Skocz do zawartości

[klucz dynamometryczny] TengTools


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie wiedziałem czy w testach nie umieścić tematu, ale chyba nie jest źle i tu. Kupiłem ostatnio i w końcu idealny do roweru klucz dynamometryczny jak poniżej:

 

6da62aca3263cdcfm.jpg

 

 

i jak kogoś interesuje to mogę powiedzieć, że warto. Zdziwiłem się jak lekko w sumie trzeba przykręcać śruby mocujące korby HII czy kierownicę w mostkach. Zawsze miałem w tym umiar i gwintu nigdy mi się nie zdarzyło ukręcić w tych miejscach ale skalę własną miałem trochę za wysoko ustawioną :D. Ogólnie fajna sprawa, a ten konkretny zwłaszcza. Ma niskie siły 5-25 Nm, które bardzo precyzyjnie i czytelnie można ustawić, blokadę ustawionej wartości, kierunek prawo/lewo (mogło by to się łatwiej tylko przełączać), skalę kontową gdy po przekroczeniu zadanej wartości należy o jakiś kąt dokręcić śrubę, jest metalowy, ma etui, ma możliwość kalibracji, ma podpisany do numeru klucza atest i 5 lat gwarancji. Nigdzie nie pisze, ale sprzedawca podawał, że jest Szwedzki chodź nazwa mi jakoś dalekowschodnio brzmi. Jest na kwadrat 1/4 cala i to jest mały problem. By korzystać z powszechnie występujących pinów nimbusowych 4,5,6 trzeba nabyć adapter 1/4 cala kwadrat na 1/4 cala sześciokąt i jeszcze nie wiem gdzie go znaleźć. Na razie założyłem taką nasadkę bo to bardzo podobna rzecz tyle że nie ma tej kulki jak adapter i piny wypadają. No i na koniec można dodać, że cena nie taka zła jest bo 185zł. Jak więc ktoś szuka albo go to interesuje ma tu kilka info.

 

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam klucz. Od siebie mogę dodać, że sprężyna łapie (przynajmniej w moim) już przy 3 Nm, dla tak małej wartości zapewne tolerancja mierzonej wielkości przekracza nieznacznie gwarantowane 5%, jednak uzyskany moment można uznać już za wystarczająco precyzyjny do naszych zastosowań.

Do tego można nabyć: http://yato.pl/katalog.phtml?cat_category_...product_from=20,

http://yato.pl/katalog.phtml?cat_category_..._product_from=0 (w sumie tylko dla T25) oraz klucz nasadowy 10mm na kwadrat 1/4''. Żeby końcówki nie wypadały można wkleić do wnętrza klucza nasadowego magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Nigdzie nie pisze, ale sprzedawca podawał, że jest Szwedzki chodź nazwa mi jakoś dalekowschodnio brzmi.

[ciach]

 

Pamiętam i mnie się to wydało dziwne, jak zobaczyłam opis na aukcji. Taka nazwa i Szwedzkie? Google w ruch i znalazłam stronę: http://www.tengtools.com/default.aspx. Już na wejściu napisane:

 

Teng Tools are named after an all-conquering Japanese

folk hero from the 12th century. For nearly a thousand

years, the legend of Teng has stood for a symbol of power

and control. That’s why we named our quality guaranteed

tools after him. Imagine what you could do with Teng on your side.

 

Szukam dalej:

 

Only Teng Tools offers Swedish design and dependability of Taiwanese production at costs competitive enough to please price conscious professional users all over the world.

 

oraz

 

Teng Tools International Sweden AB

SE-441 80 Alingsås

Sweden

 

Telephone: +46 322 60 62 90

Telefax: +46 322 60 64 70

 

Czyli wychodzi, że Szwedzkie.

 

 

Database error: Link-ID == false, pconnect failed

PostgreSQL Error: 0 ()

Session halted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jest ok, tylko stronie Yato bazę wywaliło. Generalnie pokazywałem tam dwa zestawy narzędzi: http://www.allegro.pl/item312789498_najtan...line_40cz_.html

komplet krótkich imbusów i komplet krótkich torxów z tego dużego pudła.

 

GdyniaBiker - i to wcale nie był najdroższy klucz jaki kupiłem. W sumie na różne narzędzia do roweru wydałem około 1200 zł, ale połowa już mi się zwróciła, bo serwisuje rowery z pieniądze mniejsze niż sklepy, a oferując wyższą jakość niż sklepy we Włocławku. W te wakacje powinna zwrócić się reszta kasy włożona w narzędzia, więc jak dla mnie warto. Fakt, że klucz dynamometryczny nie jest potrzebny do rozłożenia i złożenia roweru, jednak samo grzebanie przy rowerze jest dla mnie pasją nie mniejszą niż jazda na nim, więc pozwalam sobie na różne tego typu wydatki :) nawet gdybym na tym nie zarabiał jakichś groszy.

 

Napatos - Gdyby mnie było stać to bym i sobie Facoma komplet narzędzi kupił, tych które w rowerze są nadają, te specjalistyczne do roweru od Pedrosa i ParkToola, ale to jak już będę bogaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówicie o lekkim dokręceniu śrub w HTII a ja znowu się zdziwiłem jak mocno (54Nm)trzeba dokręcić śruby w korbie Truvativ. Klucz dynamometryczny fajna sprawa ale żeby wydawać 185zl za TengTools lub ok 600zl za Wurth'a hmmmm chce mieć w domku warsztat rowerowy ale nie az za taka cenę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hudy, wielkie dzięki za linka do tych bitów, znałem to wcześniej, ale ja szukałem do tego kucza czyli na kwadrat 1/4 a tamte są pod klucz 1/2 - może są jakieś przejściówki na kwadrat 1/2 na 1/4 ?. Dalej szukam. Fajna jest też ta historia z tą nazwą i bohaterem japońskim :P. A co do ceny o której się inni wypowiadali to wg mnie także nie jest to drogo (pojęcie względne), bo inne klucze znacznie drożej znalazłem i generalnie do małych sił ciężko było coś wyszperać. Widzę też, że podobnie do servisowania podchodzimy, dla mnie to także przyjemność i mam sporo narzędzi ParkToola, mam stojak, centrownicę itp.

Odnośnie małych sił jeszcze. W instrukcji jest jakiś wykres dotyczący dokładności i im mniejsze siły tym mniejsza dokładność faktycznie, niemniej jednak klucz jak patrzyłem na ilośc obrotó śruby przy powtórzeniach jest dokładny, jak już wiemy jest Szwedzki wyprodukowany na Tajwanie ;), i co ważne ma certyfikat na dokładnie zakupione narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdzie redukcji 1/2 > 1/4, są tylko 1/2 > 3/4 i 3/4 > 1/4. Dlatego wolę wkleić magnes do nasadowej 10, bity nie będą wypadały, a klucz nadal będzie krótki, bo z tymi wszystkimi redukcjami to przybędzie mu zbyt dużo.

 

Z PT to mam klucze do centrowania, do HII, tensometr i ściągasz do korb :P Reszta kluczy spisuje się wzorowo, więc póki co o PT nie myślę ;)

 

Bez stojaka to sobie pracy już nie wyobrażam, a centrownicy samoróbki nie zamieniłbym chyba na żadną inną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam kupną, małą, lekką i składaną centrownicę, ale fakktycznie często te hand made są lepsze dlatego, że są przedewszystkim ciężkie i stabilne jak komuś na małych gabarytach i wadze nie zależy. Trochę inwencji, kilka profili C, śrubek i narzędzi i można to posklecać samemu. Skoro już OT to sam mam:

 

centrownica:

 

http://bike-center.home.pl/product_info.ph...products_id=648

 

ParkTollla byłaby na pewno lepsza bo cięższa i stabilniejsza ale większa, ta ma poza tym wadę w postaci przesuwania kołków prawo lewo i trudno wyśrodkować obręcz jak się na nie np. taśmy nie naklei izolacyjnej, pozatym składanie jest fajne bo mało miejsca zabiera, można polecić dla amatora

 

 

stojak:

 

http://www.allegro.pl/item313362841_stojak...umrowerowe.html

 

można z ręką na sercu polecić, jedna mała przeróbka jest potrzebna, kołek trzymający rękojeść (jego oś obrotu) to zwinięta blacha, pękła, trzeba to rozwiercić i wsadziś śrubę po prostu. Można go polecić nie tylko amatorsko i nawet takie po sklepach widziałem a cena nie jest zła. Trzeba odkręcać imbusem podstawę by na płasko przechowywać, ale widzę że i z tym się uporali w nowym modelu:

 

 

http://bike-center.home.pl/product_info.ph...roducts_id=1297

 

pozdrower servisowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dużepiwo: Strzelę kilka fotek, wykonam kilka rysunków i napiszę temat :P

 

@Mentos: Ja mam właśnie Biketrima, i rzeczywiście stojak całkiem mało miejsca zajmuje po złożeniu :P A centrownica jest lekka, ale za to bardzo sztywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może są jakieś przejściówki na kwadrat 1/2 na 1/4 ?. Dalej szukam.

 

Do mojego klucza mam taki komplet

img1308im8.jpg

Wszystkie końcówki są na 1/4' - nie trzeba żadnych przejściówek...

Jest to zestaw "renomowanej" firmy TOPEX, ale seria PremiumLine - wykonanie naprawdę znakomite i trwałe (Cr-V),

a do tego nie za drogie... ok. 120 zł w sklepie, na Allegro widziałem podobne <100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, znalezione w Liroju za 39 zł :huh:. Co najważniejsze jest adapter z kwadratowych końcówek 1/4 cala na bity sześciokątne :D Jakość chińska ale do dokręcania amatorskiego w zupełności starcza, i co ważne są imbusy 3 do 8 i to zdublowane a uwzględniając te z otworkami nawet potrójne. Dodatkowo są 4,5 i 5,5mm. Inne przydać też się przydadzą do rozkręcania czegokolwiek obecnie zabezpieczanego tymi głupimi patentowymi śrubami.

 

fb7f9c8c46c5d82em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Teng Toolsa to polecam. W tym roku ojciec kupił2 skrzynki z narzędziami i nic sie z niczym nie dzieje. Używane są przy obsłudze i naprawie Pojazdów Ciężarowych wiec łatwo nie maja. Naprawdę narzędzia pierwsza klasa. Warte Swojej ceny.

A redukcje z tego co wiem to czasami pokazują sie na allegro, ewentualnie pytać w profesjonalnych sklepach z narzędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...