gtb
Użytkownik-
Liczba zawartości
4 346 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
68
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez gtb
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
gtb odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo był sobie mostek .... -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
gtb odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@@elkaziorro, nie przyłożyłeś się - widać podpórkę -
Moja Reba modelowo jest 2015 (czarne golenie) ale tak jak u @@dran2 mam "4" . Być może ten twój to OEM , złote golenie widać na Rebie u Canyona mimo że naklejki są modelowo na 2016 https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-7-9.html (w katalogu RS Reba '15 i '16 ma czarne golenie).
-
Już raz o to pytałeś http://www.forumrowerowe.org/topic/198589-manitou-minute-ts-air-stery-do-minute/ i dostałeś kilka opcji (warunkiem jest jak pisze @@sznib średnica osadzenia 44mm).
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
gtb odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jest ci wybaczone Pierwszy raz widzę Orkana 5.0 w plenerze. A takie ładne były te cranki - po jakim przebiegu im się tak rozpadło ? -
Czy solidne ? FSA Orbit ITA to zwykłe podstawowe na wianuszkach . Jeśli mają być w miarę solidne to lepiej na maszynach np. http://www.rowerowyraj.pl/product_info.php?products_id=3780
-
Z powyższych prędzej Merida - ma powietrzny amortyzator. Alternatywą byłby Unibike Flite 29 http://www.bikko.pl/rower-gorski-unibike-flite-29-2015.html?gclid=CjwKEAiA04S3BRCYteOr6b-roSUSJABE1-6BC8EpMaLlbc8LboITo_dc0boI0HLRlwyg4Ew1TCZrRxoC_lPw_wcB ma również powietrzny amor , przyzwoite hamulce Deore M615 i taperowaną główkę ramy (czego niema Merida).
-
[wybór roweru] Rower do jazdy po mieście i okolicach
gtb odpowiedział GoOx → na temat → Miejskie i trekkingowe
Warto - nic lepszego raczej nie znajdziesz w tych pieniądzach (jest na kasecie a nie wolnobiegu). Kands w identycznej specyfikacji kosztuje blisko 1200 http://allegro.pl/szybki-kands-1100-crossline-28-24b-model-2016-i6031200909.html -
To nie Reba tylko jakiś Suntour XCT/XCM/XCR - ktoś tylko ponaklejał naklejki Reby.
-
Całych nie musisz (góra jest taka sama w obu standardach), wystarczy tylko dół (o ile masz pod ZS44) http://www.cyklomania.pl/cane-creek-ster-dolny-40-ec44-1-5,id3815.html
-
Wart jest tyle ile jest w stanie zapłacić potencjalny kupujący , ale 2000 to raczej pobożne życzenie (w całości). Jeśli chcesz sprzedać to rozkręć i puść na części (rynek na dobre części pod 26" jest nadal chłonny). W zeszłym roku chciałem sprzedać swojego Cube LTD CC 2012 na pełnym XT 785 z Rebą Dual Air i kołach DT za 2300 i nikt się nie zgłosił (najwyższa oferta była 1900) , rozkręciłem i puściłem na allegro i olx - w ciągu 4 tygodni wszystko poszło i skasowałem ponad 3000.
-
Jak wyżej - 2013/14. W 2012 była jeszcze Dual Air a w 2015 dawali czarne golenie górne.
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
gtb odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@@felicity, czyżbyś zamieniła miejskie bulwary na trasy terenowe czy to tylko zabieg kosmetyczny dla ramy ? -
http://allegro.pl/manetka-amortyzatora-rock-shox-pop-lock-prawa-i5994728833.html Popraw temat [...]
-
Cube ma krótką horyzontalną i ich cale nigdy nie są pełne, od bidy mógłby być , ale ta druga to takie 16" - przymała. EDIT W Cube brak taperowanej główki tak więc weź to pod uwagę (nie wiem jaki amor masz/chcesz zainstalować)
-
Ładnie się prezentuję z warstwą błotka widać że użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. Jakie masz tam piasty Novatec ? Trochę dziwnie wygląda połączenie ramy na sztywną oś z amorkiem QR9.
-
Podstawowy sprężynowy model Manitou rocznik około 2006 (2005-07 robili czarne golenie górne). Dokładny rocznik powinien być wybity od spodu na koronie (w kółku). Te twoje to jakieś OEM bo nie mają blokady skoku. Coś są warte , najlepiej sprawdzić wystawiając od 1zł na allegro - cena końcowa będzie najlepszym miernikiem wartości.
- 5 odpowiedzi
-
- amortyzator
- przód
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wygląda na to jakby zacisk nie był ustawiony centralnie dlatego jeden wychodzi mocniej drugi słabiejj. Spróbuj przesunąć minimalnie zacisk w stronę z której tłoczek bardziej wystaje. Powinno pomóc.
-
1) jest OK , problemy pojawiają się przy krzywej tarczy 2) tłoczki powinny się wysuwać i chować jednakowo , wystają z czasem coraz więcej w miarę zużywania się klocków , wyczyść dokładnie syf przy zacisku może on utrudniać swobodną pracę tłoczka
-
Ktoś z forum sprzedaje Primala http://www.forumrowerowe.org/topic/197845-rama-rama-dartmoor-primal-29-rozmiar-m/ lub popatrz na popularnego Accent Peak http://allegro.pl/accent-peak-29-m-bia-cza-mat-niezawodna-rama-do-xc-i5998734497.html . Z ciekawości - ile ten KTM miał kosztować ?
-
Jako rekreacyjny bułkowóz by przeszła ale do ostrzejszej jazdy bym miał obawy. Rozmiar jest tak na górnej granicy dla ciebie i jeśli masz zamiar śmigać ostro po górach , jakieś maratony to raczej bałbym się o klejnoty - będzie na styk (sam mam przekrok 76cm i śmigam na 17" przy kole 27,5 i szczerze mówiąc 16" dla mnie byłoby lepsze - ale takiej ramy w moim modelu nie było ).
-
Pewnie chodzi o te stery http://www.bikecenter.pl/p19242,fsa-z-t-eco-stery-ahead-taper-polzintegrowane-press-fit.html (góra na wianku). Jeśli rzeczywiście masz zamontowaną miskę pod te stery w ramię to dolne łożysko będzie pasowało od Dartmoor'a http://rowerowy.com/sklep/czesci/stery/parts/prod/dartmoor-lozyska-stery (standardowe łożysko jakie wchodzi w miskę ZS56), do tego bieżnia na widelec http://rowerowy.com/sklep/czesci/stery/parts/prod/dart-a16192 i dół gotowy. Podejrzewam że równie dobrze przypasuje dolne łożysko od wcześniej linkowanych Octane One.
-
Z rozbieżnością danych katalogowych i rzeczywistych bardzo łatwo sobie poradzić , nawet w siermiężnym PRL'u potrafili dodać adnotację odnośnie tolerancji . Instrukcja obsługi Polskiego Fiata 125p Gotowe rozwiązanie z przed kilku dekad na "prawne" problemy Giant'a w Polsce.
-
Trochę to nie zrozumiałe skoro Cube na swojej stronie pisze że stery zero-stack (co jest równoznaczne z półzintegrowane) i dokładnie określa wymiar 44 i 56. Ramę kupiłeś fabrycznie nową czy z demontażu nowego roweru ? W sieci znalazłem foty gołej nowej ramy LTD PRO 27,5 http://www.bikeparts-hoogvliet.nl/a-42508438/frames/cube-ltd-27-5-inch-2015-atb-frame-in-20-inch-zwart-wit/ która ma identyczne stery w specyfikacji i widać że nie ma dolnej miski .
-
"zero-stack" to nic innego jak półzintegrowane , w tym wypadku najpopularniejsze tappered : ZS44/ZS56 . To że na dole jest nabita miska doskonale widać na powiększeniu tego zdjęcia http://cube.pl/content/605000/605000_zoom.jpg . Dobre i w miarę przystępne cenowo na łożyska maszynowych to Octane One WARP http://allegro.pl/octane-one-warp-1-tapered-44-56-am-enduro-freeride-i5984774873.html (w Accentach , VP i Necco dość szybko padają łożyska z racji dość słabe uszczelnienia).
