Skocz do zawartości

[2500 - 4000 PLN] rower crossowy 28"


D14V3L

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rower jest za mały, to są dwa scenariusze zachowań. Część osób maksymalnie wyciąga siodełko, przez co jest ono dużo wyżej niż mostek, co już samo w sobie jest nienormalne, bo geometria każdego roweru jest taka, że idealna pozycja jest przy średnim wyciągnięciu siodełka. Inni natomiast olewają zasadę, że pedałując, noga w pozycji dolnej powinna się prostować i siedzą nisko jak na koźle. Jest to zabójcze dla dynamiki i szybkości jazdy. Generalnie zauważyłem, że wielu rowerzystów w Polsce ma za małe rowery...


kenzo, święta prawda, cube 54 odpowiada meridzie 52 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

   Od dwoch sezonow ujezdzam Meride TFS 500 D (2012) (jakies 7tys km przejechane). Rower uzywam do rekreacji, dojazdy do pracy i wielodniowe wyprawy rowerowe.

Waze 95 kg ( + czasami sakwy 20-25kg) i rower daje rade - oczywiscie nie traktuje kraweznikow tak jakby to byl goral.

  Jestem zadowolony z zakupu - rower prowadzi sie dobrze, jest wygodny na dlugich trasach ale i szybko tez mozna nim posmigac.

Dla mnie duzym plusem jest rowniez to ze posiada otwory montazowe do bagaznika oraz ma "grubszy" amor.

Ma niestety jeden slaby punkt - korba Santuor XCR (na szczescie juz sie jej pozbylem) - to jakas porazka - udalo mi sie zgiac srodkowa tarcze a

po 3tys km pojawil sie luz ktorego nie dalo sie zlikwidowac.

  Poniewaz cross'y  w tym przedziale cenowym nie sa zbyt popularne mi udalo sie wyrwac meridke (poza sezonem - w Grudniu) za 2800 PLN - co za rower

z hydraulikami, xt/deore i dobra rama wydaje mi sie przyzwoita cena.

 

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakując kasę w remont kellysa miał bym rower lepiej jeżdżący od evado i lepiej wyglądający.

W tym jakimś kellysie powłoka lakieru będzie lepiej wyglądać po 6 latach niż w evado po roku , sorki ale porównuje to co miałem i używałem z tym co mam teraz i stwierdzam że zrobiłem błąd , w evado moim zdaniem brakuje zewnętrznej ochronnej powłoki z bezbarwnego lakieru , to nie jest tak że obicia są do gołej ramy , ale otarcia powodują ze widać podkład , co w połączeniu z ciemną barwą roweru daje wyraznie widoczne otarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenzo, mocno rozczarowany jestem crossową kolekcją cube 2015. Wydaje mi się, że sukces zeszłorocznej kolekcji sprawił, że poszli na łatwiznę w tym roku. Nature Pro jest dużo słabszy niż przed rokiem, gorszy amortyzator, korba. Inna sprawa, że teraz Nature Pro jest odpowiednikiem starego Curve'a, bo zniknął najniższy crossowy model CLS LTD. Najbardziej podobny osiągami do starego Nature Pro jest Cross i to nawet nie Pro. Zwróć uwagę, ma nawet fajne malowanie, ale też jest trochę gorszy, Cross Pro jest już lepszy od Nature Pro 2014, ale według mnie ma beznadziejne malowanie. Wygląda jak jakiś Kellys a nie Cube. Zobaczymy jak z cenami będzie, bo jeśli będą na zeszłorocznym poziomie i np. tak słabe Nature Pro będzie kosztować 3,5 tysiąca tak jak w tamtym roku, to kompletnie się to opłacać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, byłem przymierzyć się do tego KTMa 22" i był delikatnie za duży. Co do kolekcji Cube 2015 to jestem lekko rozczarowany jeżeli chodzi o malowanie. Teraz pytanie, we Wrocławiu mają ostatnią sztukę Cube Nature Pro 2014 w rozmiarze 50. Czy to bedzie odpowiednia rama dla wzorstu dokladnie 178 cm? Czy delikatnie za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie mają :icon_question:  http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-crossowy-CUBE-NATURE-PRO-2014-CZARNY/4594 mi się zdaje ze dla Ciebie 54" byłby dobry

 

Nie mają już w żadnym rozmiarze.

Cube, rozmiar 50, przy Twoim wzroście to pomyłka. Zdecydowanie 54 (które i tak jest mniejsze niż 54 innych producentów).

Ponoć zanirzona rozmiarówka dotyczny ram MTB, ale nie miałem okazji sprawdzić. Posłucham i nie będe sobie zawracał głowy ramą 50.

 

 

Radon na 2015 ma super rowerki, szkoda ze nie dostępne w Polsce.

http://www.radon-bikes.de/bikes/urban/cross/scart-light-cross/scart-light-90/

Przekracza budżet, ale osprzęt rewelacja. Wyględem też trafa w moje gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...