@MaciejSz: naprawdę sądzisz, że po tak krótkim i dosyć enigmatycznym opisie zjazdów (nachylenie, długość, temperatura, opady...) ktoś będzie dać Tobie odpowiedź pewną na 100%?  Inna sprawa - ufasz na tyle nieznajomkom na internetach, że na ich opinii opierasz swoje bezpieczeństwo?  Zobacz jakie są ludy - zadajesz pytanie a oni z Ciebie bekę cisną.  
 
	A cisną bo takich tematów na przestrzeni lat było już kilka.  Szukajki używałeś?  Inna sprawa, że jednemu hamuje dobrze, drugi wolałby inna modulację, trzeci większą siłę ścisku a czwarty mniejszy hałas.  Bądź mądry pisz wierszem. 
 
	Naprawdę dobrze Tobie radzą - idź na rower.  Zaczniij ostrożnie.  Obserwuj, wyciągaj wnioski.  Pamiętaj,  że dużo może zdziałać zmiana klocków.  
 
	Dobrej zabawy, nie zapomnij wrócić opowiedzieć jak było!
 
	p.s. nie demonizowałbym mechaników - mam w góralach i przełajkach, nie mam hydro w żadnym rowerze.  Ważę setę, za tydzień pewnie będzie ze 120