Skocz do zawartości

[rower] niebieskie ptaszysko :) by tobo obecnie między 10,5 a 10,7 kg


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

ptak przyfrunął w koncu wczoraj po sporej dawce nerwów i czekania... ;)

 

rama: ibis mojo rozmiar L, skok 140 mm

amortyzator tylni: fox rp23 skok 200/50 mm

amortyzator przedni: rs revelation air u turn

mostek syntace f99/ 100 mm

kierownica syntace vector lowrider karbon 630 mm

stery cane creek is zintegrowane

rogi: ergon magnesium/zintegrowane z chwytami

manetki: sram x0 twister

przerzutka tylna: sram x0 2007 średni wózek

przerzutka przednia: xtr 2007

kaseta: shimano xt 11-34

łańcuch: shimano xt

korba: shimano xt 2007

hamulce: shimano xtr 2007 180/160 mm srednica tarcz

koła shimano xtr, gotowce

opony shwalbe nobby nic 2.25 tubless

sztyca pz racing a2 31.6mm/400mm 254 gramy

siodlo fizik alliante/karbonowy szkielet/tytan pręty 270 gram

pedały: shimano pdm 424

chywty kierownicy/zintegrowane rogi: ergon magnesium

pancerze przerzutkowe: firma nieznana

 

ta konfiguracja przeszla wczoraj pierwsze modyfikacje:

kierownica: na truvativa team carbon 660 mm/31.8 170 gram

mostek boplight

hamulce formula oro k24

rogi pro

 

waga zestawu: 12160 gram - po modyfikacjach.

 

mniejszą o ponad dwa kilo wagę bardzo czuć w czasie jazdy.... :) przyspieszenie jest naprawdę niezłe.

ustawienie zawieszenia: na razie niewiadoma bo próbuje - bawię się ciśnieniami

zawieszenie jest bardzo czułe, pracuje bardzo kulturalnie w porownaniu do czterozawiasa z inteligentym tlumikiem.

 

ergonomia dzwigni hamulcowych xtr - nie dla mnie. nie oddam formuli na pewno za zadnego shimano. poza tym formule są lżejsze :)

ksztalt i wielkosc chwytów kierownicy - bardzo indywidualna sprawa.

widelec - bedzie probnie moj float 36 a docelowo na pewno float 32 rl

kola shimano zamiana na zestaw hope/mavic/dt

 

to na razie tyle.

 

http://www.pinkbike.com/photo/2287750/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz karbon nie dla mnie przy moim stylu jeżdżonka (wciąż bym się bał), ale naprawdę fajnie toto wygląda no i waga przy tych skokach rewelka. Dobrze też, że nie zdecydowałeś się na bezkolorowy model, który wygląda wg mnie kompletnie nijako. Szkoda, że FOX nie robi w tych więcej skokowych sztućcach koloru białego tylko ten nijaki i mdły szary bo biały pasowałby idealnie. Szybciutko proszę relację w sprawie trudniejszych jazd terenowych zwłaszcza pod kątem mojego uczulenia ;) na kopanie w korby na ciężkich powolnych podjazdach z młynka po kamolach,korzeniorach itp. Dla niewtajemniczonych DW Link w przeciwieństwie do zwłaszcza VPP jest tej wady ponoć pozbawiony (pewnie w jakimś tam dużym stopniu). A piszę ponoć bo pierwszym wiarygodnym dla mnie testerem i to gratis będzie właśnie Tobo :). A z DW Link piję do mojego wymarzonego i bliźniaczego do Ibisa Iron Horsa z tym samym patentem zawiechy.

 

gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrazenia z jazdy:

uwaga ode mnie: wrazenia z jazdy są takie jakie są bo.. no wlascie dlaczego?...

na pewno mniejsza masa calosci.

poza tym mniejsza masa rotujaca

lepsze zawieszenie niz w poprzedniku - bez systemow platformowych tez dziala bardzo dobrze

 

 

rower fantastycznie przyspiesza, jest zwrotny i łatwo reaguje na ruchy kierownicą

fajnie sie nim skreca w ciasnych łukach: nie ma wrazenia niestabilnosci, chwiejnosci czy przewisu przez kierownice

mimo ze skok widelca mniejszy o 3 cm czuję jakbym siedzial neutralniej, bez silnego dociązenia nadgarstkow w czasie zjazdu.

wczoraj zlapalem sie na tym ze wczesniej pokonywane na małej tarczy podjazdy pokonalem na srodkowej i to sporo szybciej.

zawiecha jest czuła, neutralnie reaguje na nierówności. nie przetestowalem jeszcze kopania korb bo po prostu nie uzywalem do tej pory malej tarczy :(

rower az sie prosi o widelec o wiekszym skoku.

revelation nie jest tu dobrym wyborem. sprawia wrazenie zbyt nerwowego. mimo ze ma tylko 10 mm mniej skoku jak dla mnie ogranicza potencjal tego roweru. uturn na szybkie strome podjazdy to nieporozumienie - system jest za wolny, wymaga zbyt wiele czasu by opuscic widelec. lepiej walic pod góre na pelnym skoku mocniej pochylajac sie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...