Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Zrób sobie lampkę


Jason

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Schwafel , mnie nie zależy na otwarciu fabryki :) jak ktoś chce to mogę zrobić nic więcej , a to co napisałem powyżej to tylko odpowiedz na pytania na priv i tutaj :( . Co do ceny to napisze jeszcze : sama elektronika i zasilanie kosztowała mnie ok 316 zł , a gdzie materiały , koszty przesyłek , i tydzień roboty , dajcie spokój nie będę do tego z własnej kieszeni dopłacał aż taki dobry nie jestem hihi .

 

MarcinGoluch - przed tym jak zrobiłem tą lampkę szukałem trochę i jedyne co z nalazłem z 900lm to jakś lampa Hope , reszta to pełną moc oferuje na hmmm 10 sekund itp . Daj linka z czymś ciekawym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie dość tanio ale to zwykła wersja nie" Pro -mocniejsza" ale okazja nie zła , szkoda że się rzadko zdarzają podobne aukcje , przez rok jak przeglądałem w takiej cenie nie widziałem :(

 

A tak na marginesie ile to ma lumenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Schwefel nie bij :(

 

No właśnie trzeba tez patrzeć na moc z tej mojej idzie z 500-550 lum .

 

Porównując jakąkolwiek samoróbkę to i tak wychodzi taniej niż firmowe , szczególnie tych renomowanych firm , jeśli miałbym np dać 1200 zł za tego cateye to wolał bym rysunek zrobić (szczerze to każdy by to potrafił ) i dać do wycięcia CNC toczenia itp i będziesz miał na pewno taniej , solidniej i będzie to twoje a wygląd będziesz miał fabryczny - taka luźna rozkmina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Schwafel , mnie nie zależy na otwarciu fabryki :D jak ktoś chce to mogę zrobić nic więcej , a to co napisałem powyżej to tylko odpowiedz na pytania na priv i tutaj :) . Co do ceny to napisze jeszcze : sama elektronika i zasilanie kosztowała mnie ok 316 zł , a gdzie materiały , koszty przesyłek , i tydzień roboty , dajcie spokój nie będę do tego z własnej kieszeni dopłacał aż taki dobry nie jestem hihi .

 

MarcinGoluch - przed tym jak zrobiłem tą lampkę szukałem trochę i jedyne co z nalazłem z 900lm to jakś lampa Hope , reszta to pełną moc oferuje na hmmm 10 sekund itp . Daj linka z czymś ciekawym :D

 

w naszym karju ludzie nie doceniaja wlozonej pracy i odpowiedzialnosci za towar wszystko chca jak najtaniej nawet jesli by to bylo 10 zl przy cenie 500zl zaraz marudza i niewiadomo co

 

ja podziwiam twoj projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest oki. Sam w ubiegłym roku rozprowadziłem hmmm będzie dobra setka Cree z binu P3 i Q2. Zresztą projekt w proszku z elektroniką od Ediego jeszcze lezy i czeka złożenie.

Co do lampek na P7 zapraszam na www.dealextreme.com.

 

Co do odpowiedzialności za produkt to rozumiem, że mamy gwarancje i spokojną głowę w wypadku awarii? Chyba, że macie inne pomysły na określenie "spokojna głowa" w przypadku oświetlenia.

 

Jeśli chodzi o tripleshota to jest to jedna z najłatwiej modowalnych lampek z naprawde dobrym układem. Po wymianie diód na Q4 można wyciągnąć 400lm po odliczeniu strat.

 

Na diodach P7 jest obecnie kilka lampek. Faktycznie ceny niektórych są chore. Ale obliczając koszty samoróbki na zasilanie 2szt 18650, driver i diode nijak nie chce mi wyjsc 500zł. Z elektroniką nigdy nie mialem wspolnego ale już projekt roboczy na P3 dał mi do zrozumienia że nie ma filozofi żeby przylutować kilka połączeń.

 

Małe, zgrabne i prawie 700lm http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=207165

http://cgi.ebay.co.uk/New-Airbike-light-sy...p3286.m63.l1177

 

Samoróbek jest całe mnóstwo np http://forums.mtbr.com/forumdisplay.php?f=124

Mi się najbardziej jednak podobała opcja która pojawiła się na preclu Saurus gość zrobił lampki w obaprciu o rurki Cu. Chce iść nieco dalej i elektornike wyprowadzić w okolice koszyka z zasilaniem, a w głowicy będzie jedynie optyka z diodą i elementem służącym za radiator.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGoluch nie gadaj głupot piszesz mi o jednej diodzie i o dwóch aku. czy widziałeś moja lampke ???

Jak chcesz to rób lampki i sprzedawaj za 100 zł i dopłacaj do tego będziesz jak "Matka Teresa"

Ale jeśli chodzi o ceny dajmy już spokój , może bys coś poradził jak ulepszyć itp :)

 

4 x 18650 Ultarfire - 100 zł - 25 zł sztuka

ładowarka Ultrafire - 50 zł

driver - 38 zł

2xsoczewka +/- 13- 9,90 szt. - 19,8 zł

soczewka +/- 4 - 10,20

3x Cree Q5 selekcjonowane - 96,6

przesyłka - 6 zł

320, 6 zł

 

radiator 15zł + przesyłka 6 zł - 21 zł

 

Balcha 1 zł

 

Srubki - 1 zł

 

Włącznik - 3,80

 

Wiertła:

4 x 1 mm - 6 zł

2x3mm - 3,20

2,5 - 1,8 zł

11 zł

 

Brzeszczoty do włośnicy:

paczka 10 zł poszło pół paczki - 5 zł

B zwykły do metalu - 2 zł

7 zł

 

Klej do metalu - 18 zł - poszło 1/3 - 6 zł

Klej termo Zalman - nie miałem nigdzie blisko - 10,99 + przesyłka 9 zł - 19,99 gówno tego jest poszedł cały

25,99

 

 

 

Kawałek rurki na akumulatory - 50 gr

 

Materiał - 3 zł

 

rzepa - 1,50

 

Przewód zasilający - 1,50 /m

 

Krawcowa 15 zł

 

412,29 - i jeszcze nie zacząłbyś nic robić :(

 

 

Teraz robocizna :) jaką stawkę chcesz 8 czy 10 zł za godzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze przed nikim nie musisz sie tu szczegolowo liczyc i rozliczac co za ile i skąd.

co to kogo tak naprawde obchodzi ile za to wolasz? twoj wybor - a widac ze mimo podanej ceny są chętni lub zainteresowani.

 

lampa swieci swietnie, wyglada dobrze, wierze ci ze sprawdza sie obecnie i sprawdzi sie jako produkt u potencjalnego klienta.

proponuje tym ktorzy skwaszeni patrzą na cene to niech sami usiądą i stworzą projekt a potem go zrealizują. i niech bedzie przynajmniej tak dobry jak twoj a najlepiej lepszy.

 

poza sprzedawanymi w detalu drogimi wypasami tansze wynalazki swiecą g....nianie. jak mam dac powiedzmy 170 zl za cos co moze od srodka co najwyzej oswietlic psią budę to rownie dobrze moge wyrzucic tą kasę jesli zamierzalem wydać ją na oswietlenie, bo jest zmarnowana.

czy producent butow przyczepia do pary w pudelku wycene robocizny i materialow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak pół żartem pół serio , żeby nie było wątpliwości :( , zawsze ludziom się wydaje że to nic nie kosztuje .

 

Chociaż idąc tym śladem można by do Sigmy lub cateye napisać :

 

" Panie ja liczył w domu , ta wasza lampka to stówke powinna kosztować a nie tyle piniendzy co wy chcecie "

 

haaaaaaaaaaa może się zgodzą :)

 

 

:) tobo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGoluch nie gadaj głupot piszesz mi o jednej diodzie i o dwóch aku. czy widziałeś moja lampke ???

 

Widzialem, podoba mi sie ale wizualnie nieco bym ją wykończył :(.

Zwróć uwagę że podałem diode P7 z której możesz wyciągnąc nieco więcej niż z 3szt Q5.

 

Co do cen które podałeś wygląda to troche "Panie ale ja za to zapłaciłem tyyyyyle kasy". Ja rozumiem wspieranie polskiego rzemiosła ale czemu płacić prawie dwa razy tyle za sprzęt który można mieć taniej?

Ale skoro nie widać różnicy to po co przepłacać:

Diody Q5 ok 7$, sterowniki masa modeli(opinie znajdziesz na torch.pl i na siwatelka.pl) ok 5$, ładowarki z ogniwami które kupiłeś 6$ najdroższy model ogniwa z ochroną i ok 7-8$ ładowarka. Kleje, taśmy thermo i pierdoły techniczne potrzebne do latarki najtaniej i śmiem twierdzić przy ostatich działaniach poczty, że równie szybko sciagniesz z DX.

 

W cenie którą podałeś można złożyć lampe na diodach P7 po 20$ sztuka.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że my się w ogóle nie rozumiemy , pisze Ci o tym co jest dostępne dla mnie teraz a ty mi tu dolarami przesłaniasz oczy , jak bym miał kupować 1000 diod to by się opłacało , a nie 3 na jedną lampkę ( mam zamawiać ze stanów ) :) . Ja brałem wszystko od Edima z allegro a on ma takie ceny a nie inne i tyle .

Ale to i tak wychodzi koło 160zł a jak dorzucisz do tego przesyłkę to masz 200 zł .

Jeśli już tak liczymy to lampka i tak wyniosła by gdzieś koło 300 zł jak bym robił dla siebie a godziny przepracowane .

I gdzie te dwa razy taniej ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na www.dealextreme.com trochę inne ceny niż podane przez Ciebie ( oni tam mają drogo czy jak bo w gruncie rzeczy to te USA to dobry pomysł )

UltraFire 3.6/3.7V Battery Charger - $12.46 -36.19 PLN.-

Dioda by się zgadzała ale czy selekcjonowane są za taka sama cenę ?? - $6.76 -19.64 PLN.3xQ5=58,11

TrustFire Protected 18650 Lithium Battery (2400mAh 2-Pack Gray) - $10.49 - 30.47 PLN.2 szt. x2+ 60,94

driver 5$ , troszkę to zaniżona cena , chyba myślisz o jakimś najtańszym , u nas też są tańsze

z tego co widzę to z 7$ - 20.33 zł

Soczewki w sumie 3$ - 8.71 złł

 

W sumie 184,28 i znowu dolicz przesyłkę

 

Jak ktoś zna miejsce gdzie można tanie i dobre diody i akcesoria kupić to dajcie linka . Ta kwestia akurat jest ważna :)

Jakby tak się zgadać i kupić więcej może by coś z tego było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ja już nic nie pisze , :P daje opis ładowarki jaką stosuje Ty dajesz mi inna tańszą , ja pisze o 3 diodach Ty o jednej , ja o 4 aku. Ty o dwóch . Pisze co można kupić w Polsce Ty w USA .

To jakbym powiedział że kupiłem samochód za 100000 zł a ty że Też masz samochód ale za 400 zł heheheh :o .

Edim chce ile chce ale raczej jest pewnym sprzedający , chwalonym .

CENĘ NAPISAŁEM NA PODSTAWIE TEGO CO I ZA ILE KUPIŁEM W POLSCE JAKBYM KUPIŁ TANIEJ TO BYŁO BY TANIEJ :D .

 

A z reszta co mnie to obchodzi ja jestem zadowolony . :)

 

Ale takie sprzeczki wpływają bardzo pozytywnie na rozwój konstrukcji będzie dobrze :P , już nie długo z pewnością będzie taniej , bardziej wydajnie i ładniej w świecie domowej konstrukcji rowerowych świecidełek - ale "Kobierzyn" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem inną ładowarkę ale tej samej klasy, według testu PawłaSz. z torch'a nawet lepsza.

Czy mam wklejać wielokrotność linków z diodami żebyś przemnożył ceny diód do potrójnej lampki?

 

Co do EdiM'a to miałem okazję z nim handlować jak miał pierwsze przetwornice, kupiłem od niego całkiem sporo sztuk. Co najlepsze diode do testów przetwornic

na pewno jest fachowcem jeśli chodzi o swoją branże, jeśli chodzi o handel moim zdaniem nieco mu brakowało ale wiem że się sporo zmieniło na +.

Co do DX to jest to taiwan tudzież inne chiny i są równie zaufanym sprzedawcą jak źródła polskie.

 

Czekam z niecierpliwościa na RavenaII. Znając DominikaM będzie to niezły miotacz lumenów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jason

na dx bys mogl ogniwa i ladowarki kupowac bo to to samo co ma edim tylko taniej (przesylka jest gratis oznaczona free shipping)

 

diod selekcjonowanych na dx nie ma wiec moze byc rownie dobrze allegro

 

ale zawsze mozesz wybrac jedna ssc p7 to jednak taniej wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o soczewki czy do P7 tak samo można dobrać szerokość strumienia światła ?

Przy Q5 mam 2x +/-13 i +/- 4 czy większa moc jednej P7 i na przykład soczewka "13" rekompensowała by ten brak , zasięg byłby taki sam i szerokość świecenia ?

Bo teraz mam idealnie świeci wystarczająco daleko i na boki jest dużo światła - doradztwo rzyma :)

 

Kumple chcieli by lampkę o podobnych właściwościach tylko taniej :D czy da się to osiągnąć jedną diodą

 

I ważna sprawa jak grzeje się taka dioda , jaki pobór prądu itp.

 

W przyszłości może zakupie więcej gratów , w zimowe wieczory nie mam co robić to podłubie przy lampkach :)

 

Cholera akumulatorki jeszcze nie przyszły a chce już kończyć pojemnik , gdzieś wyczytałem że zabezpieczone są dłuższe od standardowego 18650 wiecie może o ile ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...