Skocz do zawartości

[Dystans] dotychczasowy przebieg


Robimy Ranking ?  

394 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Robimy Ranking ?

    • Tak
      324
    • Nie
      70


Rekomendowane odpowiedzi

Zle to napisalem jeszcze nie jezdzilem na kolcowanych oponach ale juz na jesien kupie jakies tanie opony i je nakolcuje :D

Ogolnie mam taki plan:

Opona przednia

1.Opona przednia bedzie byc moze wezsza od tylnej lub taka sama. Debiece sa tanie.

2.Kolce glownie na brzegach bo to nie jest napedowa tylko do skrecania. Zazuci sie okolo 100 - 130 wkretow (śrubek) tak aby wystawaly z opony na ok 4-5mm.

 

Opona tylna

1. Kolce tym razem beda na brzegach i na srodu. Na srodku mysle ze wkrece je w ksztal choinki tak jak to przewaznie bierzniki sa bo to jest napedowa opona. Kolce tej samej dlugosci, moze srodek 5-6mm.

Nie wiem jak to sie w praktyce sprawdzi ale powinno byc dobrze. Wazne zeby kolce nie byly za dlugi bo na asfalcie sie bada klasc. Ja w zimie glownie bede po lasach jezdzil wiec OK. :grin:

 

Wszystko podkleje od srodka jakas stara detka zeby sruby nie przebily tej wlasciwej. Sylikony slyszalem ze nie zdaja egzaminu.

Acha wazne zeby kolce nie byly w zbyt duzych odstepach zeby nie bylo zbyt duzej powiezchni ktora moze sie poslizgnac. Najlepiej sruby wkrecaj parami czyli lewa w tej samej lini co prawa. :) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teopony z kolcami trafiłem szukając części, niestety nie pamiętam adresu strony, mogę tylko powiedzieć że była charakterystyczna - koloru pomarańczowego. Te oponki, chyba marki continental jeden model z kolcami na całej szerokości a drugi miał je po bokach. Ceny niestety nie pamiętam...

 

[ Dodano: 2005-08-29, 22:39 ]

W zasadzie to znalazłem, inna strona ale chyba ten sam produkt. Niestety są dosyć drogie

http://www.mkbike.com.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1020

http://www.mkbike.com.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1019

wcześniej chyba zgubiłem tą jedynkę... :mrgreen: ja smigałem w zime w zwykłych terenowych z grupym bieżnikiem i było ok.. tylko na lodzie kiepsko (jeden fajny 15m szlif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się w majsterkowicza i zrób urządzenie do nabijania kilometrów z jakiegoś starego silniczka. Zapuścisz na kilka nocek i ci natrzaska ten dystans.

 

Dobry pomysł, chyba to jutro wykombinuje.

tylko pamiętaj ze większosc liczników rejestruje speed max 200 kmh Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

No jak bedzie wiecej niz 200km/h to bedzie trzeba cos kombinowac.

 

[ Dodano: 2005-09-02, 18:55 ]

Miałem w domu silnik na 220V, 1300obr/min i podłaczyłem go zeby odzyskac te 5175km. Po 175km miałem srednia predkosc 367km/h :grin: , ale uznalem ze za dlugo bedzie trwało odzyskanie całego dystansu i dałem sobie z tym spokuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moj licznik od poczatku kwietnia tego rok "przekręcil się" o 3279km. Nie jest to najwiecej lecz jakos tak wyszlo :wink: Na szczęscie miło wspominam kazdy z tych kilometrow :-D W przyszlym roku bedzie wiecej... 8)

P.S. Po podlaczeniu machiny z silniczkiem z klockow Lego moja Sigma Sport pokazała rekordowo 670 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie powoli koniec roku.Co tam liczniki Wam pokazują :?:

 

4910 km.

 

od początku kwietnia.

nie jest to zły wynik, gdzies 2x wiekszy niz rok temu, ale mysle ze w przyszlym roku zrobie spokojnie z 7000, bo za rzadko robilem wieksze trasy i zmarnowalem troche czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...