Skocz do zawartości

[dętka]jak zabezpieczyć wentyl


cusek

Rekomendowane odpowiedzi

Robię właśnie rower dojazdówke do szkoły i u mnie panuje mania spuszczania powietrza tak wiem dziecinne:/ i pytanie jak zabezpieczyć taki wentyl żeby było to niemożliwe, bez jakiegoś narzędzia, ewentualnie utrudnione?

 

 

Wentyl samochodowy,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie ukradną o to się nie boje:)

2. ...

3. to technikum tu nikt cyrkla od podstawowki na oczy nie widział

 

Proszę o normalne odpowiedzi:) Arroyo`y i Boss wam już podziękuję ;)

 

OT: Niekiedy poraża mnie inteligencja tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zabezpieczysz jakos wentyl (np. 2 blaszki skrecone z szprychami a w srodku wentyl z metalowa nakretka) to przebija Ci opone, lub w jakis inny sposob uszkodza rower...

 

Ps. Ja tez chodzilem do technikum i cyrkiel zawsze mialem, oraz pare innych rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na inteligencję spuszczającej powietrze elity intelektualnej owego technikum? Jeśli zakładasz, że są inteligentni, to zapewne wystarczy powiesić na rowerze kartkę z napisem "Bardzo serdecznie proszę o nie spuszczanie powietrza z opon. Z góry dziękuję i pozdrawiam" - zadziała? Z pewnościa! :D

 

Mniej naiwności, węcej myślenia ;)

 

Najskuteczniejsze są metody, które innym do głowy nie wpadną. Spuszczając powietrze samemu sobie przechytrzasz wszystkich, ale niestety do czasu. Bo jeśli się skapują, (jeśli się postarasz to nieprędko), to przebiją oponę.

 

Można by jeszcze pomyśleć o jakimś lateksowym uszczelniaczu wlanym do opony plus zabezpieczenie wentyla. Ale zdaje się, że uszczelniacz nie będzie działał w stojacym rowerze, bo zbierze się na dole opony.

 

Z metod drastycznych, to jakiś bateryjny generator wysokiego napięcia (tylko ile wytrzyma bateria?), masa do ziemi, drugi koniec do roweru - trzepnie gdy ktoś sięgnie wentyla (właściciela przez nieuwagę również) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiem wam moje pomysły,

 

1. Metalowy kepek, który da się przykręcić porządnie kluczem oczkowym, i reką sie go nie odkręci koszt 15zł

2. Gumowa tulejka wkładana do wentyla z miejscem na cypelek idealnie spasowana ciężka do wyciągnięcia, odstraszająca na samym wejściu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LOL, latwiej tak ukrecic ten cycek przy wentylu niz porzadnie dokrecic :). A z tym ze ludzie nie wiedza jak spuscic powietrze z presty to prawda, u mnie w pracy tez kiedys mieli z tym zagwozdke :).

Ale jedyny sposob jak spuszczaja powietrze to zainwestowac w pompke, wtedy takie rzeczy nie ruszaja w ogole. A jak ludzie widza ze cos cie nie rusza, to tego nie robia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu zainwestuj w zipy, tylko że ciężko będzie nim przytwierdzić kapturek do wentyla.

Inny sposób to dętka z naprawde długim gwintem na wentylu + solidna {niekapturkowa} zakrętka {koszt dętki np continental ok 12zł a zakrętka od 5zł}

http://img155.imageshack.us/my.php?image=dsc06652id6.jpg tak jest u mnie {tylko dętka normalna jest - Maxxis Ultralight}

Ryzyko to to, że ci ukradną taką zatyczkę {bo to "fajne" jest}. :/

Albo zrobić zakrętkę hardkorową - z ostrymi kolcami bo bokach {przez rękawiczkę mógł byś ją odkręcić}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W prztypadku wetla samochodowego najlepiej jest kombinerkami zakrecić metalowy kapturek, tylko ze jak ktos sie zityruje ze nie odkreci to moze wieksza bube zrobić.

 

Generator wysokiego napiecia jest dobry ale tez (zalezy gdzie jest szkoła itd.) moze poszkodzić całkiem niewinnym przechodniom przypadkiem. Rozsądnie by było odkrecać (ściagać) koła i zostawiać w szatni o ile takowa jest :P:P Ale to na dłuzsza mete czyli codziennie tez nuzace.

 

Widziałem kiedyś dawno takie opony co sie ich nie pompuje ;) sama twarda opona :P a skoro sie nie pompuje to i spuścic sie nie da :P. Opony sa sztywne twarde i nie wygodne ale skoro to tylko rower roboczy do szkoły ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...