Skocz do zawartości

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby



Rekomendowane odpowiedzi

Dużo szukałem, ale każdy temat dotyczy łańcuchów z dużym przebiegiem.

Otóż jakiś tydzień temu rozkułem łańcuch, wykąpałem w benzynie i złączyłem z powrotem za pomocą spinki i zaczęły się problemy. Przed rozpięciem było wszystko ok, a teraz na 6, 7 i 8 zębatce łańcuch skacze przy mocniejszym depnięciu. Co może być przyczyną? czy jest opcja, że łańcuch założyłem jakoś odwrotnie od pierwotnego stanu i dlatego skacze? Cały napęd ma jakieś 1300km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szukałem, ale każdy temat dotyczy łańcuchów z dużym przebiegiem.

Otóż jakiś tydzień temu rozkułem łańcuch, wykąpałem w benzynie i złączyłem z powrotem za pomocą spinki i zaczęły się problemy. Przed rozpięciem było wszystko ok, a teraz na 6, 7 i 8 zębatce łańcuch skacze przy mocniejszym depnięciu. Co może być przyczyną? czy jest opcja, że łańcuch założyłem jakoś odwrotnie od pierwotnego stanu i dlatego skacze? Cały napęd ma jakieś 1300km przebiegu.

 

Wiem, że to oczywiste, ale czy po wyczyszczeniu nasmarowałeś łańcuch?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ciekawości spytam co w niej smarujesz?

 

A wracając do tematu zna ktoś jakiś szybko czyszczący, nie śmierdzący produkt który można wylać do zlewu?

Niestety w moim przypadku benzyna odpada i męczę się z ekologicznym płynem który wymaga kilku ( około 5 ) myć. A i tak nie domywa łańcucha w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie voigt'a używam ale chyba jakiś inny model. Spróbuję tego.

 

Ja nie używam to do czego podałem link. To tylko tak dla przykładu, że coś takiego jest. ;)

 

 

Produkty VOIGT są bezpieczne. Ktoś kiedyś mówił, że robi sobie mieszankę z koncentratu do mycia odzieży roboczej ze smaru.

 

 

Co do tego co pisałem. Znalazłem o jaki środek mi chodziło. http://www.voigt.pl/produkt/linia_produktow/1,profiline_brudpur_vc_242,16

 

Mam zamiar niedługo się na niego przenieść. Niestety nie wiem czy mi się uda, bo obecny środek czyszczący jest dobry i pasuje mi to, że jest w postaci płynu do szyb. Można łatwo dozować na napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta bądź korzystał ktoś z Was z  urządzenia do czyszczenia łańcucha bez potrzeby jego zdejmowania?

Chodzi mi o coś takiego - klik.

 

Mam dylemat czy kupić rozkuwacz do łańcucha + spinkę i normalnie szejkować łańcuch w butelce, czy zdecydować się na ww. urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki dylemat. Kupiłem spinke, rozkuwacza nie kupowałem, najtańszy w okolicy był po 35 zł, w rowerowym rozkuli łańcuch założyli spinke a wszystko za 5 zł plus koszt spinki.uważam ze łańcuch lepiej wyczyścić jak go ściągniesz z roweru.

 

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku też myślałem o maszynce, ale poczytałem i sporo osób mówiło że albo prędzej czy później się wyrabia i jest do wymiany albo jakość czyszczenia jest średnio zadowalająca. Więc odpuściłem od razu, zdejmuje łańcuch, do słoika, jestem zadowolony i polecam.

 

Sent by Taptalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj takiej maszynki niedosc ze malo wydajna i tak syf zostaje niemowiac o samej maszynce ciezko ja domyć z tlustego brudu to powoduje naciąganie lancucha przy częstym używaniu. A tak ściągasz lancuch wkladasz do najlepiej pudelka plastikowego ( taki do przechowywania żywności Np w lodowkach ) zalewasz benzynka zamykasz i szejk. Wole to niz sloik bo sloik jest twardy a ścianki pojemnika miękkie wiec nie uszkodzę lancucha przy częstym szejkowaniu.

 

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Board Express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, tylko jakim cudem ta maszynka do czyszczenia łańcucha

wpływa na rozciąganie/wyciąganie/naciąganie...??? ysz.gif



...Wole to niz sloik bo sloik jest twardy a ścianki pojemnika miękkie...

 

Możesz użyć także plastikowej butelki  - po mleku na przykład... ;)

Edytowane przez dziobolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kupię w takim razie spinkę i rozkuwacz. Przejrzałem allegro i rozrzut cenowy jest jak zwykle spory. Przypuszczam, że te tańsze <25zł nie posłużą mi zbyt długo, choć może się mylę. Z drugiej strony kupowanie Park Tool'a czy Topeak'a to chyba przerost formy nad treścią w przypadku amatora, który ma jeden rower i używa 2-3 łańcuchów zamiennie.

 

 

To wiadomo, tylko jakim cudem ta maszynka do czyszczenia łańcucha

wpływa na rozciąganie/wyciąganie/naciąganie...??? ysz.gif



 

Możesz użyć także plastikowej butelki  - po mleku na przykład... ;)

 

Ja to zawsze korzystałem z butelki po Nestea albo Pepsi Big Łyk z uwagi na gubą szyjkę i bezproblemowe wyciąganie łańcucha po czyszczeniu.

Edytowane przez J0ker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...