Skocz do zawartości

[Lederzentrum.pl] czyli nowa moja praca


muzycom

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Cierpliwych informacje o bonusach :)

 

Na wielu forach się udzielam, ale chyba z tym jestem najmocniej związany, :P postanowiłem właśnie wam drodzy użytkownicy poddać pod ocenę witrynę firmy, w której obecnie pracuje.

 

Po 1,5 rocznej przygodzie z Zenfist.pl (patrz baner u góry po prawej ;) )wziąłem się za interes rodzinny. Właściwie to zostałem skuszony przez Siostrę i Szwagra. Suma sumarum przeprowadziłem się z powrotem w góry i mam znowu koło domu 500 metrów przewyższenia :)

 

Lederzentrum zajmuje się skórą, w szerokim tego słowa znaczeniu. Począwszy od fabryk przez rzemieślników do klienta indywidualnego, świadczymy usługi doradcze i oferujemy środki do czyszczenia i napraw skóry.

Witrynę budowałem z myślą o tym, żeby była maksymalnie użyteczna dla potencjalnego klienta, stąd rozbudowany dział częste pytania okraszony zdjęciami.

 

Strona nie jest jeszcze skończona, ale właściwie nigdy nie zamierzam jej zamknąć finalnie. Będzie cały czas rozbudowywana.

 

Proszę was o ocenę. Zależy mi żebyście napisali co wam się nie podoba, czego wam brakuje, a co uważacie za mocne strony tej witryny.

 

Nic za darmo oczywiście. Po cichu jeszcze w zeszłym roku zacząłem kolekcjonować próbki skóry z siodełek rowerowych. Skórka została przesłana do laboratorium, zbada i wyniki są jednoznaczne.

Dobra skóra, ale delikatna. Wszyscy wiecie jak używamy siodełka. Deszcz, słońce, a przede wszystkim pot są dla skóry bardzo szkodliwe a właściwie towarzyszą nam na rowerze cały czas. Skórzane siodełka nie impregnowane i pielęgnowane nie posłużą nam zbyt długo. Producentom siodełek to na rękę, ale jak płacę za cześć koło 300 zł to warto o nią dbać.

 

Środki mamy dobre, ale pojawił się problem, bo są sprzedawane w dużych butelkach i jako rowerzysta wiem że bym nie wydał 76 zł na zestaw do czyszczenia 30 siodełek :D

Jako że zawsze w pracy z rowerami muszę mieć coś wspólnego, stworzę linie do pielęgnacji rowerów. Priorytetem jest cena :) (wiadomo rower drogi sport)

Postanowiłem zostawić mocne środki, ale wywalić pudełka naklejki, szmatki, gąbki użyć butelek 30 ml i wypuścić dla forumowiczów w specjalnej cenie zestaw do pielęgnacji siodełek, w którego skład będzie wchodził środek czyszczący i najważniejszy dla nas impregnat z filtrem UV.

Zestaw będzie kosztował koło 20 zł i to tylko dlatego, że butelki zakupione w ilościach detalicznych wychodzą drogo :)

 

Próbkę tego co potrafią nasze środki możecie znaleźć na naszej stronie.

Oraz w galerii

 

Niedługo też zamieszczę zdjęcia moich Sidi Eagle po kapitalnym remoncie. A wyglądają po 3 sezonach nie ciekawie. ;)

 

Zrobię tez małe faq jak naprawiać skórę i małe obtarcia, które mogą się zdarzyć w siodełkach i butach.

 

Słowem pomóżcie mi, a zadbam o Waszą skórę:D

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.empatia.pl

 

Jęśli możesz zerkinj na tę stronę. Tobie życzę też nieco EMPATII.

 

Napiszę krótko, gdyż nie mam zamiaru wdawać się tutaj w dłuższe dyskusje o wydźwięku etycznym, moralnym...

KAŻDY ROWAŻA TE KWESTIE INDYWIDUALNIE.

 

Chciałem tylko przypomnieć. Mamy już XXI wiek :confused: Tak jak nie potrzebujemy zabijać i używać skór, by chronić się przed potwornym zimnem (które nomen omen w naszym klimacie już nie występuję od dłuższego czasu:), TYM BARDZIEJ skórzane akcesoria rowerowe mają już alternatywne "zamienniki" !!!

 

Proszę, rozważ to.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś na temat.

 

Na początku napiszę, że używam Firefoxa, co może być ważną informacją.

 

Co mi się nie podoba. Nie podoba mi się to, że skóropodobne tło po obu stronach bannera ma inny kolor niż w banerze. Niby podobny ale inny. Wygląda to jakby ktoś chciał te kolory spasować, ale nie wyszło. Ja bym coś z tym zrobił.

 

Druga sprawa to ten adres na stronie głównej. Jest w pasku menu i dodatkowo na samym początku tekstu. Po co ? Przez to aby przeczytać naprawdę istotne informacje okno trzeba przewijać. Zainteresowany pewnie i tak to zrobi ale.. po co mu utrudniać ?

 

Ikona GG pasuje jak pięść do nosa do tego wyglądy strony, podobni jak banner allegro. Nie można tu nic przerobić z kolorystyką ?

 

Fajnie jest, że dajecie rady co zrobić i jaki środek dać, ale jakieś dodatkowe info o tych środkach by się przydało. Tego brakuje zdecydowanie. Nie mówię o cenach, ale jakaś lista środków ze zdjęciem i możliwymi ilościami do kupienie typu 100ml 400 ml i zastosowaniem oczywiście.

 

To tak na początek..

A i jak na stronę o skórze to za mało tej skóry trochę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY ROWAŻA TE KWESTIE INDYWIDUALNIE.

 

Jestem świadom, że pewnie paru osobom z tego forum się narażę, ale czasami przydałby się jakiś zdrowy rozsądek... I dlatego epatowanie podobnymi stronami nie powinno mieć miejsca - ale mowię nie o lederzentrum, ale o empatii !!!

 

Oczywiście można powiedzieć, że to niehumanitarne, można by inaczej, lepiej itd., ale pewnych rzeczy się nie uniknie. Podobny skutek ma prezentacja zdjęć płodów przy aborcji - drastyczne i działa na wyobraźnię, ale tak naprawdę należy zacząć nie od tego, ale od dyskusji czy ważniejsze jest wtedy istnienie czegoś, co dzieckiem z fizjologicznego punktu widzenia jeszcze nie jest (stanie się nim po 9 miesiącach), czy jego matki...? I zmienić dyskusję z emocjonalno-etycznej, prowadzoną na dodatek często od strony koloratek, na racjonalną, z perpektywy raczej lekarskiego kitla.

 

Ale dość o tym...

 

Teraz rzeknę dwa słowa od siebie. Tylko tyle, bo to ani miejsce, ani czas takich dyskusji.

 

Po pierwsze stykam się z biologią w szerokim tego słowa znaczeniu (w tym anatomią i fizjologią) na poziomie, o którym wielu, w tym aktywiści różnych organizacji pro-eko nie mają pojęcia, i napiszę tylko tyle, że wypuszczanie hodowlanego karpia, fretki czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia na wolność skutkowałoby jego śmiercią z powodu nieumiejętności poradzenia sobie w środowisku, pasożytów i chorób z którymi od razu by się zetknął, brutalnej konkurencji między osobnikami tak tego samego, jak i innego gatunku itp. I mogłoby to trwać naprawdę długo...

 

A po drugie - jest to SPRAWA INDYWIDUALNA, stąd jest MOJĄ i TYLKO MOJĄ sprawą, że mam dwie skórzane kurtki i jeden skórzany płaszcz poniżej kolan, trzy pary butów ze skóry zamszowej, dwie z licowanej, jeden skórzany pasek od spodni i dwa do gitary...

I nie mam zamiaru zrezygnować ani z mielonego na niedzielny obiad, ani karpia na wigilię - którego zresztą w szybki i jak najbardziej bezbolesny dla niego sposób sam potrafię pozbawić życia. Nie mówię o traktowaniu butem na chodniku albo tłuczeniem pałką, ale jeżeli wie się jak, w ciągu dosłownie 3 sekund od rozpoczęcia wszystkiego ryba jest kompletnie ogłuszona, a 5 następnych nie czuje już zupełnie nic, bo ma (przepraszam za dosłowność wszystkich wrażliwych) wyłamany kark i wyrwany rdzeń kręgowy.

 

...

 

PS. A co do samej propozycji muzycoma - jeżeli faktycznie w przystępnej cenie pojawiłby się środek do dobrej pielęgnacji skóry, można by zapodać tu link do choćby aukcji na allegro lub odpowiedniego sklepu.

 

PS2. Ja swoje siodełko traktuję pastą bezbarwną do butów. Śladów na... nogach nie ma, a skóra wyraźnie wolniej się niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Empatii.

Stronę przejrzałem.

Z punktu widzenia mojej działalności, czym więcej ludzie będzie kupowało Eko-skór tym dla mnie lepiej. Duża część moich klientów to właśnie posiadacze Eko - skór z uwagi na częste problemy przy użytkowaniu rzeczonych.

Sam prywatnie ze skóry na razie nie zrezygnuję, bo syntetykom niestety do prawdziwej skóry jeszcze daleko (oddychalność, zdolność dostosowywania ciepła do temp. otoczenia), ale mam nadzieje, że to się kiedyś zmieni.

Informacja dla Ciebie xhakeem34x - część ze skór niby ekologicznych, to tak naprawdę skóra zwierzęca (mizdro) powleczona poliuretanem, więc lepiej sprawdź swoje siodełko...

 

Odys dzięki za uwagi właśnie o to mi chodzi :D

- tło poprawione

-adres wywalony

- ikona GG faktycznie nie pasuje, na razie nie mam na nią pomysłu wszelkie sugestie mile widziane

- baner na allegro się robi :P

- co do cen produktów i ich opisów. Jak tylko skończę stronę biorę sie za sklep i za COLOURLOCK.pl. Opisy tłumaczę na bieżąco, ciągle zastanawiam się dla oskryptowaniem dla sklepu.

 

"A i jak na stronę o skórze to za mało tej skóry trochę wink.gif" - Proszę rozwiń tą myśl - bo nie do końca rozumiem. Chodzi Ci o zdjęcia skóry??

 

MrJ - skóra na siodełka jest inaczej garbowana, niż ta do butów. Przede wszystkim pastą zapychasz jej wszystkie pory.

 

obraz1fe1.th.jpg

 

Tak to wygląda pod mikroskopem. Lepiej użyj czegoś o konsystencji mleczka.

 

Jak tylko stworzę dla Was kolekcję, to was poinformuje. Docelowo pojawią się takie zestawy do pielęgnacji w sklepach rowerowych, ale najpierw będzie zestaw XC-zonowy :D

 

Jeśli chodzi o cenę, to mam nadzieję, że nie będziecie musieli więcej pastować swoich siodełek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko przypomnieć. Mamy już XXI wiek ;) Tak jak nie potrzebujemy zabijać i używać skór, by chronić się przed potwornym zimnem (które nomen omen w naszym klimacie już nie występuję od dłuższego czasu:), TYM BARDZIEJ skórzane akcesoria rowerowe mają już alternatywne "zamienniki" !!!

 

Na jakim świecie żyjesz?

Jeżeli chodzi o skóry, nie o futra to nie zabija się dla skór. Twoim zdaniem zabije się świnię albo cielę pozyska skórę a resztę wyrzuci? To może wszyscy zastanówmy się nad zrezygnowaniem z jedznia mięsa, albo jedzmy padlinę, żeby nie zabijać.

Bardzo się cieszę ze skórzanego siodełka, skórzanych foteli w samochodzie i innych skórzanych rzeczy.

Żal mi ekologów i ekoterrorystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zabija się dla skór.

Prawda...

Żal mi ekologów
Bez obrazy, ale

Żal mi ludzi, którzy nie znają pojęcia "ekolog".

Żal mi ludzi, którzy obrażają innych z powodu własnej nieczułości i niewiedzy.

 

wypuszczanie hodowlanego karpia, fretki czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia na wolność skutkowałoby jego śmiercią

MrJ- Prawda, więc bez większego sensu jest wypuszczanie zwierząt hodowlanych, ale nie wiem, co chcesz tym udowodnić..

Gdyby nie hodować np. fretek na futro, nie trzeba by ich zabijać/wypuszczać...?

Jeśli wyhodowano takiego zwierzaka, to nie ma sensu go kupić i wypuścić raczej, ale jest sens go nie hodować, żeby nie zabijać.

 

Ze względu na drastyczną różnicę zdań lepiej zostawić ten wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączam do prośby Ślawusa. Wychodzi na to, że jestem Rzeźnik Ubojowiec, a ja po prostu chcę zadbać o wasze siodełka :)

 

Robert, krem ma w sobie tłuszcze naturalne, które jełczeją i stanowią pożywkę dla bakterii. Tłuszcze nadawały się do pielęgnacji skór dawniej. Skóry były inaczej garbowane i grube.

Jak już coś z domowych zasobów, to oparte na syntetykach. (ciężko coś takiego znaleźć) Jednak rowerowa kolekcja coraz bliżej.

 

Miałem mały dylemat co do samego środka konserwującego.

Mam do wyboru dwa środki:

Leder Protector i Leder Versiegelung. Oba nadają się do skór stosowanych w siodełkach.

Leder Versiegelung używa się w przemyśle samochodowym do pielęgnacji włazów (boczków) foteli samochodowych. Zmniejsza on zasadniczo możliwość wytarcia skóry, ale z drugiej strony sprawia, że powierzchnia skóry staje się śliska. Moim zdaniem to go dyskwalifikuje. Siodełko musi się trzymać zadka :P. Poza tym działanie obu środków jest podobne.

Chciałbym zapytać co Wy o tym myślicie. Jak to ustalę ruszam z kolekcją.

 

Butelki będę miał w piątek. Wystawie aukcję na allegro. Koszt dla Forumowicza koło 14 zł za zestaw 2x30 ml (środek czyszczący i środek konserwujący). Taniej się nie da i będzie tylko drożej :P

 

A może ma ktoś jeszcze komentarze co do samej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Mam pytanie i zadam je również w tym temacie, jakbyś się nie natknął na niego w innym dziale. Co z białym siodełkiem jego trwałością czystością itp. Czy przewidujesz jakieś środki czyszczące je a później konserwujące? Chciałbym żeby białe siodełko pozostało względnie białe nawet po 2,3,4,...,10 miesiącach użytkowania. Bo pucowanie je cifem wydaje mi się, ze niekorzystnie wpłynie na skórę. Proszę wypowiedz się w tym temacie, jakie jest twoje doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała skóra, jest zawsze trudna w utrzymaniu.

Siodełko, możesz bardzo dobrze zabezpieczyć środkiem Protector. Chroni on i zabezpiecza powierzchnię skóry i nie przyjmuje tak szybko brudu. Soft Cleanem dobrze to wyczyścisz. Jednak z biegiem czasu, przy normalnym rowerowym użytkowaniu (ogień, ogień ogień) przetarcia i zabrudzenia , będą się pojawiały.

Jeśli ślady będą już bardzo mocno widoczne siodełko zawsze możesz pomalować, farbą do skóry.

Słowem są sposoby, aby sobie z tym trudnym utrzymaniem poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Środek protector to pewnie jakieś mleczko, które się wciera w siodełko tak ? Wasza firma to oferuje? Jeżeli tak to w jakiej cenie jest ta butelka rowerowa ;)

 

Soft Clean to jest środek do zmywania makijażu ?? Jeżeli tak to jest strasznie drogi sposób jeżeli chodzi o czyszczenie siodełka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa softclean na białej skórze?

 

7-czyszcz.jpg7-czyszcz1.jpg

 

7-czyszcz2.jpg7-czyszcz4.jpg

 

:P

Środkiem do demakijażu bym tego nie nazwał :)

 

Protector to rzeczywiście jet mleczko.

 

Co do cen to już na dniach ruszy dla was kolekcja. Dopinam wszystko na ostatni guzik właśnie :P

 

Dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie malowaniem skóry ;) jaki może być koszt pomalowania poszycia siodła? I jak z trwałością takiego rozwiązania?

 

Koszt 150 ml farby dobieranej pod klienta to 53 zł.

Tyle farby nie jest Ci potrzebne, bardziej Ci się opłaca wysłać siodło do nas. Koszt będzie podobny, a technologia malowania bardziej profesjonalna. Koszt zależy tez od stanu siodła.

Często trzeba używać farb wypełniających, wycisków ze strukturą skóry i wreszcie płynnej skóry.

Ale tak jak mówiłem na początku, do Was podchodzę indywidualnie, więc zawsze się możemy jakoś dogadać :P

 

Jeśli skóra jest czarna, da się ją przemalować na inny kolor. Jednak tego nie polecam.

Sam nie jesteś w stanie pozbyć się starego pigmentu, a taki zabieg u nas sporo kosztuje. Jeśli po prostu nałożysz inny kolor farby, każda rysa ujawni stary pigment.

Generalnie jeśli siodło było czarne trzymaj się tej tonacji :) Odcienie jak najbardziej polecane. Liczba kolorów podstawowych 46 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję, praca dla siebie a nie dla kogoś przynosi zupełnie inne zadowolenie (oczywiście wyższe :yes: )

A wracając do samej dziłaności gospodarczej uważam, że produkcja takich środków byłaby dobra, nie tylko dla domowych wypoczunków, ale dla auta czy też właśnie rowerków!

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Wiem, ze to jest wszystko robione po kosztach, ale tak na przyszłość to chyba warto by większą uwagę poświęcić jakimś etykietkom na te pojemniczki w których będzie sprzedawać dany produkt. Sama strona allegro wygląda w porządku, ale kluję w oczy wygląd tych właśnie plastikowych pojemników :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będą do kupienia w pięknych pudełkach z etykietami na wymiar itd koszt koło 21-24 zł szt.

 

Naklejki tak wyglądają, bo wycinałem je z większych butelek. Musiał bym zamówić 1000 sztuk. na 30 ml Nic innego w tak małych butelkach nie sprzedaję.

 

Co do ładniejszych pudełek, to zdaje sobie sprawę jak wyglądają te pojemniczki. Zwykle sprzedaję takie zestawy:

 

http://allegro.pl/item317666029_colourlock...esterfield.html

 

Słowem w tej cenie i dla tak wąskiego grona nie jestem w stanie nic więcej wykrzesać. Te środki są dla Was. Po prostu dobry środek, bez opakowania, reklamy i marketingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama strona allegro wygląda w porządku, ale kluję w oczy wygląd tych właśnie plastikowych pojemników :)
Co prawda zakupem nie jestem zainteresowany, ale się wypowiem: wygląd pojemników to osobiście bym zaakceptował...

Natomiast (może jestem perfekcjonistą, ale rzuca mi się to w oczy) sugerowałbym zadbać o podstawową poprawność językową i interpunkcyjną tekstu aukcji :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej ;)

To jeszcze się przyczepię:

Lederzentrum , od kilkunastu lat zajmuje się produkcją środków
W ofercie posiadamy, też zestawy do pielęgnacji siodełek, ze skór sztucznych

Sądzę, że wszystkie przecinki zawarte w cytatach nie mają prawa bytu :D

to czynniki, które mają znaczący wpływ na żywotność waszego siodła. Sami najlepiej wiecie, jak często skóra siodeł jest tym czynnikom poddawana.

Zamiast "tym czynnikom" było chyba "nim", czy jakoś tak? Teraz jest poprawnie, mogło by być po prostu "im", ale w zasadzie może zostać :)

Nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...