Skocz do zawartości

[narzędzia] obcinaczka linek i pancerza - pytanie o jakość bike hand


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam uzupełnić warsztacik o obcinaczkę linek i pancerzy.

Nie chciałbym narzędzia jednorazowego, ale wolę nie wydawać majątku:)

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa obcinaczki bike hand (np. YC-768) i może powiedzieć o jakości tego narzędzia?  Bo gdyby coś nie tak, to mogę dołożyć do Pro - czy jednak warto wydawać drugie tyle?

Bike hand - 43 zł, pro - 89 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te obcinaczki Bike Handa, tylko w wersji firmy nierowerowej NEO (35zł, wyglądają identycznie).

 

Przez pancerz przerzutkowy idą jak przez masło. Niestety nie wiem, jak z długowiecznością, bo mimo że robiłem nimi przy trzech rowerach, to raczej nie było to więcej niż 30 cięć.

 

Dla mnie w zupełności wystarczające, bo nie wyobrażam sobie, by mogło to iść łatwiej. Z tego, co widziałem jest też wersja dokładnie tych samych obcinaczek z logiem Pedrosa i wtedy kosztują już 160zł, szaleństwo :)

 

O tu:

http://allegro.pl/pedro-s-obcinaczki-cable-cutter-cyklomania-i3573013336.html

 

Jest film jak działają te moje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja dysponuje taka obcinarka. Przebieg tez na razie nie jest zbyt duzy - zlozylem dwa rowery korzystajac z niej. Dziala bez problemow, czyli przeciac pancerz czy tez linke nie ma zadnego problemu. Do amatorskiego uzywania wedlug mnie jest ok, oprocz tego w sklepie gdzie ja kupowalem to mowili ze tez z takiej korzystaja.

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie używanie czegoś takiego mija się z celem, gdzieś od pół roku jestem posiadaczem nożyc do blachy stanley, mało że tnie blache jak masło, to i znalazło zastosowanie w moim rowerowym warsztacie, linki tną się bez najmniejsych oporów, przycinałem już ich bardzo dużo (w tym roku wymieniałem linki w 2 rowerach), nigdy mi się nie "otworzyły" na końcówkach, zawsze miło i bezproblemowo, to samo tyczy się pancerzy, także absolutnie żadnego problemu, dla tego polecam zastanowić się czy czasem nie kupić bardziej uniwersalnego narzędzia spełniającego dokładnie te same zadania + ma masę innych zastosowań, choćby jak nazwa mówi cięcie blachy, koszt takich nożyc to 60-70 zł i myślę że naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=neo+drutu&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

 

Proszę bardzo (pierwsze aukcje to nie to, dopiero dalej na środku). 01-512 najwyraźniej :)

 

Co do bardziej uniwersalnych narzędzi to pewnie są super, gdy się sporo majstruje i w innych obszarach (choć z komentarzy, które czytałem wynika, że trzeba też kupić odpowiednie narzędzie, wiele z tych uniwersalnych zupełnie się do linek nie nadaje - to nie może być byle jaka (nawet dobra) konstrukcja do cięcia). Ale ja tam w domu tnę głównie linki, więc dla mnie taki tani, poręczny obcinak jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale szczypce tnące boczne miażdżą linki i pancerze bo tną przez "szczypanie". Obcinaczki do kabli, pancerzy tną jak nożyce - ostrza nie schodzą się czołowo tylko mijają. Pancerz zostaje okrągły.

Ok czyli wszystko jasne. Tniemy nie miażdżycy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Obczaj to: w moim telefonie chciałem kiedyś napisać koleżance na dobranoc "Słodkich snów". Wysłałem smsa o treści "Śliskich snów" :D

 

 Niech żyje wyobraźnia twórców Windows Phone 8 :)

 

 A wracając do tematu - może nie opisałem mechanizmu cięcia dobrymi słowami, ale każdy kto choć ram miał w rękach dobrej klasy nożyce sierpowate wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...