Skocz do zawartości

[8828g] Giant XtC by Wax'


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie :thumbsup: Po Rinconie przyszedł czas na XtC. Planów było wiele, w tym full, ale zostałem przy ht z przyczyn osobistych :)

Graty przełożone w całości z Rincona, ponieważ wszystko mi pasuje, gra, działa dobrze i jak na razie nie będę nic wymieniałem, chcę się nacieszyć, pojeździć.

Rower waży dużo, jak na wagę ramy i niektórych komponentów. Potencjał jest duży, a nawet bardzo duży i mam zamiar go wykorzystać. Jestem osoba lekkę, raczej niską więc nie ma się co bać wylajtowanych części...

Ze wspomnianych gratów z Rincona zostało wszystko oprócz rzecz jasna sterów, które teraz są na maszynach (wtedy jeszcze kulki) i kompletu linek i pancerzy., których nie ma w rozpisce ale w poniedziałek jadę po to do sklepu.

 

Cóż mogę więcej napisać, jeździłem na nim przez 15min, bez biegów i hamulców i jeździ się świetnie. Inna geo, kąt główki i masa samej ramy wymaga przyzwyczajenia się do lekkiego szarpania przy mocniejszym skręcie, we wcześniejszym rowerze tego nie było co nie oznacza że mi to przeszkadza, bo nie wiem o tym rowerze praktycznie nic.

 

Plany ?

Plany są, jednak jak wiadomo wszystko jest zależne od dostępnych pieniędzy i czasu, z tym drugim jednak nie będzie problemu.

W planach są tarcze a to wymusza nowe koła, bo nie chce żadnych przejściówek robić typu obręcze po V-ki + piasty na tarcze...

Diskonly to diskonly. Nie wiem jeszcze co to będą za koła, ale zastanawiałem się nad DT, Maviciem 717, ale też po głowie mi chodzą jakieś Exualizery, ZTR Olympic'i. Tarcze to już na pewno będą Formule K 18 albo K 24, chyba że wynajde coś nowego, lżejszego, lepszego itd.

Amortyzator zostaje, bo pół roku mu dopiero strzeliło, choć po głowie mi chodził nowy SID... :P

Napęd jest praktycznie nowiutki, rurki może nie są najwyższych lotów (całość BOP) ale jak na razie spisują się dobrze, a nawet b. dobrze.

Aaa no i opony, zmiana będzie, ale jeszcze nie wiem na co...pewnie jakies RocketRony, Mountain Kingi Supersonic'i 2.2 albo Speed Kingi.

 

Fotki póki co z domu :) :

 

- e420b573a04130d5m.jpg

 

 

- dd70981e693460a2m.jpg

 

 

Zaznaczam że na zdjęciach nie ma pancerzy, linek i te części nie są uwzględnione w rozpisce z przyczyn technicznych. W ciągu tygodnia podam uaktualnione wagi Reby (przycinanie sterówki + przycinanie pancerza), linek, pancerzy.

 

 

Bar Ends: (Rogi) - BOPLight 59

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) - BOPlight 2

Brakes: (Hamulec przedni i tylny) - Avid Single Digit 7 + fajki + 4 śruby 364

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) - Avid SD7 177

Cables: (Pancerze i linki)

Cassette: (Kaseta) - Shimano Deore XT CS-M770 11/32 252

Chain: (Łancuch) - Shimano CN-HG-93 280

Crankset: (Korby + Suport) - Shimano Deore XT FC-M770 44/32/22 + śruby KCNC ALU7075 864

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano Deore XT FD-M770 148

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano Deore XT RD-M771 Top Normal SGS 234

Fork: (Widelec + gwiazdka + manetka + pancerz) - Rock Shox Reba SL + PushLock 1734

Frame: (Rama + hak + 2 śrubki stalowe + piwoty ) - Giant XtC S' 1455

Grips: (Gripy) - Ritchey WCS 43

Handlebar: (Kierownica) - BOPlight Team XL 150

Headset: (Stery + miski w ramie) - Cane Creek VP-A45AC 85

Pedals: (Pedały) - Shimano SPD XTR PD-M970 326

Seat: (Siodło) - Selle Italia SLR XP 176

Seatpost: (Sztyca) - BOPlight Team 350mm 27,2mm + tuleja redukcyjna Giant 247

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) - BBB Carbonstrangler 24

Shifters: (Manetki) - Shimano Deore XT Rapid Fire Plus bez monitorków 233

Skewers: (Zaciski koł) - Dartmoor Bolt-On 67

Spacers: (Podkładki pod mostek) - No-name carbon 4

Stem: (Mostek) - BOPlight Team XL 90mm 115

Tires (Front & Rear): (Opona przednia i tylna) - Continental Explorer 2.1 1171

Top Cap: (Top cap) - BOPlight + stalowa śruba 16

Tubes: (Dętki) - Geax Titanium Presta 226

Wheel Front: (Koło przednie) 865

Wheel Rear: (Koło tylne) 1027

 

Misc : (Inne)

Licznik Sigma BC 1200 + uchwyt + kabel z magnesem + gumka 37

 

Całość - 10.381g

 

 

Rozpiska wagowa, robiona osobiście, własnymi siłami, wszystko ważone samemu, nic nie jest brane z netu ani szacowane. Waga kół podana jest w całości (obręcze, piasty, szprychy, nyple i opaski) ponieważ nie jestem w stanie podać dokładnej, wiarygodnej wagi każdego z elementów.

 

 

To chyba na tyle, zapraszam serdecznie do dyskusji, pytań i wrażeń jeśli takie będą :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem żeby nie pisać elaboratu bo ludziom się nie będzie tego chciało czytać...

 

Jakbyś Kordi poczytał trochę mimo wszystko to byś się dowiedział, że jeździłem na niej tylko przez 15 min...nie dowiedziałem się nic o sztywności, pochłanianiu drgań ani niczego takiego.

 

To jest rocznik 2007, pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, lekko, w miarę sztywno, ale nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej...jeździłem po osiedlu i po kawałku parku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa danke, viele danke :):thumbsup:

Jak zobaczyłem ją, to 2008 i 2009 szybko wyszły mi z głowy...

Jest nie przesadzona, nie naćkana...taka nie pozorna a jednak smaczek jakiś jest.

Napiszę coś więcej na jej temat jak pojadę na jakiś wypad do lasu, póki co nawaliło dzisiaj w nocy śniegu po pachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ci nie powiem Tomeks bo dawno się nie mierzyłem...ale 168cm to jest takie mocno szacowane...jak dobrze pamiętam ostatnie mierzenie pokazało 165cm. Dla wszystkich ciekawskich waga pode mną pokazuje około 58kg, w sezonie, w lecie jest to max 62kg, wtedy jestem jak grubas :) haha

Śmiesznie bo Rincon to była 19' i była za duża...teraz jest 16' i jest git !

 

Pomyśle nad kolorem, ale nie jest to mój priorytet... . Jakieś propozycje macie ? Chętnie poczytam :)

Dzięki.

 

Tomeks z punktu widzenia czasu, dobór rozmiaru Rincona był wielką pomyłką, przyznaję się do tego, ale też nie miałem takiej wiedzy wtedy jaką mam teraz.

 

Czekam na kolejne komenty :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny :) Miałem nadzieję, że to mój będzie pierwszy no ale Poczta Polska swoje wywinęła :] Waga mojego będzie bardzo zbliżona, jak nie identyczna :thumbsup: Oby służył jak najdłużej. Pozdro

@madek

Masz rację, wygląda jak do dualu czy czegoś, mi osobiście właśnie takie bardzo podobają, Waxowi pewnie też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciastkorz dzięki :) Tobie też życzę bezproblemowego użytkowania i radości z jazdy na tej jakże urzekającej ramce :thumbsup::P

 

Tak, rama jest na tyle mała, że wygląda jak do dualu, ew. jakiejś grawitacji :) takie mi się podobały zawsze i taką wreszcie mam :) jestem bardzo szczęśliwy, mimo że nie jest to rama z ostatnio bardzo modnego kartonu, ani też jakiejś exkluzywnej lub mało spotykanej firmy.

Jak pisałem już kiedyś, miało być pewnie, w miarę lekko i ten rower ma przede wszystkim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przytył o 138g, przyszło linki i pancerze. Waga rower - 10.519g

Ale za kilka dni albo za tydzień gdzieś myślę, że schudnie kilkadziesiąt gram bo Reba do cięcia pójdzie, pancerz od blokady już "przystrzygłem".

 

Jakieś pomysły z ewentualnym dodaniem kolorów jakiś czy rozjaśnieniem konstrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem na ożywienie tego roweru byłoby jakieś ładne białe siodło kiera mostek ale niestety to sie wiąże z wydatkami wiem bo sam się z tym borykam .... ale wg mnie to by było najlepsze ...mniejszym wydatkiem jest taki gadżet jak kółka do przerzutki kcnc :whistling:

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...roducts_id=2057

i jeszcze jedna sprawa ...jak kupisz nowe koła to będą na pewno fajnie obklejone bo z reguły im większa cena masy rotacyjnej tym lepiej obklejone ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to rezygnowałem z modelu XtC 2008 (biały pasek na górze ramy) żeby teraz bawić się w białe części które są katastrofalnie drogie (nie koszty były przyczyną rezygnacji)

Przeszła mi jednak myśl żeby sobie kupić nowy kokpit BOP w wersji białej z czerwonymi napisami (nowość), ale sam nie wiem...

Niby BOP to nic wielkiego w porównaniu np. do Syntace'a, WCS'a czy innych, ale na takie też przyjdzie czas.

Jeśli jakieś propozycje będą to wolałbym żeby kolorem była czerwień, najlepiej anoda, ewentualnie coś podobnego...

Danke za wszelkie sugestie.

 

ładny zacisk - http://allegro.pl/item544316336_zacisk_szt...y_jak_kcnc.html ale nie pasuje :D rozmiar :whistling:

KCNC - http://allegro.pl/item543616301_mostek_kcnc_red_110mm.html - ale ciężkawo wychodzi i chyba nie bardzo by pasowało...

 

 

 

Czerwone dodatki takie jak zaciski Dartmoor'a, śruby KCNC w korbie i elementy SLR'a zostaną i nie będę kombinował. Kółeczka dokupię jak będę miał kawałek wolnej monety w portfelu, też już o tym myślałem. Czerwień zostaje bo póki co strój w dośc dużym stopniu mam czerwony, a no i plecak też. Lubie być dograny kolorystycznie :D

 

Koła najprędzej za rok, wcześniej nie ma mowy, a jak już kupować to kupować konkrety. Dzisiaj oglądałem z bliska SLRy Mavica i coś czuję, że są bliskie mojemu sercu :D hehe...kto wie...

A jeszcze trzeba kupić hydrauliki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanim kosztem to czerwone koncowki linek od jednego z forumowiczow, czerwone nakretki na wentyle, korki kierownicy, koszyk na bidon i/lub bidon. Napis Boplight na sztycy mozesz sobie strzelic na czerwono...dobrym markerem :D Ja tym sposobem pokolorowalem napisy na koronkach korby, srube w ramieniu korby oraz elementy sterow :whistling: Co jakis czas trzeba poprawic a jak trzeba schodzi od szmatki bez problemu. Co jak co myslalem ze to bedzie ''wiejski tuning'' :D ale wychodzi calkiem fajnie a zawsze mozna zmyc i po sprawie. Jako oslony ramy przed pancerzami uzywam czerwonych gabek do olowkow :D Takie by palce nie bolaly. Aha no i owijka zamiast chwytow.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny rowerek, a rama faktycznie ładniejsza od modelu 2008. Czekam na nowe koła bo te za ładne nie są ;)

 

Dzięki Rudd :P Jak ją zobaczyłem to mi się strasznie spodobała i ją wziąłem.

Koła wraz z tarczami będą ale na przyszłą zimę (może), bo to już nie mały wydatek dla osoby nie pracującej...

Co do obecnych kół to jestem z nich zadowolony, gdyby nie tylna piasta XT-ka która padła po 700km...

 

 

Tanim kosztem to czerwone koncowki linek od jednego z forumowiczow, czerwone nakretki na wentyle, korki kierownicy, koszyk na bidon i/lub bidon. Napis Boplight na sztycy mozesz sobie strzelic na czerwono...dobrym markerem :) Ja tym sposobem pokolorowalem napisy na koronkach korby, srube w ramieniu korby oraz elementy sterow ;) Co jakis czas trzeba poprawic a jak trzeba schodzi od szmatki bez problemu. Co jak co myslalem ze to bedzie ''wiejski tuning'' :) ale wychodzi calkiem fajnie a zawsze mozna zmyc i po sprawie. Jako oslony ramy przed pancerzami uzywam czerwonych gabek do olowkow ;) Takie by palce nie bolaly. Aha no i owijka zamiast chwytow.

 

Pozdrawiam.

 

Końcówki linek były czerwone w Rinconie, sam przemalowałem sprayem i wyszło nadzwyczaj ładnie :) Niestety pogubiłem, ale zrobię to na nowo. Koszyka na bidon nie będę używał bo jeżdżę z bukłakiem. Jakieś pierdółki typu korki czy wentyle to jak znajde jakieś ładne to kupię.

Hhehe, dobry sposób z tym markerem :) zastanowie się :D Owijka będzie, ale co polecasz ? Bo już kiedyś szukałem w tej kwestii czegoś dobrego i znalazłem, ale nie pamiętam (czyżby to była włoska Silva ?). Oczywiście ma być lekko :) i dobrze jakościowo

Widziałem te gąbki w Twoim projekcie :D Mam też inny pomysł :D, kupić ze 2 ołówki z czerwoną gumką na górze, pokroić ją na małe części, przekłuć linką i będą "jak ta lala" jako ochrona ramy przed pancerzem pod górną rurą :D:D:D

 

Dzięki Krzychu, dobre pomysły :D Jakbyś miał jakieś ciekawe linki do ładnych "pierdółek" przez przypadek to daj, tylko zeby ceny nie były kosmiczne...bo biedny student jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegosz, widziałem już te mostki KCNC, nie bardzo mi jednak pasuje chyba to, skupie się na detalach w kolorze czerwonym.

Spadłeś mi z nieba, bo chciałem zapytać się Ciebie czy masz zaciski Woodmana na 34,9mm ?

 

Interesowała by mnie śruba główna tylnej przerzutki i zatyczki do top-capa (jaka waga ?). Będą to pojedyncze sztuki czy będziesz miał tego więcej ? Pytam, bo jestem bez kasy, dopiero pod koniec lutego coś mi wpadnie...

 

Krzychu, dzięki za ew. linki i również życzę powodzenia w lajtowaniu obecnych i kolejnych super projektów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...