Skocz do zawartości

[9445g] Radon ZR Litening by Ślawus


Ślawus

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wypadku można zdać się tylko na uczciwość.

 

Ślawus, niestety miałem to "szczęście" jazdy w terenie na slickach, przez brak bieżnika i małą szerokość nie są królami terenu, łatwiej o zakopanie i upadek. Poza tym, nie znam tras o których Ty mówisz, więc nie będę się wypowiadał ponieważ byłoby to niestosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ludzie pozabijajcie się o te pozycje w rankingu :D Przecież to było tworzone w formie zabawy podpatrzenia kto ma jaki sprzęt w jakiej wadze. Żeby można było z każdego projektu zabrać możliwie najlżejszą część i z tego złożyć lekki rower.

Jak chcecie się kłócić o kilka gramów to spadać na forum LB, ponieważ tam jest wasze miejsce.

 

Moim zdaniem rower jest ładny, tylko korba przydałaby się jakaś czarna np. Stylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uphillu rower górski nie jest tak potrzebny zwłaszcza jak jest twardo. Nie chodzi mi wyłącznie o wagę, ale o to ze to nie opony teren i pier**enie ze irc są za######iste w terenie jest śmieszne, proszę na tych oponach zaliczyć jeden, chociaż korzeń przy 40? Felga zapewne poleci proszę wejść w zakręt przy dużej prędkości pewnie połowa twarzy się zetrze, Na Maxxisach się da, ale nie na Slicku na asflat

 

Powiem Krotko ŻAL.PL zwłaszcza ze osobą, która pisze takie rzeczy jest admin

 

Bardzo proszę o usuniecie moich projektów z forum Gianta jak i Kobe

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendzik, powiedz mi kto powiedział że IRC'e są za######iste w terenie? bo ja sobie tego nie przypominam. Poza tym fakt, że na żaden maraton nie pojechałbym na slickach to inna sprawa, jednak na maxxisach też nie. Ponieważ nie ścigam się już od dłuższego czasu, tylko jeżdżę dla siebie, nie muszę wchodzić na zjazdach w terenie z dużą prędkością, a tam gdzie są korzenie jeżdżę ostrożnie, lub mam założone inne opony. Dla mnie czasy gdy szalałem jak głupi na zjazdach minęły, zwłaszcza, że miałem kilka wypadków w tym jeden z podejrzeniem skręcenia kręgosłupa szyjnego i wstrząsem mózgu. Mając założone slicki przynajmniej mnie nie kusi do szarżowania.

 

dla mnie głupie jest podejście, nie wiem jak to nazwać, zazdrości?, że ktoś potrafi i może jeździć na slickach w terenie i woli to od semislicków w podobnej wadze.

 

tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że dawanie slicków do specyfikacji roweru mtb jest nie teges i ogólnie ssie, ale mi to zwisa i powiewa.

Natomiast jeszcze bardziej nie teges muszą być ci, którym z tego powodu skacze pikawka. Bo w końcu jak bardzo trzeba być opuszczonym przez mamę i tatę, żeby się excytować tym czy ktoś dał rowerek z oponkami lub na gołych felusiach, a może sobie ukręcił szpryszkę albo sobie ułamał ząbeczek na kasetuńce ojej, ojej...

Elo, oprócz e-życia jest też to normalne! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak Was boli te 600gram ? przecież i tak rzadko kiedy sie spogląda na ranking ogólny.. bardziej na całą specyfikacje roweru wraz z podanymi wagami komponentów tworzących całość.

Sam mam slicki i opony terenowe. Tylko u mnie nie ma takiej różnicy w wadze więc mi to obojętne.

Na dobrych slicach można bez problemów śmigać w lekkim terenie, w błocie również.

Jeszcze co do rankingu to przecież nie gramy o tzw. złote badki. więc nie czepiajcie sie, od tego jest Light-bike.com a tu wstawiamy nasze rowery dla własnej satysfakcji. ?

Jeżeli tak to wszystko ma wyglądać na forum czyli małolaty czepiające sie byle gówna to ja chyba podziękuje..

FiFi zrozumiałbym Cię jakbyś walczył o pozycje w rankingu z Sławkiem ale jeśli tego nie robisz to po co wszczynasz bezsensową burdę ? i tak Ci do takiego wyniku w tej chwili daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

I jest opisane Sławuś napisał w pierwszym poście sumę dla jednej i drugiej konfiguracji. O co tyle dymu to ja nie łapię. Ludzie jeździć bo lb się robi powoli :]

Mamo, Mamo a Sławek ma sliki :] Ja się nie bawię i wychodzę z piaskownicy :] LOL Adamicki dobrze gada gotować się z powodu gumy to aż boli. Jeszcze żeby mu te gumy dawały coś tymczasem głupie flyweighty sa lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie adminow/admina jest płytkie. Zacznij obradzać osoby, które znasz a nie takie, o których nie masz pojęcia..

 

Jeszcze raz Pisze tu nie chodzi o Wagę, ale o idee roweru górskiego przynajmniej mi!

 

Wydawało mi się ze jeśli forumrowerowe.org założyło temat mania lekkości projekty rowerów i wprowadziło ranking, zwrócenie uwagi iż opony szosowe niezbyt pasują do MTB, będzie rozpatrzone pozytywnie dzięki czemu obędzie się bez sprzeczności w innych projektach (zwłaszcza nowych), oraz zwiększy rzetelność całości, ale jednak widzę się grubo myliłem.. Myślałem ze w związku z wprowadzeniem rankingu forum dąży do profeski, no cóż człowiek omylną istota jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten dział służa do oglądania naszych sprzętów, a waga jest orientacyjna. Motory Cross też śmigają na slickach (supermoto) i imo daleko im do ścigaczy xD Tak samo daleko temu radonowi do szosówki, ot supermtb ;) Wynik końcowy z dodawania wagi części i tak będzie inny od realnego. A komponenty po to się waży żeby późniejszy kupujący mógł sobie pozwolić na jak najlżejszą część w jak najniższej cenie. Sorry przyjaciele ale mnie na storcka (gdzie nie musiałbym już nic kombinować z wagą ;DD )nie stać

 

a teraz...

 

....zniżając się do poziomu mego podwórka i piaskownicy :) JA CHCĘ ZDJĘCIA ROWERÓW NA WADZE ! ;( <grymas z przytłupem!>

 

xDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie adminow/admina jest płytkie. Zacznij obradzać osoby, które znasz a nie takie, o których nie masz pojęcia..

chyba chodziło Tobie o "obrażać", tylko nie wiem w którym momencie. Przeczytaj moje posty jeszcze raz ze zrozumieniem, a potem mów, że Ciebie obrażam. Nigdzie nie napisałem, że IRC'e są ekstra w terenie, a że dają radę w konkretnych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie samego rankingu powiem, tylko tyle: uważałem go zwyczajnie za zwykłą zabawę, a nie sens bycia na forum. Dzięki projektom w nim zawartych mogłem spokojnie porównać konkretne części i zobaczyć przeróżne konfiguracje sprzętu. Według mnie ranking na naszym forum miał na celu zgromadzenie w jednym miejscu ciekawych sprzętów jakie pojawiają się na forum. Pokazać, że można poskładać sensownie sprzęt, który jest dostosowany do własnych potrzeb (czy to maratonów, XC, czy rowerów które mają dawać nam przyjemność). Z wielką przyjemnością oglądam projekty przedstawione w rankingu i w wielu przypadkach mogę pomarzyć o takiej konfiguracji (najczęściej ze względu na to iż nie należę do najlżejszych, ale również często ograniczeniem są fundusze, czyli to co uda mi się zarobić lub odłożyć, a przecież muszę też za coś żyć). Dlatego dajmy sobie spokój i podziwiajmy nasze sprzęty, za to, że złożone własnymi rękami, wg własnych pomysłów, często kosztem wielu wyrzeczeń i z dylematem, jak zrobić coś z niczego.

 

Pozdrawiam, i proszę nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nic innego jak o zasade. Jesli na slickach to nie jest to MTB. Najlepiej dac projekt do dzialu nizej. Na light-bike zasady sa i uzytkownicy sie stosuja. To ze w rowerach dodanych dawno temu(doktoree) jest inaczej niczego nie zmienia. Widac ktos sie za to wzial by sie smietnik nie zrobil.

 

Tutaj mamy malo projektow i na razie jest ok. Dzieki dodawanym projektom widac ile wazy dana czesc a jest ich sporo.

 

Slawus moze powiedziec ze ma Racing Ralph'y i podac wage z nimi zeby sie towarzystwo odczepilo nie? Tylko po co jak tak jezdzi.

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No i pierwszy problem z rowerem, a właściwie z amortyzatorem. Reba zaczęła cieknąć w okolicach pokrętła blokady skoku ;) . Nie myślałem, że amor tej klasy w ciągu 3 miesięcy może ulec awarii, choć z drugiej strony może to być wada materiałowa jakiejś części, więc zobaczymy co powie serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amor z tego co wiem jest już gotowy do odebrania od czwartku,o ale że aktualnie jestem nad morzem, to dopiero w drodze powrotnej go odbiore (w poniedziałek). Mam nadzieję że będzie już wszystko z nim ok.

 

Przez ten czas jak nie miałem Reby jeździłem na moim starym Axelu, różnica w porównaniu w pracy i waga nie porównywalna do reby, jakk będe wymieniał, to aż z ciekawości muszę zobaczyć ile Axel waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

historia reby ciąg dalszy:

 

byłem już dwa razy w bolesławcu (w poniedziałek 22 września i w zeszły piątek)

za każdym razem reba miała być na następny dzień, czy dwa, jednak jak do tej pory się nie doczekałem....

 

z tego co mi powiedzieli w rebie uszkodzone były/są (nie wiem czy już naprawili) uszczelki, ale czy to prawda, nie wiem.

 

jeżeli dzisiaj nie dostanę swojego amortyzatora, zaczynam starania o zwrot pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

mam je dopiero od czerwca, więc za wiele nie mogę o nich powiedzieć, są lekkie, dobrze wykonane, niezbyt drogie, ale ich wadą jest brak uszczelki między konusem widelca, a miską montowaną w ramie. U mnie z tego powodu tragedii nie ma, i po kilku deszczowych przejażdżkach (w tym taka ulewa że w minutę byłem cały mokry) nie widać śladów na łożyskach, ale jak to będzie wyglądało w przyszłości, tego nie wiem. Stery nie należą do najdroższych więc jak na razie się o nie nie martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...