Skocz do zawartości

[Forum] Zmiany na forum


Nowa wersja forum  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba Ci si? nowa wersja forum?

  2. 2. Czy forum jest teraz funkcjonalne?



Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia i sugestie zmian w sprawie nowego wygladu forum:

plusy:

- zmiany sa dobre, bo nie popadamy w rutyne :)

- ciekawy wyglad ma potencjal zeby byc lepszy od poprzedniego

- shoutbox u gory (!!!)

minusy:

- uwazam ze powinna byc mozliwosc wyboru pomiedzy starom a nowa wersja forum, bo jak sie patrzy zmiany wygladu i funkcjonalnosci forum maja sluzyc przede wszystkim uzytkownikom. nie ma co sensu narzucac im czegos na sile

- jakoś mało czytelne teraz sie forum stalo, moje sugestie co zmienic zeby sie to poprawilo: za grube sa te czerwone beleczki z napisami np. FAQ, gielda; brak podglądu ostatniego postu po najechaniu na niego kursorem myszy; powinny byc wyrazniejsze kolory tła lub grubsze linie pomiedzy dzialami w forum (np. miedzy dzialami koła i hamulce w sekcji testy sprzetu - podaje przyklad zeby lepiej dalo sie zorientowac o co mi chodzi); za "wysokie" poszczegolne dzialy - prosze zwrocic uwage, ze tekst zajmuje tylko ok. 50% wysokosci dzialu co powoduje rozciaganie sie forum i cos co mi osobiscie bardzo przeszkadza brak mozliwosci dodawania ikony obok zalozonego tematu - to pozwalalo zwrocic na niego uwage gdy chcialem uzyskac szybka odpowiedz; subfora oprocz niebieskiej ikonki powinny byc na niebieskim tle

- ja osobiscie wolalem stary wyglad, bo byl prostszy i nie bolaly mnie po nim oczy:P teraz na forum moge wytrzymac max 1h, wyznaje zasade Marka Futregi (zalozyciela kurnika) - chodzi o to ze forum sluzy glownie do czytania nikt z nas nie przywiazuje wagi do jego wygladu - chodzi tylko o to by bylo czytelnie, dodawanie jakichs dodatkowych grafik i wyrafinowanego wygladu mija sie z celem, bo zmniejsza czytelnosc forum i meczy oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie podoba, mniej czytelne niz fr.pl lub bf.pl a bylo tak dobrze. Lepsze jest wrogiem dobrego. Nie jestem przeciwnikiem zmian, ale powinny byc one na lepsze. Wiem, ze zapewne pracy ze zmiana bylo sporo, ale warto byloby to dopracowac. Calosc sie zlewa i jest malo czytelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekkrakow, temat powstał po to, żeby użytkownicy mogli wyrazić swoje zdanie na temat nowej szaty graficznej. Jest pomocą do tego, żeby było wiadomo, jakie dalsze kroki poczynić w celu ulepszenia i poprawienia wyglądu forum, tak więc nie rozumiem, czemu dziwi Cię krytyka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio112 - nie dziwi mnie krytyka, sam sobie na nią pozwoliłem jak pewnie przeoczyłeś, tylko co innego sugestie, wskazówki, uwagi, a co innego np "Prosze bardzo o dolozenie opcji wygladu "starego forum", czytanie tego nowego nie jest dla mnie przyjemnoscia." . Mi by się odechciało zmieniać gdybym to ja robił, ale zmianom kibicuje jak najbardziej, a liste bugów mam dużą, ale poczekam aż sami się z tym uporają. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się przyzwyczaić do wielu rzeczy, człowiek jest elastyczny, ale dla mnie również wyniki są jednoznaczne. Wygląd, to wygląd, ale komfort użytkowania, to inna sprawa. Dla mnie ta wersja jest skrajnie niefunkcjonalna.

 

  • shoutbox ma marginalne znaczenie, nie powinien być u góry, zwinięcie go, to mało.
  • "najlepsi użytkownicy" - ocb? Przypuszczam, że chodzi o jakiś wybrany parametr, "najlepsi", to nietrafne słowo.
  • ustawienia profliu: "Przeglądarka nie wspiera rozbudowanego edytora" (tekstu). Używam Chrome. To nie jest chyba zbyt wybredna i pogmatwana przeglądarka..?!
  • "Poziom reputacji" - odnosi się do "oceń post pozytywnie" i odwrotnie? Niby fajne, ale może być trochę niesprawiedliwe bardzo.
  • "nową zawartość" - obok karty po angielsku, "preview post", brak pol znaków w info o ostrzeżeniu i datach rejestracji.

 

  • efekciarstwo wizualne nie sprzyja czytelności tekstu, np. przeglądania tytułów tematów. Stonowane kolory, małe kontrasty, proste symbole i ikonki etc - jak było przedtem w przeciwieństwie do teraz - sprawiają, że wzrok mniej się męczy, czyta się łatwiej i szybciej, to jest obiektywne, a nie kwestia gustu. Nie ukrywajmy, treścią form jest tekst, w małym stopniu avatary itp, a nie oprawa wizualna.
  • Btw "dzisiejsi top użytkownicy" z avatarami są nieefektywni rozłożeni wszerz, z obrazkami i małą czcionką.
  • cytaty nie są wyraźnie zaznaczone, tylko poprzedzone "cytat". To jest fatalne.

 

- "GdyniaBiker nie ustawił jeszcze statusu" - a co za status to jest?

+ profil: podoba mi się informacja "Aktywny w" - rozumiem, że chodzi o dział, w którym najbardziej się udzielam procentowo.

 

Domyślam się, że ten nowy fundament trzeba całkiem przystosować do potrzeb i języka polskiego, toteż proszę to traktować, jako konstruktywną krytykę :icon_wink: Przepraszam, jeśli po kimś powtórzyłem, ale aż mnie odchęciło od czytania całości ;)

 

PS acha, wygląda na to, że nieoznaczone są cytaty zastosowane przed upgradem forum, czyli stare wiadomości są mniej czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie przywyknąć. Osobiście przeszkadza mi tylko takie wielkie rozszerzenie treści. Każdy dział mógłby być troszkę niższy.

No i shoutbox. Najważniejszą funkcją tej strony jest forum, a nie czat, więc nie rozumiem dlaczego znalazł się na szczycie. Przydałaby się opcja wyłączenia go całkowitego. Teraz jak zminimalizuję okno boxa, to i tak musi mi się załadować, co mi osobiście przeszkadza. Nie wiem tylko czy silnik oferuje taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekciarstwo wizualne nie sprzyja czytelności tekstu, np. przeglądania tytułów tematów. Stonowane kolory, małe kontrasty, proste symbole i ikonki etc - jak było przedtem w przeciwieństwie do teraz - sprawiają, że wzrok mniej się męczy, czyta się łatwiej i szybciej, to jest obiektywne, a nie kwestia gustu. Nie ukrywajmy, treścią form jest tekst, w małym stopniu avatary itp, a nie oprawa wizualna.

 

I to jest podstawowa wada nowej skórki, podajcie mi linka do jakiegos forum internetowego co ma tylu uzytkownikow jak to i jak tak obladowane zbedna grafika. Mam nadzieje ze moderatorzu uszanuja glos uzytkownikow i cos z tym zrobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odkryć różnych i podłużnych, mailowe powiadomienie o odpowiedzi w subskrypcji też nie radzi sobie z polskimi znakami.

 

Tak, być może to wygląda bardzo efektownie na 1 rzut oka z zewnątrz, ale czy nie jest ważniejsza dbałość o ergonomię dla tych, którzy tu często wracają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

oczywiście, że użytkownicy się będą musieli przystosować. W miarę usuwania KONKRETNYCH błędów, będziemy jeszcze myśleli nad innymi tonacjami!, ale to w przyszłości. Pozostałe uwagi "podoba mi się, nie podoba mi się, co to jest? dlaczego to jest, a po co to jest?" to nie są w tej chwili "BŁĘDY" brane pod uwagę.

 

Każdy się musi przestawić i to jest brutalna prawda. Zawsze jest to samo marudzenie, ale ono akurat nic nie zmieni. Forum idzie do przodu.

A for dużych for, o 'wypasionej' grafice, nie trzeba daleko szukać:

http://forums.invisionpower.com/

http://forum.invisionize.pl/index

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło to powiedzieć, ale to chyba są mniejsze fora :icon_wink: I mimo wszystko są mniej oczo######ne. Oraz ich istnienie nie jest argumentem na słuszność (wiem, to była odp na pytanie o inne takie fora).

 

Daleki jestem od "idę do innej piaskownicy", bo lubię, to, co tu jest ważne ;) ale myślałem, że forum jest dla użytkowników, oraz jest tworzone głównie przez nich, bez nich ten "biznes" się nie kręci, więc nieutrudnianie im życia byłoby na miejscu..

 

W tej chwili to miejscami jest wstecznictwo, a nie postęp, po prostu. Tak, jak wzrost komplikacji pewnych programów i obciążenia komputera przez nie przy braku większej użyteczności. Choć być może akurat forum jest teraz szybsze, ale nie mogę tego obiektywnie ocenić, zależy od momentu.

Konkretne błędy typu angielski wyraz chyba są bardziej do zaakceptowania, niż ogólna niewygoda.

 

Lista zmian? Z punktu widzenia usera głownie wszystko jest na głowie i ma inne kolory :P Oraz kilka nowych funkcji, niektóre nie działają, jak rzekłem, więc trzeba poczekać i się porozglądać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem dobrze. Jednak wszystko jest za duże, rozciagnięte, przez co traci na funkcjonalności. Bardzo męczy przewijanie forum touchpadem przy 1280x900 ... Najlepszi użytkownicy, czy najaktywniejsi? :icon_wink:

 

PS. Każda zmiana, nawet na lepsze jest zmianą na gorsze. - Murphy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

nie są brane bo inaczej byśmy tkwili dalej w martwym punkcie na stare wersji 2.3.6 która już się kupy trzymała. Chyba logiczne jest, że aktualizacja jest konieczna, czy się to komuś podoba, czy nie, a kwestia adaptacji, to inna bajka. Za miesiąc nikt nie będzie pamiętał o tamtej skórze.

 

aktualizacje to techniczne sprawy, na temat których użytkownicy nie mają wiele do powiedzenia. Trzeba je robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

 

nawet nie wiecie, z jakim utęsknieniem obsługa czekała na wersję 3.0. Myśmy zgłaszali błędy a Mieciu ciągle powtarzał "już, już - zaraz będzie 3.0":icon_wink: wygląd może się komuś podobać lub nie, ale zmiana była podyktowana kulawością poprzedniej wersji - czyt. była nieunikniona. trzeba zacisnąć zęby na trochę - Mieciu dostosuje trochę forum do nas, my się też do niego dotrzemy i będzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcięło mi ostatniego posta, więc po krótce go streszczę.

 

Pamiętajcie, że w ostatnim czasie ludzie korzystają z netbooków - mniejsza moc obliczeniowa i dość mało pikseli w pionie.

 

Strona główna - miejsce, gdzie wręcz prosi się o lekkość. Dlaczego? Bo teoretycznie tam trafia na początku użytkownik - więc aby tu został musi być prosto, przejrzyście i łatwo. To podstawa każdego porządnego serwisu (nie wspominam o polskich molochach z reklamami na pół ekranu..).

 

Ale do konkretów:

 

1. Gdzie mi wcięło asystenta? Bardzo przydatna jego opcja - "moje 10 ostatnich postów". Wchodziłem na stronę główną, włączałem asystenta (JS - ułamek sekundy) i przechodziłem do tejże listy ostatnich postów - i mogłem sobie poczytać co tam w odpowiedziach.. bardzo wygodne. Nie każdy chce mieć spam z informacją o odpowiedzi na skrzynce mejlowej.

 

2. Weźcie dajcie opcje wyłączenia totalnie tego shoutboxa - no przynajmniej w wersji lo-fi. Niech faktycznie będzie ona lo-fi.

3. Cała prawa kolumna na stronie głównej - masakra. Te moduły z informacjami o tym, kto jest największym spamerem, o tym, jakie utworzono ostatnio tematy itd - bez sensu. Oddzielny moduł "statystyki" - spoko - niech będzie gdzieś w menu - jak ktoś jest zainteresowany to sobie tam kliknie. Ale na litość boską - strona główna na forum powinna przedstawiać przede wszystkim tematy / kategorie tematów i podstawowe informacje na ich temat. A tutaj mamy "Top 5 użytkowników" (po co to - lista, która będzie się pewne zmieniać najrzadziej", "Dzisiejsi top użytkownicy" - kolejny moduł, którego sensu nie widzę - to nie serwis społecznościowy, gdzie chodzimy po profilach użytkowników i komentujemy swoje zdjęcia.. "Najnowsze tematy" - jako oddzielny moduł w "asystencie" - byłoby super. Ale na stronie głównej... no nie będę się kłócił o to wszystko jak dacie możliwość wyłączenia tego całego prawego bloku modułów. Szkoda na niego miejsca - niech opisy tematów / kategorii tematów się zwężą w pionie poszerzając w poziomie - dzięki temu będzie mniej scrollowania...

 

4. Potrójne menu poziome - to czyste szaleństwo :P Mamy coś takiego:

 

 

Wyszukaj Zaawansowane * Forum Rowerowe Home * Forum * Użytkownicy * Kalendarz * Blogi * Galerie * Shoutbox

Regulamin Kontakt Linki Reklama

Współpraca: Sklep Rowerowy SZUMGUM, XC-Zone, Extrawheel, Sklepy Rowerowe, Wyprawy Rowerowe, Rower, Sklep rowerowy

 

Należałoby zostawić to pierwsze a reszta do stopki. Oszczędzajcie miejsce w pionie na samej górze - to przecież podstawa.

 

5. Mój osobisty faworyt - reklama Skandii i reklamy Google + wyszukiwarka Google. Zmierzyłem na mojej 1440x900 - w pionie mi zżera dokładnie 1/4 ekranu. To jest dopiero szaleństwo - jaki to problem przerzucić tego bannera Skandii na samą górę do nagłówka (na prawo od loga forum, na lewo od linków do wejścia w swój profil) - zmieści się prawie idealnie. A reklama google w tamtym miejscu? Zbadajcie jej klikalność - będzie znikoma w porównaniu do tego, jakbyście dodali reklamy google w 2 poście na danej stronie postów i w przedostatnim czy tuż przed formularzem nowego posta. Odchudźcie stronę główną...

 

6. Kolorystyka. Ja bardzo lubię czerwony. Ale dziś mam go dość. Czerwony na tym forum żre koszmarnie - aż oczy wypala. Pracuję w 2 miejscach na 6 monitorach - na każdym praktycznie (a mam bardzo stonowane kolory i skręcony kontrast) jest masakra. Od tego koloru pogorszy mi się astegmatyzm i na zjeździe wjadę w drzewo bo go nie zauważę - oszczędzajcie swoich forumowiczów...

 

7. Wersja lo-fi. Moja ulubiona gdy korzystam z forum na netbooku. Niestety - obecny tytuł (nagłówek) forum zżera mi 1/4 ekranu. Wielka czcionka, długi tekst... jak to ma zadanie pozycjonować forum - spoko - ale może jednak zmniejszyć tą czcionkę - wujek gugle nie odróżni... dajcie żyć ascetom - nie rozpieszczajcie ich za bardzo. Mój links nie przełyka takiej strony - on wymaga naprawdę lo-fi :D

 

8. Trochę z innej beczki. Pochwalę teraz - za odwagę, chęci i kupę włożonej w to forum pracy. Należy się to naprawdę - z doświadczenia wiem ile jest roboty i babraniny przy takich "migracjach" czy ogólnie utrzymaniu takiego serwisu. Pogratulować i zachęcić do dalszej pracy - dzięki wielkie :)

 

9. Żeby jednak nie kończyć zbyt pozytywnie.. mam nadzieję, że następnym razem jak wpadniecie na pomysł upgrade'u to zrobicie to po bożemu. Oznacza to mniej więcej skopiowanie bazy danych do wersji tymczasowej, skopiowanie całości struktury katalogów / plików do innego katalogu, wpięcie go w testową subdomenę, zrobienie upgrade'u i testowanie + wyszukiwanie błędów. Potem wpuszczenie kilku największych spamerów z forum aby Ci czuli się dowartościowani pozycją "beta - testera" i wysłuchanie tego co mają do powiedzenia. A później dopiero migracja do nowej wersji głównego forum - gdy już to co najbardziej boli zostanie usunięte wcześniej - dzięki czemu masa użytkowników nie ucierpi, nie wpadnie w nerwicę a i Wy poczujecie się lepiej :) Nic na pałę - czasem warto poczekać, przemyśleć i po kolei, powoli zrealizować sobie taką migrację... obiecuję Wam, że ten tydzień czy dwa by Was nie zbawiło - a wielu osobom by to pomogło :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Weźcie dajcie opcje wyłączenia totalnie tego shoutboxa - no przynajmniej w wersji lo-fi. Niech faktycznie będzie ona lo-fi.

Pisz do IPB, bo my nie piszemy tego skryptu tylko dostajemy to co oni zmajstrują.

 

3. Cała prawa kolumna na stronie głównej - masakra. Te moduły z informacjami o tym, kto jest największym spamerem, o tym, jakie utworzono ostatnio tematy itd - bez sensu. Oddzielny moduł "statystyki" - spoko - niech będzie gdzieś w menu - jak ktoś jest zainteresowany to sobie tam kliknie. Ale na litość boską - strona główna na forum powinna przedstawiać przede wszystkim tematy / kategorie tematów i podstawowe informacje na ich temat. A tutaj mamy "Top 5 użytkowników" (po co to - lista, która będzie się pewne zmieniać najrzadziej", "Dzisiejsi top użytkownicy" - kolejny moduł, którego sensu nie widzę - to nie serwis społecznościowy, gdzie chodzimy po profilach użytkowników i komentujemy swoje zdjęcia.. "Najnowsze tematy" - jako oddzielny moduł w "asystencie" - byłoby super. Ale na stronie głównej... no nie będę się kłócił o to wszystko jak dacie możliwość wyłączenia tego całego prawego bloku modułów. Szkoda na niego miejsca - niech opisy tematów / kategorii tematów się zwężą w pionie poszerzając w poziomie - dzięki temu będzie mniej scrollowania...

A taki kwadracik z iksem widział? To niech go używa a nie tylko narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

docent - ręce mi opadają. Powiększy Ci się astygmatyzm od czerwonego? Dyktujesz, gdzie mają być bannery? Mówisz, że okienka są bez sensu? To po prostu nie używaj forum albo zmniejsz sobie powiększenie w przeglądarce : CTRL + scroll na myszce. 1400x900 - u mnie się mieści wszystko idealnie.

Asystenta nie ma. Trudno, umrzesz od tego, czy też Ci się coś powiększy? Same złe rzeczy widzisz, zamiast przemilczeć przez miesiąc i się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...