Skocz do zawartości

[9421g] Specialized Stumpjumper FSR Carbon Pro 2010


rauf

Rekomendowane odpowiedzi

Z garażu do studia, jakieś 20m? :icon_mrgreen:

Sprzęt wymyłem na przyjazd Bombamy, Wy nie? :devil:

 

Kind Shock już mi się podoba. Manetka działa lux, sztyca blokuje się w dowolnie wybranym miejscu. Nie odnotowałem jakiś opóźnień czy przycinek wyczytanych w necie.

Jedyne zastrzeżenie mam do rzekomo poprawionego systemu mocowania siodła. Dupne śruby wyglądają na 2x za długie, a położone są tak blisko goleni że ostrożne dokręcanie zajmuje z 10min...Idotyczne jest też regulowanie pochylenia siodła. 90% zakresu jest chyba dedykowane do downhillu a normalne spoziomowanie bez zadartego dziobu nawet nie tyle jest w osi sztycy co nawet ją wyprzedza (!). Jak się lubi jeździć z offsetem, to takie przesunięcie do przodu może wkurzać...

Rozwiązaniem jest zakup niższego modelu (cięższy) i900 który teoretycznie ma offset, ale jak przymierzyłem i porównałem oba modele to różnica jest po prostu znikoma. Trzeba się będzie przyzwyczaić.

 

Luzów żadnych na razie nie ma, tzn.od wyjęcia jest minimalny skrętny na łączeniu goleni z mocowaniem siodła ale nie wyczuwalny w użytkowaniu. Ale też nie ma co się oszukiwać, czuć że siedzi się na amorze i chyba pierwszy raz mam wrażenie tak wysławianego braku sztywności. Normalnie poddupie ożyło :whistling:

A i 125mm, mimo że można wziąć i 150mm jest zupełnie wystarczające do traila imo. Nie wiem czy sztywniejsze bo nie testowałem 150.

 

Dobra, chorągiewkę w dłoń i przed tv :icon_cool: Udanego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sivydym, widziałem te foty, na pewno i tak się da :kiss: oby u mnie się tak nie skończyło...

A propos, kółka do mnie wróciły z AB, w weekend pewnie przetestuje...

 

Spec wpadł w efekt jojo, wszystko przez mały kit enduro :icon_cool:

 

 

Beef up:

Handlebar: (Kierownica) Answer Pro Taper 720 AM 2" 319g

Seatpost: (Sztyca) Kind Shock i950R 514,3+84,9= 599,2g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Wicked Will 2,35 780g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Fat Albert 2,25 670g

Wheels: (Koła) Spec Roval AL 1600g

Ło matko i córko,a czemuż to aż takie "kowadła"powsadzałeś? :blink::wacko::whistling: Ale,żeby nie było kółka ok. :thumbsup:

Edytowane przez marky5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rauf brakuje komplementów które określą Twoje jeździdełko :thumbsup:

 

Masz zamiar przyStumpjumperizerować w jakiś poważny górski teren? - ciekaw jestem jak taki rower jak Twój skompletowany z najwyższym pietyzmem z najdroższych,najlżejszych komponentów obroniłby się przez kamiennymi telewizorami na beskidzkich bezdrożach?

 

Jak napisal 1415chris-którego autorskiej projekty rowerów również zwalają z nóg

A kto mowil, ze na rowerze trzeba jezdzic...

 

-chyba bliższe są prawdzie niż dowcipnej uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rauf brakuje komplementów które określą Twoje jeździdełko :thumbsup:

 

Masz zamiar przyStumpjumperizerować w jakiś poważny górski teren? - ciekaw jestem jak taki rower jak Twój skompletowany z najwyższym pietyzmem z najdroższych,najlżejszych komponentów obroniłby się przez kamiennymi telewizorami na beskidzkich bezdrożach?

 

Jak napisal 1415chris-którego autorskiej projekty rowerów również zwalają z nóg

 

 

-chyba bliższe są prawdzie niż dowcipnej uwadze.

Pewnie obroniłby się tak jak blur lt c pewnego endurackiego kolegi z forum emtb. Rower jeździ piknie ale przy normalnej "męczeńskiej" jeździe pięknie nie wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tyle tych modyfikacji, że już sam nie wiem co siedzi w tym biku. Mógłbyś to jakoś uporządkować :027: Wyglądem powala :thumbsup:

 

iiijasne :icon_cool:

 

A chodzi o to że Stumpi jest dla mnie niesamowicie uniwersalnym bike'iem. Człowiek ma potrzebę klasyfikowania: ten rower do tego, tamtem już do czego innego. Ten powinien być ścieżkowcem i basta. Tylko nie mam tu traili ani bike parków a jeździć chce cały rok i te parę razy jak urwę się w góry zabrać też swojego bikea i poszaleć.

Dlatego gdzie by nie zaszeregować w katalogach Stumpa dla mnie to genialny sprzęt przez swoje zbalansowane możliwości.

 

Oczywiście składak jest także uniwersalny powiecie, ok, ale jednak nie tak ładny :icon_mrgreen:

Coś bardziej enduro pewnie będzie bezpieczniejsze na kamienistych zjazdach, ale zaważy 30% więcej i po prostej nie będzie takiego komfortu.

 

Dobra, tyle o filozofii jazdy :icon_cool:

 

Ponieważ ZTRy po skręceniu przez serwismana AB z Dereniowej ( :thanks: ) nie chcą paść - zostają.

 

Mając 2 komplety kółek warto nie przekręcać przy każdej zmianie gratów, dlatego wskoczyły:

 

śmiesznie małe Ashimy 160 i 140 ze śrubkami ti :icon_mrgreen:

12291394.jpg

 

kasetka PG-999 (pomyłka, powinna być 666 :devil: ) ważąca wraz z opakowaniem, znaczkami poczty lotniczej folią bąbelkową grubo poniżej 200g, obok dosyć nietypowy Syntace o 17 stopniowym wzniosie i jak u Niemców 75mm=80mm :whistling:, wyszedł im lżejszy niż wersja 6' nawet

68616929.jpg

 

wygląda to i waży :sick::woot:

86244640.jpg

 

Rower ma więc setup turystyczny na lekkich kółkach, kokpicie i plastikowej sztycy.

Oraz w góry, powiedzmy AM na wytrzymalszych Rovalach, 2" kierze i z KindShockiem.

 

W wersji light wygląda to tak:

 

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) S-Works Carbon Rib Cage 23g

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid Elixir CR Mag + Ashima 160 (ti) 242g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid Elixir CR Mag + Ashima 140 (ti) 219g

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Avid Elixir CR MagR (uwzględnione wyżej)

Cables: (Pancerze i linki) Jagwire (uwzględnione wyżej i w ramie)

Cassette: (Kaseta) Sram PG-999 11-32 173,5g

Chain: (łańuch) KNC 9SL 241g

Crankset: (Korby) Aerozine X-12 SL3 610g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) XTR 121g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Sram X-0 mid cage 193g

Fork: (Widelec) Future Shock S140TA 115-140 1585g

Rear Shock: (Damper) Futer Shock z Brajanem (uwzględnione w ramie)

Frame: (Rama) Specialized Stump FSR Carbon Pro.2650g

Grips: (Gripy) KCNC Eva 13,4g (bez korków)

Handlebar: (Kierownica) Answer Pro Taper Carbon 1" 720mm 197g

Handlebar Tape: (Owijka) no

Headset: (Stery) Cane Creek (uwzględnione w ramie)

Pedals: (Pedały) SARS 260g

Seat: (Siodło) Selle Italia SLR XC 178g

Seatpost: (Sztyca) Ritchey Superlogic Carbon 30,9x400 182,5g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) KCNC 23,3g

Shifters: (Manetki) Sram X-0 225g

Skewers: (Zaciski koł) KCNC tytan 43,9g

Spacers: (Podkładki pod mostek) ori

Starnut: (Gwiazdka) Spec

Stem: (Mostek) Syntace F109 75mm 19' 103,4g

Tire (Front): (Opona przednia) Furious Fred 26x2.0 Evo 310g

Tire (Rear): (Opona tylna) Furious Fred 26x2.0 Evo 312g

Top Cap: (Top cap)

Tubes: (Dętki) Schwalbe XXlight 14A 96+98g

Wheel Front: (Koło przednie) 610g

-Hub: (Piasta) DT Swiss 240S

-Rim: (Obręcz) ZTR Alpine

-Spokes: (Szprychy)CX Ray

-Nipples: (Nyple)Sapim

-Rim tape: (Opaska) brak

-Wheel Rear: (Koło tylne) 710g

-Hub: (Piasta) DT Swiss 240S

-Rim: (Obręcz) ZTR Alpine

-Spokes: (Szprychy)CX Ray

-Nipples: (Nyple)Sapim

-Rim tape: (Opaska) brak

 

Razem: 9 421g

 

I jest to waga straszna. Straszna i nieprzyzwoita dodajmy.

W garażu zagościł mi ostatnio rower rosnącej latorośli:

17354091.jpg

 

76119717.jpg

 

36249480.jpg

 

Nieprzyzwoite jest to że rower 13" waży 13,4 kg a taty trochę większy poniżej 10... B)

Po urlopie trzeba będzie coś z tym zrobić :yes:

 

Tymczasem w wersji AM Stumpa zestaw wygląda tak:

 

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid Elixir CR Mag 203 360g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid Elixir CR Mag 336g

Cassette: (Kaseta) XTR 11-32 221g

Grips: (Gripy) Spec Enduro 80 g

Handlebar: (Kierownica) Answer Pro Taper 720 AM 2" 319g

Seatpost: (Sztyca) Kind Shock i950R + manetka 514,3+84,9= 599,2g

Stem: (Mostek) Spec Pro Set II MTN 148 ze śrubkami ti 137

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Wicked Will 2,35 780g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Fat Albert 2,25 670g

Tubes: (Dętki) Schwalbe AV14 278g

Wheels: (Koła) Spec Roval AL 1600g

 

Razem: 11 538 g

 

Niby sporo do przekładki, ale real life to chwila roboty a mam 2 rowery w 1 :icon_cool: Nie wiem nawet który lubię bardziej :icon_wink:

 

tobo, nie mam martyrologicznych ciągot, ale mnie się podoba nawet "zmęczony" :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę wrażeń po urlopie w HR. Stumpa wziąłem w wersji light, tylko z oponami normalnymi (najfajniejsze allgroundery jakie mam)

Eskar S-WORKS 2Bliss 26x2,3 640g

Fast Trak Control 2Bliss 26x2,2 570g

 

Spodziewałem się tylko spokojnych trasek wokół winnic a okazało się że miejscowość jest na niezłym wzgórzu. Na sąsiednich pagórkach ulokowali się paralotniarze i mimo, że wysokości bezwględne nie są porywające to spada się często do poziomu morza.

Tak że było pod górę i z góry sporo. Wyjazd nie był stricte sportowy, ale prawie codziennie po kilkadziesiąt kilo (powiedzmy 30-40) na okolicznych pętlach dało myślę niezłe wyobrażenie o sprzęcie (no i mojej kondycji ;)

 

Zawias sobie dopompowałem, bo jednak na porządnych zjazdach sagometer postraszył skalą. Do tego przy bardziej agresywnej jeździe wydało mi się że jakoś za pluszowo jest. Co do brajanów i działania TSI zdania nie zmieniam. To genialny patent i działa "niezauważalnie". Z satysfakacją skracałem też pod górę FSa ze 140mm na 110. Super sprawa ze zmianą geo, choć po pop-locku z Reby się tęskni...

Braku sztywności żadnego nie zauważyłem, ale może to kwestia stylu jazdy? Pewnie gdyby przysiąść i kręcić 80km to coś się znajdzie, ale że się tak nie rozkoszuje tylko zap...to mi wszystko gra.

Platformy przy dłuższych zjazdach przydałyby się jednak szersze, ale póki wkręty są da się żyć.

Napęd rewelka, przynajmniej w kurzu, strzelających kamieniach itd.Przy prędkościach powyżej 40 łańuchowi przydałby się już napinacz i to jedyny element który dekoncentrował odgłosami na zjazdach. Sama rama bez szkód, ale naklejki ochronne w paru miejscach od dołu ucierpiały. Hamulce na mini tarczach Ashimy 160/140...hm...rotfl, często gęsto zapalało mi się "no i masz, teraz dostaniesz" :woot::devil: bo po prostu przelatywałem nad tym co chciałem ominąć. Szczęśliwie bez konsekwencji. Jak była dobra widoczność to trzeba było spowalniać się wcześniej i tyle. Ale na przyszłość bez większego zestawu jednak się nie ruszę ;)

ZTRy. Cóż, prosiłem się, prosiłem i...nic. Kurka proste i bez luzów.

Dostały znowu kredyt zaufania. Ale szczerze droga wykuta w skałkach, kamienie od wielkości pięści po małe arbuzy po których wjeżdzają na górę goście od lotni jeepami i poczucie że coś się musi stać i jednak nic. Czyli dobre skręcenie i działać musi.

Oczywiście więcej prosić się nie będę (chyba) i na takie traski biorę Rovale.

 

O zaletach samej cro pisać nie ma co, temat znany, myślę że podobnie jak zachwycać jak to 9kg sprzęt chętnie wyskakuje na każdej możliwej przeszkodzie i ucieka spod d..jak go depnąć :whistling::teehee:

 

Jazda w Chorwacji ma też słabe strony. Lignie na żaru, Risotto z frutti di mare, Rybnaja plata fur zwei personen i cholerne steki z truflami popijane Ożujskim sprawiły że przywiozłem 3kg. Podsumowując dobrze że to tylko tydzień takiej męki ;)

 

Parę fot (ale aparat brałem tylko na przejażdżki rodzinne, więc raczej bez tych zjazdów).

 

Dobre jak kiedyś nasze browary.

75954030.jpg

 

Nieprzyzwoicie dobre...

11251723.jpg

 

I weź się odchudzaj... :wallbash:

81806763.jpg

 

Szlaki w większości z takiej rudej z kamieniami

66805133.jpg

 

53621025.jpg

 

Tu jeszcze w miarę czysty bo potem to rude zalepiło wszystko

35582626.jpg

 

Obok winnicy, cykady, słoneneczko, izotonic...

70098145.jpg

 

Plaże kamieniste, skaliste, betonowe, więc i rowererem można

37549748.jpg

 

Jak jest dobry komin to Stump poleci :icon_mrgreen:

91349227.jpg

 

A wieczorkiem cruising z rodziną

53894719.jpg

 

 

Sorry za tyle pisania, ot miłe wspomnienia :thumbsup:

 

z wakacyjnym pozdrowieniem, udanych urlopów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

...

 

Nieprzyzwoite jest to że rower 13" waży 13,4 kg a taty trochę większy poniżej 10... B)

Po urlopie trzeba będzie coś z tym zrobić :yes:

 

....

Ciekawy topic się pojawił odnośnie lajtowania sprzętu 24" na ww

http://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=92150

 

http://forums.mtbr.com/weight-weenies/24-kids-bike-8-4-kilos-18-5-lbs-526024.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt, i bezkosztowo się zrobiło 9kg, ja chyba zaczekam aż moi goście wsiądą na 26", wtedy będę miał sporo gratów do przekładki :icon_cool:

 

A tu podobny wątek 1415chris Hotrock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku wyjazdach gdzie poszukiwane były mocne zjazdy zauważyłem:

  1. ależ kamienie lubią strzelać, parę razy dostałem porządnie w nogę, więc na brajana idzie kondon z dętki
  2. seryjne klocki Elixira zmieniona na Kool stopy (na razie metaliczne) działają bardzo dobrze z śmiesznie małymi tarczkami Ashiamy (160/140)
  3. karbonowa sztyca mocuje się dużo łatwiej z pastą od Syntace (pewnie jest też innej firmy ale tą dostałem z mostkami)
  4. kółka na ZTR Alpine działają i mają się dobrze, zero poprawek przez cały ostatni czas! a raczej nie schudłem jak zamierzałem...(94kgfcuk!)
  5. do szerwszych opon na zdjazdy 2,4/2,5 specowe Roval AL nie są wystarczająco szerokie
  6. nie wiem jak i kiedy pękła osłonka przewodu w oplocie od brajana...do uszczelnienia przy okazji przeglądu

 

przewodbrain.jpg

 

Co do pkt.5, po prostu widać i czuć że na obręczy np. Eastona Heaven (26mm) szerokie laczki ukłądają się ok, Roval niby lepiej niż na Alpine ale to nie to...

W związku z tym powoli szukam obręczy do Enduro nawet Free, może American Classic a może coś złożyć na DT, 2050? Jakieś sugestie??

Jeżeli ktoś chętny na Roval AL to priv proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Kolegę oraz wszystkich uczestników forum.

 

w krótkich żołnierskich słowach GRATULUJĘ "SPRZĘTA"!!!

... i przechodzę do meritum.

w związku z tym, że od tego sezonu także ujeżdżam Stumpjumper'a /Expert Carbon 2011, rozmiar XL/ i z tego, co wyczytałem w tym wątku, gabarytami jestem dość zbliżony do Kolegi - no może ze dwa cm wyższy i kilka kg cięższy -

to chciałbym skonsultować się w pewnej kwestii - mianowicie zachowania tylnego zawiasu, a właściwie napędu podczas pokonywania w miarę energicznie średnio nachylonych zjazdów /tak by móc jeszcze dokręcić korbami/ z umiarkowanymi nierównościami, na których amplituda wychylenia wahacza nie uzyskuje wartości maksymalnych, natomiast zawieszenie pracuje z dość dużą częstotliwością. przykładowo - szutrówki w Beskidach z dużą ilością mniejszych i większych kamieni + wertepy. otóż na takich zjazdach, podczas próby "dokręcenia", łańcuch od czasu do czasu - wydaje mi się, że przy większych/dynamiczniejszych ugięciach - podskakuje na kasecie, czego wynikiem jest utrata płynności pedałowania "zrywanie" korbami, zgrzyt kasety itp. czy Kolega zaobserwował takie zjawisko w swoim rowerze? myślę, że na hrvatskich kamienistych szutrówkach mój rower z dużą dozą prawdopodobieństwa tak by się właśnie zachowywał. dodam jeszcze tylko, że pancerz z linką od przerzutki biegnący pod suportem ma niby luz i jest wygięty w łuk - wydaje się zapewniający pracę zawieszenia bez samoczynnego pociągania linki podczas ugięcia /Ghost Shifting/ - a może mi się tylko tak wydaje.

I jeszcze jedna sprawa - dzisiaj po treningu zauważyłem, że czerwone kółeczko w damperze /tłumienie powrotu/ zostało - nie mam pojęcia przez kogo - przekręcone maksymalnie w pozycję FAST. czyli jeździłem od ostatniego SETUP'u z maksymalnie szybko rozprostowującym się damperem bez "szczypty" tłumienia i bez świadomości, że tak jest. czy to aby mogło spowodować dziwne zachowanie napędu?

pozdrawiam

Marek

i jeszcze małe zdjątko mojego Stumpjumper'a zrobione niestety tylko 2megową komórką - ale za to z GPS'em i Buddytrekiem na pokładzie ;)

 

zdjcie0038p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salut Kolego! Bardzo fajny sprzęcik, świetne malowanie, takie wyścigowe kolorki speca podobają mi się chyba najbardziej.

 

Co do pływania łańcucha to w miarę normalne zjawisko na szybkich zjazdach. Może mnie tak bardzo nie przeskakuje, ale też czuję, że napięcie jest mniejsze kręcąc na blacie. Zdaje się, że w obu rowerach mamy X0 na średnim wózku. Z tym że zakładając nowy łańcuch trochę go skróciłem. Nie wiem czy to nie najprostszy sposób na zmniejszenie luzów?

 

Oczywiście poza tym co jest w Evo czyli napinaczu. W MY2012 w niektórych modelach dodano taką zawieszkę:

Dangler

Dangler

 

Ciekawe jak się to sprawdza z 3x9?

 

Pancerz właśnie tak ma biec, ten luz jest konieczny.

 

Co do ustawienia zawieszenia, to warto nad tym popracować samemu i trochę wgryźć się w temat. Co nie znaczy że nie da się miło jeździć na ustawieniu ze sklepu. Ale nie na darmo spec stwierdził że znaczny procent userów ma źle ustawione zawieszenie i słabo je wykorzystuje. W tym roku dodali prosty sposób na ustawienie SAGu (autosag). Samo dokręcenie odbicia z przodu raczej nie miało wpływu na zachowanie tyłu, brajan zadni za to odpowiada.

 

Fajnie, że następny Stump się pojawił na forum. Ciekaw jestem szczególnie jak XL prowadzi się na zjazdach. Może jak bedziesz w okolicy wawy...

 

pzdr :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!

dokładnie: mamy tę samą przerzutkę X.0 ze średnim wózkiem. ja także skróciłem łańcuch o dwa ogniwa. oryginalnie był za długi - ale i tak jeszcze telepie na zjazdach.

 

zastanawiam się, czy sobie nie zapodać takiego specowego "pseduo-napinacza" . mój kumpel zamówił w tym roku SJ 29", który będzie wyposażony w tego "Dangler'a". zobaczę jak to się

sprawdza i może spróbuję na wiosnę przeszczepić do mojego. do zmiany pójdzie jeszcze kierownica - też ALU ale 720mm /obecnie mam 680/

 

co do przekręconego kółeczka Rebound na max. fast - chodziło mi właśnie o damper /tył/ nie widelec - stąd moje podejrzenie, że nadmierne skakanie łańcucha może być spowodowane

zbyt agresywną/dynamiczną pracą wahacza. na samym początku bazowałem na ustawieniach "sklepowych", zaproponowanych przez zaprzyjaźnionego dealera /poświęcili temu trochę czasu i było całkiem ok/

- po przesiadce ze sztywniaka miałem nawet "wrodzony strach" przed kombinacją pokręteł i ciśnień. teraz zmieniam sobie ustawienia zawiechy podczas jazdy - testując "na żywo" różne kombinacje.

zgadzam się z Tobą, że dobre ustawienie łatwą sprawą nie jest - ale najlepiej to trochę pojeździć i poeksperymentować.

 

jestem także pod dużym wrażeniem napędu 2x10. przełożenia są rewelacyjne. zero zastanawiania się nad przekosami łańcucha. z kasetą 11-36 wjeżdżam pod każdą stromiznę - a jak przednie koło

zaczyna się odrywać od ziemi to skracam widelec ze 140 na 110 /zmienia się cała geometria/ i jadę jak na ściganckim wycinaku. w terenie rewelacja! jest tylko jedno ale takiego rozwiązania

- zanim dojadę do pierwszych "godnych" dla tego roweru tras, muszę przez krótszą lub trochę dłuższą chwilę pociskać po asfalcie. i tutaj - jak koledzy wrzucą na blat - to ja muszę jechać

z nienaturalnie wysoką kadencją, żeby utrzymać tępo. do 30/35 km/h jest ok - powyżej trzeba napierdzielać nóżkami. brakuje największej zębatki na "dojazdówkach". ale umówmy się - ten rower nie

został zaprojektowany do jazdy po asfalcie. także nie jest to wielki ból. dwutarcz 34-28 ma poza tym karbonowe korby.

 

jedno mnie jeszcze zastanawia: z tego co wyczytałem Kolega ma ramę w rozmiarze L przy wzroście 190cm - muszę przyznać, że jeżdżąc moją XL-ką /wzrost192/ nie wyobrażam sobie mniejszej ramy pod sobą.

nawet miałem spore obiekcje, czy moja rama nie będzie aby za mała i rozważałem zakup 29" - ale było to rok temu, gdy "presja marketingowa" na TWENTYNINER'Y była nieporównywalnie mniejsza niż w tym roku.

na tronach speca w "dziale" SJ na 2012, dwudziestki-dziewiątki zaczynają być na pierwszym miejscu. pewnie gdybym kupował rower w tym roku, brałbym 29. chyba też ulegam tej marketingowej paplaninie...

 

i ostatnia rzecz: jedyna rzecz która mi się nie do końca podoba w moim rowerze to kolor. jak czekałem na opublikowanie pierwszych zdjęć kolekcji 2011 miałem nadzieję, że mój expert carbon będzie...

.

.

.

CZARNO-CZERWONY lub CZERWONO-CZARNY

.

.

niestety nie udało się. dlatego uważam, że masz piękny kolor ramy. taki bym właśnie chciał mieć..i do tego ten zarys włókien karbonowych. ale powolutku przyzwyczajam się i do tej mojej bieli.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!

dokładnie: mamy tę samą przerzutkę X.0 ze średnim wózkiem. ja także skróciłem łańcuch o dwa ogniwa. oryginalnie był za długi - ale i tak jeszcze telepie na zjazdach.

 

zastanawiam się, czy sobie nie zapodać takiego specowego "pseduo-napinacza" . mój kumpel zamówił w tym roku SJ 29", który będzie wyposażony w tego "Dangler'a". zobaczę jak to się

sprawdza i może spróbuję na wiosnę przeszczepić do mojego.

 

To samo pomyślałem, zobaczymy jakie będą opinie za oceanem za pół roku.

 

do zmiany pójdzie jeszcze kierownica - też ALU ale 720mm /obecnie mam 680/

IMO to must have, tym bardziej że przy naszym koszykarskim (no, niech będzie skrzydłowy :whistling: ) wzroście te 720mm wcale nie jest jakoś szerzej niż barki. Nie wiem jaką pozycję lubisz i jaką masz w XLelce, ale warto zastanowić się na doborem wzniosu. Mnie najwygodniej jednak z 2". Ale może tak turystycznie lubię i do tego to Lka...

 

co do przekręconego kółeczka Rebound na max. fast - chodziło mi właśnie o damper /tył/ nie widelec - stąd moje podejrzenie, że nadmierne skakanie łańcucha może być spowodowane

zbyt agresywną/dynamiczną pracą wahacza. na samym początku bazowałem na ustawieniach "sklepowych", zaproponowanych przez zaprzyjaźnionego dealera /poświęcili temu trochę czasu i było całkiem ok/

- po przesiadce ze sztywniaka miałem nawet "wrodzony strach" przed kombinacją pokręteł i ciśnień. teraz zmieniam sobie ustawienia zawiechy podczas jazdy - testując "na żywo" różne kombinacje.

zgadzam się z Tobą, że dobre ustawienie łatwą sprawą nie jest - ale najlepiej to trochę pojeździć i poeksperymentować.

Jasne, moje niedopatrzenie, sry. :icon_redface: Ale czy to ma taki wpływ...Bezwładność łańcucha chyba i tak by nim powodowała...

Jak nie napinacz to może wałek albo pasek?

1ga0007.jpg

 

jestem także pod dużym wrażeniem napędu 2x10. przełożenia są rewelacyjne. zero zastanawiania się nad przekosami łańcucha. z kasetą 11-36 wjeżdżam pod każdą stromiznę - a jak przednie koło

zaczyna się odrywać od ziemi to skracam widelec ze 140 na 110 /zmienia się cała geometria/ i jadę jak na ściganckim wycinaku. w terenie rewelacja! jest tylko jedno ale takiego rozwiązania

- zanim dojadę do pierwszych "godnych" dla tego roweru tras, muszę przez krótszą lub trochę dłuższą chwilę pociskać po asfalcie. i tutaj - jak koledzy wrzucą na blat - to ja muszę jechać

z nienaturalnie wysoką kadencją, żeby utrzymać tępo. do 30/35 km/h jest ok - powyżej trzeba napierdzielać nóżkami. brakuje największej zębatki na "dojazdówkach". ale umówmy się - ten rower nie

został zaprojektowany do jazdy po asfalcie. także nie jest to wielki ból. dwutarcz 34-28 ma poza tym karbonowe korby.

No właśnie tego się obawiam w 2x10. Też czasem podeptam po czarnym i tak zamielić to mi się udało z górki, kiedy doszedłem do prawie 60km/h :wacko:

 

jedno mnie jeszcze zastanawia: z tego co wyczytałem Kolega ma ramę w rozmiarze L przy wzroście 190cm - muszę przyznać, że jeżdżąc moją XL-ką /wzrost192/ nie wyobrażam sobie mniejszej ramy pod sobą.

nawet miałem spore obiekcje, czy moja rama nie będzie aby za mała i rozważałem zakup 29" - ale było to rok temu, gdy "presja marketingowa" na TWENTYNINER'Y była nieporównywalnie mniejsza niż w tym roku.

na tronach speca w "dziale" SJ na 2012, dwudziestki-dziewiątki zaczynają być na pierwszym miejscu. pewnie gdybym kupował rower w tym roku, brałbym 29. chyba też ulegam tej marketingowej paplaninie...

Na pierwszych stronach uzasadniałem swój wybór. Pewnie masz inną budowę korpus/nogi i tak Ci pasuje. Ja to rozwiązałem dopasowując mostek, kierę i sztycę. 29er...mam teorię, że koła powinny być dobierane proporcjonalnie do wzrostu i rozmiaru ramy. Bo niby czemu 29 a nie 31 w XXL?

i ostatnia rzecz: jedyna rzecz która mi się nie do końca podoba w moim rowerze to kolor. jak czekałem na opublikowanie pierwszych zdjęć kolekcji 2011 miałem nadzieję, że mój expert carbon będzie...

.

.

.

CZARNO-CZERWONY lub CZERWONO-CZARNY

.

.

niestety nie udało się. dlatego uważam, że masz piękny kolor ramy. taki bym właśnie chciał mieć..i do tego ten zarys włókien karbonowych. ale powolutku przyzwyczajam się i do tej mojej bieli.

pozdrawiam!

 

Cóż powiedzieć... :icon_cool: na pocieszenie to te włókna to prasowanka :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitać!

 

wracam do kwestii tego specowego napinacza "Dangler". najprawdopodobniej przekładka do naszej ramy będzie w najlepszym razie bardzo utrudniona. oglądając zdjęcia tego "cuda" mam wrażenie,

że jest on on zintegrowany z tym gumowo-plastikowym ochraniaczem na tylne widły, a ten ze względu na inne /wewnętrzne/ prowadzenie linek od tylnej przerzutki w modelach 2012 bez jakiś ekstra-patentów nie podejdzie do

naszych ramek.

 

ale jest - nawet może i lepsze /bardziej profesjonalne ;)/ - rozwiązanie

 

http://www.sram.com/...ruvativ-x-guide

 

co o tym sądzisz?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danglera mało kto widział, więc same pytania mamy.

 

X-Guida też nie widziałem, ale z opisu wygląda na znacząco solidniejsze/cięższe rozwiązanie. Obsługuje tylko 2x10.

Jak sprawdziłem to takich patentów jest więcej, trzeba będzie doczytać i coś przetestować:

CRC

 

Tu rodzime jak mniemam rozwiązanie lowcostowe :devil:

przelotka

Edytowane przez Schwefel
nie cytuj posta bezpośrednio nad twoim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Marek W

szutrówki w Beskidach z dużą ilością mniejszych i większych kamieni + wertepy otóż na takich zjazdach, podczas próby "dokręcenia", łańcuch od czasu do czasu - wydaje mi się, że przy większych/dynamiczniejszych ugięciach - podskakuje na kasecie, czego wynikiem jest utrata płynności pedałowania "zrywanie" korbami, zgrzyt kasety itp.

 

Stumpjumper FSR Pro 2010 aluminiowy - identyczne objawy, czego nie zauważałem w innych fullach,

Samoczynne przestawienie kółka regulacji powrotu Braina zauważyłem i u siebie jednak na 99% jest to spowodowane przy okazji wkładania bidonu, przynajmniej u mnie, kiedy bidon wkładm uważniej, przestawienie nie następuje, jednak zjawisko skakania łańcucha występuje bez względu na ustawienie tłumienia.

Zamontowałem nawet na próbę przerzutkę z długim wózkiem - nie pomogło.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do was odnośnie sztycy karbonowej: Waże podobnie jak wy, niestety przy mniejszym wzroście :) i zawsze mnie korciło na karbon, ale obawiałem się właśnie wagi. Nic się z tym nie dzieje? Kusi mnie np. kierownica karbonowa, ale widmo złamania się jej na jakimś dropie mnie powstrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stumpjumper FSR Pro 2010 aluminiowy - identyczne objawy, czego nie zauważałem w innych fullach,

Zamontowałem nawet na próbę przerzutkę z długim wózkiem - nie pomogło.

 

 

Zastanawiales sie czy to nie jest czasami ghost shifting?

 

U mnie, co prawda rama inna, starsza, ale przewod tylnej przerzutki biegnie bardzo podobnie.

Pewnego razu po wymianie kierownicy na taka z wiekszym wznosem, okazalo sie ze brakuje mi troche linki, wiec podciagnalem jej troche bo wydawalo mi sie ze w okolicy pod suportem linka troche za bardzo odstaje moze o cos zawadzic.

Kolejna jazda w terenie to byl koszmar, biegi wskakiwaly jak chcialy, obstawialem juz nawet krzywy hak...

Okazalo sie ze podczas ugiecia tylnego wahacza linka naciaga sie i przerzutka wrzuca bieg na wyzsza koronke kasety.

Wymienilem przewod, zostawilem mu kilka cm luzu pod suportem i od tego czasu problemu brak...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do was odnośnie sztycy karbonowej: Waże podobnie jak wy, niestety przy mniejszym wzroście :) i zawsze mnie korciło na karbon, ale obawiałem się właśnie wagi. Nic się z tym nie dzieje? Kusi mnie np. kierownica karbonowa, ale widmo złamania się jej na jakimś dropie mnie powstrzymuje

 

Nie jestem szpecjalistą ale wydaję mi się, że takie elementy wytrzymają większe naprężenia nim pękną aniżeli aluminiowe.

Sztyca karbonowa w sztywnym rowerze jest rewelacyjnym rozwiązaniem, ponieważ tłumi i "wygina się" przez co jazda staję się bardziej komfortowa.

Jeżeli chodzi o węglową kierownicę nie widzę różnicy między nią a aluminiową mając z przodu amortyzator.

Co do rzeczonego dropu, myślę że jeżeli nie kupisz produktu pokroju schmolke czy ax ważącego 70 gramów to nie powinieneś się obawiać złamania chyba, że chcesz taką kierę wsadzić do roweru DH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, pancerze mają dosyć zapasu, w dodatku występuje to tylko w warunkach jak powyżej, i nie tylko u mnie jak widać.

 

witam serdecznie Kolegę!

wracając do problemu z skaczącym po kasecie łańcuchem. w zasadzie nigdy nie mam okazji dobrze przypatrzeć się temu zjawisku. wiadomo - na kamienistych zjazdach koncentruję swój wzrok bardziej na drodze niż na kasecie. jednak wczoraj jadąc dość dobrze znanym zjazdem przypatrywałem się przez "dłuższy" czas łańcuchowi. wygląda to tak, jakby pod wpływem bardzo gwałtownych ruchów wahacza - w zasadzie mocnych "uderzeń" koła w nierówności/kamienie - niedostatecznie napięty przez wózek tylnej przerzutki łańcuch podskakiwał na trybach kasety. jeśli w momencie, gdy łańcuch jest "w powietrzu" przekręcimy korby, otrzymujemy ów przeskok w późniejszej fazie ze zgrzytem, gdy łańcuch powtórnie opada na swoje miejsce. wydaje mi się, że jedynym remedium jest zastosowanie jakiegoś napinacza. ostatnio na forum niemieckojęzycznym znalazłem takie oto urządzenie, które będzie dostępne od stycznia 2012:

http://www.bionicon.com/ac/c-guide-v02/en

może to rozwiąże problem

pozdrawiam!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...