Skocz do zawartości

[amor przód] Cięzki wybór pomiędzy 5 amorami 400-750zł


giz

Rekomendowane odpowiedzi

mam ten sam dylemat, ale w zasadzie jestem zdecydowany na blacka elite. podoba mi sie tez mx comp eta, ale niestety jest troche za drogi. jesli chodzi o colia to 105mm skoku bez blokady to jak dla mnie troche za duzo. z roch shoxow fajna jest reba, ale znow na przeszkodzie staje cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

 

Przymierzam się do złożenia (w przyszłym sezonie) w miarę porządnego roweru (o szczegółach piszę tutaj: http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=49265). W pierwszej kolejności (już teraz) planuję zakup ramy i widelca, a ponieważ jestem w tym temacie raczej zielony, bardzo liczę na Waszą fachową pomoc i oświecenie:

 

1) Jaki skok będzie odpowiedni do moich "parametrów" (waga - 69 kg, wzrost - 168 cm) i takich zastosowań, o jakich piszę (codzienny dojazd do pracy, weekendy poza miastem - leśne ścieżki, wiejskie drogi, niewysokie góry): 80, 100 czy 120-130 mm?

2) Czy lepszy jest taki amor, w którym obie golenie są w kąpieli olejowej, czy raczej bez oleju? Sprężyna czy powietrze?

3) Dlaczego w wielu amortyzatorach w jednej goleni jest sprężyna, a w drugiej olej?

 

Chciałbym, żeby amortyzator był miękki (dobrze "zbierał" nierówności, nie "odbijał") i miał blokadę skoku. Oto kilku potencjalnych kandydatów wyszperanych na Allegro (mogę na ten cel przeznaczyć 400-700 zł):

 

1) RST Omega/RL

2) Suntour Duro / Raidon

3) Rock Shox Dart 3 / Tora (który model?)

4) Marzocchi Bomber Z1/Z3/Z5

5) Marzocchi Dirt Jumper

6) Manitou Stance Static / Black Elite / Skareb / Axel Elite

7) ... co jeszcze?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czytaj regulamin - następny raz temat pójdzie do kosza. tym razem naniosłem poprawkę w temacie.

2. co do abc amortyzatorów - przeglądaj forum - tu jest na ten temat wszystko.

3. proponowane przez ciebie widelce są od zastosowania do xc po freeride - a to zupełnie różne sprzęty.

4. do opisanego użytku wystarczy taki który ma maksymalnie 100 mm - i to też zależy od ramy.

5. wybbór widelca pod kątem jego bebechów zaleźy od stylu jazdy i jej intensywności. im intensywniejsza eksploatacja tym bardziej zalecana bardziej skomplikowana konstrukcja ze względu na mnogośc moźliwości ustawnienia sprzętu pod siebie plus to że zazwyczaj widelce o wielu usprawniających jego pracę dodatkach są lepsze niż ich prostsi konstrukcyjnie bracia.

6. zaproponowałeś widelce o dużym rozrzucie rocznikowym - to czy wybierzesz używkę zaleźeć powinno od jej stanu - chyba ze wskazany tu black lub z1 są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypuję głowę popiołem i konkretyzuję nieco swoje zapytanie.

 

Który z amortyzatorów wymienionych przeze mnie (lub inny) możecie polecić przy następującym założeniu:

1) Rama: Accent El Nino, Author Traction lub Cube Attention (17-18")

2) Skok: 80 lub 100 mm

3) Przeznaczenie: XC (żadne Dirt/Street/Freeride)

4) Raczej z olejem niż bez

5) Stan: nowy (chyba że któryś z używanych "klasyków" będzie bił na głowę te nowe - choć w tym przedziale cenowym nie sądzę)

 

Z góry dziękuję za pomoc (a sam zatapiam się dalej w lekturze forum)!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał dołożyć do Manitou R7 lub RS Pilot (względnie Marzocchi MX Pro - w podobnej cenie co Tora) - ma to sens? Czy Tora będzie optymalna (wystarczy) do jazdy po mieście/XC? I wreszcie, czy Tora 318 jest dużo lepsza od Tory 302 (na czym polega różnica?)?

 

PS. Przepraszam, że tak zasypuję tymi pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...