Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Deore XT 2008 RD-M772 Shadow


MCT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

mam wsie przerzutki xt chodzi miodnie, szczególnie manetki dały "kopa" zestawowi, nigdy bym ich nie podejrzewał o taki wpływ na pracę! duale nowe pewnie też są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich twierdzacych, ze dc + normalna sprezyna dziala super - jezdziliscie na odwrotnej+dc albo na sramie? mialem zaszczyt przebadac wszystkie konfiguracje dostatecznie dlugo, zeby zauwazyc roznice, wady i zalety

 

wnioski takie, ze dc+normalna tj padaka (komplet lx), o ile na szosie jest akceptowalnie, to w srednio trudnym terenie juz nie da sie normalnie dostosowywac przelozenia do warunkow, regulowalem sam przez tydzien, oddalem do dobrego serwisu i tez nic nie poradzili

 

zmienilem przerzutke na xt 2008 z odwrotna i jakos dzialalo, przynajmniej sie nie mylila i jak juz wrzucila to precyzjnie, ale czasami z opoznieniem

 

teraz mam shadowa z rapidami i jest normalnie, chociaz jak sie usyfi naped, to juz nie jest tak kolorowo i zdazy sie, ze nie przerzuci jak nalezy, chociaz jak na shimano, to az za dobra przerzutka

 

w przypadku srama...po prostu naciskasz i nie mylisz, bo nim uruchomisz proces myslowy, to juz lancuch jest na innej koronce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie posiadam kasetę shimano hg30, 8 rzędową i klamkomanetki alivio również na 8 przełożeń. Czy do takiego zestawu będzie nadawała się przerzutka xt shadow? Jeżeli tak to w jakiej wersji SGS czy GS? Zaznaczam tylko, że za jakis czas mam to zamiar zmienić na kasetę XT i manetki rapidfire XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zimą za 130 zł, ostatnio zamontowałem zamiast standardowej Deorki (rower: Ghost SE 2002). Powodem zmiany było obijanie się poprzedniej przerzutki o ramę (korpus przerzutki bezczelnie walił w widełki przy większych krawężnikach etc.)

 

Cóż mogę powiedzieć, dobrze zainwestowane pieniądze. Shadow posiada "dodatkową oś", tak więc jest bardziej oddalona od ramy. Jest również o wiele bardziej sztywna (mocna sprężyna), więc nie ma szans na jakiekolwiek uderzenie przerzutki w ramę. W połączeniu z z manetkami Deore RapidFire, w które rower był wyposażony, daje szybką i precyzyjną zmianę biegów.

 

Przy montażu i regulacji trzeba dobrze napiąć linkę, bo brak śruby baryłkowej zmniejsza zakres późniejszych regulacji napięcia linki (oczywiście można trochę pobawić się śrubką przy manetce, ale to daje raczej mały zakres regulacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać swoją opinię. Przyznam, że nie czytałem całego tematu i nie wiem czy coś takiego już było, ale:

 

Wczoraj wieczorem wyczyściłem przerzutkę na cacy i takie mam spostrzeżenia:

1. Łatwo się czyści - otwarta konstrukcja bardzo ułatwia dotarcie szczotką czy jakąś szmatką do sprężyny.

2. dolne kółko ma w środku łożysko zamknięte. nie trzeba smarować, wystarczy wykręcić i przetrzeć trochę i gotowe.

3. górne kółko jest uszczelniane dwoma ciekawymi uszczelkami. ciężko je wyczyścić bo są małe, mają dwie przegrody i tam brud lubi się zbierać właśnie. łożysko jest otwarte i ceramiczne. można nasmarować a wspomniane wcześniej uszczelki nie wpuszczą do środka żadnego syfu - po ponad pół roku jeżdżenia (w tym cała zima) wystarczyło przetrzeć i nasmarować.

 

Właściwie mogłem sobie podarować czyszczenie łożysk kółek bo po rozkręceniu okazało się że prawie nie ma co czyścić. Ale chciałem to zrobić, żeby dokładnie wyczyścić wózek i same kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam kasetę shimano hg30, 8 rzędową i klamkomanetki alivio również na 8 przełożeń. Czy do takiego zestawu będzie nadawała się przerzutka xt shadow? Jeżeli tak to w jakiej wersji SGS czy GS? Zaznaczam tylko, że za jakis czas mam to zamiar zmienić na kasetę XT i manetki rapidfire XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać swoją opinię. Przyznam, że nie czytałem całego tematu i nie wiem czy coś takiego już było, ale:

 

2. dolne kółko ma w środku łożysko zamknięte. nie trzeba smarować

 

 

??? ceramicznych łożysk ślizgowych się przecież nie smaruje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, skoro nie ma jak tego nasmarować to znaczy że nie ma po co smarować. Przecież napisałem "nie trzeba smarować"

A dlaczego oryginalnie łożysko jest nasmarowane? Skoro shimano smaruje, to chyba o czymś to świadczy.

Poza tym zwróćcie uwagę na 4 poprzeczne rowki na "bieżni" łożyska. Chyba właśnie w nich ma być śladowa ilość smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, skoro nie ma jak tego nasmarować to znaczy że nie ma po co smarować. Przecież napisałem "nie trzeba smarować"

 

Sorry, chodzi o pkt 3 odnośnie kółka górnego na cermicznym łożysku - w pkt. 3 napisałeś "można nasmarować" ? Wg mnie ceramicznych łożysk ślizgowych się nie smaruje i o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bike'u na 2009 zmieniłem cały napęd ze SRAMa na Shimano XT Shadow/SLX.

Obecnie po paru km mogę zdecydowanie stwierdzić że bardziej podoba mi się charakterystyka Shimano. Wchodzi lżej, płynniej i bez charakterystycznego SRAMowskiego trzaskania.

 

Shimano zostaje ze mną na dłużej :).

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

ja mam napęd xt shadow tylko korba lx i łańcuch connex c908. Pracuje dość.... brutalnie w stylu x.0 ale dla mnie liczy się szybkość i precyzja a nie delikatna praca, lubię jak wyraźnie zgrzytnie i momentalnie przerzuci ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...