Skocz do zawartości
chrissbe

[odziez]robi sie zimno - zestawienie tematow!

Rekomendowane odpowiedzi

michalr75

@cinol123Dzięki. A jak jest z tymi ochraniaczami na buty, można to jakoś zwinąć i schować np w nogawkę jak się nie używa? I jak z butami SPD w tym, przypuszczam ze trzeba sobie odpuścić wpinanie w pedały?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

jezdze tylko w Spd, od spodu tma masz dziure na podewsze buta, ten ochraniacz zachodzi tylko leko na czub.  Te ochraniacze to najlepsze co  jest w tych spodniach :> ja tam nigdy ich nie chowam... 

Jak kupisz spodnie zwykle, to i tak bedziesz musial dokupic pokrowce/ochraniacze  na buty :P nawet jesli masz jakis rower z blotnikami to buty nie dadza rady w desszczu, i zaden tam neopren tez nie da rady, 2-3km i wszystko mokre. Teraz uzywam pokrowców  zdaje sie CHIBA GAITER

Edytowane przez cinol123
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michalr75

@cinol123No to czuje się zachęcony. A jeszcze spytam, jaki rozmiar masz i na jaka posturę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

Oj nie powiem Ci, nie pamietam, ale musisz pamietac o jednym, te spodnie sie nie rozciagaja i musza byc lekko luzne zeby nie krepowac ruchow, ale nie za duze bo bedziesz jak spadochron... polazlem do Deca i wybralem sobie te ktore mi najlepiej pasowaly ,pewnie to byly dla mnie XL albo XXL. w ciemno bym ich nie kupil bez przymiarki...

EDYTA: i wydaje mi sie ze jest jakis wyzszy model tych spodni, ktory ma paski na rzep do sciagniecia za luznych nogawek. Moj znajomy w nich jezdzi i tez zadowolony.

Edyta2: wow przeciez mam je ze soba dzis jak codzien, i zaskoczenie, mam 190cm i moj rozmiar z metki to M/L ;-)))  moze mi zla metke wszyli, bo spodnie rowerowe mam przewaznie xl 

Edytowane przez cinol123
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bahamut24

Używa ktoś tych spodni z decathlonu mtb st 500?

https://www.decathlon.pl/spodnie-st-500-id_8550231.html

Dzisiaj je mierzyłem i rozmiar ok ale bardziej chodzi mi o wkładkę czy jest dobrze wszyta i wszystko bangla? Kilka innych modeli spodni z dc miało źle wszytą przez co nie spelniała zadania a byłyby to moje pierwsze "pro" rowerowe "getry"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michalr75

@cinol123 Kupiłem te droższe za 99 zeta i kurcze dały rade w ostatni mocno deszczowy dzień. Jestem zadowolony.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid22

Witam 

Czy jest  sens stosowania bielizny z warstwą windstopper  (np.craft active extreme 2.0 WS) w połączeniu ze spodniami lub kurtką zimową z windstopperem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1415chris

Nie ma sensu. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michalr75
Napisano (edytowane)

@kolumbuskruNikt Ci jednoznacznie nie odpowie bo każdy ma inna termikę i preferuje inne warunki cieplne. Ja np jestem zimnolubny i nadmiar ciuchów na rowerze mi przeszkadza, dlatego czasem nawet wole zmarznąć na początku jazdy niż później się pocić jak już jestem rozgrzany. W zimie jeżdżę w jednej albo w dwóch warstwach termo i na to jakaś kurtka, ostatnio skiturowa. Ale np na jesieni często to jest jedna warstwa termo i kurtka, albo jedna warstwa termo i koszulka kolarska długa bądź krotka, wszystko zależy od temperatury, warunków wiatrowych itp. Myślę ze termo warto kupić, zawsze się przyda jako przylegający trzymający ciepło materiał pod coś, ale już dobór warstw i ich ilość to trzeba sobie samemu wypracować.

Edytowane przez michalr75
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

Szukam spodni przeznaczonych do jazdy w temperaturze 0-10 stopni. Nie muszą być z szelkami i mieć wkładki. W oko wpadły mi takie:

https://www.mikesport.pl/rogelli-dunbar-meskie-ocieplane-spodnie-do-biegania?from=listing&campaign-id=20

https://www.mikesport.pl/rogelli-banks-ocieplane-spodnie-pl-2?from=listing&campaign-id=20

Nie są to spodnie stricte na rower, ale mi to nie przeszkadza. Czy możecie polecić coś ze swojej strony?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Legginsy do biegania Kalenji, np. takie 

https://www.decathlon.pl/legginsy-do-biegania-dugie-mskie-running-essential-warm-id_8280370.html

Na temperatury w okolicach 10 stopni używam zwykłych legginsów z Deca, ubieranych jak jest chłodniej np. rano na spodenki z wkładką. 

Te kupiłem na nieco niższe temperatury ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić bliżej zera. Na pewno są cieplejsze od wcześniejszych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Przy spodniach bez szelek konieczny jest tzw. wysoki stan - chodzi o to, żeby nie odsłaniać nerek, co może mieć miejsce przy obcisłych ciuchach...
Reasumując - jak nie zabezpieczysz dobrze góry, to będziesz świecił gołymi plecami...
Z w/w względów spodnie do biegania nie nadają się na rower :no:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun

Na godzine czy dwie to mohe sobie dresy z uzywanej wrzucic, jak chce jechac grube godziny w zimie, zwlaszcza ponizej zera to ta membrana co dalem. Jak cieplej to juz jakies turystyczne z czyms cieplym pod spod.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta