Skocz do zawartości

[napoje] Co wlewacie do bidonu?


Firestorm

Rekomendowane odpowiedzi

Woda - koniecznosc, nawet zeby popic po izotoniku.

Powerade, Gatorade - dobra rzecz, ale dosc droga.

Activlab HOT - jak kolega wspomnial - najbardziej oplacalny izotonik do rozrabiania z woda, starcza na dlugi okres czasu i cena przystepna :rolleyes:

Gliceryna - hmm najlepsza w upalne dni. Do rozrobienia z woda w bidonie, gasi pragnienie, lepiej nawadnia organizm anizeli woda i nie chce sie po niej tak bardzo pic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z prozaicznym pytaniem.

 

Czy ktoś z was wie czy izotonik (np. Gatorade) po podgrzaniu traci swoje właściwości?

 

Przyszło mi ono do głowy w związku z dzisiejszą jazdą - nie da się ukryć, że jest zimno, więc miło by było pociągnąć z bidonu coś cieplejszego, a jeszcze milej gdyby nie była to herbata tylko właśnie izotonik.

 

Oczywiście nie zamierzam doprowadzać go do wrzenia, ale do temperatury, przy której po godzinie będzie jeszcze ciepły (mam jakiś prosty bidon termiczny). Nie wiem jednak czy po takim zabiegu izotonik jeszcze nim będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oshee można kupić w formie tabletek musujących. Cena to 3,99 pln za 1 tubę (16 tabletek). Do uzyskania roztworu 0,5L należy użyć 3 tabletek więc łatwo przeliczyć za cenę 4pln otrzymujemy około 2,5L płynu. Oczywiście zależy jeszcze jaką do tego kupimy wodę, ale dajmy na to, że będzie to coś w okolicy 1,50 pln/litr więc wyjdzie niecałe 4pln za 2,5 litra wody. Całościowo otrzymujemy 2,5 L za 8 pln czyli porcja 0,5L kosztuje 1,60pln.

 

acha - wspomniane tabletki znalazłem w biedronce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis jest taki, ze kupujemy wode wysokomineralizowana i wrzucamy do niej tabletke jakiejs musujacej multiwitaminy, elektrolitow (zdrovit), czy jakichs specjalnie przeznaczonych dla osob aktywnych typu mg+grupa b

 

inny pomysl jaki przyszedl mi wlasnie do glowy, to kupic ringera i wymieszac z sokiem, najl z winogron, ewentualnie rozcienczonym lekko woda - odjazd gwarantowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Z książki o żywieniu w sporcie...

 

Izotoniki Self-made

 

1)

40-80g sacharozy

1l cieplej wody

1-1,5g soli (opcjonalnie)

Bezcukrowy/niskokaloryczny zagęszczony sok owocowy dla smaku (opcjonalnie)

 

2)

200ml zagęszczonego soku owocowego

800ml wody

1-1,5g soli (opcja)

 

3)

500ml soku owocowego

500ml wody

1-1,5g soli (opcja)

 

aby z powyższego wyszły hipotoniki :

 

1)

40-80g sacharozy zmiana na 20-40g - reszta bez zmian

 

2)

zmiana proporcji 200-800 na 100-900

 

3)

zmiana proporcji 500-500 na 250-750

 

Ps. Napoje sportowe dużo szybciej niszczą szkliwo zębów warto je po prostu połknąć, a nie płukać i mielić w ustach oraz pić schłodzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1.Woda mineralna (standard)

2.Energetyczne ( na ciężkie podjazdy w górach :P )

3.Magnes w formie tabletek musujących , oczywiście z wodą :)

4.Proszek izotoniczny coś typu Isostar smakowy ( rzadko )

5.Można też spróbować z napojem rozgrzewającym :sorcerer: własny Patent :):P w którego skład wchodzi : mleko ( lub woda) , miód , cynamon , gałka muszkatołowa , imbir.( w szczególności w okresie późnej jesieni)

6.Sok 100% z pomarańczy , multiwitamina :P z wodą (czasami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na codzienne krótkie eskapady(do 50 km) tylko zwykła, czysta woda. Jeżeli trzeba coś ambitniej pokręcić(ze znajomymi, po górkach, czy maraton) to Powerade/Oshee itp. Ogólnie to do 50 km(2-2.5h) nie jem totalnie nic, wypijam pół litra wody. Powyżej tych 50 km zawsze staram się o coś do jedzenia+batoniki. Przed wyjściem z domu zawsze solidny posiłek(i pół godziny przerwy), kiedyś na trasie 150 km(Rabka-Turbacz-Kraków), zjadając 5 batonów i wypijając 3 l napoju schudłem ponad 3 kg. Mi po prostu jedzenie nie wchodzi na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację dla osób, które piją izotoniki oshee podczas jazdy. Można je kupić za 2,29 zł w Kauflandzie :P Zdziwiłem się, gdy mama mi powiedział, że za tyle je kupuje :D

 

Podsumowując:

-powerade o,5 l za 4 zł - 1l - 8zł

-oshee 0,75l za 2,29 - 1l - 3,05zł

 

Myślę, że warto. Piłem oshee już w tym sezonie i nie zauwyżałem różnicy względem powerade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...