Skocz do zawartości

[rama] amortyzowana


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

Blizzard

Ty założyłeś temat, a ja w tym czasie zdążyłem kupić ramę i poskładać rower (ten z podpisu)

Janisław

Możesz kupić taką ( w tym sklepie kupowałem swoją):

http://www.bike-x-perts.com/product_info.p...be96f34796242fc

Prawie identyczna (a może nawet to samo) jest w Rockmachine Blizzard czy Poisonie .

A tu jest chyba taka sama :

http://www.kraftstoff-bikes.com/images/m108.jpg

tylko wyższa cena:

http://www.heli-bikes.com/Shop/product_inf...MTB-Rahmen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez

No niby mogę kupić taką, tyle że mnie chodzi o ramkę pod V-brake, a w tych co podałeś stoi Disc only

Jakieś inne koncepcje?

 

tobo

Dzięki za podpowiedź.

Widzę że masz właśnie Arsena AM - da radę do niego przykręcić V-ki? Czy pozostaje tylko zwykły Arsen...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arsena AM nie można, ogólnie teraz ramy z większym skokiem są tylko pod tarcze, ewentualnie można szukać jakiegoś starszego modelu na allegro. http://www.allegro.pl/item359848195_diamon...ic_dhsklep.html Ale to nie jest wybitnie ciekawa rama.

Z budżetem 3000 zł mógłbyś spokojnie kupić ramę np Poisona plus damper, tylne koło i hamulec tarczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się podłączam.. Ogólnie to rok temu kupiłem radona zr team only, ale po ostatnich wycieczkach rower i ja coraz bardziej dostajemy w tyłek. Ogólnie to jazda w okolicach 25km/h po kamienistej polnej drodze to nie najlepszy pomysł na sztywniaka. Dlatego zaczynam się zastanawiac nad kupnem ramy full, sprzedażą aktualnej od radona i przekładce części. Chciałbym by jak najwięcej części pasowało ( korba XT z zintegrowanym suportem więc nie ma problemu, mostek ewentualnie wymiana na krótszy, sztyca 31,6 też ewentualnie moge wymienic, a reszta powinna pasowac..) długośc rury sterowej mojej reby to ok 20 cm.

 

A teraz wracając do ramki.. rebe mam ustawioną na 115mm (ok 485mm wysokości a więc raczej niska.. ). Myślę, że do takiego skoku przedniego ramka musiałaby miec między 100 a 120mm. Zresztą do jazdy po jurze i okolicach wystarczyc powinno i te 100, ale jak kupic to czemu by nie 120.. Na czym mi zależy.. zależy mi, aby ramka była stosunkowo nie droga. Tylko opcja nowych wchodzi w grę, ponieważ "działająca" gwarancja nie jest zła B) Ogólnie to myślę, że kwota do 2000zł z damperem to by było to.. Myślałem nad poisonem arsenem ot takim http://extreme-shop.nazwa.pl/shop/product_...products_id=620 Cena bardzo atrakcyjna a i parametry ok. Jedyny problem to rozmiar, ponieważ mam 185cm wzrostu i noge 86 cm.. a rozmiary są 46cm ~ 18" a potem 52cm ~ 20,5''. Obecnie mam rame radona 20 cali i mogła by byc dosłownie pół cala mniejsza, ale załóżmy że jest ok. Jednak full będzie wyższy chyba.. sam nie wiem.. no i kolejna zastanawiająca kwestia. Na stronce poisona http://extreme-shop.nazwa.pl/poison/rarsen.php ramka ma 100mm skoku, więc o co kaman skoro ta z ex shopu ma 120mm? Dodam, że mam 79kg i jeżdżę dosyc agresywnie jak na xc oczywiście więc zależy mi na tym by ramka przetrzymała kilka lat bez zbędnych problemów. Myślałem o takim secie ARSEN + Manitou X3 SPV Cena; 1729,-.

Co jeszcze polecicie do 2000zł. Aaa no i ramki nie kupuje "już". Zaczynam się rozglądac za ofertami, więc wszelkie oferty na kilka dni typu allegro to nie dla mnie chyba.. Jestem w kropce, a co Wy myślicie o takiej zmianie ramki? Opłacalne? Korzystne dla mnie jeśli chodzi o komfort? Dodam, że nie jeździłem nigdy wcześniej na porządnym fullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taką jak mam ja (20" ale ma obniżoną rurę górną.) - jeżdżę nią na 120 mm skoku 182 cm wzrostu i jest spoko

http://www.bike-x-perts.com/product_info.p...ducts_id/136936

albo tą którą podałem Janisław-owi - też jest do 120 mm i ma nisko rurę górną.

http://www.bike-x-perts.com/product_info.p...ducts_id/139008

W mojej główka ramy ma 140 mm w Radonie tyle samo , więc amor będzie pasował.

Poisony mają niestety wysoko rury górne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale.. no właśnie jest kilka "ale"..  nie wiem jak ze sprowadzaniem zza granicy.. troche mam obawy, ale ramka ciekawa.. dalej.. jak wygląda sprawa ewentualnej gwarancji.. No i jednak jest to około 600euro za ramke z damperem plus koszty przesyłki, czyli razem całkiem pokaźna sumka ok. 2200zł. A jak się sprawuje ramka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sklepie kupowałem - bez problemu !!!

Ramka jest komfortowa , ma czułe zawieszenie , pozwala szybko zjeżdżać, i spokojnie popdjeżdżać , jestem bardzo zadowolony.

Z wysyłką nie ma problemu - przelew kosztował mnie 33 zł , plus wysyłka 17 Euro - razem wyszło niecałe 1500 zł.

Tu masz test roweru na tej ramie - zgadza się z moimi odczuciami :

http://www.zoulou-bikes.com/Medien/test_inkomo.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 1500zł ale mówisz o cenie samej ramki bez dampera? A jak z gwarancją? Wiem, ze może panikuje, ale czy jakowaś jest? W poisonie przynajmniej ten rok gwarancji.. Chociaż przyznam Ci szczerze, że interesująca jest ta ramka ze względu na właśnie obniżony przekrok... hmm, na razie i tak się tylko rozglądam, ale podejrzewam, że przez 2 miesiące ramka nie zniknie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja, ale jeśli mam byc szczery, to ta ramka http://www.bike-x-perts.com/product_info.p...ducts_id/139008 bardziej mi do gustu przypadła B) Przemyślę to.. może jeszcze ktoś jakieś ciekawe ramki poleci.. zobaczę.. Najgorsze jest to, że z jednej strony chciałoby się wydac jak najmniej kasy, a z drugiej oczekuje się dobrego i sprawnego sprzętu, a do tego osiemnastka jest w sierpniu dopiero ( wiec może uda się namówic rodzinke na prezent wczesniej ). :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

I ja podepne sie pod temat. Rama RDR, mialem kupic wystepuje tylko w malowaniu, ktore mi sie nie podoba (biala) wiec szukam czegos innego. Co bym chcial:

 

1. Skok zawieszenia 120mm

2. Rama nowa, kupowana w Polsce

3. Tak jak w temacie - budzet 2500zl max.

 

PS.

Dzwonilem do Extreme-Shop i dowiedzialem sie, ze z ram ze skokiem 120mm jest tylko Phosphor. Arseny z 2007 roku mialy mozliwosc przestawienia na 120mm, ale ram tego rocznika juz nie maja, a rocznik 2008 ma 100mm bez możliwosci powiekszenia. Phosphor natomiast kosztuje 2300zl bez dampera... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martinii... a mógłbyś powiedziec coś więcej o tej ramce RDR, bo szczerze przyznam że cena jest ciekawa i już wcześniej myślałem nad tą ramką.. ile ma skoku i ewentualnie co o niej wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale Rulez zauważ jakie kryteria podał Martinii... ma byc kupiona w Polsce (mnie też by na tym zależało) a dwa, że na kupioną w PL ma gwarancje... więc wiesz... ja osobiście też wolałbym coś z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoku ma 100mm, damper Swinger X3 i cene udalo mi sie wynegocjowac do 2000zl. Rama robiona jest przez mala niemiecka fabryke istniejacą od 2003 roku i zalozona przez kolarza Ralpha Denka (nazwa marki od Ralph Denk Racing Team). Ramy są w rozmiarach 17" (dl. gornej rury 555mm), 19" (dl. gornej rury 575mm) i 21" (dl. gornej rury 590mm). 17" wazy niecale 2400g bez dampera - sprzedawca wazyl. Z racji niezrecznej sytuacji (zamowilem i zaplacilem za rame srebrna 17", a takiej juz nie ma) sprzedawca zaproponowal, ze jesli wezme rame biala to w przypadku gdy nie bedzie mi ewidentnie pasowala mozemy cofnac transakcje. Byc moze juz jutro bede ja mial.

 

Chcialem skok zawieszenia 120mm, ale trudno. Bedzie to moj pierwszy rower z pelnym zawieszeniem i gdy na nim pojezdze bede wiedzial czy chcialbym jednak wiecej skoku czy te 100mm na moje potrzeby wystarczy. Z innych ram najbardziej odpowiadalby mi wlasnie Poison Phosphor, ale cena juz zbyt wysoka (2300zl bez dampera). Takze CUBE Ams 125, ale rama w naszym kraju praktycznie niedostepna.

 

Tak, chce kupic w Polsce. Wiele zakupow robilem juz z zagranicy i w paru przypadkach byly niemile sytuacje. A sprawy zalatwiane na odleglosc i w obcym jezyku sa trudne i ciagna sie dlugo. Nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen ram KTM-a chyba to są ceny zeszłych roczników. Prowler AT2 wraz z damperem (RS Monarch) wyniesie 3590zł a RC Speed 3.0 (również monarch) to koszt 3170zł. Ceny oficjalne z cennika. I co do tego czy Prowler jest zwykłym 4 zawiasem? Polemizował bym, zerknijcie na system P.D.S. u KTM-a stosowany od kilku lat. Jak dla mnie genialny patent, swoją drogą teraz ściągnięty przez Treka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co do tego czy Prowler jest zwykłym 4 zawiasem? Polemizował bym, zerknijcie na system P.D.S. u KTM-a stosowany od kilku lat. Jak dla mnie genialny patent, swoją drogą teraz ściągnięty przez Treka.

Różnica jest , i to duża - w Treku oś obrotu jest zarazem osią tylnego koła, natomiast w KTM z tyłu jest normalny HorstLink . Podobnie mocowane są tylko dampery - do dolnego wahacza , czy to faktycznie zmienia charakterystykę pracy zawieszenia - wg. producenta tak ....

 

Natomiast w ramce którą podałem wcześniej jest ciekawy system zmiany skoku tylnego zawieszenia (więcej na ten temat w teście roweru na takiej samej ramie Titus Moto Lite w BB 10/2007 - radzę przeczytać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowler to klasyczny 4-zawias z Horstem, a sposób mocowania dampera wg mnie w żaden sposób nie wpływa na charakterystykę pracy. Jedyna różnica jaka przychodzi mi do głowy to krótszy górny wahacz, ale czy ma to jakiś wpływ na pracę? Nie sądzę. Mimo to i tak fajna rama :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Panowie ( i Panie ;p ) czy serio nie ma ram które moglibyscie mi polecic? Skok 120mm, najlepiej kupione w PL, jakiś w miare znanych producentów, i z gwarancją do tych 2500zł? Bo sam szukam i szukam.. ale kupowac poisona arsena.. hmm nie wiem, o arsenie am i curare jest duzo opinii ale o arsenie już nie.. nie wiem jak z wytrzymalościa itp. Gdyby nie to, że ramka RDR ma 100mm skoku to bym ją brał, ale obawiam się, że tak jak na poczatku 100 mm wystarczac bedzie, to za rok będzie człowiek chciał więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisalem Poison Phosphor ma 120 skoku, ale kosztuje 2300zl bez dampera... :/ Arsen ma 100mm. Zeszloroczne Arseny mialy mozliwosc przestawienia na 120. Jednak rocznik 2007 jest juz wyprzedany - tak mowili mi u dystrybutora.

 

PS. Chociaz tu piszą, ze mozna ta ramke kupic z damperem Manitou X3 za 2449zl: http://extreme-shop.nazwa.pl/poison/rphosphor.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...