Skocz do zawartości

[rogi]WCS


Maki

Rekomendowane odpowiedzi

Opis testu tyczy rogów WCS pokazanych na fotce.

 

Dane:

Długość:100mm

Waga:100g

Cena:40zł (ja dawałem 20zł)

Przebieg: 4000km

 

Dla mnie przy kupnie tych rogów liczyła się dobra cena w stosunku do wagi. Ogólne wrażenia są neutralne, są dosyć mocne (dostawały trochę po łbie) lecz maja jedną poważną (przynajmniej dla mnie) wadę, słaba farba loga. Po 4 tys. km logo zrobiło się prawie nie widoczne. Co do czarnej farby co pokrywa resztę rogów to już lepiej lecz też szału nie robi. Pojawiają już się białe plamki co powoduje iż rogi robią się szare (wiadomo połączenie białego z czarnym).

 

Ocena 5/10

 

6116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich moze jezdzilbym do teraz,ale po glebie rog sie prawie zamknal do kierownicy

 

Byłem świadkiem :nuke:)) Niezły miks z tymi WCS-ami.

 

A żeby nie było OT to też mam te rogi i póki co się trzymają, parę rysek od opierania. U mnie ze 2 tysiaki i napis jak nowy, ale oczywiście cały czas się na nich nie jeżdzi :rolleyes:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ścieranie to nie tylko napis a całość :) Przy kierownicy mam już srebrniutkie i świecące bo często jeżdżę chwytając róg gripa i kawałek WCSa :)

Mialem identycznie. I pomyslec ze w sklepach rowerowych sa drozsze niz Smica czy Boplight. Za co? Tylko na zapis WCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farby wszystko z Ritcheya się ściera .I mostek i kiera i rogi .Także to chyba wada nabyta .Być może nowe komponenty np na 2007 lub 2008 nie mają tej wady genetycznej. Co do ceny to rzeczywiście można je dość po niskiej cenie i stosunek cena/waga wypada bardzo korzystnie.Oczywiście można sobie kupić smica lub bop lżejsze ale droższe.Sam stanąłem przed dylematem jakie rogi .Wybrałem Ritchey z trzech przyczyn cena waga i wytrzymałość . Mam nadzieje ,że są wytrzymalsze niż smica .Które po byle przewrotce pękały widziałem dwa takie przypadki. Póki co z rogów jestem zadowolony :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dokładnie tak jak mówi pan Bizon :) WCS są bardzo wytrzymałe. Sam miałem wcześniej Smica i przetrwały u mnie 4 miesiące. Teraz mam jakieś stare WCSy, które już mają z 5, a może i więcej lat użytkownia i jedynie co jest nie tak to włąśnie farba.

Tak więc;

plusy: cena w sklepach internetowych, wytrzymałość

minusy: waga, nieciekawy wygląd po kilku miesiącach użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy róg pękł mi z niczego. Żadnej gleby,jakoś super dużo też nie waże. W sumie jeździłem tak jeszcze 2 tygodnie kiedy to miałem OTB w Beskidach na maratonie i drugi róg się wygiął (ale to akurat wybaczam,miał prawo). Kumple też narzekali na wytrzymałość. W tym u jednego coś takiego jak u mnie, a u innego jakoś złamany. Poza tym nic do smica nie mam, bo bardzo fajne rogi to były, jednak chyba za cienkie na sciankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie z kolei rogi rocznik 2006 trzymają się całkiem nieźle. Wiele razy już na nich lądował rower i mimo paru rysek trzymają się całkiem ok. Jeżeli chodzi o ścieranie to lekko wyrobiłem w od strony wewnętrznej zaraz przy gripach - najwidoczniej rękawiczkami trę. Napisy sięjakoś trzymają. Mam je jakiś rok = 3000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam wcs-y ale jeszcze nie miałem okazji ich zamocować. Stąd pytanie - czy ich kąt wygięcia w stosunku do kierownicy jest standardowy? Bo mam wrażenie, że jest dość duży, ale nie jeździłem jeszcze nigdy z rogami, więc nie wiem...

dsc00102sc6.th.jpg

 

http://rowerowe.net/content/view/686/97/

Ciekawe, po ile będą chodzić. I jak się będą spisywać...

Co ciekawe, na zdjęciu wyglądają, jakby były idealnie proste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GdyniaBiker te rogi http://www.sklep.bikestacja.pl/index.php?cPath=35 , nie są proste też mają wygięcie, one po prostu mają obejmę prostą w stosunku do rogów ale otwór pod kierownice jest pod kątem w stosunku do obejmy rogów

 

 

zamawiałem swoje w bikestacji co ciekawe zamawiałem WCS za 40 zł. te przed rokiem 2008 a otrzymałem WCS 2008 te z linku powyżej oczywiście za 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, nie wygladaja zbyt ciekawie, ale czy sa jakies inne w miare lekki tanie i wygodne rogi ? bo smica moze i lekke ale z wygoda jest blado, wiec zbyt duzego pola do popisu nie ma niestety. no chyba, ze tune ;) tyle, ze koszt troche wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...