Skocz do zawartości

[oswietlenie] bocialarka


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Test bocialarki w terenie juz jest nie mojego autorstwa ale polecam http://www.torch.pl/forum/index.php?HCSID=...901.0;topicseen

 

Cena: 188zl

w komplecie: pokrowiec, 2 aku, ladowarka, smycz, uchwyt rowerowy

 

Sila swiatla niesamowita, mozna jezdzic w terenie, tryb high tylko w teren, lepiej go zmieniac na midi juz przy wyjezdzaniu z terenu bo naprawde moze ladnie oslepic, a po co niepotrzebnie irytowac ludzi ;-)

 

Lampka lekka, zgrabna, mocowanie w miare pewne. Przejscie miedzy trybami plynne, szybkie, aczkolwiek wymaga przyzwyczajenia.

Dla mnie duza zaleta sa wymiary urzadzenia i sposob zasilania, bez zadnych kabli na mostku, czy w koszyku. Rozwazalem taki wariant, ze wzgledu na dluzszy czas pracy. Ostatecznie wybralem wariant bezprzewodowy :D Z dwoma aku mam ok 4-5h w trybie high, a w praktyce high jest tylko terenowym trybem, wiec realnie lampka swieci dluzej.

 

Test bedzie kontynuowany i uzupelniony o fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tego świecidła i słyszałem opinię ,że tryb high służy do topienia asfaltu i spopielania nadjeżdżających z przeciwka samochodów :D Jednak znajomy skarżył się na przypadkowe przełączanie sie trybów świecenia podczas jeżdżenia po wertepach. Czy ktoś może to potwierdzić? Na aukcji BocianaXX czytam ,że ta wada jest już poprawiona. Hmmm... Wydając 188 PLN wolałbym mieć pewność ,że latarka będzie niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt faktycznie na poczatku sprawia slabe wrazenie, ale lampke trzyma dobrze, jest to plastik z domieszka gumy, watpliwe zeby latarka wypadla podczas jazdy na dziurach. Latarke mozna w nim przesunac, mozna tez zamocowac to tak, zeby zmieniac kat swiecenia czyli nie dokrecac do oporu i tez dobrze trzyma, tak wiec mimo pierwszego wrazenia nie jest zle.

Wlacznik podobno poprawiony, a poza tym Bocian zaczal dzialalnosc gospodarcza i dolacza do produktu karte gwarancyjna - 12 miesięcy gwarancji. Ladowarka to niezly handmade ;-) ale dziala i to jest najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie bardzo podoba ta latarka, ale cena mnie skutecznie zniecheca :/ Co prawda wielkosc super w porownaniu do mocy, ale za taka kase, to juz lepiej miec troszke slabszego Cat Eye'a, ale dluzej swecacego i wogole to Cat Eye :)

Poza tym nie podoba mi sie, ze Bocialarka jest zasilana przez ogniwa z jakis laptopow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie bardzo podoba ta latarka, ale cena mnie skutecznie zniecheca :/ Co prawda wielkosc super w porownaniu do mocy, ale za taka kase, to juz lepiej miec troszke slabszego Cat Eye'a, ale dluzej swecacego i wogole to Cat Eye :)

Poza tym nie podoba mi sie, ze Bocialarka jest zasilana przez ogniwa z jakis laptopow...

 

No sorry, ale dałbym 1xx za Catejke i wpieniał się na to, że ledwo co świeci. To już lepiej zaoszczędzić 100zł i kupić Mactronica. Świeci pewnie podobie do catejki, a resztę kaski można wydac na coś innego. A ogniwa od laptopów imho są lepsze niż akumulatorki, w końcu to li-ion a nie ni-mh. No, ale jak ktoś woli płacić za znaczek, to, he he polecam inną lampkę: http://www.allegro.pl/item503520614_lampa_...a_fv_od_ss.html

W końcu to marka i ma 4 diody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie zgadzam sie z premier2. Artro z Twoich wypowiedzi wnioskuje ze jestes nowicjuszem w kwestii oswietlenia. Sam mam cat eye na tyl i nie uwazam tego za bardzo dobry zakup - najwyzej przecietny. CATEYE KASUJE za marke! Cateye nie jest najlepsza firma produkujaca oswietlenie, nawet drogie single, double i triple shoty nie robia szalu i nie sa warte pieniedzy (tj swieca mocno, ale za ta kase sa lepsze alternatywy)

Oczywiscie mozesz kupic lampke dla ladnego napisu Cat Eye ale w teren z tym nie pojedziesz, chyba ze kupisz cos od single shot.

 

Szwagier ma tego cateye http://allegro.pl/item509445232_lampa_cate...d_pepebike.html i mowi ze w teren sie nie nadaje i ogolnie jest dobry jako latarka bo ma duzy zasieg, ale wiazka skupiona co eliminuje ta lampke jako zrodlo swiatla do jazdy w terenie, a kosztuje zblizenie (dodaj koszt akumulatorkow, ladowarki) do bocialarki

 

Ogolnie Cateye jest przereklamowany i nie warty kasy, sam niestety sie nacialem naszczescie na lampce na tyl! Teraz na tyl bralbym mactronica - http://allegro.pl/item489053474_nowosc_200..._mactronic.html smieszna cena, bardzo jasna, widoczna z boku i lekka! Jezeli chcesz lampki wzglednie dobrze swiecacej (testowane przeze mnie) to polecam http://allegro.pl/item508425790_przod_4led..._mactronic.html

 

Tez tania, jakoscia ani swiatlem nie odstaje od cateye za ponad 100zl. Swiatlo ma rozproszone wiec bardziej uzyteczne na rowerze. W teren sie za bardzo nie nadaje, chyba ze dobrze go znasz. Ja probowalem i ale jak na ta cene godne polecenia :-)

 

W klasie cenowej 200zl bocialarka nie ma konkurencji, za ta kase nie kupisz troszke slabszego cateye tylko duzo slabszego cateye, a tyle slabszego ze jak bedziesz mial bocialare w trybie high i wlaczysz cateye to nawet tego nie odnotujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśni przy ładowarce ( jakaś przerabiana ) i akumulatorach (używanych , laptopowych ) cena jest bardzo wygórowana . Sam zastanawiałem się nad ta latarka ale postanowiłem zrobić coś samemu . To samo radze każdemu kto potrafi trzymać w ręce kombinerki , nawet jeśli zależy ci na czymś w formie bocialarki jesteś w stanie zrobić to sam o wiele taniej , na porządnych ogniwach i ładowarce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu na pewno wyjdzie taniej i to duzo, czy lepiej czasem tak, czasem nie. Ja mam dwie lewe rece i zerowe pojecie o konstruowaniu lampek oraz malo wolnego czasu na takie zabawy, wiec dla mnie nie bylo alternatywy, a dodatkowo bocialare dostalem jako prezent :-)

 

Trzeba pamietac ze obecnie bocailarka to juz produkt pelnoprawny, obarczony VAT (22%) co wynosi ~32zł, dodatkowo oplaty Allegro.

 

Jestes zadziwiajaco skromny, wg mnie troche jednak trzeba wysilku i umiejetnosci zeby skonstruowac lampke taka jak Twoja, dla tych co nie potrafia bocialara jest alternatywa, dla tych co moga i chca oczywiscie taniej i czesto lepiej mozna poradzic sobie samemu.

 

Praca reczna i legalna kosztuje - ZUSy etc etc. Cena wynika tez posrednio z braku jako takiej konkurencji wsrod lampek gotowych cateye, sigma, wszystkie duzo drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśni przy ładowarce ( jakaś przerabiana ) i akumulatorach (używanych , laptopowych ) cena jest bardzo wygórowana.

 

 

Bocianowa ładowarka to podobno 5zł+trochę czasu na przerobienie, akumulatory ze zużytych baterii laptopowych za free+ trochę czasu na przebranie. Minus dla kupującego jest taki, że stan aku jest niewiadomy i nie mają układu zabezpieczającego przed nadmiernym rozładowaniem/przeładowaniem, ale ludzie kupią, a 5 dych w kieszeni ;)

 

To samo radze każdemu kto potrafi trzymać w ręce kombinerki , nawet jeśli zależy ci na czymś w formie bocialarki jesteś w stanie zrobić to sam o wiele taniej , na porządnych ogniwach i ładowarce :)

 

Jednej sztuki taniej raczej nie złożysz, musisz kupić całą rurę, tubę pasty termo, rolkę cyny, do tego przesyłki itd.

 

Praca reczna i legalna kosztuje - ZUSy etc etc. Cena wynika tez posrednio z braku jako takiej konkurencji wsrod lampek gotowych cateye, sigma, wszystkie duzo drozsze.

 

Na szczęście wg. prawa nikt się do mnie nie przyczepi za odsprzedarz rzeczy, które mam przez 8 miesięcy :P.

 

 

 

Mała reklama przy okazji- pojedynczy TooshLight z koszykiem, pokrowcem, rzepem, 2x fabrycznie nowych aku Trustfire 18650 z zabezpieczeniem, ładowara za 180zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci zle wrozyc, ale jesli wejdziesz na takie obroty jak Bocian, to zarejestruj dzialalnosc albo modl sie o zacme w US, bo w przeciwnym razie jesli Cie namierza, to zrobia taki wiatrak z 4 liter, ze do konca zycia nie wyplacisz sie ze swiatelek :-)

Zreszta nawet takiej ilosci sprzedazy jaku Bociana nie trzeba, dla uznania, ze ktos prowadzi dzialalnosc gospodarcza - ale do odwaznych swiat nalezy. Jak ja zobaczylem pierwszy raz w archiwum allegro ile Bocian sprzedaje, to kupujac swoja bociarke gratulowalem mu w mailu odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toosh - jak się postarasz to załatwisz wszystko za darmo albo za grosze , ja załatwiłem tubkę pasty termo wielkości "pasty do zębów" za dzięki stary . cyna to grosze nie musisz kupować od razu 20 m tak samo z alu. rurą zobacz ile metr kosztuje :) .

 

Moja lampka wyszła mnie trochę drogo fakt ale następna będzie o wiele tańsza i to dzięki kilku forumowiczom .

 

Ludzie nie bójcie się trochę myśleć i pogrzebać na strychu , wszystko jest do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci zle wrozyc, ale jesli wejdziesz na takie obroty jak Bocian, to zarejestruj dzialalnosc albo modl sie o zacme w US

 

Ja na razie lampy składam 'hobbystycznie' :). To jasne że, mając obrót taki jak B. nie warto żałować tych 280zł miesięcznie na ZUS, chociaż i tak pewnie większe 'bociany' na allegro od lat interesy kręcą. Ostatnio w TV trąbili, że ktoś od 3 lat prowadził online sklep AGD bez założonej działalności ;)

 

 

Jason:

jak masz możliwość załatwienia wszystkich pierdół za darmo i masz narzędzia, czas to jasne, że samodzielne złożenie może być fajną zabawą ;]

 

Zrobiliśmy mały offtopic, nie ciągnijmy dalej tych wątków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprzedazy weszla wersja 2.0, szkoda ze sie pospieszylem i mam 1.5 ale i tak preferuje sile swiatla 100% :o wiec jakos przezyje brak trybu 65%

 

Zmiany:

 

- Zniesiono grupy trybow

- Zmieniono tryby z 10%, 35%, 100% na 65%/100%/40%/10%/mrygające miejskie (przygasające ~15%).

 

Szczegolnie ciekawe migajace miejskie 15% (maly pobor, wzglednie duza widocznosc przez otoczenie).

Tryb 65% do jazdy w nocy, na teren pewnie bedzie za malo ale na droge moze byc ok, i czas pracy 4h+

O ten tryb postulowalo wiele uzytkownikow bocialarki.

 

- Zmieniono szybke szklana na plexi 2mm, nie peknie tak latwo jak szklo w przypadku upadku. Minus to fakt, ze pleksi latwiej sie rysuje niz szklo, ale zeby tak porysowac zeby odbilo sie to na swieceniu to trzeba sie postarac.

 

- Nowosc wersja z procesorowa ladowarka na 2 Aku DSD (czas ladowania 1 ako 4-5h, 2 ako 8-10h) - ale cena tu niestety wyzsza - 210zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak pisze Jason, tyle ze mozna to zrobic jakby na dwa sposoby. Mozna lekko przycisnac guzik nie powodujac klikniecia i po puszczeniu go tryb sie zmieni, lub mozna to zrobic z kliknieciem czyli szybkie wylaczenie i wlaczenie latarki. Zmiana poprzez lekkie przyciskanie umozliwia bardzo szybka i wygodna zmiane trybow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica uzupelniam o foto. Nie bylo zupelnie ciemno - ksiezyc i snieg robia swoje

 

 

ISO 200, F.2.8, 5s

1. Zdjecie bez oswietlenia

 

01%20bez.jpg

 

2. 10% mocy

02%20low.jpg

3. 35% mocy

03%20midi.jpg

4. 100% mocy

04%20high.jpg

 

5.

IMG_7690.jpg

 

Obiektywnie rzecz biorac na zdjeciach wyglada nieco lepiej niz w rzeczywistosci, postaram sie strzelic fotki bez sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...