Skocz do zawartości

[rama] Dylemat..


mako7

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy mam do was prośbę...

 

Wróciła mi po latach moja pasja "rowerowanie" w latch 90 jeździłem HT GT , niestety koleje losu i życie zmusiły mnie do emigracji i szukania grosza, rowery odeszły na bok pogoń za kasa i praca skutecznie mnie zniewoliła...

Życie ustabilizowało się ,pasja wróciła :-) i technika poszła na przód...

Oczywiście po przerwie wróciłem do miłości z przed lat czyli GT HT ,ale będac za oceanem w ostatnie wakacje pojeździłem fullami i stwierdziłem że dla 35 latka zmęczonego praca potrzeba trochę wrażeń a zarazem wygody i tzw. full all mountain to chyba to czego szukam...

Kupiłem za namowa znajomego Jamisa Xam na razie jest OK, Ale ta rama ma byc przjsciowa i tak ja traktuję lubię miec rzeczy "unikatowe" i "wyszukane" i nie jest to kwestia snobizmu czy "szpanu" ale moja własna ludzka potrzeba pewnej "indywidualności"...(jeżdżę i mieszkam na niezłym zadupiu i poza "lokalnymi "rowerzystami" mój rower w 90% będzie cieszył moje oczy...)...

 

I tu moja prośba...

 

Chcę kupic ramę full ze skokiem pomiędzy 130-150mm tył i przód 130-140 mm, taki wszędołaz do turystycznych górskich i leśnych wycieczek, kasa nie jest jakim wielkim problemem...

 

Rower wygodny ,a zarazem "uniwersalny" którym mogę jeździc w moich Nad Noteckich lasach ,ale i spokojnie powalczyc w naszych czy alpejskich górach..(choc uniwersalne kojarzy mi się do z sh*tem,ale może ???)...

 

Moje myśli biegna do Turner, Intense, Ibis, Ventana do marek mało popularnych i w większości "hand made" nie stawiam wymogów kasowych te w zasadzie sa bez limitu...

 

Cały czas myślałem o Turner 5-spot(jeździłem, siedziałem i bylem pod wrażeniem i w zasadzie i ta rama już czeka na mnie), ale wybór jest większy...

 

Pomożecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chcę się podpisać pod tym co powiedział Andref. Na Moto Lite spędziłem troszkę czasu i muszę przyznać, że jest świetny, nawet w swojej zwykłej geometrii, idealnie się prowadzi. A praca zawieszenia sprawia, że ma się wrażenie posiadania troszkę większej ilości skoku niż to jest stwierdzone w specyfikacji technicznej. Na El Guapo spędziłem tylko chwilkę, ale to już troszkę nie moja kategoria rowerów, więc ciężej mi się wypowiadać, jednak wizualny aspekt roweru i same pierwsze wrażenie bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wspomniane Titusy są rzeczywiście super. Wcześniej wspomniany ML to jedna z fajniejszych maszyn na jakich miałem okazję jeździć. Chodzi mi po głowie jeszcze jedna marka, ale to tylko jeżeli w grę wchodzi sprowadzanie. Mianowicie rama Mavericka Durance i do tego amortyzator również od Mavericka DUC32. Ale tu pojawi sie problem z serwisem, w Polsce nie realny (chyba że samemu), tak to najbliżej w Niemczech (ewentualnie Czechach jak komu pasuje). Mimo to rowery w Polsce bardzo unikatowe i jak dla mnie piękne (ale tutaj to już kwestia gustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exogrid wyglada..., hmm no rzekłbym lekko odjazdowo, ale nie wiem czy chodzi mi o aż taki odjazd :-)....Mozę wersja tytanium :-) w przyszłym tygodniu może nadarzy się okazja pojeżdżenia kilkoma rowerami, może będzie też Motolite na pewno Ventana i Intense..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor Mavericka kiedyś opisywali w bB - wygląd ekstra, działanie też ok, ale podobno im się posikał (znaczy puszczał olej). A to w połączeniu z brakiem polskiego serwisu może się okazać problematyczne. No, chyba, że ten rower ma TYLKO wyglądać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mako, też pytanie ... oczywiście Yeti 575 :)

 

A jeżeli chcesz być jeszcze bardziej zadowolony/indywidualny to polecam markę FOES, a w szczególności model 2:1 FXR

 

http://www.foesracing.com/lineup.cfm?view=fxr

 

Rowery te także robione są ręcznie w USA, a najładniejsze są w kolorze czerwonym

005.jpg

 

 

PS.

Następny mój rower to właśnie FOES będzie :)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama kupiona... Mam nadzieję że nie będę żałował, może w tym tygodniu jeszcze dojdzie...Dziś szybki tel. moje potwierdzenie i zobaczymy...Trzeba korzystac z kursu $$ :-)

 

Mam nadzieję że zaprezentuję wam za jakiś czas rower..., a dla Jamisa pewnie będę szukał nowego domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie zrobię fotke i dam znac, na razie nie zapeszam bo miałem na nia czekac kilka miesięcy a trafiła się okazja... W Stanach dośc chodliwy temat...Będzie może do końca tygodnia jak FedEx nie da d...y... :-) Będzie w rozmiarze L :-) Pomiary były dziwnie podobne do tego co podaje Jamis dla XL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikatowa na swój sposób jest... I oczywiście nie jest produkowana prze żadna z wymienionych przez ciebię Firm... ( i nie jet to Yeti choc bardzo mi się podoba :-) ).... Jak koleś wyśle ramę dziś tak jak mi wczoraj napisał to już teoretycznie dziś się mogę cieszyc.... Już miała byc taka sama w zeszłym roku, ale mi ktoś ja sprzatnał sprzed nosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lub stety nie SL, z dwóch powodów.

1. Troszkę się wystraszyłem tej "lżejszej" ramy i gdzieś wyczytałem ,że ciężsi i więksi powinni raczej celowac w "zwykłe" Mojo, a ja ani lekki ,ani mały...

2. Dostepnośc zwykłęgo Mojo jest kłopotliwa szczególnie w USA w Europie w np? w Angli zero problemu,ale cena "lekkie" przegięcie, w pozostałych cena nie wiele niższa a i problem ze sprowadzeniem(szukałem prawie rok). Z Sl jeszcze większy problem czekanie kilku miesięczne to standard itd...itd...

Generalnie w USA dośc chodliwy temat... Tu się trafiła okazja i cena 'ciut" niższa" niż normalnie ...

A co do reszty, hmm... Nie wiem sam w zeszłym roku siedziałem na takim, opinie ogólne sa b.dobre, a resztę zweryfikuje jak go złoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się rama już u granic naszego kraju....

- czy to oznacza, że masz już ją u siebie ?

- jaki kolor ? zamieść zdjęcie bardziej poglądowe ;)

 

PS.

chyba będziesz pierwszym posiadaczem mojo ... albo się mylę ?

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama będzie w piatek ,no może jakimś fuksem jutro ( w co watpie) kolor hmm... Clear Carbon...Rozmiar L... Co do ilosci użytkowników nie wiem, generalnie w Polskim necie poza jakimiś informacjami prasowymi o reanimacji marki Ibis zero postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gentelmeny" o kasie nie gadaja... :-)

 

Całośc będzie jakoś tak:

 

Rama wiadoma...

Damper Fox Float RP23

Amor - Float 130X (może w przyszłości Talas).

Stery zintegrowane IS-2i CC.

Korba Race Face Deus EX 2008.

P.P. XT 2008

P.T XTR Shadow 2008

Kaseta XTR 970 11-34

Mostek Thomson X4 Elte 100mm

Kiera Monkey Bar Easton.

Sztyca Thomson Elite 367mm. 31.6

Manetki XT 2008.

Hample Formula Oro 24

Tarcze XTR 180/160

Pedały Crank Acid

 

Koła

 

Opony Supersonic 2,2

Dętki Schwalbe Xlight

Obręcze XM719

Piasty DT SWISS Onyx

Siodło WTB

 

 

Chiba wsio...

 

Tak naprawdę to już w zeszłym roku zaczałem kompletowac osprzęt do tej ramy, tylko czekałem, czekałem i jak mi w styczniu jedna uciekła padła decyzja okazyjnego zakupu Jamisa Xam...

 

A teraz to wszystko trafi na swoje miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andref no tu pojawił się mały tyci problemik... Exogrid to wydatek 3500 dolców i kiepsko z "załatwieniem" tego taniej ponieważ ramka raczej tylko wykonywana pod klienta (zamówienia) faktycznie robi duże wrażenie i była rozważana..., ale sma nie wiem czy nie robi aż za dużego wrażenia (szczególnie na drenażu mej kieszenie) bo ja niestety na ogół muszę kupowac rowery x2.... Moja Pani troszkę się zna i jak coś jej sie spodoba ma problem (he,he,he wiesz jak to jest).... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...