Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] sposob na zabezpieczenie kol przed odkreceniem


imperatorus

Rekomendowane odpowiedzi

@elano1000

chodziło ci o standardowe szybkozamykacze, one nie stanowią żadnego zabezpieczenia, stąd nazwa

 

Aha dzięki za wyjaśnienie, tak to jest jak się nie siedzi w sprzęcie i właśnie nic nie wiem :D Ciekaw kwestia z tym zamazaniem co by zrobić, w sumie dla mnie złodzieje kojarzą się z degradacją społeczną, co za tym idzie ludźmi niewykształconymi, nieraz krądnącymi dla flaszki wódki, no ale pewnie są wyjątki i Internet może któryś mieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, jak w temacie, czy KTOKOLWIEK posiadał ten sprzęt? Zegal quick release

http://szumgum.com/antykradziezowy-zestaw-szybkozamykaczy-na-kola-zefal-quick-release.html

Zastanawiam sie nad nim bo przeraża mnie myśl o kradzieży koła, ale czy nie jest to szajs który rozwali sie po roku użytkowania i czy nie będę miał przez niego wiecej kłopotów niż pożytku. PZDR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam. Wszakże do odkręcenia wystarczy standardowy imbus więc nie ochroni na 100 % przed kradzieżą ale mocno utrudni i spowolni tę akcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie kupowałem jeszcze tych zacisków zefal, na decathlon.pl kurczę były za 60 zł (na koła + siodełko) więc cena świetna i trochę by zaoszczędził, ale już wyprzedali a może mają jeszcze pojedyncze sztuki, ale to już w normalnych sklepach decathlon, a jak taki jest daleko od mojego miejsca zamieszkania to trochę lipa, możliwości zamówienia nie ma, bo pisałem maila. Fakt chyba przydałoby się coś takiego kupić, bo mam szybkozamykacze zarówno na koła jak i siodełko, w dodatku ułatwią złodziejowi zadanie. Oprócz tych Zefali są jeszcze jakieś dobre opcje w podobnej albo niższej cenie? Nie licząc tej oferty decathlon to cena w innych polskich sklepach online jest raczej na poziomie +100 zł doliczając jeszcze przesyłkę. Trybik.pl chyba ma najlepszą ofertę. Chociaż przynajmniej można byłoby bez większych obaw zapinać u-lockiem za koło, no bo raczej przy stojaku innej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kurde, że nie widziałem tej oferty decathlon wcześniej, bo o takiej cenie można teraz pomarzyć. Nic najwyżej kupię na tym trybik.pl. Ogólnie w PL chyba dość słaba jest dostępność tych zamykaczy, nawet na allegro bieda, a najlepiej komplet kupić tj. 2xkoła + siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem z pytaniem do sklepu bike-project.pl może będą w tym tygodniu, 89 zł za komplet. 

 

Interesuje mnie natomiast jedna kwestia - ktoś tu na forum wspomniał, że może być nieciekawie gdyby urwano ten szybkozamykacz Zefala. Jest to możliwe? I jakie mogłoby mieć to konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jest jakieś zabezpieczen ie do osiek qr15? Myślałem o śrubach z niestandardowym łebkiem(w sprzęcie audio są np. trójkątne) zamiast imbusów zabezpieczającym zamek, myślę, że to byłoby tanie rozwiązanie a klucz ciężki do znalezienia w standardowych zestawach ;)

sruba_wiencowa_z_lbem_trojkatnym_pn82450

 

coś takiego, tylko w odpowiednim rozmiarze :)


Znalazłem jeszcze takie śruby:

888763_LB_00_FB.EPS_250.jpg

 

888795_LB_00_FB.EPS_250.jpg

886915_LB_00_FB.EPS_250.jpg

Są w rozmiarze M5, jaki mnie interesuje, myślę, że na przypadkowego złodzieja kół i siodełek to wystarczy, jak znajdę sklep w którym będą to kupię :)

śrubokręty torx z dziurą w środku nie są zbyt popularne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj linka do sklepu gdzie są te śruby :D i wkrętaki :P może pod siodłem bym zmienił jeśli bym znalazł dobry rozmiar.

 

Wysłane z Tapatalk za pomocą Samsung Galaxy Note 2

 

 

Tą ostatnią z 2 ma otworami to pewnie szczypcami do pierścieni segera by się odkręciło.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zefal lock'n'roll, koło przednie/tylne + zacisk sztycy, zdecydowanie polecam. W tej cenie sa chyba najlepsza opcja, w dodatku nie trzeba sie martwic o ew. zgubienie klucza lub posiadanie go przy sobie w terenie w razie potrzeby malych napraw.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...