Skocz do zawartości

[Amortyzator]Marzochi Bomber MX Comp ETA 105


Rekomendowane odpowiedzi

to zalezy ktory olej. w sprzedazy sa dwa typy: od 5 do 10 w (choc nie wiem co mam przez to rozumiec) oraz o okreslonych scisle parametrach lepkosciowych - ale te sa duzo drozsze od tego pierwszego. poza tym jesli widelec jest na gwarancji to lepiej wlewac oryginalny. mnie nie uznali gwarancji poniewaz wlalem olej innej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale wymiana z olejem marcocha kosztuje 80 a z motorexem 30 jest roznica jakby nie patrzec powiedzieli ze bedzie dobry czyli zakaldam ze wiedza jaka lepkosc(to oznaczaja wlasnie te cyfry5-10choc bywaja tez inne) wlac(taka jak orginalny)i ze nie pogryzie sie on w jakis sposob z teflonem marcocha itp.

wlasnie wrocilem z przejazdzki po serwisie i nie widze duzej roznicy w dzialaniu widac stary olej nie byl jeszce taki zly choc czarny jak smola przynajmniej w jednej goleni(tej ze sprezyna).niestety w serwisie wlewaja standartowa ilosc ktora nie wiedziec czemu przy mojej 90kg osobie jest zbyt duza i amor nie ma pelni skoku(maks 85)bede musial mu ciut odlac przy okazji tak aby 95 wykorzystywal.

Edytowane przez szakq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na strone marzochi wejsc i sciagnac instrukcje nie byloby latiwej?pozatym powienienes dostac gruba ksiazeczke razem z nim i tam tez powinno pisac...

tak na szybko rzucilem okiem i wg mnie powinienes dac 40PSI lub po prostu napompuj mu z 45 i popuszczaj wedle uznania dopuki nie bedzie dosc miekki dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Szakq - mam małe pytanie - gdzie oddawałeś bombera do wymiany oleju? jakoś po znajomości czy poprostu do serwisu (zaufanego); mój ma już coś ok 4000km i chyba najwyższy czas się nim zająć. Jak byś mógł polecić jakieś pewne miejsce w Krakowie to będę wdzięczny.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć jaka jest długość goleni górnych między koroną, a miejscem gdzie się chowają do goleni dolnych?

Twój też ma luzy na goleniach dolnych jak sie wyjmie koło i ściska je do siebie i na zewnątrz. Nie chodzi o brak sztywności, tylko luzy.

długość goleni dokładnie wynosi 12.5 cm. Co do luzów to mam, tylko nie wiem na ile to na goleniach a ile na sterach. Ostatnio to zauważyłem, nie jest to jakiś wielki luz ale trochę dziwne w nowym amorze.

 

a jeśli chodzi jeszcze o wymiary to na stronie marzocchi można znaleźć co nieco:

http://marzocchi.com/Template/listSPAForkS...9&Submit=Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Mam co prawda Pro ETA 120mm ale nie bede zakładał dodatkowego wątku ponieważ na chwile obecną test jest bardzo ograniczony.

Niestety po przejechaniu nieco ponad 100km głównie las bez szalenstw i jeden krótki wypad na Śnieżnik amortyzator dostał takich luzów, że jazda na nim zrobiła sie bardzo niebezpieczna. Prawdopodobnie umarło cos w prawej ladze skad dochodza stuki przy zablokowaniu koła i ruszaniu rowerem. Dzisiaj amortyzator jedzie do serwisu i zobaczymy co z nim dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam podczepiam się pod ten temat bo nie warto zakładać nowego.

 

Czy mógłby mi ktoś w prosty i zrozumiały dla laika sposób wyjaśnić

 

czym różnią się amortyzatory

 

MX pro 2007, MX pro lock out 2007, i Mx pro ETA 2007 ?

 

te pierwsze kosztują 750-900 a ten ETA cztery stówy więcej ?

 

co dostanę za te 400 zł ? dane techniczne nic mi nie mówią :/ bo nigdy nie miałem nic innego jak RST za 150 zł

czy warto się wykosztować ? zależy mi na wytrzymałości ( ważę 90 Kg ).

 

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx Pro ma pompowane obie golenie powietrzem i zewnetrzna regulacje tlumienia.

 

Mx Pro LO jak wyżej + blokade skoku. Czy calkowita czy z mozliwoscia ugiecia jak w ETA nie mam pojecia.

 

MX Pro ETA lub XC Retro 600 - jak w pierwszym wypadku + blokada ETA dzieki ktorej po przekreceniu mozesz obnizyc skok amorka na podjezdzie automatycznie go czesciowo blokujac, zostaje ok 30mm skoku w wypadku jakis niewieklich wybojów.

 

Jesli jezdzisz sporow groach i masz kase lub tylko masz kase :bye2: mozesz kupic ETA lub XC600. W innym wypadku starczy Ci ten z LO lub podstawowa wersja.

Aha ijesli chodzi o widelce XC600 i mx pro eta to roznia sie nieco goleniami dolnymi. W XC60 korona jest znacznie sztywniejsza i pewniej wygladajaca niz mx pro eta.

Edytowane przez Odi
zbędne cytowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad to eta, posiada w lewej goleni sprężynę stalową, zamiast pneumatycznej i amor wykazuje nieco większą czułość na wybojach. Jak masz czas, to zaczekaj do zimy, ety będą poniżej tysiąca. Nie zyskasz na wytrzymałości dopłacając do ety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad to eta, posiada w lewej goleni sprężynę stalową, zamiast pneumatycznej i amor wykazuje nieco większą czułość na wybojach. Jak masz czas, to zaczekaj do zimy, ety będą poniżej tysiąca. Nie zyskasz na wytrzymałości dopłacając do ety.

 

Niestety nie mam czasu :) bo mój RST po 2000 ma luzy i działa tragicznie w porównaniu do tego co było na początku. A pogoda się zrobiła i jeździć mi się chce :devil:.

 

Cóż zwykły MX i tak pewnie będzie dla mnie duuużym krokiem do przodu, a jeśli różnica tkwi tylko w bajerach będę musiał niestety wybrać tańszą opcje, jednak widzę na allegro xc600 eta za jedyne 1200 zł i kurde kusi :/ może się szarpnę :P

 

Pozdro 600 i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Mam Mx Comp Eta z 2006 roku i chcąc dzisiaj pobawić się Wewnętrzną regulacją tłumienia powrotu zdjąłem nakrętkę z zaworem w prawej goleni i jedyne co ujrzałem to olej na dnie, zamiast jakiejś regulacji, która według pdf-a powinna tam być... Ktoś wie czemu nie mam, chyba, że jest ona schowana baardzo nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mx Comp Eta z 2006 roku i chcąc dzisiaj pobawić się Wewnętrzną regulacją tłumienia powrotu zdjąłem nakrętkę z zaworem w prawej goleni i jedyne co ujrzałem to olej na dnie, zamiast jakiejś regulacji, która według pdf-a powinna tam być... Ktoś wie czemu nie mam, chyba, że jest ona schowana baardzo nisko?

Olej zakrywa dziurki w tłumiku, a między tymi dziurkami jest gniazdo na dłuuugiego imbusa ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...