Skocz do zawartości

[SPD] Pierwsze gleby w spd- przy predkosci 0 ;D


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

tenjin - mam nadzieję, że to zwykłe bloki, a wielokierunkowość znaczy w prawo lub w lewo :D Jeśli nie, to wytłumacz proszę, jak to ma działać, bo nie rozumiem sensu rozwiązania - byłoby dużo bardziej niestabilne, nieprzewidywalne, nieefektywne i niebezpieczne, niż zwykłe platformówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: bloki pedałów SPD Shimano SM-SH56

Są niepozorne produkty, które dla wielu osób mogą jednak stanowić ułatwienie i uprzyjemnienie jazdy na rowerze. Oto jeden z najmniejszych - „wielokierunkowe bloki” do pedałów SPD? Tak! SH-SM56 oprócz klasycznego wypięcia na bok, dają możliwość wypięcia na ukos do góry oraz do przodu!

 

o_O :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ! ;) Normalnie rzeź z tymi wielokierunkowymi blokami !

 

Mi czasem udaje się wyszarpać nogę ciągnąc pedał do góry przy zwykłych blokach, a z tym to chyba bym się zabił... :)

 

A kiedyś myślałem (na początku) nad zakupem takich, na szczęście nie miałem wtedy gotówki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie to nic nie daje, bo prawie jak na platformach zabierasz nogę jak chcesz a po przesiadce na normalne bloki od nowa się problemy tworzą :)

Swoją drogą to najlepsza masa jest z tych gleb, więc się tyyyle traci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieługo rocznica mojego zaSPDowania a tu typowej gleby przez SPD brak. Od tamtej pory wywróciłem się tylko raz, na mokrych pasach ujechało mi przednie koło :P A 'złote' bloki widziałem już wcześniej. Co to może dawać w ogóle? Po co SPD wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanko :blink: wiadomo ze jezdzi sie niekiedy w ciezkich warunkach w lesie- błoto snieg- a jak sie zachowujecie przy ostrym skrecie na niepewnym terenie takim jak las błoto, wypinacie nóżke i kontrolujecie sprawe czy jedziecie wpięci i liczycie na szczescie ze sie uda:D bo taka gleba moze sie niezle skonczyć :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mi ostatnio poszła jedna śruba od bloka SPD. Blok siedział na 1 śrubie ale wypiąć się nie dało, bo blok ruszał się na boki.

Na szczęście był asfalt więc rozwiązałem buta w trakcie jazdy i wracałem w rozwiązanym hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem tylko 6 km dookoła bloku bo na więcej czasu nie miałem i wrażenia bardzo pozytywne. Obtarłem tylko trochę tył lewego buta - zamiast wypiąć się na zewnątrz - zrobiłem to do wewnątrz i zahaczyłem o kręcące się koło. Skutek? Lekko obtarcie i brud na nim. Nie byłoby prawie nic widać gdyby nie ten brud z opony ale nie mam pomysłu jak to wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyłożyłem przy 30 km/h na zakręcie z góry, na błocie... Walnąłem o "ścianę" wąwozu. Ale spd się wypięły nieźle :D Walnąłem w lewy bok, po żebrach, ale wstałem i pojechałem dalej B)

 

A 10 minut później na podjeździe, gdzie rosła gęsta trawa, przystawiło mnie i nie zdążyłem wypiąć spd i ładnie przy prędkości 0 poległem na lewym boku... poprawiając poprzednią glebę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się nie mogę przyzwyczaić do tych spd. Już 6 gleb w ciągu 200 km :D Dzisiaj koła zaboksowały mi na podjeździe, następnie nie udała mi się utrzymać na stójce przy skrzyżowaniu. Już całe rogi Boplighta mam poobijane, ale jeździ się przyjemnie B)

 

Ps sprężyny mam prawie na max, bo znów jak były za lekko to się niechcący wypinałem. Jeszcze z 10 gleb i się przyzwyczaję :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubus18 - czy ustawienie sprężyn prawie na max jest dla Ciebie kompromisowe? Jak trochę poluzujesz to będą już za słabo trzymać?

Bo mówisz, że tak kiepsko z glebami.. Ja się na początku parę razy glebnąłem, ale jakby Ci się miało to po 6 razach dalej zdarzać, to podejrzane..

Mając już tę rutynę, nadążam z wypięciem w razie utraty równowagi na podjeździe, czy czymś stójkopodobnym, ale nie mam tak napiętych sprężyn, jak Ty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps sprężyny mam prawie na max, bo znów jak były za lekko to się niechcący wypinałem. Jeszcze z 10 gleb i się przyzwyczaję wink.gif

Ale mimo wszystko lepiej by było jakbyś póki masz kłopoty jeździł na luźniejszych sprężynach tylko po to żeby się przyzwyczaić, stopniowo byś przykręcał je później. A niechciane wypięcia zawsze się zdarzą, choć lepsze one niż ciągłe zaliczanie gleb. Po co się 'obijać' ;) A już na stójce to na początku wręcz masochizm :D Bo bardziej się zwraca uwagę na to żeby się wypiąć niż na utrzymanie równowagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...