Skocz do zawartości

[żywienie] kalorie na treningu


toivlas

Rekomendowane odpowiedzi

spootnick --> a wedlug mnie nie mozna sie tak do konca opierac na badaniach, bardziej na wlasnym samopoczuciu przed wyscigiem. Sto lat temu badania udowadnialy, ze to bialko jest najlepszym paliwem i trzeba jesc duzo miesa. Po paru woltach, w latach 80tych liczyly sie tylko weglowodany... Az do chwili, gdy okazalo sie, ze bialko jest jednak tez bardzo wazne, ale tluszcze sa be. A teraz jednak mowi sie, ze lepiej jesc duzo tluszczy, ale w polaczeniu z bialkami (bo z weglowodanami szkodzi!), a przed zawodami przejsc na diete weglowodanowa. A ja i tak wiem ze odzywiajac sie najlepiej wedlug obecnej wiedzy, przegralbym z mistrzami TdF sprzed 50 lat, ktorzy zarli glownie miecho, chlali whisky i litrami wino. Trening i warunki, to podstawa, dieta jest wazna, ale to najmniej wazny z tych trzech czlonow, chyba ze jest rzeczywiscie tragiczna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że wyniki badań się zmieniają i również w danym czasie współistnieją sprzeczne. Jak zwykle chciałem pokazać że cukry proste nie koniecznie są dobre :) Ja jeżdżę głównie na złożonych, z domieszką tłuszczu i białka. Wynika to bardziej z oszczędności i smaku, a pozytywnych efektów z wyeliminowania tłuszczu i tak nie widzę. Samych prostych nigdy nie próbowałem i mógłby to być ciekawy eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc w trakcie najlepsza będzie mieszanka prostych i złożonych+ troszku białka, według obecnej wiedzy? Jakie batoniki, żelki itp. polecacie? W kwestii izotonika, to pozostanę chyba wierny cytrynowemu Isostarowi i temu, co będzie w bufecie. W tym sezonie wybieram się na długi dystans i spodziewam się wysiłku w okolicach 4-5 godzin. Jakie jedzonko będzie dla mnie dobre? Co polecacie, a czego unikać? Może też wrzucić sobie łyżeczkę miodu(ofc naturalnego) do bidonu? Na treningi tak często robiłem. Czy to dobry pomysł?

 

W bufecie mamy najczęściej banany, jakieś batoniki zborzowe, albo wafelki. Wafelki mają czekoladę, czyli tłuszcze, czyli ich unikam. Brałem zawsze banany, ale one mają jak się okazuje mało węgli i w trakcie wysiłku się nie przydają. A więc brać te batoniki zborzowe? To coś, jak Corny, czy batoniki z biedronki. Do picia dają Wodę, lub ich "izotonik" Bardzo słodkie. Zawsze proszę o rozcieńczenie z wodą, bo jest za słodkie Warto brać taki napój, czy lepiej czystą wodę i jakieś żarełko?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do miodu to polecam nawet nie jedną łyżeczkę a 3 z cytrynką zalane ciepłą wodą jak wystygnie smacznie energetycznie i zdrowo często tak robiłem, w lato dodawałem troszkę soli dla zatrzymywania wody w organizmie. na zimę nawet dać więcej miodu jak ktoś ma naturalny a nie szajs podrabiany i na ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? Chyba po prostu żeby uzypełnić sole mineralne.

 

Nie żeby "uzupełnić sole" tylko żeby się nie odwodnić.. ;)

 

sól czyli NaCl powoduje wzrost sodu we krwi - przez to jest zwiększone ciśnienie osmotyczne a organizm utrzymuje ciśnienie osmotyczne na względnie stałym poziomie - zbyt wysokie ciśnienie osmotyczne jest sygnałem do uwolnienia wazowpresyny - hormonu który powoduje zatrzymywanie wody w organizmie - działa w nerkach zagęszczając mocz, wazopresyna również obkurcza naczynia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Carbo przed wysiłkiem, a w trakcie isotonic rozwiazuje problem energi na treningu.Carbo biore kazdego dnia, a iso pije na treningu. Mozna kupic koncentrat w plynie vitlmax lub cos w proszku np isosatre long energy. Carbo polecam Hi Tec, bo dobre i tanie. Przed i w trakcie długiej trasy 2 tabletki inosine lub carbonex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...