Skocz do zawartości

[trasy] Lublin i okolice- gdzie jezdzić?


Prymus

Rekomendowane odpowiedzi

3.Przez lublin i wonwolnice do Kazimierza

 

O Osmolicach słyszałem, za to o wonwolnicy nie :)

 

To tam (...)

 

Damianowi raczej chodziło o to, że nie słyszał o "wonwolnicy", tylko o Wąwolnicy :P

 

Hm a czy przez Osmolice może prowadzi ten malowniczy szlak Lublin-Kazimierz Dln.

 

Nie, to tereny okołozalewowe, polecam mapę internetową z wyszukiwanie miejscowości i wszystko stanie się jasne :P

 

pOZ:Drower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja osobiście lubie trasę wokół zalewu, jednak sam dojazd zaczął mnie nudzić.

Ostatnio jeżdżę w okolicach Niemiec.

Wczoraj byłem w Rudce Kozłowieckiej, a w niedługo pojadę do Lasów Kozłowieckich.

Fajna trasa, niedużo samochodów, z pewnością przez jakiś czas będę nią jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lubie jezdzic do naleczowa, natomiast dalsza czesc trasy w kierunku kazimierza podoba mi sie juz nieco mniej. do zjazdu w rejonie rablowa jest jeszcze w miare fajnie, ale dalej jest zdecydowanie za duzo jazdy po asfalcie.

jesli chodzi o zalew to nie podoba mi sie dzialanie wladz miasta polegajace na stopniowym przeksztalcaniu najlepszej w lublinie trasy xc w brukowana sciezke rowerowa, nie mniej jednak dalej tam jezdze, najchetniej przez stary las w celu ominiecia dojazdu sciezka wzdluz bystrzycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie jezdzic do naleczowa, natomiast dalsza czesc trasy w kierunku kazimierza podoba mi sie juz nieco mniej. do zjazdu w rejonie rablowa jest jeszcze w miare fajnie, ale dalej jest zdecydowanie za duzo jazdy po asfalcie.

Ale że w tym momencie mówisz o szlaku rowerowym, tak? Bo pod pojęciem 'trasy' to mogą się kryć też jakieś własne udziwnienia, więc nie wiadomo do czego porównać... Chcesz za rąblowem mniej asfaltu? Wytocz się po tym asfaltowym podjeździe a potem to ciśnij szlakiem pieszym, a za skowieszynkiem wynajdź sobie na mapie drogę aby zakończyć zjazdem po bruku i masz czego chciałeś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przejechaliśmy z Artiartem połowe trasy do źródeł bystrzycy....rewelacja. Ostrze sobie zęby na powtórke, tym razem do końca.

 

Witam! mam również ochotę przebyć trasę "do źródeł Bystrzycy"przynajmniej kawałek, ale czytałam gdzieś, że trasa ta jest kiepsko oznakowana (podobno prowadzi tam żółty szlak) Było to jednak jakiś czas temu, może poprawili już oznaczenia? Czy ktoś jechał tamtędy w ostatnim czasie? Znalazłam opis w internecie i niezbyt szczegółową mapkę jednak obawiam się że bez oznaczeń szlaku na drodze może to nie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą traskę 2 tygodnie temu i w jednym czy 2 miejscach rzeczywiście nie było wiadomo gdzie dalej, no ale ja mam ogólnie kiepską orientację w terenie dlatego jeżdże z gps <_< A sama trasa wg mnie ciekawa tylko do Strzyżewic, potem to już asfaltowa nuda aż do Sulowa (jechałem dla rozpoznania i sprawdzenia się, następnym razem nie zawracam w Sulowie). Znacznie ciekawsza wydaje mi się trasa do parku krzczonowskiego. Póki co zrobiłem krótszą pętlę do Kozic, czekam na sprzyjający dzień (pogoda i brak zajęć na uczelni) żeby pojechać do samego Krzczonowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok miesiaca temu zrobiłem fragment tej trasy (do Strzyżewic). Z tego co słyszę nie mam co żałować, że nie pojechaliśmy dalej. Faktycznie, trasa jest raczej kiepsko oznakowana. Kilka razy zgubiliśmy szlak. Raz zaraz na początku, nie przeprawiliśmy się na drugi brzeg i "przedzieraliśmy się" kilka km przez głęboką trawę do najbliższego mostu. Wyjechaliśmy w okolicach Pszczelej Woli i dalej jechaliśmy odcinkiem asfaltowym. Przy zjeździe nie było wyraźnego oznakowania i pojechaliśmy aż do samych Strzyżewic szosą (bardzo kiepska trasa, długie nudne podjazdy i marne walory krajobrazowe). W drodze powrotnej kilka razy też zgubiliśmy szlak ale nie na długo - po prostu trzymaliśmy sie cały czas brzegu Bystrzycy.

Trasa godna polecenia, ale trzeba bardzo uważać aby nie zgubić szlaku, chociaż jeśli jedzie się pierwszy raz raczej jest to nieuniknione ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie nei lubie jezdzic bez celu

(raczej jezdze sam)

a gdy juz jakis cel mam... to zawsze jest problem z rowerem na miejscu...

jak sobie z tym radzicie ?

 

mieszkam 30km od lublina w strone krasnika

mam MTB i szose

i niewiele pomyslow na to gdzie jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeździłem w tym roku po tych terenach to okolica niezbyt ciekawa na rower górski. ;)

Ale możesz np. udać się w kierunku lasów janowskich, przedrzeć się przez nie i potem wrócić sobie szynobusem ze stalowej woli czy z zaklikowa. A po janowskich można już zrobić wiele ciekawych trasek.

 

Edit: Zrobiłem ostatnio pętelke do Krzczonowa... Troszke zaskoczyła mnie ilość błota w lasach na 2 słoneczne dni od ostatniego deszczu... Jeśli ktoś jest zainteresowany to daje link do paru fotek: >link<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koen niezły kawałek trasy zrobiłeś ja właśnie nie mam pojęcia gdzie pojeździć gdzieś dalej i twoja trasa wygląda obiecująco.

W sumie trochę przejechałeś :-) dzięki za opisanie trasy na mapce... Jak tylko zdobędę rower to postaram się w tamte okolice podjechać ale wątpię żebym dał rade całej trasie ponieważ forma już nie ta sama co kiedyś... Ale mam nadzieję że wyrobi się hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Proponuję trasę--> Lublin-->Jakubowice konińskie-->Nasutów-->Park kozłowiecki-->Kozłówka

Od Nasutowa jadzie się pięknym lasem, dość dobrej jakości drogą gruntową Kozłowiecki park krajobrazowy. Za Jakubowicami jest ze dwa podjazdy, ale póżniej już całkiem przyjemnie. Jechałem tą trasą raz i to przez przypadek :) bo pomyliłem drogi i poskutkowało to tym że w sobotę jadę tam po raz drugi :thanks: polecam, trasa ma około 35 km, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam!

zaczyna się nowy sezon więc pora odświeżyć temat :)

moją ulubioną trasą jest stary las... nigdy nie wiem gdzie wyjadę :)

ale polecam lasy w okolicach PSO Białka teren niezbyt wymagający i niezwykle malowniczy...

można pooglądać pasące się rasowe ogiery znane w całej europie...

dla maniaków z lublina: trzeba jakoś dojechać do krasnegostawu i dalej na Białkę...

warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich z Lublina i okolic!

Szczerze mówiąc to okolice Lublina już zjeździłem mniej więcej wiec nudno się zrobiło, ale da się jeszcze coś wycisnąć. Część moich tras można zobaczyć tu: endomondo (trasy->Lublin->kolarstwo górskie) Mój nick: nazar cordiquasso. Polecam ten programik. Chcę wreszcie przejechać z Lublina do Kazimierza i wrócić pociągiem z Puław. Myślę też, że można wybrać się pociągiem z Lublina do Puław i tam poszaleć w różych kierunkach. Polecam się na wyprawy. Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szuka ktoś kompana do jazdy ?

Od jakiegoś czasu mieszkam w Lublinie i jeżdżę sam traski 50-60km, póki co zwiedziłem okolice Niemiec, Łęcznej, Piasków no i wiadomo - Zalew. Może znajdzie się ktoś kto pokaże co tu macie ciekawego :whistling: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ostatnio dorwałem bardzo fajny przewodnik rowerowy po lubelszczyźnie i nie tylko. sporo fajnych tras i garść przydatnych porad. polecam.

Lubelszczyzna i Roztocze na rowerze

autorzy: Aleksander Buczyński, Rafał Jasiński

wydawca: Pascal, Bielsko-Biała 2007

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szuka ktoś kompana do jazdy na dłuższe trasy (50-150km) ? Obecnie jeżdżę sam bo nikt z moich znajomych nie wytrzyma takiego dystansu. Jeżdżę na rowerze MTB, ale bardziej preferuje szosowe trasy. Gdyby ktoś był chętny podaje gg: 8851400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...