Skocz do zawartości

[propozycja] wygasające linki do ofert allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już o tym było, a jak nie to się bardzo dziwię. Nie chciałem szukać podobnej propozycji w "Koncercie życzeń" bo już straciłem cierpliwość, Forum mi coś dziś kanciato chodzi, bardzo Adminów za to przepraszam, bo walę prosto z mostu:)

 

Proszę, apeluję, błagam wszystkich Userów, pisząc odpowiedź na posta o treści np "[koła] jakie kupić koła?", gdy dajecie linki do ciekawych, proponowanych przez siebie komponentów w odpowiedziach, ZAWSZE PISZCIE OBOK LINKU PEŁNĄ NAZWĘ TEGO SPRZĘTU Z LINKA!

 

Nie wiem czy wiecie, ale oferty allegro i innych sklepów internetowych z czasem wygasają i po kilku miesiącach przeszukując Forum, strasznie ciężko jest się dowiedzieć czegokolwiek i nie wiadomo jakie te przysłowiowe koła polecacie...

 

Teraz to i tak już nie pomoże odgrzewanie i poprawianie starych linków i postów, ale jeżeli zastosujemy się do tego SOLIDARNIE OD DZIŚ, w przyszłości będzie można znacznie łatwiej i skuteczniej skorzystać z Forum.

 

Jednocześnie proszę Adminów o bezwzględne egzekwowanie tego, by przy wszystkich linkach znajdowała się nazwa przedmiotu.

 

Jestem po porządnym OTB i zamiast jeździć siedzę tu i ledwo piszę na klawiaturze jedyną sprawną ręką.

 

Pozdrawiam

 

edit: no, teraz się odblokowało i widzę parę tematów niżej podobne propozycje.

Jeśli to nie w porządku że powielam to przepraszam, ale chcę by taka propozycja stała się standardem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, takie propozycje już były i pomimo tego że ja, inni admini czy modzi się z tym zgadzają, czy nie, to tak naprawdę nie jesteśmy w stanie pilnować aby koło każdego linku była podana nazwa części. Jeżeli użytkownicy sami nie zaczną tak pisać, to my na pewno nie damy rady tego ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To jest bardzo ważny problem przez to wiele tematów staje się bezużyteczna...

Nie dałoby się wprowadzić czegoś takiego, że podczas pisania postu po wklejeniu linka wyskakiwałby jakiś tekst z uwagą "pamiętaj aby poprawnie opisać link" na czerwonym tle albo na stałe coś takiego wprowadzić.

To nie wymagałoby zbyt dużej ingerencji moderatorów, a w tym temacie trzeba coś zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź masz nad swoim postem

 

Tam jest tylko napisane, ze admini nie sa w stanie kontrolowac wszystkich postów -> a wprowadzenie takiego informacyjnego tekstu (co chyba nie jest trudne?) w momencie gdy pisze sie posta (w oknie pisania posta) nie wymaga ingerencji adminów, oprócz tego spowoduje że uzytkownicy zostana poinformowani o tym, ze powinni linki odpowiednio opisywac (bo jak ktos moze sam o cos zadbac jak nie wie o co;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Rozumiem, że jesteś programistą i w pewnym stopniu jesteś powiązany ze środowiskiem Invision Power? Jeżeli tak, to możesz im zaproponować napisanie takiego rozszerzenia, które nie dość, że będzie zgadywać, czy w tekście jest link, to jeszcze będzie zmuszał do jego opisania. Musiałbyś też stworzyć jakiś lek modyfikujący ludzkie DNA i sposób myślenia, który zachęci do prawidłowego opisywania linków.

Powiem Ci, że jeżeli osiągniesz sukces w obu tych punktach, to powinieneś dostać nagrodę Nobla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa, że studiuję biotechnologię i ten drugi punkt jest raczej niewykonalny (a przynajmniej w tym stuleciu) ;)

A co do programowania to jestem prawie całkiem zielony, możliwe że takich zaawansowanych funkcji nie da się wprowadzić. Ale czy naprawde niemozliwe jest wprowadzenie prostego tekstu np. poniżej pola "odpowiadanie w temacie" informującej (nie kontrolującej) o tym by poprawnie opisywac linki? To sie chyba da zrobic?

Ewentualnie mozna oczywiscie nic nie robic uznac ze problem sam sie rozwiąże albo czekac na drugie rozwiazanie ktore zaproponowałeś, tylko wydaje mi się, że predzej to forum upadnie niz sie doczekamy na tyle zaawansowanej modyfikacji ludzkiego genomu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszło mi do głowy wprowadzenia takiego usprawnienia na forum, miałem dodać nowy temat ale widzę że nie jestem odosobniony i już się ktoś tym zajął.

 

Moim skromnym zdaniem rozwiązanie mogło by wyglądać następująco. Podczas dodawania linku (ew podczas zatwierdzania postu) program sprawdza adresy URL i jeśli znajdzie osobnika w którym 'href' i 'anchor text' jest taki sam a ponadto występuje w nim ciąg allegro.pl (oczywiście w odpowiednim miejscu) wtedy ogłasza wszem i wobec, że 'anchor text' musi zostać zmieniony na taki który 'coś znaczy'. Dodatkowo takie linki powinny zostać automatycznie zaopatrzone w atrybut 'title' z zawartością np. 'Link do serwisu Allegro'.

 

Oczywiści poza allegro wypadało by tak postąpić z kilkoma innymi serwisami/sklepami/itd do których linki wygasają.

 

... bo użyteczność jest prawie żadna a wysiłek na stworzenie czegoś takiego przerasta samych programistów.

 

Poprawa czytelności postów jest ogromna a stworzenie czegoś takiego ... nie oszukujmy się - komuś kto pracuje z IP Board nie zajmie więcej niż 1 dzień razem z testowaniem ;)

 

---

 

Wyjaśnienia bardzo nietechniczne:

* href - jest to właściwość linku która zawiera adres strony docelowej

* anchor text - jest to tekst linku widoczny w przeglądarce

* URL - na zdrowy rozum można powiedzieć że jest to coś co zawiera atrybut href

* title - tekst który pojawia gdy trzymamy nad linkiem kursor myszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest czy nie ma bo mam praktycznie zero styczności z IPB ale jeśli ktoś z adminów zna PHP w stopniu średnio zaawansowanym oraz cierpi na nadmiar czasu to sam może taki plugin napisać. Tak samo nie ma na pewno dedykowanego modułu do dodawania projektów rowerów (a na tym forum by się taki przydał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A garaż to od czego jest?

 

Jest faktycznie ale ja myślałem raczej nad usprawnieniem działów z rowerami w manii lekkości. Np żeby w pierwszym poście zawsze była aktualna rozpiska (najlepiej wraz z historią zmian) oraz dodatkowe komentarze autora (które mógłby ciągle dodawać - np. nowe zdjęcia) a dalej regularna dyskusja. Było by wygodniej i adminom sprawdzać zmiany wagi i nie trzeba by się przekopywać przez niekiedy 20 podstron żeby odszukać aktualne części w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat. Problem linków do materiałów nietrwałych, typu aukcje Allegro to jednak jest problem dość uciążliwy. Szukałem materiałów na temat kluczy do suportu, korby i kasety. Większość tematów w których było napisane coś co mnie interesuje miała linki do dawno wygasłych aukcji Allegro. To jest bez sensu, bo takie posty nic już nie wnoszą. Co mi po informacji "Kup sobie taki klucz", jak link prowadzi do nieaktywnej strony. Na forum elektroda.pl jest tak, że jak ktoś raportuje post niezgodny z regulaminem, to dostaje +3 punkty. Nie wiem jakie możliwości ma to forum, ale podobne rozwiązanie mogłoby się sprawdzić. Zadaniem moderatora byłaby jedynie weryfikacja takiego raportu i ewentualnie przyznanie premii za zgłoszenie "wadliwego" postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądasz tematy sprzed roku to nie dziw się, że linki o których mówisz są już nieaktywne. Za co chcesz dokładnie karać ludzi? Za to, że gdy w czasie, gdy toczyła się dyskusja link prowadził do aktywnej aukcji, strony, czy czego tam jeszcze i był pomocny ... a teraz jak Ty ten temat przeglądasz to jest "wadliwy" jak sam to określiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem żeby karać? Pisałem o nagradzaniu za raportowanie linków do materiałów nietrwałych. Moderator mógłby wtedy taki post wywalić do śmietnika. Nie widzę powodu, by dodatkowo jeszcze karać usera, który taki link umieścił - chyba że Władze uznają inaczej.

Tematy, w których dyskusja opiera się na nieaktywnych linkach do Allegro są bezużyteczne i zaśmiecają tylko wyszukiwarkę. Przed chwilą sprawdziłem. Po wpisaniu frazy "allegro.pl" wyskakuje 8 stron postów/tematów, które zawierają linki. Z roku na rok takich postów będzie więcej, ludzie będą powielać tematy, gdyż nie będą mogli znaleźć informacji, których szukają.

Nie wiem czy forum ma opcję automatycznej filtracji publikowanych treści. można by ustawić filtr na odpowiedni ciąg znaków i być może problem się rozwiąże/zmniejszy do akceptowanego poziomu.

 

PS. Linki do allegro deaktywują się po 60 dniach, czyli dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O, właśnie chciałem założyć nowy temat dotyczący tego problemu. Jako nowy użytkownik właśnie mam taki problem, że często gdy uda mi się znaleźć interesujący temat (starszy) to jest on w dużej części bezużyteczny właśnie z powodu tych linków. Ale nie dotyczy to tylko allegro, ale również sklepów internetowych z czym jest gorsza sytuacja bo po adresach allegro można odczytać czego tyczył przedmiot (ale rzadko dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikomu się nie będzie chciało? Na jednym dużym forum wędkarskim gdzie w tygodniu zagląda ponad 100tyś użytkowników jest taki punkt regulaminu i bardzo rzadko zdarza się, że ktoś tego nie zrobi. A jak już to jedno ostrzeżenie i następnym razem osoba pamięta.

A co do allegro to nie zawsze w tytule aukcji jest określona marka, nie mówiąc już o modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...