Skocz do zawartości

[rower] Rower trekkingowy dla faceta (115kg) Kross Trans Alp czy Unibike Voyager GTS


donda1994

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! :)

Piszę tutaj ponieważ niedługo będę musiał sobie kupić rower i nie za bardzo wiem na co się zdecydować - czytałem sporo, ale nadal nie rozumiem jakie są różnice w danej klasie napędów i reszty osprzętu.

 

Rower jaki chcę kupić to rower trekkingowy. Ma on mi służyć do dojazdu na uczelnię, siłownię, czasem jakieś dłuższe wypady. Dlaczego wolałbym trekking, a nie cross? Bo wolę mieć wszystko "w zestawie", a może sobie jakieś sakwy dokupię i będę mógł jeździć na zakupy :D. Ogólnie często dużo ze sobą zabieram, dlatego bagażnik to dla mnie ważna sprawa.
Generalnie codzienna jazda do 10 km (na uczelnię mam 1,5km, ale czasem trzeba dojechać kilka razy dziennie w tę i z powrotem :) ). Chciałbym również siedzieć wyprostowany na rowerze :) Ważę 115 kg (to jest największy problem i jeden z rowerów, który zaraz zaproponuję zapewne odpadnie na starcie, ale może ktoś mi powie, że jednak warto "zaryzykować" jazdę :) ).

Zainteresowały mnie 2 modele: Kross Trans Alp (na stronie producenta kosztuje 2099 pln - link: http://www.kross.pl/pl/trekking/trans-alp) oraz Unibike Voyager GTS (na stronie producenta również 2099 pln - link: http://unibike.pl/voyagergts.php).

 

Co do samej ceny - 2100 to już jest górna granica - nie mogę jej przekroczyć..

Tutaj pojawiąją się nastepujące pytania: czy warto ryzykować jazdę na Kross Trans Alp, mimo, że moja waga wynosi 115 kg, a dopuszczalna waga całkowita rower + sakwy + rowerzysta wynosi 125 kg wg producenta? Czy może lepiej kupić Unibike, który oferuje aż 140 kg dopuszczalnej wagi całkowitej? Który z tych rowerów ma lepszy wg Was osprzęt? Ja się na tym totalnie nie znam, ale nie chciałbym kupić drogiego roweru, któremu zaraz coś się rozsypie w napędzie, pójdzie jakieś łożysko lub coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...