Skocz do zawartości

[rama] Proszę o pomoc w doborze ramy


traxmail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc w doborze ramy. Poniżej wymiary aktualnej oraz dwóch propozycji. Mam 164cm wzrostu i ważę niecałe 60kg.

Przy aktualnej ramie wnerwia mnie to że przy (ostrzejszych) podjazdach przednie koło rwie się do góry. Nie jestem może mistrzem balansu :) ale bym chciał to ograniczyć. Piszcie co myślicie patrząc na te wymiary. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

ps. jest jeszcze jedna rzecz, która mnie irytuje; kiedy wjeżdżam w głęboki piach to totalnie tracę kontrolę nad przednim kołem, ledwo skręcam. wszyscy jadą a ja walczę aby się nie obalić !

 

Dzięki ; )

 

aktualna: giant yukon

giantr.jpg

 

propozycja: radon zr race

radon.jpg

 

propozycja: corratec x-vert carbon rozmiar 44 (szkielet aluminiowy pokryty warstwą karbonu)

corratecs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup ramy.

Odnośnie podnoszenia koła na podjazdach , to jest to spowodowane bardzo wysoką główką sterową w twojej ramie .

Kupując sportową ramę XC przy rozmiarze 16 cali główka będzie na poziomie 100-120 mm. Twoja pozycja zostanie obniżona .

Doraźnie możesz w swoim rowerze zdjąć podkładki dystansowe między sterami a mostkiem ( jeżeli takie są ) oraz odwrócić mostek na minus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup ramy.

Odnośnie podnoszenia koła na podjazdach , to jest to spowodowane bardzo wysoką główką sterową w twojej ramie .

Kupując sportową ramę XC przy rozmiarze 16 cali główka będzie na poziomie 100-120 mm. Twoja pozycja zostanie obniżona .

Doraźnie możesz w swoim rowerze zdjąć podkładki dystansowe między sterami a mostkiem ( jeżeli takie są ) oraz odwrócić mostek na minus .

 

Witam i dziękuję za zainteresowanie.

Na ramę chcę wydać mniej - więcej 1000zł. Oprócz propozycji nowych ram proszę też zaopiniować moje propozycje :)

Zwróć uwagę na wysokość główki ramy corrateca jest jeszcze wyzsza ( o 7mm ).

Jeżeli chodzi o podkladki to rzeczywiście mogę jeszcze jedną (najcieńszą niestety) zdjąć i mostek odwrócić, ale to ostateczność jak ramy nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie te ramy odpuść sobie z miejsca. Są jeszcze krótsze od tej co masz, tu sytuacja na podjeździe będzie podobna.

Skoro nie radzisz sobie z podjazdami (być może za duże nachylenie atakujesz?) to na myśl przechodzi mi geometria Genesis z GFów. Tylko problem będzie z rozmiarem bo 15,5" to trochę za mało a znów 17,5" to znacznie za dużo.

 

Niezły będzie też XTC w rozmiarze M http://www.giant-bic...set/4893/41829/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie te ramy odpuść sobie z miejsca. Są jeszcze krótsze od tej co masz, tu sytuacja na podjeździe będzie podobna.

Skoro nie radzisz sobie z podjazdami (być może za duże nachylenie atakujesz?) to na myśl przechodzi mi geometria Genesis z GFów. Tylko problem będzie z rozmiarem bo 15,5" to trochę za mało a znów 17,5" to znacznie za dużo.

 

Niezły będzie też XTC w rozmiarze M http://www.giant-bic...set/4893/41829/

 

 

... ale czy Mka nie będzie za duża do mojego wzrostu 164cm ? widze, że Ska już jest trochę większa (wheel base jak w corratecu). przy tej ramie wskakujemy na poziom 1500zl, który myślę, że może też będzie do przełknięcia. popatrzę jeszcze na GFy.

znalazlem jeszcze firmę Sikorski, która robi ramy na zamówienie (cena podstawowa 1600zl wiec niewiele wiecej), co o tym myślisz ? i nie chodzi mi tutaj w żadnym wypadku o jakiś kosmiczny lakier itp. tylko o właściwe dobranie wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy nie znam ale ramę możesz zamówić u Orłowskiego czy Kondeja. To wcale niegłupi pomysł o ile wiesz czego oczekujesz od takiej ramy (jakie kąty i długości rurek).

 

Na wheel base nie patrz, bo wpływa najwyżej na pewność prowadzenia. Dużo ważniejszy jest przeskok i tu musisz mieć parę cm zapasu od górnej rury żeby sobie jajek nie obić.

 

Tu masz trochę powiedziane o Sikorskim http://www.forumrowerowe.org/topic/55846-rama-ramy-na-zamowienie-sikorski-slyszal-ktos/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie te ramy odpuść sobie z miejsca. Są jeszcze krótsze od tej co masz, tu sytuacja na podjeździe będzie podobna.

Skoro nie radzisz sobie z podjazdami (być może za duże nachylenie atakujesz?) to na myśl przechodzi mi geometria Genesis z GFów. Tylko problem będzie z rozmiarem bo 15,5" to trochę za mało a znów 17,5" to znacznie za dużo.

 

Niezły będzie też XTC w rozmiarze M http://www.giant-bic...set/4893/41829/

 

 

Z Giantem ciężko dojść i w którym roku robi jakie rozmiary. Wszystko wskazywało, że na ten rok numeracja będzie parzysta czyli M = 18", a teraz to już sam nie wiem.

Nie zmienia to faktu, że M chyba będzie za duże.

 

wg strony USA http://www.giant-bicycles.com/en-US/bikes/model/xtc.1/3878/36270/

i PL http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/model/xtc.1/4726/37266/

M to 18" czyli S 16" ta rozmiar dla Ciebie.

 

 

 

http://www.zuchlinski-sklep.com.pl/index.php?products=product&prod_id=1585

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"M" przy 164cm moze byc za duza i dlugosci 595mm gornej rury, chyba ze wezmiesz krotszy mostek.

"S" gianta jest tylko 1.5cm krotsza od "M" za to przekrok jest duzo nizej. Sam sie nadal zastanawiam czy nie wolalbym "S"

 

Z checia bym pomogl w temacie, bo biore "M" przy 175cm, a dla 165cm przymierzylbym dziewczyne :) Tylko jeszcze troche mi zajmie skolowanie ramy i innych ######. No chyba ze Ci sie nie spieszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traxmail

... ale czy Mka nie będzie za duża do mojego wzrostu 164cm

No raczej będzie za duża , XTC 16" powinien być OK.

Sikorski - po pierwsze też nie jest tani, po drugie - coś tam można było wyczytać o pękaniu tych ram ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie te ramy odpuść sobie z miejsca. Są jeszcze krótsze od tej co masz, tu sytuacja na podjeździe będzie podobna.

Skoro nie radzisz sobie z podjazdami (być może za duże nachylenie atakujesz?) to na myśl przechodzi mi geometria Genesis z GFów. Tylko problem będzie z rozmiarem bo 15,5" to trochę za mało a znów 17,5" to znacznie za dużo.

 

Niezły będzie też XTC w rozmiarze M http://www.giant-bic...set/4893/41829/

 

na ssc.pl mają do sprzedania ramy GF z 2008 www.ssc.pl/gf2008/BigSur.htm i radzą rozmiar 17. Napisali: "Na pana wzrost najlepsza byłaby rama 17cali, gdyż są one niskie, a długość będzie odpowiednia do ścigania."

Uważasz, tą ramę za godną uwagi ?

 

Firmy nie znam ale ramę możesz zamówić u Orłowskiego czy Kondeja. To wcale niegłupi pomysł o ile wiesz czego oczekujesz od takiej ramy (jakie kąty i długości rurek).

 

 

starałem się znaleźć informacje na temat ram sikorskiego i powyższych panów, ale jest ich niewiele nie mówiąc już o stronach www. sikorski ma ładną stronkę, ale chyba nie aktualizowaną. w przyszłym tygodniu poszukam jakiś telefonów do w/w i podzwonie; chyba, że ktoś takowe posiada i udostępni to będę wdzięczny.

pozdrawiam ; )

 

"M" przy 164cm moze byc za duza i dlugosci 595mm gornej rury, chyba ze wezmiesz krotszy mostek.

"S" gianta jest tylko 1.5cm krotsza od "M" za to przekrok jest duzo nizej. Sam sie nadal zastanawiam czy nie wolalbym "S"

 

Z checia bym pomogl w temacie, bo biore "M" przy 175cm, a dla 165cm przymierzylbym dziewczyne :) Tylko jeszcze troche mi zajmie skolowanie ramy i innych ######. No chyba ze Ci sie nie spieszy :)

 

a jaka ramę kupujesz xtc ?

czy sie spieszy ? prawdę mówiąc to miałem zamiar ją kupić na dniach, ale rodzą się nowe pomysły a wraz z nimi cena idzie w górę : ) już mi się nie spieszy : )) czekam na opinie zainteresowanych tematem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama to jedno , ale może trzeba poprawić technikę ? Na stromych podjazdach przedramiona majma być równolegle do podłoża !To może nie jest szczególnie wygodne ale skuteczne .

 

myślę, że w sprawach techniki mogę jeszcze sporo się nauczyć ... jak stopnieje śnieg wrócę na podjazd pomanewrować zgodnie z sugestią ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ssc.pl mają do sprzedania ramy GF z 2008 www.ssc.pl/gf2008/BigSur.htm i radzą rozmiar 17. Napisali: "Na pana wzrost najlepsza byłaby rama 17cali, gdyż są one niskie, a długość będzie odpowiednia do ścigania."

Uważasz, tą ramę za godną uwagi ?

Godna uwagi to ona może być dla kogoś o wzroście w okolicach 180 cm. Dla ciebie będzie dużo za długa. Zreszta Schwefel już to napisał parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś mostek bo może on jest jakiś turystyczny? Przy tym rozmiarze powinien być około 90mm i około 6 stopni. Odwrócenie mostka to nie jest nic specjalnego, często się tak robi i nie traktował bym tego jako ostateczność.

 

Mostek jest 90mm +/-6' ; teraz przełożony na -6'. zobaczymy co będzie na podjeździe jak śniegi stopnieją. pozdrawiam

; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...