Skocz do zawartości

[rama] Dylemat..


mako7

Rekomendowane odpowiedzi

OMG.... normalnie masakra ;) ja bym się bał takie cacko użytkować w terenie ciągle bym myślał że jak upadne to coś się może porysować itp. ale tak pozatym jak bende miał tyle lat za sobą jak ty to też sobie pozwole na taka drogą rame.... mam nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Ale cacko :( Jak skończysz składać daj foto :down: koniecznie muszę mieć to w swojej galerii na PC ;) póki co to tylko tak mogę pocieszyć oko :) Bo na takiej klasy sprzęt to mnie nie stać, ale jak już się ustabilizuję kto wie :P

 

GRATULUJĘ Wspaniałej maszyny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wersja z widoczną strukturą karbonu nie podoba sie. rozmywa sie jak dla mnie linia ramy.

mam kierownice karbonową i szczerze powiedziawszy od strony wizualnej material ten do mnie nie trafia - sprawia wrazenie "ceratowate" i... :(

no ale o gustach sie nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pracuję nad zabezpieczeniem ramy, rower złożyłem i rozłożyłem :-), dziś dostałem folie samochodowa "zabezpieczajaca lakier samochodowy" i pomału zabezpieczam ramę przed "ewentualnym" zgubnym działaniem "czynników" zewnętrznych.

Ta folia to świetna sprawa, koszt w sumie śmieszny, jedynie "robocizna" własna...

Myślę że do jutra skończę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBIS MOJO złożony...

 

 

191398114f712a9c.jpg

 

e2d8f3cda84f9a6d.jpg

 

a7f99cb755a9bed3.jpg

 

 

 

Rama:

 

IBIS MOJO L Naked Carbon

Amortyzator Fox Float 130X

Damper Fox Float RP23

Stery Cane Creek IS-2

Kierwonica Easton Monkey Lite DH

Mostek Thomson X4 100mm 31,8

Sztyca Thomson Elite 367mm

Siodło WTB Rocket STT

 

Napęd:

 

Korba Race Face Deus EX BB

Przerzutka przód XTR

Przerzutka tył XTR Shadow

Kaseta XTR 11-34

Łańcuch Rolhoff

Manetki XT 2008

Pancerze Clark's

 

Hamulce

Formula ORO 24

Tarcze 180/160 XTR Centerlock

 

Koła

Piasty DT Swiss ONYX Centerlock

Obręcze Mavic XM719 D

Szprychy DT Super comp i nyple alu DT.

Opony Continental Supersonic MK 2,2

Joe's Tubeless System XC

 

Waga w przybliżeniu 11,5 kg (Rama 2,60 kg).

 

Przewidziane małe zmiany które nasunęły mi się w trakcie montażu.

Obcinka kierownicy, dłuższy mostek 110 i upgrade ramy w zestaw śrub tytanowych mocowania zawieszenia (jakieś 50-60 g lżej niż niż w tej chwili)

 

Dziś były małe testy, ale śnieżyce nad moim domem i prace w zabezpieczeniu ramy nie pozwoliły na więcej pewnie jak pogoda się ciut wyprostuje będa testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz tak bardzo wyprules sie z kasy na tą zabawke to co w niej robią piasty onyxa, manetki xt czy orok24? ten rowerek jest godzien lepsiejszych piast (240tki skoro juz dt) skrzyni biegow conajmniej xtr czy oro puro :)

pierwszy raz widze tą korbe rf w czarnej wersji - jest urodziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetki zostały i czy się zmienia obaczy się( w użytkowaniu żadna różnica, co najwyżej waga), wydawanie kasy na oro Puro to zbędny wydatek (różnica w przewodach i tytanowych śrubach chyba nie warto) co do kół to te musza na razie zostac... :-) a kiedyś się może pomyśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze wydajac kilkanascie tysiecy (a tyle mysle ze wydales choc co do zakupow internetowych to rozne cuda bywaja :) ) na rower nie zalowalbym sobie nawet jesli to co mam jest nowe. oczywiscie nic mi do twych preferencji i potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włściwie to internet różne cuda widział... Np. korby które w Polsce cenia chyba na 1400 zeta mnie kosztowały 500 z transportem itd,itd, ale faktem jest że to miesiace polowań... Jedynie rama niestety kosztuje swoje... Reszta to czas na poszukiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mako ... rower palce lizać :D

 

... myślałem też o kolorze "pianki z Guinessa" ale bez szans na "zdobycie"....

Ibis - ma odjazdowe kolory ... wspomniana pianka, brąz oraz mój ulubiony ... al'a garnek niebieski ...

 

http://gallery.ibiscycles.com/main.php?g2_..._serialNumber=2

 

dziś dostałem folie samochodowa "zabezpieczajaca lakier samochodowy" i pomału zabezpieczam ramę przed "ewentualnym" zgubnym działaniem "czynników" zewnętrznych.

napisz coś więcej nt. tych foli ... może u siebie zastosuję ...

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie takie produkuja dwie Firmy 3M "Scotchgard"(ale tu nikłe szanse na zdobycie, próbowałem i zerowe szanse) druga i tu "fuks" dystrybutor na miejscu w Poznaniu Bruxafol.

Folie przeznaczone do zabezpieczania powierzchni lakierowanych samochodowych przed czynnikami zewnetrznymi kamienie owady itp..(po zdjęciu nie zostawiaja śladów po kleju) folia stosunkowo cienka,ale dośc mocna i można spokojnie nakładac kilka warstw (robi sie fajny pancerzyk) do położenia standardowe "urzadzenia" (suszarka, zraszacz z miksem ludwika z alkoholem i szmatka oraz nożyczki i fantazja :-) ), sadzę że jeżeli chroni auta przed bezpośrednimi uderzeniami kamieniami to w rowerze da radę, jakieś odpryski drobne uderzenia (może i większe) spokojnie wytrzyma.

 

Ma ponoc zaletę że nie żółknie na słońcu i jest super transparentna (jak uda się dobrz położyc to trzeba b.mocno się przygladac gdzie jest położona).

Sa jeszcze inne taśmy np? wspominanej wcześniej 3M helicopter Tape to też fajne rozwiazanie gruba i mocna (stosowana do zabezpieczania wirników helikopterów), ale w pOlsce nie do zdobycia.

 

Generalnie przestudiowałem ten temat i sadzę że folia Bruxafol będzie OK. Koszt dla zainteresowanych około 60 zł metr kwadratowy, ja za płachtę 155 na 130 zapłaciłem cos koło 110 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rower złożony na wyśmienitych i bardzo dobrych elementach jednak wizualnie nie prezentuje się rewelacyjnie. W moich oczach traci bardzo montonna kolorystyka i tak jak to wcześniej ktoś wspomniał struktura karbonu. Szkoda, że nie wybrałeś któregoś z kolorów proponowanych przez Ibisa pewnie by trochę rozświetliło rower :D

 

Natomiast bardzo mi się z tego podoba znaczek firmy na główce i samo wykonanie ramy. Te krągłości oraz miejsce łaczenia się rur tuż przy główce, finezyjność kształtów stoi naprawdę na wysokim poziomie. Samą ramę mógłbym spokojnie porównać do najlepszych kobiecych aktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..co do folii to w http://www.cult-bikes.com maja cos w zanadrzu..nie wiem czy sie w to pakowac bo nieco drogie..

 

..co do ibisa to faktycznie ladny rowerek..specyficzny..mam na mysli rame..bo komponenty poza hamplami to juz w zasadzie standard..dlaczego wszyscy biora thomsona? bo chyba nie ze wzgledu na niska wage?

 

..a co do wagi to na moje oko powinno wyjsc nieco ponad 12kg..no chyba ze nie liczyles gripow i pedalow (swoja droga kolorystycznie do kierownicy pasowalaby wersja orange http://www.crankbrothers.com/acid_1.php# ) ..

 

..pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...