Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Prawda pikny, prawda widelec ;)

 

Natomiast powiedzcie mi, co te inżyniery mają z tymi hakami poziomymi że je tak spawają?

Praktycznie 90% z tego co widzę ma je wspawane tak - tu akurat soma wolwerine:

Soma4-749x500.jpg

Przeca to proszenie się o pęknięcia/złamania piór trójkąta zaraz za mocowaniem haków.

Podobnie mam w romanie i za każdym razem zgrzytam zębami jak zdejmuję łańcuch do szejkowania :)

 

Nie lepiej jak by miły podparte na środku gniazda na śruby, albo podparte na łuku, albo kombinacja tego? Coś jak na moim rysunku technicznym ;)

MiqAsmY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak w Jurze skrzypiał EBB w grubym żółtku mam jakieś uprzedzenia :)  Węzeł suportu zawsze dostaje i czy coś może zapewnić nie robienie się tam dźwięków w wodno błotno wyrypie? Tam to nastawianie, śruby chyba zawsze jednak pracują ... Nie wiem jakie doświadczenia w tyraniu mają nasi współ forumowicze, i co które ramy z EBB są lepsze, gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już wcześniej gdzieś obił mi się o oczy ten news, a teraz znajduję tylko potwierdzenie. True Temper ponoć schodzi ze sceny rowerowego tubingu. Jak widać, bardzo przykra informacja dla wielu (zwłaszcza amerykańskich) framebuilder'ów. :(

http://www.handbuiltbicyclenews.com/c33-tubing/147-steve-garro-speaks-about-true-tempers-exit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię suwaków, ale to tylko, ze względu na wygląd.

To co siedzi u mnie nie koniecznie jest wyborem najlepszym a często testem :) nie zawsze trafnym. ;)

 

Ja bym wybrał rockery do takiego projektu jak skalar no i zrobił unicrowna. (de gustibus non est disputandum)

 

Co do projektu suwaków inaczej podpartych to nie widziałem jeszcze takich a widziałem sporo :)

Co do obaw o pękanie to nie wiem dlaczego ale to jest podstawowy koszmar senny rowerzystów, często bezpodstawny.

Wyobraź sobie że to zwykły horizontal. Nadal boisz się że pęknie? Nie, bo do tego widoku już przez lata się przyzwyczailiśmy i wiemy że nie pęka raczej.

 

Tom się rozpisał. 

Garbusek ładny i matowy :)  Zwróćcie uwagę ze gięcie podsiodłówki to czysto estetyczny zabieg. Przy zbitych hakach do końca nawet prosta dawałaby sporo luzu oponie.

 

Itr mnie uprzedził ilustracja rockerów niestety cena dość wygórowana i suwaki są sporo tańsze.

A Mareczku w żółtym skrzypiało łożycho sh*tmano a nie EBB. Jak je umylim i nasmarowalim to ucichło. Mimo iż ja nie bardzo kocham EBB to trzeba być obiektywnym. 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak w Jurze skrzypiał EBB w grubym żółtku mam jakieś uprzedzenia :)  Węzeł suportu zawsze dostaje i czy coś może zapewnić nie robienie się tam dźwięków w wodno błotno wyrypie? Tam to nastawianie, śruby chyba zawsze jednak pracują ... Nie wiem jakie doświadczenia w tyraniu mają nasi współ forumowicze, i co które ramy z EBB są lepsze, gorsze

 

Ej ej! Halo halo! Nie skrzypiał EBB tylko lewe łożysko HTII sh*tmano, z którego Twoje perfumy wypłukaly brązowo-brunatna maź. Po serwisie skrzypieć przestało. Także proszę tu nie siać propagandy! Na EBB jeżdże już parę lat, jesień i zima właściwie tylko na SS, najpierw były na śruby, teraz Carver, i oba rozwiązania dzialają dobrze. Oba też wymagają troski raz na pół roku jak Ronina wspomniał.

 

Edyta: O właśnie, Yarr juz wyjaśnił o co chodziło. I widzisz Marek, trzeba było wtedy wpaść na podwórko, taka tam aura myśli inżynierskiej była, że może i byśmy do Twojego Dżaga lacia 2.1 włożyli!

Edytowane przez Rysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Można? można dobry hak

 

Oj Marek, Marek... Ale to kołyski są a nie slajdery... Inna konepcja, inna konstrukcja. Osobiście uważam je za najseksowaniejsze rozwiazanie  :wub:  

 

Co zasie tyczy EBB to pono najlepszym aktualnie dostępnym rozwiazaniem jest Najneroski BioCentric II ------> http://www.ninerbikes.com/biocentric

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@IvanMTB jak już wróciłeś do żywych na forum - odwołasz się do wcześniejszej dyskusji w temacie i polecisz jakieś tanie ramy do budowy singlowego komuterka?

Na razie przewinęła się Pompino i Wtyczka - czy w przypadku Wtyczki faktycznie miejsca na opony jest nie za wiele?

 

Pisałeś że 38C się wciśnie a co jeśli chciałbym pożenić toto z błotnikami - da radę chociaż 35C? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Wtyczka jako singlowy dojeżdżak to konieczność zastosowania napinacza, jak dla mnie najszpetniejsze rozwiazanie.

 

Osobiście używam opon 32c i błotników, jest OK.

 

Przy wsadzeniu 38c miejsce kurczy się masakrycznie...

 

19607024292_1b5a88b398_z.jpg

 

19587824026_d08a8ae87a_z.jpg

 

Z 35c może nie być dostatecznie miejsca na pełny błotnik...

 

Przód można nieco oszukac kupujac inny widelec bo w oryginalnym tez miejsca tyle co kot napłakał.

 

Tu z Nano 40c

 

18991454204_00502e8083_z.jpg

 

Pompa to najbardziej budżetowa opcja aktualnie chyba, no ale poniewaz Pompetamine zostało wycofane z oferty posostaje tylko opcja singlowa i beztarczowa. No chyba że z drugiej ręki.

 

Dodatkowo w Pompie (Jak i Pompetamine) miejsca jeszcze mniej niż we Wtyczce.

 

Co ja bym zatem zrobił? Poszukał czegoś innego. Jakiejś starej szosy/trekinga/emteba i połatał coś własnym sumptem, jak ma być tanio...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Menthos, pamiętaj, że to custom, a takie poronione pomysły to prawdopodobnie wychodzą od przyszłego właściciela a nie budowniczego
Oceniamy zaawansowanie konstrukcji, estetykę.

ps: sam miałem w Sarnie wszystkie 3 pancerze w ramie i jakoś mi to KOMPLETNIE nie wadziło 
(za to od strony funkcjonalnej i estetycznej bardzo umilało życie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Chciałbym duże kółko, stery ahead i poziome haki także sporo starszych ram odpada.

 

... no to myślę, że musisz polować na używki Roadrat'a, Escapada'y...

 

Chyba, że nieco inaczej... Widziałem na STW Peregrine'a w medjumie... 350 elżbiet z widelcem... Łyknać go jako model flagowy a Cotic'a zdegradować do poziomu dojazdówki/zimówki/czegotambądź. Szczególnie, ze rama jest zabezpieczona przed Ruda...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

wolę taran na kraweżniki.

 

Noo stary... Przy takim podejsciu to sugeruje 203mm skoku z każdego końca.

 

A i tak może być za mało :D

 

Moim osobistym zdaniem, 32c jest dobrym kompromisem pomiędzy komfortem i szybkoscia jazdy w słabych, miejskich warunkach. Sam używam właśnie 32c na swoich codziennych dojazdówkach - 18 mil w jedna stronę...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...