Skocz do zawartości

[sprzet grajacy] czyli na czym słuchacie muzy w domu?


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam :)

 

Zastanawiam sie na czym forumowy maniak słucha muzy ?? :) Domyslam sie ze wiekszośc uzywa do dego kompa + jakiś ampli wynalazek :P

 

Moze ja zaczne :) Zestaw to komp (chyba standard) z karta SB Audigi 2 ZS do tego amplifire onkyo + 2 kolumny Home Made. I czasem jeszcze słuchawki :P

 

A jak to u was wygląda ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer i słuchanie muzyki to świętokradztwo. to jakbyś jadł kiełbasę z flakiem w który jest zapakowana. :)

 

niestety postęp techniczny powoduje to że młodzież profanuje słuchanie muzyki. mp3, komp i ten deseń. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak Tobo ja sie z toba zgadzam :) Ale sam powiedz ile by trzeba było wdac na sprzet audio :). Takie sa polskie realia i kazdy ciuła tak jak umie.

 

Jednak mam w domu staarą co prawa maszyne co odtwarza kompakty dawniej tez był vinyloplayer :P ale obecny sprzet jaki mam odtwarza muzyke szerszym pasmem i kilkoma klasami jest wyższy. Co prawda chciało by sie wrocić do starej vinylowej płyty dżemu lekko porysowanej bo ten dzwiek naprade porusza :) niestety brat mi zakosił wszystko sobie do krakowa a mi zostało co mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp + ampli onkyo i glosniki quadrala - fajne kino domowe ale i muze gra. No i porządny subwoofer :)

 

Często wrzucam mp3 na pendriva i slucham z odtwarzacza dvd bo 100 razy lepiej brzmi niz przetworzone przez karte muzyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Komp + ampli onkyo i glosniki quadrala - fajne kino domowe ale i muze gra. No i porządny subwoofer :P

 

Często wrzucam mp3 na pendriva i slucham z odtwarzacza dvd bo 100 razy lepiej brzmi niz przetworzone przez karte muzyczna

To jak brzmi mp3 zalezy przedewszystkim kto je kompresował jak i czym. pozniej zalezy od przetwornikow uzytych w danym sprzecie odtwarzającym Na koniec od klasy wzmacniacza. Niczym bedzie porzadny sprzet jak sie ma marne głosniki :P . Kino domowe nie nadaje sie do słuchania muzyki tylko do ogladania filmow choć wielu to nie przeszkadza :P

 

Jezeli chodzi o dzwiek przetworzony przez karty muzyczne klasy ac 97 to naprawede zgadzam sie z Tobą i jak słysze cos w tym stylu to mi sie az włozy jeżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień słucham muzyki na telefonie. Benq Siemens EL71 z kartą 2GB i przyzwoitymi słuchawkami. Naprawdę jest niezły.

Natomiast w domu to przeważnie komputer. Zintegrowany bodajże Realtek AC'97 wprawdzie z 5.1 ale moje głośniczki to tylko Creative SBS-240, ewentualnie tanie słuchawki Tracera. Tylko, żeby nie było, że do muzyki służy mi WMP. Używam Amaroka 2 na moim Ubuntu 9.04 :P

Mam wprawdzie jakąś wieże Kenwood, całkiem nieźle sprawuje się w niej XBS ale przestawiłem ją do kuchni, tam bardziej się przydaje. Natomiast w piwnicy mam starą zakurzoną Unitrę. Korci mnie coby ją wyciągnąć, odkurzyć i ew. naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w domu pogrywa muzyczka z laptopa, do tego wzmacniacz kenwood ka-5x no i stara ale porządna kolumna polaris i druga kolumienka składana przez brata, dziwię się tylko że sąsiedzi nie przychodzą na skargę kiedy leci jakiś kawałeczek który aż chce się słuchać "nieco głośniej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe nie nadaje sie do słuchania muzyki tylko do ogladania filmow choć wielu to nie przeszkadza :)

 

Nie gadaj bo można mieć 2 porządne fronty+ampli i muzyka gra bardzo dobrze. Taki zestaw niewiele sie różni od zestawu do sluchania muzyki. A audiofilem nie jestem i nie bede sie scieral i kupowal pozlacanych kabli jakis bananowych koncowek i takich tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nie gadaj bo można mieć 2 porządne fronty+ampli i muzyka gra bardzo dobrze. Taki zestaw niewiele sie różni od zestawu do sluchania muzyki. A audiofilem nie jestem i nie bede sie scieral i kupowal pozlacanych kabli jakis bananowych koncowek i takich tam...

No tak kino kinu nie rowne :) Zwaz ze duza wiakszoś takich zestawow jakie kupiją ludzie to wufer o mocy 4kw a tak w rzeczywistości zalediwe 20w i ileś tam satelitek malutkich :D

 

I własnie o tym mowiłem bo to nie przeniesie takiego pasma jak by sie chciało. Jezeli sie zastosuje odpowiednie kolumny to wtedy inna rozmowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus ,

nie tylko kolumny grają :D . Zasadniczą różnicą między ampli do kina a wzmakiem stereo jest moc i wydajność prądowa. Ampli mają często podawane np 5x100 watt przy poborze prądu rzędu 200 watt, co czyni z nich całkiem niezłe perpetum mobile :P ( o plastykach za 800 pln to nie wspominam nawet ) , tymczasem taka Yamaszka z lat 90 ma podaną moc RMS 2x130 w przy poborze prądu 500-700 w - i wtedy to gra :D . Jeśli ampli ma grać w stereo , to siłą rzeczy przegrywa na starcie ( oczywiscie w porownywalnym budżecie ) - ma po prostu 5 a nie 2 końcówki mocy , od groma dekoderów , HDMI i inne cuda :P. Generalnie używane wzmaki z Allegro w granicach 800-1000 pln z allegro wycinają bez dyskusji nowe ampli z przedziału do 3 tys - w stereo oczywiscie , przy tych samych kolumnach i źródle. Jest całkiem inna dynamika , przestrzeń , po prostu całkiem inaczej to gra . Dlatego częstym rozwiązaniem jest dokupienie wzmaka stero do ampli ( ampli musi miec wyjscie pre-out ) i podpiecie frontów pod wzmak . Wtedy w stereo gra wzmak , a w kinie ampli.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak brzmi mp3 zalezy przedewszystkim kto je kompresował jak i czym. pozniej zalezy od przetwornikow uzytych w danym sprzecie odtwarzającym Na koniec od klasy wzmacniacza. Niczym bedzie porzadny sprzet jak sie ma marne głosniki :D . Kino domowe nie nadaje sie do słuchania muzyki tylko do ogladania filmow choć wielu to nie przeszkadza :P

 

Zgodzę się z tobą. Mam dobre kino sonego 5.1 z głośnikami "pascal" i do muzy to imho lepiej dobry zestaw 2.1 z mocnym wooferem albo 2.0 z dobrym pasmem kolumn.

Sam słucham na kompie na 2.1 creative'a , czasami podpinam telefon do wieży Kenwooda 2x80W i też wystarcza. Tylko nigdy nie miałem takiego naprawdę porządnego subwoofera, a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli stereo Yamaha rx 797 z tym że radia nie uzywam, czasem rmf classic zapuszczę bo nawet działa "ze sznura" :D

do tego monitorki Elac BS53

Źródłem jest komp :P Karta Audigy 4, jak się przełączy na zintegrowaną jest nawet śmiesznie, tak cholernie zapiaszczonych i głośnych blach nie dostaniesz nigdzie indziej, ssccsssccc cały czas, jak techno z Opla Kadetta :D

 

Gra to w małym pokoju 11,5m2, kolumny wiszą sobie dość wysoko na wieszakach przy bocznych ścianach, jedna może mi spaść w nocy na głowę :P

 

Chciałem czegoś uniwersalnego byle nie do kompa bo takie już super zestawy przerabiałem i się do niczego nie nadawały. Muzyka - od goregrindu i brutal death metalu przez różne odmiany muzyki poważnej po folk i Elvisa, Jazz, ogólnie bardzo różnorodnie. Jeżeli miałbym coś wymienić w tej chwili to zajął bym się pokojem raczej, chociaż nie jest tak najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja na tan przykład mam onkyo 4 kanałowe (TX-SV434 w sumie posiada 5.1 bo to stary sprzet ale 5.1 ktoś usmazył brat kupił zepsuty za grosze i naprawiliśmy :o ) ale graja sobie tylko 2. Podłaczyłem 4 i zrezygnowałem bo 2 tylne mi robiły taki miszong ze szok :rolleyes:

Paczki jak wspomniałem sa home made ale na wystawie nie było by sie czego wstydzić :wub:

 

Obecnie słucham sobie muyki filmowej. A tak to roznie zalezy jaki dzies i jak mnie natchnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory studyjne aktywne:

KRK RP8G2

Źródła:

Winyle na Technicsach SL-1210mk2 x2 na wkładkach Shure Whitelabel

ew. PCet przez integre bo ciułam kasę na NativeInstruments Audio4 albo Kontrol1

Słuchawki:

Technics DH-1200

 

Generalnie niedługo duże zmiany, czekam na premiere Shure SRH840 =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...