Skocz do zawartości

[Licznik] Wysokość zamontowania czujnika i czujki


QóBa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Kupiłem sobie licznik Sigmy.

Instalowałem go zgodnie z instrukcją, czyli ten czujnik z kabelkiem zamontowałem jak najwyżej na amortyzatorze a czujkę zamontowałem na tej samej wysokości na jednej ze szprych.

Niestety licznik przy obrotach koła nadal wskazywał 0.0, bo prawdopodobnie odległość czujnika od czujki jest zbyt duża.

 

Teraz zamontowałem czujnik i czujkę o wiele niżej, czyli na dole amortyzatora i już pokazuje.

Ale czy ma znaczenie wysokość zamontowania czujnika i czujki?

 

Tak BTW - w FAQ nie znalazłem obwodu koła dla koła 26x1.95, zna ktoś :D?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW - w FAQ nie znalazłem obwodu koła dla koła 26x1.95, zna ktoś :devil:?

Pozdrawiam

Pompujesz opony do takiej wartości ciśnienia na jakiej zazwyczaj jeździsz. Stawaisz rower rysujesz kreskę na oponie i na podłożu. Siadasz na rowerze o toczysz się aż koło dokona pełnego obrotu i znów rysujesz kreskę na podłożu. Bierzesz do ręki taśmę mierniczą, mierzysz i masz najdokładniejszy pomiar obwodu swojego koła :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochodowe zawyżają prędkość.

A z ta wysokością magnesu to mnie zawsze ciekawiło. Czy jak jest bliżej środka koła to nie robi pełnego obrotu szybciej? W końcu ma mniejszą drogę do pokoniania? Chyba... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego znaczenia - magnez przecina dany punkt w tym samym czasie bez względu na jakiej wysokości go przyczepisz - liczy się pełny obrót a nie jego droga jaką ma do pokonania - szprycha przecina punkt czujki prostopadle w linii prostej na całej swojej długości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...