Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.07.2019 o 12:04, seraph napisał:

Czyli obręcz ma 21 mm szerokości wewnętrznej, 584 średnicy osadzenia i wszystko się zgadza. Opona typowo miejsko-wyprawowa nieprzebijalna.

Dzięki za pomoc. Prawdopodobnie wezmę Maratony o szer. 1,65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Jaką najwęższą oponę (na marginenie dodam, że chodzi mi o oponę tubeless ready) można założy na obręcz o szerokości wewnętrznej 46 mm (zewnętrzna 50 mm). Tabela pokazuje, że powinna być opona minimum 60 mm, ale może ktoś z doświadczenia ma jakieś inne informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obręcze WTB ST i23. Ze specyfikacji wynika że szerokość to 23mm. Obecnie posiadam opony 700×38C. Z tabelek wynika że węższej opony nie mogę założyć. Chciałbym to potwierdzić. Interesuje mnie 700×32C. 

Czy jestem zmuszony zmienić obręcz?

Rower to Fuji Jari 1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Mam obręcze 622x15c wg tabeli wychodzi mi opona 32, chciałbym jednak oponę 35c. Myślę, że te milimetry upchnę tylko pytanie jak będzie się to sprawowało. Nie za szeroko do takiej wąskiej obręczy?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

a4ry

Edytowane przez a4ry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-opona-kenda-29x1-90-k1047-sbe-kevlar-8314245504  ta się chyba zmieści ale jest raczej droga , ale może znajdziesz ją taniej  a na przód ta sama opona w wersji drut o szerokości 2,1  , są sporo tansze , ta 1,9 występuje tylko jako zwijana  , co do samej opony nada się jako uniwersalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie Panowie! Ja mam pytanie nieco z innej beczki. Otóż mam kawałek rurki gumowej - prawdopodobnie była wzięta z dętki rowerowej.

Potrzebuję takiej samej, ale nie znam rozmiarów dętek - jedynie fizyczne rozmiary tej posiadanej

- średnica około 16mm;

- grubość ścianki 1mm;

- na płasko szerokość około 23,6mm.

Czy macie pomysł która dętka może mieć podobne rozmiary? 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez bh9140
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie! Dziś poszukam dętek szosowych. Dzięki Michuuu za wymiary - jestem pewien że w tym rozmiarze znajdę odpowiednią grubość w wersji nie-light. 

Moje przeczucia były zatem słuszne ;). Jeszcze raz dziękuję. U mnie z serwisami trochę inaczej bo mieszkam w londynie, a w sklepie krzyczeli jak zacząłem sprawdzać ;) 

Dla uzupełnienia dodaję fotkę "rurki" którą mam.

dętka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Obecnie posiadam Continental Ride Toure 28x1.75 poprzednio były Rubena V84 GRIPPER 28x1,6 ale nadal chciałbym coś szerszego . 

Czy podejdą schwable z tego linku ? https://allegro.pl/oferta/schwalbe-smart-sam-plus-opona-29x2-10-wzmacniana-8098186738?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Niby są 28/29 Ale jak to wygląda w rzeczywistości?

Swoją drogą czy ktoś się orientuję jakie najszersze opony wejdą do Kross evado level 3.0 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

28, czy 29 to jeden wuj ( ta sama średnica obręczy ) - liczy się tylko miejsce w tylnych widełkach, amortyzatorze/widelcu, i przy przedniej przerzutce.
Poza tym szerokość obręczy w niektórych przypadkach też może mieć znaczenie ( wąska obręcz "nie lubi" szerokiej opony ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,
rok temu kupiłem gravela Rometa Aspre.
Cały sezon przejeździłem nic w nim nie zmieniając, teraz jednak chciałem dokupić drugi komplet opon typowo szosowych.
Czy jest możliwość założenia takich opon na obręcze Alexrims ATD550 ?
Aktualnie jeżdżę na Michelin Power Gravel 700×40C

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...