Skocz do zawartości

[korba, kaseta i łańcuch] Deore (LX, XTR)?


marcin_woj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum:)

Otóż niedługo czeka mnie wymiana całego napędu w rowerze. Na części chciałbym wydać do ok. 300zł. Przejrzałem już kilka cenników i doszedłem do wniosku, że wezmę korbę Shimano Deore, kasetę Deore LX i łańcuch XTR. Jak myślicie, czy to dobry zestaw? Dlatego chcę wziąć łańcuch XTR, bo jest on niewiele droższy od Deore, kosztuje 66zł. Aha i zastanawiam się, czy nie należałoby także wymienić zębatek w przerzutce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta LX pewnie trochę dłużej pożyje niż Deore. Proponuję zestaw kaseta + łańcuch LX, nie ma sensu kupowanie łańcucha XTR , niepotrzebny wydatek nie wnoszący zbyt wiele do funkcjonalności zestawu na zwykłym Deore. Wiele osób stosuje metodę dwóch i więcej łańcuchów zmienianych co ok. 500 - 1000km, co przedłuża żywotność całego napędu. Warto więc pomyśleć o zakupie drugiego łańcucha za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta LX pewnie trochę dłużej pożyje niż Deore. Proponuję zestaw kaseta + łańcuch LX, nie ma sensu kupowanie łańcucha XTR , niepotrzebny wydatek nie wnoszący zbyt wiele do funkcjonalności zestawu na zwykłym Deore. Wiele osób stosuje metodę dwóch i więcej łańcuchów zmienianych co ok. 500 - 1000km, co przedłuża żywotność całego napędu. Warto więc pomyśleć o zakupie drugiego łańcucha za jakiś czas.

Kaseta LX różni się od Deore tym, że ma powycinane więcej metalu z siebie i tyle, więc pociągną tyle samo. Łańcuch XTR (chyba, że autor tematu jakiś tańszy woli) w ilości sztuk 2 jak najbardziej bym polecał, ale nie więcej, bo przy taniej kasecie to nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Przedmówca jest zagorzałym zwolennikiem łańcucha XTR. Jednak dalej nie widzę sensu zakładania tego łańcucha w zestawie napędu Deore.

Ale przecież funkcjonalność tego łańcucha będzie identyczna jeżeli nawet miałby zestaw XTRa. Poza tym wielkich różnic cenowych nie ma (ok. 30 zł) a przynajmniej wyznacznik lansu wzrośnie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwinięcie tematu:)

Mam 9 biegów.

No to jeśli miałbym brać kasetę i łańcuch jednak Deore, to bym sporo zaoszczędził. Ale powiedzcie czy na pewno nie będzie to gorszy zestaw, bo nie chcę znowu wszystkiego wymieniać po paru miesiącach. Jeśli chodzi o korbę to nie mam za dużego wyboru, wezmę Deore. A co myślicie o SRAM zamiast Shimano? Niestety jest chyba droższy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, jak stwierdzono wcześniej, kaseta LX to zwykła Deorka tylko troszkę odchudzona, to nie martw się o żywotność zestawu Deore. Ja mam cały napęd LX, po 5500km wygląda i działa jak nówka. Jeżdżony pół na pół szosa/teren, również w zawodach, w różnych warunkach. Oczywiście regularnie czyszczony i smarowany Finish Line, 2 łańcuchy zamieniane co 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w tym jakiś zamysł, czy po prostu chcesz mieć coś z napisem XTR? bo jeśli nie na tym ci tak zależy, to weź łańcuch deore, kasete tak samo i dołóż tę kase np. na korbe. korba dłużej pociągnie niż łańcuch i kaseta. moim zdaniem nie ma sensu sie pakować w XTR tylko po to, żeby mieć gdzieś w rowerze te magiczne trzy litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...