkiem aluminium albo taśmą termo pomiędzy. Gdyby jeszcze udało się zwiększyć prąd o kilkaset mA, wtedy lampka byłaby już naprawdę fajna.
  20. Spanninga przejęła dział rowerowy Philipsa. Diody są identyczne, reflektor chyba też. Wrzucę swój post z innego forum. Tak na szybko. Tragedii nie ma, ale rewelacji też nie U mnie wszelkie śruby były niedokręcone, można powiedzieć że tylko "złapany" gwint. Gumka ogólnie jest luzem, przyklejona tylko w miejscu wskaźników ładowania. Ale przyklejona też dosyć niedbale. Przycisk działa opornie. Z tego co widać na fotkach z internetu, w produkcie Philipsa podkładka na której są diody styka się bezpośrednio z obudową (robi za radiator). Tutaj dosyć mocno oszczędzono na paście termo. Kawałek aluminium do którego przytwierdzone są diody nie jest w ogóle wyszlifowany (przydałoby się samodzielnie wypolerować), a on sam nie ma kontaktu z obudową. Uważam, że można by puścić większy prąd, bo całość nie nagrzewa się mocno. Trzeba by tylko jakiegoś magika od sterowników latarkowych Np. w popularnej latarce do kluczy - Nitecore Tube, wystarczy zmostkować jeden rezystor i świeci zdecydowanie lepiej niż fabryka. Kabelki jak widać też cieniutkie, ogólnie całość zrobiona chyba trochę gorzej niż Philips. Odkleiłem też naklejkę ochronną z szybki...jest zakurzona od środka i trochę uwalona. Sporo też na niej rys. Sprawia wrażenie tandetnej plastikowej z tanich latarek za kilka zł.
  21. Dotarła do mnie lampka Axendo 60 USB. Jest to następca nieprodukowanej już Philips Saferide 80. Oryginału nie miałem, ale chyba zjechali z jakością nieźle w dół...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...