Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. Przecież to jest zaleta, a nie wada.
  2. Mam od kilku lat Lezyne HV Drive S(mall), spełnia wymagania. Jestem z niej zadowolony.
  3. A co ma do tego krótkowidzenie? @jack7 przejedziesz się w tych okularach 2 razy i przestaniesz zwracać uwagę na nosek.
  4. Hala Zredykalizowana:) Gdzie to? Ładnie to wygląda.
  5. Generalnie tak, bo wszystko jest większe i bardziej:) Większe nachylenia, więcej kamieni, korzeni i innych atrakcji. Dużo dłuższe zjazdy. Czy w porównaniu z Mazowszem - w ogóle są zjazdy:P To jest indywidualna kwestia. Jeden woli kliki, drugi platformy. Jeden obcisłe gacie, drugi luźne. Jeden Nvidię, drugi ATI. Jeden słony karmel, drugi śmietankowe. I tak dalej i tak dalej. Większą kontrolę masz na takich pedałach na jakich nauczyłeś się dobrze jeździć. Jeśli jeździsz już długo w klikach i dopiero zaczynasz jeździć po górach to ja bym został przy klikach na Twoim miejscu. Jeśli po iluś jazdach w górach stwierdzisz, że kliki Ci przeszkadzają, to zmienisz na platformy i tyle. Pamiętaj, że mając przyzwyczajenia z klików będziesz musiał nauczyć się jeździć na platformach.
  6. Ja z kolei po 20 latach jazdy w klikach chciałem zobaczyć o co chodzi z tymi całymi platformami i tak już zostało (w obu rowerach:)) @Umpero jeśli jeździsz wpięty i dobrze Ci z tym to nie widzę powodu, żeby się przesiadać na platformy (chyba że ciekawość jak na przykład u mnie) Całe mnóstwo ludzi jeździ w klikach na rowerach trailowych, enduro, czy DH jeśli Cię to uspokoi:) Jazda w zwykłych butach na platformach to co najwyżej do sklepu.
  7. Jest sporo klików z platformą - Shimano XT, Saint, CB Mallet. Chyba większość firm która robi kliki ma coś takiego w swojej ofercie. Nie wiem jak się jeździ w normalnych butach...
  8. @Umpero takie. Cena podejrzanie niska.
  9. Samostrzała w kącie stała.
  10. obawiam się że na upadek z wyciągu to jedynie dobre ubezpieczenie na życie. Przynajmniej rodzina skorzysta. Miałem na myśli to, że jeśli to ma być typowy trip po górach, to w zbroi się zgotujesz i dostaniesz udaru cieplnego zanim zaliczysz jakąś glebę. Jeśli to ma być wypad do BP to zbroja jest bardziej na miejscu. Ale też chyba w zbrojach najczęściej jeżdżą ludzie którzy łoją poważne trasy DH... Na kolana polecam IXS Flow - można w nich pedałować cały dzień bez problemu i nie raz mi już kolana ocaliły przy solidnych łupnięciach. Ochraniaczy na łokcie nie mam.
  11. 1. Bardzo dobre ochraniacze na łokcie i kolana da się kupić poniżej 300 zł za komplet na kończyny. Nie oszczędzałbym na tym. 2. Zbroja ma sens jeśli ten wypad zakłada jazdę w górę wyciągiem, lub innym transportem niż własnoręczne pedałowanie:)
  12. No w zasadzie jest też możliwość że Gregorio ma jakieś swoje wymagania, ale nie kupowałem u nich dampera, więc nie spodziewam się po nich i tak niczego:)
  13. No właśnie chyba nie wymaga:) W instrukcji jest taki zapis: W gwarancji też nie widzę nic na temat wymagania serwisu w autoryzowanym centrum.
  14. To znowu odświeżę po prawie roku:) W ten weekend ostatnia edycja EWC w sezonie 2025. Łukasik w generalce na 1 miejscu z taką przewagą, że przetasowania mogą być tylko na dalszych pozycjach. @Tyfon79 Nadzieja najwyraźniej się przekształca w rzeczywistość:)
  15. Te ramy są mają stosunkowo niski stack i krótki reach, więc też brałbym większą. Trochę szkoda, że podsiodłowka ma aż 455mm, ale przy Twojej długości nóg powinno być miejsce na uczciwego droppera. Fabrycznie jest 150mm czyli tak przeciętnie.
  16. Mam nadzieję, że odległość od zabudowań zachowana?
  17. Bardzo ładny kolor. Jak zamawiałem poprzednią ramę to chciałem taki kolor: a jeszcze bardziej moja córka chciała:) Niestety nie mieli mojego rozmiaru i skończyłem z niebieskim...
  18. @leotdipl ta koncepcja narobiła trochę hałasu parę lat temu i znikła. Sam RAD nic ci nie daje, stąd jeszcze pojawił się RAAD, a w praktyce bez wprowadzania dodatkowych miar i wag w każdej uczciwej tabelce z geometrią ramy masz wszystkie potrzebne informacje. Pan Lee Likes Bikes na chwilę narobił szumu na YT, zdaje się nawet napisał książkę, a potem sprawa słusznie przycichła. Jeśli dobrze pamiętam, to z jakichś wyliczeń z jego wzorów wyszło mi, że powinienem jeździć na ramie z reachem 450mm. To co najmniej 20mm za krótko jak na moje upodobania...
  19. @kipcior trzeba uważać na gravele szablastozębne.
  20. Sporo ludzi jeździ po górach na NN, więc na spokojnie z tym zastanawianiem się:)
  21. Chciałem sobie kulturalnie zwiedzić zamek w Rabsztynie, ale jak na złość znowu wylądowałem w Czarnym Lesie
  22. Jak wyżej:) Dissectora dałbym na tył, a na przód coś konkretniejszego DHF/ DHR na przykład. W Dissectorze relatywnie szybko padają boczne klocki (szybciej niż w Minionach) ale ogólnie to dobra opona. Maxxis pokazał niedawno nową wersję, ale w sklepach chyba jej jeszcze nie ma. To zależy jak ostro zamierzasz jeździć i w jakim terenie, ale jeśli pytasz czy potrzebujesz, to raczej znaczy, że nie:) Jeśli okaże się, że jednak potrzebujesz, to dokupisz.
  23. Może być tak, że średnica deklarowana i rzeczywista to dwie różne rzeczy, ale jeśli problem ustaje na jakiś czas po czyszczeniu jarzma, to pewnie jednak jarzmo jest źródłem hałasu. Pytanie czy po tym czyszczeniu nurzałeś się w błocku, czy nie? U mnie w sztycy BY jest zazwyczaj cicho, ale po jakichś kąpielach błotnych też czasem muszę zdjąć siodełko i dokładnie wyczyścić jarzmo...
  24. @RabbitHood Ale silka z kurczakiem słodko-kwaśnym na pewno jest gorsza od ryżu:)
  25. @JWO Bukłaki Deutera, lub podobne zamykane listwą, a nie na zakrętkę. Do suszenia wkładasz coś do środka - ja miałem konstrukcję z cienkiego drucianego wieszaka na ubrania - bukłak był otwarty i suszył się błyskawicznie. Na rurkę moim zdaniem nie ma patentu - nigdy dobrze nie wyschnie i w końcu coś w niej wyrasta, dlatego prawie nie używam obecnie bukłaka:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...