Skocz do zawartości

[waga] jak zważyc dokładnie rower


RAFI1784

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm mam nowy rower, i chciałbym go dokładnie zważyć , nie wiecie jak to można zrobić, nie rozbierając go na części? Jak wszyscy wiemy czasem rzeczywistość różni się od teorii, mój wazy "teoretycznie" 10,5. na czym go dokładnie zważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szanujący się sklep/serwis ma wagę wieszaną najczęściej Parktoola także podzwoń i się popytaj :icon_wink:

 

A mniej dokładny sposób to waga wędkarska.

a jaką dokładność mają takie wagi parktoola, bo podejrzewam że różnica jaka jest/ byłaby nie jest za wielka +/- 100-150 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagi wędkarskie to sobie odpuść, albo rozkręcanie co do śrubki albo wizyta w Urzędzie Miar i Wag, gdzie mogą, ale nie muszą mieć wagi z dokładnością do 10g.

Wiem bo mam kuzyna w takim urzędzie, ale bardzo ciężko tam trafić na taką wagę, gdyż oni dostają wagi przemysłowe, które muszę tak jakby dopuścić do oficjalnej pracy w jakimś zakładzie produkcyjnym.

 

Jak kiedyś ważyłem na wadze wędkarskiej to mi wyszło 12kg, po rozkręceniu wszystkiego i zważeniu wynik był....1kg (sic!) mniejszy.

Wagi łazienkowe to też nie to.

 

Najlepsza chyba będzie podwieszana - elektroniczna waga, to da jakiś pogląd.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat:

 

zakupiłem ten oto wynalazek- CYFROWA WAGA HAKOWA WEDKARSKA DO 40kg:

 

http://allegro.pl/waga-wedkarska-elektroniczna-z-podswietleniem-40kg-i1615606689.html

 

cena z przesyłką trochę ponad 2 dychy. Czekam na listonosza w w między czasie chciałbym rozwiać wątpliwości:

 

Waga jest cyfrowa, ale jak się ma to do jej dokładności? W opisie mogą pisać że jest dokładna do 10g- gdyby tak było takim pomiarem byłby w pełni usatysfakcjonowany, ale jak ma się to w praktyce?

 

 

Wagi wędkarskie to sobie odpuść, (...)

 

Jak kiedyś ważyłem na wadze wędkarskiej to mi wyszło 12kg, po rozkręceniu wszystkiego i zważeniu wynik był....1kg (sic!) mniejszy.

Wagi łazienkowe to też nie to.

 

Najlepsza chyba będzie podwieszana - elektroniczna waga, to da jakiś pogląd.

 

 

widziałem że rauf swojego speca ważył podobnym cudem:

 

spec09.jpg

 

i chyba pomiar nie był przekłamany...

 

ma ktoś doświadczenie z taką wagą podwieszaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam jedną wędkarską i nadaje się do kibla niestety. Powtarzalność wyników zerowa ważąc ten sam rower otrzymywałem wyniki w przedziale 9,5kg - 13kg przy około 10 próbach.

 

To jest ciekawa opcja ale droga http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/waga-park-tool-ds-1-poznan_3689991.html

http://lemonbike.eu/product_info.php?products_id=883

 

Topeak robi jeszcze fajny stojak serwisowy z opcją ważenia roweru- cena też zabija ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną wędkarską i nadaje się do kibla niestety. Powtarzalność wyników zerowa ważąc ten sam rower otrzymywałem wyniki w przedziale 9,5kg - 13kg przy około 10 próbach.

 

Lookas46 - nie zgodzę się z Tobą. Miałem tą wagę i ważyła w miarę dokładnie. Na 7-8 prób różnice były max. 20 g. Sama dokładność wagi niby do 40 g i z tym jak ważyłem same części a potem rower w całości to się mniej więcej zgadzało.

 

Jeszcze co do dokładnego ważenia roweru - najdokładniej to ważyć rower zahaczając wagę o tylne koło (najlepiej haczyk założyć na jakąś pętelkę owiniętą wokół opony, np. zrobioną ze sznurka), tak, aby cały rower wisiał swobodnie. Ewentualnie jak się komuś nie chce, to za siodełko zahaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już drugą taką "wędkarską" (pierwszą zapomniałem odwiesić z huśtawki i po ulewie w nocy pomiędzy szybką a wyświetlaczem zrobiło się akwarium) i wyniki są jednak dosyć powtarzalne. Co jednak zauważyłem, jej pomiary od tych zsumowanych z poszczególnych części odbiegają średnio o 100-200 gram. Nie dotyczy to tylko mojego roweru, ponieważ w przypadku innych jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...