Skocz do zawartości

[Napęd] Zużycie kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam napęd Shimano Deore SLX i mam na nim zrobione ok. 4500km. Łańcuch jest już znacznie wyciągnięty, więc muszę go czym prędzej wymienić. Jakiej firmy łańcuch kupić?? W sklepie polecono mi firmę Taya. Nic mi ona nie mówi, a nie chcę kupić jakiegoś g... Moje pytanie brzmi: czy warto wziąć polecaną Tayę, czy lepiej shimano, srama, kmc, wippermana, campagnolo c9, a może jeszcze coś innego? Czy kaseta przyjmie jeszcze łańcuch po takim przebiegu? Załączam zdjęcia. http://picasaweb.google.com/105194526130828706145/Rowerowe#5514575411495327410 Zależy mi na czasie, bo w weekend jadę na działkę w dłuższą trasę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dzięki za odzew. A ile tak na oko przejadę na niej, założę nowy łańcuch connex 808. Przy tej kasecie raczej nie ma sensu zabawy w 3 łańcuchy.

Mam nadzieje, że w tym sezonie nie będe musiał jej wymieniać. Już tyle części nakupywałem, że powoli kasa się kończy. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wystarczy, że jeździ z dosyć wysoką kadencją i nie ciśnie ostro przy przyspieszaniu.

 

Moim zdaniem spokojnie do 10000 km dojedziesz na tej kasecie.

 

Jeśli ktoś byłby chętny to mogę wam pokazać moją kasetę (Deore HG-61) po 2500 km.

Nie widać na niej niemal w ogóle jakiegokolwiek zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem, że jest to kaseta XT, a tylko nakrętka jest SRAM'a :icon_wink:

 

Przebieg tej kasety, na dwóch łańcuchach XTR to...17 kkm

Łańcuch przeskakiwał już nawet na koronce 32z. Większość koronek kilkukrotnie szlifowana.

Nie mam teraz tych łańcuchów, ale z tego co pamiętam, ich wydłużenie na 10 ogniwach, to coś koło 5-6mm :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już myślałem, że to Sram i wtedy obstawiałbym maksimum 5000 km.

Jednak jak napisałeś że to XT to dałbym 12000 km.

 

Oczywiście wpływ na zużycie ma też ilość stosowanych zamiennie łańcuchów oraz szlifowanie koronek, a o tym nie napisałeś.

 

No ale 17000 km to świetny wynik.

Moim zdaniem optimum działania bezproblemowego to około 7000 - 9000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji: tak wygląda korba Alivio (IG) po przejechaniu pewnie ze 100 tys. km (kupiona z bicyklem kilkanaście lat temu).

 

korba.jpg

 

Aktualnie zajeżdżam cały napęd "na smierć", ale słowa "przeskakiwanie" - zwłaszcza mocno zużyta środkowa zębatka - ona nie zna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy były oczywiście wymieniane regularnie, przeciętnie po 5...10 tys. km, w zależności od konkretnego modelu. Ten na fotce ma 10 tys. Podobnie kasety - wymieniałem co cztery łańcuchy. Mam wrażenie, że prawdziwa może być opinia, iż "za naszych czasów" komponenty były dużo solidniejsze :-). Oczywiście rower nie był szczególnie katowany - 70% lekki teren, reszta asfalty i drogi utwardzane, przy mojej niewielkiej wadze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...